Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / PROBLEMINĖS SRITYS / Kita / ELEVIT PRONATAL, plėvele dengtos tabletės, 30 tabl.
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

ELEVIT PRONATAL, plėvele dengtos tabletės, 30 tabl.

Kita

8,24 Eur

8.24
Nereceptinis vaistas. Užsisakyti galite ne daugiau kaip vieno mėnesio gydymo kursui. Vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami.
Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

elevit PRONATAL plėvele dengtos tabletės

12 vitaminų, 7 mineralai ir mikroelementai

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas,  vaistininkas arba slaugytoja.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

-  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

-  Jeigu Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

 

 

Lapelio turinys

1.   Kas yra elevit PRONATAL ir kam jis vartojamas

2.   Kas žinotina prieš vartojant elevit PRONATAL

3.   Kaip vartoti elevit PRONATAL

4.   Galimas šalutinis poveikis

5.   Kaip laikyti elevit PRONATAL

6.   Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1. Kas yra elevit PRONATAL ir kam jis vartojamas

 

elevit PRONATAL yra multivitaminų, mineralų ir mikroelementų preparatas.

 

elevit PRONATAL vartojamas sutrikimų, atsiradusių dėl vitaminų arba mineralų disbalanso arba jų trūkumo maiste nėštumo ir žindymo laikotarpiu, profilaktikai ir gydymui.

 

Vitaminai, mineralai ir mikroelementai yra būtinos maisto medžiagos. Organizmas negali jų pasigaminti, todėl jų būtina gauti su maistu. Šios medžiagos yra gyvybiškai svarbios žmonių kasdieniam gyvenimui – kvėpavimui, virškinimui, energijos gamybai, smegenų ir nervų sistemos veiklai, dauginimuisi, augimui – be to, jos yra daugelio audinių ir organų dalis.

 

Nėščiosioms ir žindyvėms reikia žymiai daugiau vitaminų, mineralų ir mikroelementų nei nenėščioms moterims, nes nėščios moterys turi užtikrinti ne tik savo organizmo, bet ir kūdikio mitybą.

 

Esant subalansuotai mitybai ir nevartojant nikotino bei alkoholio, nėščiosioms ir žindyvėms paprastai užtenka vitaminų, mineralų ir mikroelementų. Nepaisant to, nėštumo ir žindymo laikotarpiu jų gali trūkti. Pagrindinių maisto medžiagų trūkumo priežastis, pvz., gali būti dažnas vėmimas ankstyvojoje nėštumo stadijoje.
Dėl šio trūkumo, pvz., motinai gali pasireikšti mažakraujystė ir nuovargis, o kūdikiui – augimo sulėtėjimas ir odos bei gleivinių pokyčiai.

 

elevit PRONATAL plėvele dengtos tabletės buvo specialiai sukurtos nėščioms ir žindančioms moterims. Jų sudėtyje yra visų pagrindinių šiuo laikotarpiu reikalingų maisto medžiagų. Taip motina ir kūdikis apsaugomi nuo jų trūkumo. Folio rūgštis padeda apsaugoti kūdikį nuo apsigimimų.

 

 

2.   Kas žinotina prieš vartojant elevit PRONATAL

 

elevit PRONATAL vartoti negalima:

-  jeigu yra alergija veikliajai ar bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-  jeigu yra vitamino A ir (ar) vitamino D hipervitaminozė (per didelis kiekis);

-  jeigu gydotės vitaminu A ar sintetiniais izomerais izotretinoinu ir etretinatu. Beta karotinas yra laikomas vitamino A šaltiniu;

-  jeigu yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas,

-  jeigu yra geležies perteklius;

-  jeigu yra hiperkalcemija (padidėjęs kalcio kiekis kraujyje) arba sunki hiperkalciurija (padidėjęs kalcio kiekis šlapime);

-  jeigu yra geležies ir (ar) vario apykaitos sutrikimai;

-  jeigu yra padidėjęs fosfatų kiekis kraujyje (hiperfosfatemija) arba padidėjęs magnio kiekis kraujyje (hipermagnemija);

-  jeigu yra inkstų akmenligė ar šlapimo takų akmenligė.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoja, prieš pradėdami vartoti elevit PRONATAL

 

Negalima viršyti rekomenduojamos 1 tabletės dozės.

 

Labai didelės kai kurių sudėtinių medžiagų dozės, ypač vitamino A, vitamino D, geležies ir vario, gali būti kenksmingos sveikatai.

 

Pacientės, vartojančios kitų atskirų vitaminų, multivitaminų arba bet kurių kitų vaistų, ir pacientės, stebimos dėl sveikatos būklės, prieš pradėdamos vartoti elevit PRONATAL, turi pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

 

elevit PRONATAL reikia ypač atsargiai vartoti su bet kuriais kitais vitamino A, sintetinių izomerų izotretinoino ir etretinato arba beta karotino turinčiais produktais, įskaitant papildus ir (arba) praturtintą maistą/ gėrimus, nes didelės paminėtų junginių dozės yra laikomos kenksmingomis vaisiui ir gali sukelti vitamino A hipervitaminozę.

 

elevit PRONATAL reikia ypač atsargiai vartoti su bet kuriais kitais vitamino D turinčiais produktais, įskaitant papildus ir (arba) praturtintą maistą/ gėrimus, nes kasdien vartojant didelės dozes gali išsivystyti vitamino D hipervitaminozė.

 

Didelės geležies dozės gali sukelti apsinuodijimą.

 

Folio rūgštis, vitaminas B12 ir geležis gali slėpti kai kurias mažakraujystės formas.

elevit PRONATAL sudėtyje nėra jodo. Pakankamą jodo kiekį organizmas turėtų gauti papildomai.

 

Jeigu laukiamo gydymo poveikio nėra, kreipkitės į gydytoją.

 

Kiti vaistai ir elevit PRONATAL

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nustatyta sąveika su šiais vaistais:

· levodopa (vaistu Parkinsono ligai gydyti),

· bisfosfonatais (vaistais osteoporozei gydyti),

· tiroksinu (vaistu susilpnėjusiai skydliaukės funkcijai gydyti),

· digitaliu (vaistu širdies sutrikimams gydyti),

· fluorochinolonais (tam tikrais antibiotikais),

· penicilaminu (tam tikru antibiotiku),

· tiazidu (vaistu padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti).

 

Jei vartojate kurį nors iš šių vaistų, pasakykite gydytojui.

 

elevit PRONATAL galima gerti 2 valandas prieš arba 2 valandas po tetraciklinų (tam tikrų antibiotikų) vartojimo.

 

Tarp rūgštingumą mažinančių vaistų ir elevit PRONATAL vartojimo turi būti kuo ilgesnė pertrauka (mažiausiai 3 valandos).

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

 

elevit PRONATAL skiriamas nėštumo ir žindymo laikotarpiu, tačiau negalima viršyti rekomenduojamos vaisto dozės. Nėštumo ir žindymo laikotarpiu paros dozė neturi viršyti 2 500 mg kalcio,  2 000 TV (50 μg) vitamino D ir 3 000 μg (10 000 TV) vitamino A. Reikia atsižvelgti į maisto, kuriame gausu vitamino A (pvz., kepenų ir kepenų produktų) ir (ar) vitamino D, bei praturtintų maisto produktų ir gėrimų, kuriuose gali būti didelis šių vitaminų kiekis, vartojimą.

 

Yra duomenų, kad pirmuosius tris nėštumo mėnesius vartojamos didesnės kaip 10 000 TV vitamino A paros dozės sukelia teratogeninį poveikį. Todėl šį preparatą reikia ypač atsargiai vartoti su kitais vaistais, turinčiais vitamino A, sintetinių izomerų izotretinoino ir etretinato arba beta karotino, nes didelės paminėtų junginių dozės yra laikomos kenksmingomis vaisiui. Ilgalaikis vitamino D perdozavimas gali pakenkti vaisiui. Nuolatinis vitamino D perdozavimas gali būti kenksmingas naujagimiui. Vitaminai ir mineralinės medžiagos, esančios šio vaisto sudėtyje, patenka į motinos pieną. Į tai reikia atsižvelgti, jei kūdikis gauna bet kurių atitinkamų papildų.

 

Medicinos institutas (JAV) nėščiosioms ir žindyvėms nustatė 50 µg (2 000 TV) per parą toleruojamą viršutinę vitamino D suvartojimo ribą (VR), kuri laikoma saugia. elevit PRONATAL sudėtyje yra 500 TV/tabletėje (12,5 µg/tabletėje).

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

elevit PRONATAL gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

 

elevit PRONATAL sudėtyje yra laktozės, manitolio ir sojų aliejaus

Vienoje elevit PRONATAL tabletėje yra 45,78 mg laktozės monohidrato. Į tai būtina atsižvelgti cukriniu diabetu sergančioms pacientėms.

 

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti elevit PRONATAL.

 

Vienoje elevit PRONATAL tabletėje yra 58,90 mg manitolio. Manitolis gali truputį laisvinti vidurius.

 

elevit PRONATAL sudėtyje yra sojų aliejaus. Jei esate alergiška žemės riešutams arba sojai, Jums šio vaisto vartoti negalima.

 

3. Kaip vartoti elevit Pronatal

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas, vaistininkas arba slaugytoja. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

 

Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą. Ją geriausia gerti valgio metu. Tabletę reikia nuryti nekramtytą, užgeriant stikline vandens.

 

Jeigu rytais pykina, rekomenduojama vaisto gerti dieną arba vakare.

 

Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, jeigu ją visą būtų sunku nuryti.

 

elevit PRONATAL rekomenduojama pradėti gerti vieną mėnesį prieš pastojant (arba planuojant pastoti) ir vartoti visą nėštumo bei žindymo laikotarpį.

 

Jeigu Jūs manote, kad elevit Pronatal poveikis yra per stiprus ar per silpnas, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

 

Ką daryti pavartojus per didelę elevit PRONATAL dozę?

Duomenų, kad rekomenduojama vaisto dozė gali sukelti perdozavimą, nėra. Daugelis ar net visi perdozavimo atvejai buvo susiję su kartu vartojamomis didelėmis atskirų vitaminų ir (arba) multivitaminų dozėmis. Vis tik rekomenduojamos paros dozės viršyti negalima.

 

Ūminis ar ilgalaikis perdozavimas gali sukelti vitamino A ir vitamino D hipervitaminozę, hiperkalcemiją ir nulemti geležies bei vario toksinį poveikį.

 

Nespecifiniai pradiniai simptomai, pvz., staigus galvos skausmas, minčių susipainiojimas ir virškinimo trakto sutrikimai (pvz., vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pykinimas ir vėmimas) gali rodyti ūminį perdozavimą. Jei pasireiškia šių simptomų, vaisto vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

 

Kasdien vartojamos didelės vitamino A ir vitamino D3  dozės gali būti kenksmingos dar negimusiam kūdikiui (žr. „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

 

Pamiršus pavartoti elevit PRONATAL

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Tiesiog toliau vartokite įprastą paros dozę.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

 

 

4. galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Šis vaistas paprastai gerai toleruojamas. Dažnas šalutinis poveikis yra pilvo skausmas ir (arba) pūtimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas ir pykinimas. Daugumoje atvejų šie simptomai išnyksta ir elevit PRONATAL vartojimo nutraukti nereikia. Retais atvejais gali pasireikšti alerginės reakcijos, kurių simptomai gali būti veido tinimas, švokštimas (pasunkėjęs kvėpavimas), poveikis odai (bėrimas, niežulys, raudonis ar pūslių susidarymas) arba silpnas dažnas pulsas. Jei pasireiškia alerginė reakcija, nutraukite elevit PRONATAL vartojimą ir kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

 

Kitas galimas šalutinis poveikis (dažnis nežinomas) yra padidėjęs kalcio kiekis šlapime (hiperkalciurija), galvos skausmas, galvos svaigimas, nemiga ir nervingumas.

 

Vartojant elevit PRONATAL, dėl vaisto sudėtyje esančios geležies gali būti juodos išmatos (tai nežalingas poveikis). Galimas nežymus šlapimo nusidažymas geltonai. Šis efektas nėra žalingas ir gali pasireikšti dėl vaisto sudėtyje esančio vitamino B2.

 

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai.

 

 

5. Kaip laikyti elevit Pronatal

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

elevit PRONATAL sudėtis:

 

Veikliosios medžiagos yra:

 

12 vitaminų:

Vitaminas A    3600 TV

Vitaminas B1      1,55 mg

Vitaminas B2   1,8 mg

Vitaminas B6 2,6 mg

Vitaminas B12  4,0 μg

Vitaminas C   100,0 mg

Vitaminas D3   500 TV

Vitaminas E     15 TV

Kalcio pantotenatas    10,0 mg

Biotinas    0,2 mg

Folio rūgštis    0,8 mg

Nikotinamidas 19,0 mg

 

7 mineralai ir mikroelementai:

Geležis 60,0 mg

Kalcis   125,0 mg

Varis    1,0 mg

Magnis 100,0 mg

Manganas    1,0 mg

Fosforas   125,0 mg

Cinkas   7,5 mg

 

Pagalbinės medžiagos:

Tablečių branduolys:

laktozė, manitolis, makrogolis 400, glicerolio distearatas, želatina, mikrokristalinė celiuliozė, etilceliuliozė, karboksimetilkrakmolo natrio druska, magnio stearatas, povidonas K90, Povidonas K30.

 

Tabletės plėvelė:

hipromeliozė, etilceliuliozės vandeninė dispersija (etilceliuliozė, natrio laurilsulfatas, cetilo alkoholis), makrogolio 6000, talkas, titano dioksidas (E171), geltonojo geležies oksidas (E172).

 

 

elevit PRONATAL išvaizda ir kiekis pakuotėje

elevit PRONATAL plėvele dengtos tabletės yra geltonos, abipusiai išgaubtos, pailgos, su vagele.

 

Tabletės tiekiamos dėžutėse po 30 arba 100 tablečių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB „Bayer“

Žirmūnų 68A

LT – 09124 Vilnius

Lietuva

 

Gamintojas

Rottendorf Pharma Ltd

Ostenfelder Str. 51 - 61

59320 Ennigerloh

Vokietija

 

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

Austrija, Čekijos Respublika, Estija, Lietuva, Latvija, Portugalija, Slovėnija: ELEVIT PRONATAL;

Italija, Ispanija: ELEVIT.

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją.

 

UAB „Bayer“
Žirmūnų g. 68A
LT-09124 Vilnius, Lietuva
Tel: +370 5233 68 68

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2012-11-15

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje.http://www.vvkt.lt/

Panašios prekės

Maisto papildas PREGNACARE PLUS, 56tabl.

-20%

18,14 Eur

i
22,68 Eur Reguliari kaina internetinėje vaistinėje
18,14 Eur Akcinė kaina internetinėje vaistinėje

22,68 Eur

Maisto papildas PREGNACARE BREAST FEEDING, 56kaps.

-20%

19,01 Eur

i
23,76 Eur Reguliari kaina internetinėje vaistinėje
19,01 Eur Akcinė kaina internetinėje vaistinėje

23,76 Eur

Maisto papildai MENOPACE PLUS, 56tabl.

-20%

18,48 Eur

i
23,10 Eur Reguliari kaina internetinėje vaistinėje
18,48 Eur Akcinė kaina internetinėje vaistinėje

23,10 Eur

Pleistrai pūslėms ant kojų ir pirštų COMPEED, 8 vnt.

-15%

5,87 Eur

i
6,90 Eur Reguliari kaina internetinėje vaistinėje
5,87 Eur Akcinė kaina internetinėje vaistinėje

6,90 Eur

Maži pleistrai pūslėms COMPEED, 6 vnt.

-15%

4,22 Eur

i
4,96 Eur Reguliari kaina internetinėje vaistinėje
4,22 Eur Akcinė kaina internetinėje vaistinėje

4,96 Eur

PERFECTIL, 30 tabl.

-20%

14,06 Eur

i
17,58 Eur Reguliari kaina internetinėje vaistinėje
14,06 Eur Akcinė kaina internetinėje vaistinėje

17,58 Eur

Lengvas losjonas nuo saulės EUCERIN SUN LOTION EXTRA LIGHT SPF30, 150 ml

-20%

13,46 Eur

i
16,83 Eur Reguliari kaina internetinėje vaistinėje
13,46 Eur Akcinė kaina internetinėje vaistinėje

16,83 Eur

Vitaminai Plius Mineralai ir Mikroelementai VivaVit, 30tab.

-40%

4,67 Eur

i
7,78 Eur Reguliari kaina internetinėje vaistinėje
4,67 Eur Akcinė kaina internetinėje vaistinėje

7,78 Eur

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?