Dantų skausmas savaime dažniausiai nepraeina

2020-09-16
Dantų skausmas savaime dažniausiai nepraeina

Dantų skausmas savaime dažniausiai nepraeina

 

 

Dantų skausmo norisi atsikratyti kuo greičiau. Ir visai nesvarbu, ar dantų skausmas aštrus ir ūmus, kartais net pulsuojantis, ar ilgalaikis, bukas bei maudžiantis – visais atvejais jaučiamas didelis diskomfortas.

 

 

Nepaisant to, daugybė žmonių atidėlioja vizitus pas gydytojus odontologus. Priežastys pačios įvairiausios, tačiau viena populiariausių – baimė patirti didelį skausmą dantų gydymo metu. Ar tikrai verta bijoti, jei dabar įmanoma saugiai nuskausminti taip, kad pacientas nepajustų net kutenimo, o šiuolaikinės odontologijos galimybės leidžia gydymą atlikti pažangiai ir greitai?

 

Dantų skausmą daugeliu atvejų veiksmingai malšina nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, pavyzdžiui, „Dolmen“ geriamasis tirpalas paketėlyje (skirtas suaugusiems). Vaistas padeda numalšinti silpną ir vidutinio stiprumo dantų skausmą bei gali būti vartojamas ir kitų suaugusiųjų skausmo rūšių simptominiam gydymui (prieš tai dėl vartojimo pasitarus su gydytoju bei vaistininku). 

 

 

Vis dėlto vaistiniai preparatai problemos paprastai neišsprendžia – praktiškai visais atvejais būtina specialisto konsultacija ir jos geriau neatidėlioti. Delsimas kreiptis į gydytojus odontologus dažniausiai tik pablogina dantų ir dantenų būklę – skausmas gali tapti toks stiprus, kad nebepadės net nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, o burnos ertmėje gali prasidėti rimti uždegiminiai procesai, kurių gydymas bus kur kas komplikuotesnis.

 

Vienas iš pavyzdžių – dantų pūlinys, kuris sukelia ne tik paciento kančias, bet išaugina danties netekimo riziką. Suvokti nesunku – gydymas tokiu atveju ne tik sudėtingėja, bet ir labai pabrangsta.

 

Dantų skausmo priežastys – labai įvairios. Skausmas gali lokalizuotis konkrečioje vietoje, o kartais jis apima didesnes veido dalis ir pacientas netgi negali nurodyti konkrečios skausmo vietos. Pasitaiko atvejų, kai numanomą dantų skausmą sukelia visai kitos ligos ir sveikatos sutrikimai, kurie neturi nieko bendro su burnos ertme ar žandikauliu.

 

Dažniausios dantų skausmo priežastys yra šios:

 ·       Dantų ėduonis (kariesas) ir jo sukeliamos komplikacijos, pavyzdžiui, pulpitas (danties minkštojo audinio, vadinamo pulpa, uždegimas) ar danties pūlinys;

 ·       Dantų įskilimai, lūžimai, traumos, atsirandančios dėl pačių įvairiausių priežasčių, pavyzdžiui, perkandus akmenį, buvusį maiste;

 ·       Dantenų ligos ir jų komplikacijos, pavyzdžiui, dantų jautrumas ir paslankumas, gingivitas, periodontitas;

 ·       Protinių dantų problemos gali sukelti itin stiprius skausmus ir uždegimines reakcijas, kurios linkusios vis pasikartoti – tai gali būti ir lėtinio galvos skausmo priežastis;

 ·       Stiprus nuolatinis dantų sukandimas/ griežimas dantimis, ypač miego metu – dėl to dantų paviršiai tampa jautrūs ir skauda veido, kramtomuosius ir netgi kaklo raumenis;

 

 

 

     Kitos sveikatos problemos, pavyzdžiui, sinusitas, stiprus galvos skausmas (migrena), trišakio nervo uždegimas, įvairios galvos traumos, širdies problemos ir pan. Tai rodo, kad neaiškios kilmės dantų skausmas gali pranešti apie kitas ligas, kurioms būtinas gydymas. Pavyzdžiui, jei iš nosies teka tirštas sekretas, skauda prienosinių ančių srityse, pakyla temperatūra ir kamuoja bendras negalavimas, tuomet vertėtų pasikonsultuoti su šeimos gydytoju, nes tai gali būti sinusitas, kurį daugeliu atvejų reikia gydyti antibiotikais.

 

Dantų neturėtų skaudėti nei valgant, nei ramybės metu, todėl, jei atsiranda mažesnio ar didesnio intensyvumo skausmų, delsti nereikėtų. Jei ūmus skausmas užklupo naktį ar savaitgalį, kelionės ar darbo metu, kamuotis neverta ir naudinga pavartoti vaistų nuo skausmo rekomenduojamomis dozėmis, pavyzdžiui,  deksketoprofeno („Dolmen“).

 

Iki vizito pas odontologą labai svarbu laikytis kruopščios burnos higienos, vengti dantų jautrumą sukeliančio maisto (rūgščių ir saldžių, kietos struktūros ir aštrių patiekalų, karštų arba šaltų gėrimų bei maisto produktų), papildomai galima skalauti burną virintu vandeniu ar antiseptinių savybių turinčiu burnos skalavimo skysčiu.

 

Kitos naujienos

other