TRIFLUNEX 200MG/500MG/10MG MILT.GERIAMAJAM TIRPALUI N5
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

TRIFLUNEX 200MG/500MG/10MG MILT.GERIAMAJAM TIRPALUI N5

Peršalimo simptomams lengvinti
Nereceptinis vaistas. Užsisakyti galite ne daugiau kaip vieno mėnesio gydymo kursui. Vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami.
Nereceptinis vaistas
3,99 € (su PVM) 3,30 € (be mok.)
Su mokesčiais
  • Klauskite vaistininko 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00) Klauskite vaistininko 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00)
  • Nemokamas pristatymas į artimiausią vaistinę perkant už 10 € ir daugiau Nemokamas pristatymas į artimiausią vaistinę perkant už 10 € ir daugiau
  • Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse

Aprašymas

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

TriFlunex 500 mg/ 200 mg/ 10 mg milteliai geriamajam tirpalui

Paracetamolis/ Gvajfenezinas/ Fenilefrino hidrochloridas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
  • Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

  1. Kas yra TriFlunex ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant TriFlunex
  3. Kaip vartoti TriFlunex
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti TriFlunex
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

  1. Kas yra TriFlunex ir kam jis vartojamas

 

TriFlunex skirtas peršalimo ir gripo simptomams malšinti.

Jo sudėtyje yra trys veikliosios medžiagos:

  • paracetamolis, kuris gerai žinomas kaip skausmą malšinanti medžiaga (analgetikas). Jis veiksmingai malšina gėlą ir skausmus, įskaitant galvos ir gerklės skausmą, taip pat mažina temperatūrą (antipiretikas);
  • gvajfenezinas (atsikosėjimą skatinanti medžiaga) skystina gleives ir tokiu būdu lengvina atsikosėjimą, esant drėgnam kosuliui;
  • fenilefrino hidrochloridas (vaistas nuo slogos) mažina nosies gleivinės paburkimą ir silpnina nosies užsikimšimą.

TriFlunex vartokite tik tuomet, kai Jus kamuoja skausmas arba temperatūra, užsikimšusi nosis ir sausas kosulys.

Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

 

  1. Kas žinotina prieš vartojant TriFlunex

 

TriFlunex vartoti negalima:

-  jeigu yra alergija paracetamoliui, gvajfenazinui, fenilefrino hidrochloridui ar bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

  • jeigu sergate širdies liga;
  • jeigu yra padidėjęs kraujospūdis;
  • jeigu sergate kepenų liga arba yra sunkus inkstų pažeidimas;
  • jeigu yra sustiprėjusi skydliaukės veikla;
  • jeigu sergate cukriniu diabetu;
  • jeigu sergate uždaro akies kampo glaukoma (padidėjęs akispūdis);
  • jeigu sergate porfirija, paveldima liga, kuriai būdinga gausus pigmentų kiekis šlapime;
  • jeigu vartojate triciklius antidepresantus;
  • jeigu vartojate beta adrenoblokatorius;
  • jeigu vartojate monoaminooksidazės (MAO) inhibitorių depresijos arba Parkinsono (Parkinson) ligos gydymui arba vartojote šiuos vaistus mažiau kaip prieš 14 dienų;
  • jeigu vartojate vaistų kraujospūdžiui mažinti ir krūtinės anginai gydyti.

 

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Svarbu: sudėtyje yra paracetamolio. Nevartokite kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio. Perdozavus nedelsiant kreipkitės medicininės pagalbos, netgi tuomet, kai Jūsų savijauta gera, nes galima sunki, vėliau pasireiškianti, kepenų liga. Nevartokite kartu su kitais bet kokias vaistais nuo gripo, peršalimo arba nosies užsikimšimo.

 

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti TriFlunex:

  • jeigu sutrikusi kepenų veikla;
  • jeigu esate vyras ir padidėjusi Jūsų prostata, nes gali pasunkėti šlapimo tekėjimas;
  • jeigu sutrikusi kraujotaka (įskaitant Reino (Raynaud) sindromą);
  • jeigu kamuoja nuolatinis kosulys, susijęs su rūkymu, astma, lėtiniu bronchitu arba emfizema;
  • jeigu sergate sunkia hemolizine anemija, yra gliukozės-6-dehidrogenazės deficitas, chroniškas mitybos sutrikimas arba esate netekęs daug skysčių.

 

Vaikams ir paaugliams

TriFlunex negalima vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams gydyti.

 

Kiti vaistai ir TriFlunex

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Prieš vartojant TriFlunex, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate:

  • vaistus, kurių sudėtyje yra paracetamolio arba kitų vaistų nuo slogos, vartojamų sergant peršalimu ir gripu. Jeigu vartojate šiuos vaistus, nevartokite TriFlunex;
  • monoaminooksidazės (MAO) inhibitorius depresijai ar Parkinsono (Parkinson) ligai gydyti. Nevartokite TriFlunex jeigu MAO inhibitorius vartojote paskutinių 14 dienų laikotarpiu;
  • tokius triciklius antidepresantus depresijai gydyti, kaip amitriptiliną arba imipraminą;
  • vaistus padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti (antihipertenzinius), įskaitant beta adrenoblokatorius tinkamus širdies veiklai pagerinti arba sutrikusiam širdies ritmui atstatyti (digoksiną, lanoksiną, digitoksiną);
  • fenotiazino preparatus (vartojamus psichikos sutrikimams, šizofrenijai, paranojai gydyti arba pykinimo ir vėmimo profilaktikai);
  • vaistus nuo pykinimo ir vėmimo (metaklopramidą arba domperidoną);
  • vaistus kraujui skystinti (antikoaguliantus) – varfariną arba kitus kumarino grupės vaistus;
  • vaistus padidėjusiam cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti (kolestiraminą);
  • raminamuosius vaistus (barbitūratus);
  • probenecidą arba azotiaprimą (zidovudiną);
  • izoniazidą (vartojamą tuberkuliozės gydymui arba profilaktikai).

 

TriFlunex vartojimas su maistu ir gėrimais

Nevartokite šio vaisto kartu su alkoholiniais gėrimais.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia arba žindote kūdikį, manote, kad esate nėščia arba planuojate pastoti, prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. TriFlunex nėštumo metu galima vartoti tik jeigu būtina ir jeigu patarė gydytojas arba vaistininkas. Jūs turėtumėte vartoti mažiausią įmanomą dozę, kuri sumažina skausmą ir/ar karščiavimą trumpiausią laiką. Kreipkitės į gydytoją, jeigu skausmas ir /arba karščiavimas nesumažėjo arba Jums reikia vartoti vaisto dažniau.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Šis vaistas gali sukelti svaigulį arba sumišimą. Jei pasireiškė šie simptomai, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

 

TriFlunex sudėtyje yra aspartamo, sacharozės ir natrio

  • Aspartamas (E 951). Kiekviename šio vaisto paketėlyje yra 6 mg aspartamo. Aspartamas yra fenilalanino šaltinis. Jis gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija, reta genetine liga, kuria sergant fenilaninas kaupiasi organizme, nes organizmas negali jo tinkamai pašalinti.
  • Sacharozė. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
  • Natris. Kiekviename šio vaisto paketėlyje yra 157 mg natrio (valgomosios druskos sudedamosios dalies). Tai atitinka 7,85 % didžiausios rekomenduojamos natrio paros normos suaugusiesiems. Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jei ilgą laikotarpį Jums tektų vartoti 3 ar daugiau paketėlius per dieną, ypač jei Jums patariama kontroliuoti natrio kiekį maiste.

 

  1. Kaip vartoti TriFlunex

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Rekomenduojama dozė yra:

 

Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai:

gerti po 1 paketėlį kas 4-6 val. pagal poreikį. Per 24 valandas negalima išgerti daugiau kaip 4 paketėlių.

 

Neviršykite nustatytos dozės.

Nevartokite šio vaisto su alkoholiniais gėrimais.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Negalima vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

 

Vartojimo būdas

Miltelius reikia ištirpinti vandenyje ir gerti paruošus karštą gėrimą.

Išberkite vieno paketėlio miltelius į standartinio dydžio (apie 250 ml talpos) puodelį, užpilkite karštu, bet ne verdančiu vandeniu. Leiskite atvėsti iki gėrimui tinkamos temperatūros ir išgerkite opalescuojantį geltonos spalvos, būdingo citrinų-mentolio kvapo ir skonio tirpalą.

 

Gydymo trukmė

Šio vaistinio preparato nerekomenduojama vartoti ilgai.

Jeigu ligos simptomai išlieka ilgiau kaip 3 dienas arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

 

Ką daryti pavartojote per didelę TriFlunex dozę?

Jei atsitiktinai išgėrėte vaisto daugiau negu reikia arba davėte išgerti vaikams daugiau negu rekomenduojama, dėl galimo sunkaus kepenų pažeidimo nedelsiant kreipkitės medicininės pagalbos, netgi tuomet, kai Jūs arba vaikas jaučiasi gerai.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Pamiršus pavartoti TriFlunex

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

 

  1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Jeigu Jums atsirado bet kuris iš žemiau išvardytų sunkaus šalutinio poveikio požymių, vaisto vartojimą nedelsiant nutraukite ir kreipkitės skubios medicininės pagalbos.

 

Labai retai pasitaikė sunkios odos reakcijos. Sunkios alerginės reakcijos (anafilaksija), švokštimas arba pasunkėjęs kvėpavimas gali pasitaikyti retai (pasitaiko mažiau kaip 1 iš 1000 žmonių, bet daugiau kaip 1 iš 10 000 žmonių); labai retai: gali pasitaikyti mažiau kaip 1 iš 10 000 žmonių.

 

Vartojant paracetamolio labai retai (pasitaiko mažiau kaip 1 iš 10 000 žmonių) būna sumažėjęs tam tikrų kraujo baltųjų ląstelių skaičius, kasos uždegimas (pankreatitas).

 

Kitas šalutinis poveikis

Dažnis

Šalutinis poveikis

Dažnas (pasitaiko mažiau kaip 1 iš 10 žmonių, bet daugiau kaip 1 iš 100 žmonių).

Apetito netekimas, pykinimas ar vėmimas

Retas (pasitaiko mažiau kaip 1 iš 1000 žmonių, bet daugiau kaip 1 iš 10 000 žmonių)

Nesunkios alerginės reakcijos (tokios kaip odos bėrimas ar dilgėlinė)

Skrandžio skausmas, viduriavimas.

Galvos skausmas, svaigimas.

Greitas širdies ritmas (palpitacijos); aukštas kraujospūdis.

Miego sutrikimai (nemiga), nervingumas, drebulys (tremoras), dirglumas, neramumas, sumišimas ar nerimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

  1. Kaip laikyti TriFlunex

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

 

Ant paketėlio arba dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Tinkamumo laikas po ištirpinimo: paruoštas tirpalas yra stabilus 90 minučių.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

  1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

TriFlunex sudėtis

  • Veikliosios medžiagos yra paracetamolis, gvajfenezinas ir fenilefrino hidrochloridas. Kiekviename šio vaisto paketėlyje yra vienkartinė veikliųjų medžiagų dozė: 500 mg paracetamolio, 200 mg gvajfenezino ir 10 mg fenilefrino hidrochlorido.

 

  • Pagalbinės medžiagos yra sacharozė, citrinų rūgštis, vyno rūgštis, natrio ciklamatas, natrio citratas, aspartamas (E951), acesulfamo kalio druska (E950), mentolio milteliai, citrinų aromatinė medžiaga, citrinų sulčių aromatinė medžiaga, chinolino geltonasis (E104). Žr. 2 skyrių.

 

TriFlunex išvaizda ir kiekis pakuotėje

TriFlunex yra beveik baltos spalvos milteliai supakuoti laminuotuose paketėliuose, sudėtuose į kartono dėžutes. Kartono dėžutėje yra 5 arba 10 paketėlių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

WICK Pharma

Sulzbacher Strasse 40, 65824 Schwalbach am Taunus

Vokietija

 

Gamintojas

Wrafton Laboratories Limited

Exeter Road, Wrafton Braunton,

Devon,

EX33 2DL

Jungtinė Karalystė

 

arba

 

Procter & Gamble Manufacturing GmbH

Procter & Gamble Strasse 1

64521 Gross-Gerau, Hessen

Vokietija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 

UAB Teva Baltics

Molėtų pl. 5

LT-08409 Vilnius

Tel. +370 5 266 02 03

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Bulgarija

Vicks AntiGrip Complex

Čekija

Vicks SymptoMed Complete citrón

Kroatija

Vicks SymptoMed Complete 500 mg + 200 mg + 10 mg prašak za oralnu otopinu

Estija

TriFlunex

Italija

Vicks Flu-Tripla Azione

Airija

Paracetamol 500 mg Guaifenesin 200 mg Phenylephedrine Hydrochloride 10 mg

Latvija

TriFlunex 500 mg/200 mg/10 mg pulveris iekšķīgi lietojama šķīduma pagatavošanai

Didžioji Britanija

Vicks Cold and Flu Care Daymed Complete Hot Drink

Lietuva

TriFlunex 500 mg/200 mg/10 mg milteliai geriamajam tirpalui

Lenkija

Vicks AntiGrip Complex

Rumunija

Vicks AntiGrip Complex

Slovakija

Vicks Chrípka a Prechladnutie Horúci nápoj

Ispanija

GripaVicks

Vengrija

GrippoMed Wick Citrom izü por belsöleges oldathoz

Vokietija

WICK DayMed Kombi Erkältungsgetränk

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-04-07.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.