Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Odos problemų priežastis – širdies liga ar žiema?

Širdies ligos ir kraujotakos sutrikimai visų pirma atsispindi žmogaus išvaizdoje, o ypač veide. Pravartu kiekvienam mokėti šių ligų signalus atpažinti. Reikėtų susirūpinti, jei pastebėjote, kad veidas tampa neįprastai išblyškęs arba skruostai nesveikai parausta. Paburkęs veidas gali rodyti širdies ir kraujagyslių patologiją. Išblyškusi, pamėlusi oda (cianozė), ypač šnervių, lūpų, atsiranda dėl deguonies nepakankamumo kraujyje ir audiniuose. Tokie sutrikimai ilgainiui gali komplikuotis į širdies ligas. Pageltusi, rusvo atspalvio oda, ypač lūpų srityje įspėja apie širdies ligą.

 

Kaltas šaltis ir sausas patalpų oras

Tačiau veido odos problemos gali atsirasti ne tik dėl galimų širdies ligų. Nemažai rūpesčių veido odai sukelia ir žiemiškas oras. Lauke šaltis, žvarbus vėjas, pūgos, o patalpose šiluma ir dėl šildymo itin sausas oras. Kontrastai tarp šalta ir šilta gali būti nuo + 25 laipsnių iki – 25 laipsnių. Jei vasarą patalpose paprastai yra 60-70 procentų drėgnumas, tai šaltuoju metų laikotarpiu nedrėkinamose patalpose belieka vos 15-20 procentų vandens. Kadangi žmogaus organizmas didele dalimi yra sudarytas iš vandens, būnant tokiose sausose patalpose daug jo išgarinama ir pirmiausia iš odos. Ne mažesnius išbandymus drabužiais neapsaugota veido oda patiria ir lauke. O rezultatas būna tikrai nedžiuginantis – pažeistas natūralus odos drėgmės balansas, oda išsausėjusi, šerpetojanti, šiurkšti, praradusi savo tolygumą, glotnumą, elastingumą.

 

Reikia ir drėkinti, ir maitinti

Mažų kainų vaistinių tinklo vaistininkė Kristina Zacharevič teigimu, kad šito neatsitiktų, veido oda reikėtų nuolat rūpintis ir skirti jau daugiau dėmesio nei vasarą. Odos drėgmės balansas turėtų būti nuolat atkuriamas kremais, kaukėmis, procedūromis. Pagrindinė taisyklė žiemą – odą reikia ir drėkinti, ir maitinti. Maitinamąjį kremą reikėtų naudoti ryte, prieš išeinant į lauką, o drėkinamąjį – vakare. Jei vis tik odai reikia stipresnio drėkinimo ir ryte, tai pasitepus tokiu kremu į lauką eikite tik mažiausiai po valandos, kai jis gerai įsigers.

 

Žiūrėkite į sudėtį

Rekomenduojama, kad į žieminio kremo sudėtį įeitų natūralūs nerafinuoti aliejai, kurie išsaugo įvairias rūgštis, taip pat ir riebalų rūgštis omega-3, omega-6 ir vitaminus A, D, E, K bei medžiagas nuo uždegimų. Jūsų odą pradžiugintų ir pantenolis. Jis tonizuoja odą, drėkina ir suteikia jai minkštumo, ramina sudirgintą odą, regeneruoja pažeistą epidermio sluoksnį.


Odą valykite švelniai

„Prieš tai, kai ant veido tepate bet kokį kremą, odą būtina nuvalyti. Naudokite švelnų, bemuilį prausiklį, nes muilo turinčių prausiklių šarmingumas (PH) yra didelis, jie dar labiau sausina odą. Šaltuoju metų laiku šerpetojančioms, labiau kietėjančioms negyvoms paviršinio odos sluoksnio ląstelėms pašalinti prireiks ir šveitiklio. Tačiau odą valyti reikėtų švelniai, atsargiai, kad nepažeistumėte trapios jos pusiausvyros ir nesudirgintumėte papildomai“, – teigia „Camelia“ vaistininkė. Žiemą porą kartų per savaitę palepinkite veido odą kaukėmis. „Camelia“ vaistinėse jų yra įvairių. Pasitarkite su vaistininku ir jis patars, kokia kaukė geriausiai tinka būtent jums.

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?