Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / PROBLEMINĖS SRITYS / Nuo peršalimo / PARACETAMOL-RPH 250 mg žvakutės, 10vnt.
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

PARACETAMOL-RPH 250 mg žvakutės, 10vnt.

Nuo peršalimo

2,21 Eur

2.21
Nereceptinis vaistas. Užsisakyti galite ne daugiau kaip vieno mėnesio gydymo kursui. Vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami.
Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas
Paracetamol-ratiopharm 125 mg žvakutės
Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės
Paracetamol-ratiopharm 500 mg žvakutės

Paracetamolis
 
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
-          Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-          Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
-          Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
-          Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 
1.         Kas yra Paracetamol-ratiopharm ir kam jis vartojamas
2.         Kas žinotina prieš vartojant Paracetamol-ratiopharm
3.         Kaip vartoti Paracetamol-ratiopharm
4.         Galimas šalutinis poveikis
5.         Kaip laikyti Paracetamol-ratiopharm
6.         Pakuotės turinys ir kita informacija
 
 
1.         Kas yra Paracetamol-ratiopharm ir kam jis vartojamas
 
Paracetamol-ratiopharm 500 mg žvakutės yra vaistinis preparatas skirtas vyresniems nei 6 metai vaikams, kuris vartojamas, kai yra:
-           silpno ar vidutinio stiprumo skausmas,
-           karščiavimas.
 
 
2.         Kas žinotina prieš vartojant Paracetamol-ratiopharm
 
Paracetamol-ratiopharm vartoti negalima:
-           jeigu yra padidėjęs alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
 
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Paracetamol-ratiopharm.
 
Turi būti ilgesnis vartojimo intervalas arba mažesnė dozė, vartoti galima tik gydytojui kontroliuojant, jei:
-           yra kepenų veiklos sutrikimas (pavyzdžiui, dėl lėtinio piktnaudžiavimo alkoholiu, kepenų uždegimo);
-           buvo pažeisti inkstai;
-           ligonis serga Žilibero sindromu (Moilengrachto liga), t.y. jam iš prigimties yra padidėjęs bilirubino kiekis kraujyje.
Jei be gydytojo nurodymo skausmą malšinančių vaistų buvo vartojama ilgai ir didelėmis dozėmis, gali atsirasti galvos skausmai, kurie nepraeina net ir padidinus vaisto dozę.
Įpročiu tapęs skausmą malšinančių vaistų vartojimas (ypač kartu vartojant daug skausmą malšinančių vaistų) gali būti ilgalaikių inkstų pažeidimų priežastis, gali atsirasti net inkstų nepakankamumas (analgetikų sukeliama nefropatija).
 
Kiti vaistai ir Paracetamol-ratiopharm
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Jei ligonis kartu su paracetamoliu vartoja kitų vaistų, kurie aktyvina kepenų fermentus, pavyzdžiui, tam tikrų rūšių migdomųjų ir antiepilepsinių vaistų (fenobarbitalio, fenitoino, karbamazepino), taip pat rifampicino (vaisto nuo tuberkuliozės), šiaip nekenksmingos paracetamolio dozės gali pažeisti kepenis.
Taip pat būna ir piktnaudžiaujant alkoholiu.
Kartu su paracetamoliu vartojant chloramfenikolio (vaisto infekcijoms gydyti), pastarojo vaisto išsiskyrimas gali gerokai sulėtėti, todėl padidėja toksinio poveikio pavojus.
Paracetamolio ir kumarino darinių sąveikos klinikinė svarba šiandien dar nevisiškai aiški. Tačiau jei pacientas gydomas geriamaisiais antikoaguliantais (vaistais krešumui reguliuoti) ir ilgai vartoja paracetamolio, gydymo procesą turi kontroliuoti gydytojas. Ilgas ir reguliarus paracetamolio vartojimas sustiprina antikoaguliantų poveikį.
Kartu vartojant paracetamolio ir zidovudino (priešvirusinio vaisto), padidėja galimybė atsirasti neutropenijai, todėl kartu su zidovudinu paracetamolio galima vartoti tik gydytojui leidus.
Jei kartu su paracetamoliu vartojama maisto pasišalinimą iš skrandžio lėtinančių vaistų, pavyzdžiui, propantelino, išgertas paracetamolis gali lėčiau rezorbuotis ir pradėti vėliau veikti. Kartu su paracetamoliu vartojant maisto pasišalinimą iš skrandžio greitinančių vaistų, pavyzdžiui, metoklopramido, išgertas paracetamolis gali greičiau rezorbuotis ir pradėti veikti.
 
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
 
Paracetamol-ratiopharm galima vartoti tik gydytojui atidžiai nustačius galimos naudos ir rizikos santykį.
Nėščioms moterims šio vaisto negalima vartoti ilgai ir didelėmis dozėmis arba kartu su kitais preparatais, kadangi nėra garantijų, jog taip gydyti saugu.
 
Paracetamolio patenka į žindyvės pieną. Neigiamo poveikio žindomam kūdikiui, kurio motina vartoja paracetamolio, nepasireiškia, todėl nutraukti žindymo paprastai nebūtina.
 
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vaistas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.
 
3.         Kaip vartoti Paracetamol-ratiopharm
 
Paracetamol-ratiopharm 500 mg žvakutes visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.  Įprastinė preparato dozė nurodyta lentelėje:
 
Paracetamol-ratiopharm 500 mg žvakutės
Kūno svorisAmžiusVienkartinė dozėDidžiausia paros dozė
22-30 kg6-9 metai1 žvakutė2-3 žvakutės
Ne daugiau kaip 40 kg10-12 metų1 žvakutė3 žvakutės
Daugiau kaip 40 kgVyresni kaip 12 metų1-2 žvakutės8 žvakutės
 
Vyresniems nei 12 metų vaikams ir suaugusiems
Maksimali paros dozė: 4000 mg
Jokiu būdu negalima viršyti didžiausios paros (24 valandų) dozės, be to, pavartojus vienkartinę paracetamolio dozę, kitą jo dozę galima duoti (jei to būtinai reikia) ne anksčiau kaip po 6 valandų.
Žvakutės kišamos (jei yra galimybė - ligoniui išsituštinus) giliai į išangę. Norint, kad geriau slystų, jas reikia truputį pašildyti delne ar labai trumpam įmerkti į karštą vandenį.
 
Jei pacientui yra kepenų arba inkstų funkcijos sutrikimų arba jam yra įgimtas bilirubino kiekio padidėjimas kraujyje, t.y. jis serga Žilibero sindromu (Moilengrachto liga), reikia ilginti Paracetamol-ratiopharm 500 mg žvakučių vartojimo intervalus arba mažinti dozę.
 
Vartojimo metodas
Žvakutės vartojamos į tiesiąją žarną
 
Žvakutės kišamos (jei yra galimybė - ligoniui išsituštinus) giliai į išangę. Norint, kad geriau slystų, jas reikia truputį pašildyti delne ar labai trumpam įmerkti į karštą vandenį.
Be gydytojo nurodymo žvakučių  negalima vartoti ilgiau kaip 3-4 dienas.
Jeigu manote, kad Paracetamol-ratiopharm 500 mg žvakutės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 
Ką daryti pavartojus per didelę Paracetamol-ratiopharm dozę
Preparato perdozavus, pradžioje (pirmąją dieną) gali atsirasti pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas ir bendra liguista būsena. Nepaisant to, jog antrą dieną ligonis jaučiasi geriau, gali progresuoti kepenų pažeidimas ir trečią dieną ištikti kepenų koma. Sunkus perdozavimas gali sukelti mirtį.
Įtarus, jog pavartota per didelė dozė, reikia nedelsiant pranešti gydytojui. Jis, priklausomai nuo to, ar seniai vaisto buvo pavartota, turi imtis šitokių priemonių:
-          jei įmanoma, per pirmąsias aštuonias valandas, praėjusias nuo apsinuodijimo pradžios, pacientui į veną suleisti priešnuodžių, pavyzdžiui, cisteino arba N-acetilcisteino, kad paracetamolio apykaitos produktai, pažeidžiantys ląsteles, taptų nekenksmingi;
-          paracetamolio koncentraciją kraujyje galima mažinti dialize.
 
Pamiršus pavartoti Paracetamol-ratiopharm
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti nerekomenduojama. Toliau reikia vartoti tokią pačią vienkartinę dozę.
 
Nustojus vartoti Paracetamol-ratiopharm
Jei žvakutės buvo vartojamos kaip nurodyta, jokių ypatingų priemonių imtis nereikia.
Jei be gydytojo nurodymo skausmą malšinantis vaistas buvo vartojamas ilgai bei didelėmis dozėmis ir vartojimas staigiai nutrauktas, gali pradėti skaudėti galvą, atsirasti nuovargis, raumenų skausmai, nervingumas ir vegetacinių simptomų. Nutraukimo simptomai po kelių dienų praeina. Kol jų yra, analgetikų vartoti negalima, taip pat jų negalima iš naujo pradėti vartoti be gydytojo nurodymo.
 
4.         Galimas šalutinis poveikis
 
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
 
Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
 
Odos ir poodinio audinio sutrikimai:
Retas: gali parausti oda.
Labai retas: labai retais atvejais buvo pranešta apie sunkias odos reakcijas (vaistų sukeltas Stevenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė (tai sunki, neužkrečiama, išplitusi epidermio nekrozė (žuvimas, apmirimas), panaši į odos nudegimą, nuplikymą), ūminė išplitusi egzanteminė pūslinė (staigi odos reakcija, kuriai būdingas pūslių atsiradimas ant patinusios paraudusios odos)).
Dažnis nežinomas: egzantema.
 
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai:
Dažnis nežinomas: trombocitopenija, agranulocitozė, pancitopenija, leukopenija.
 
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai:
Dažnis nežinomas: veiklioji medžiaga paracetamolis gali sukelti padidėjusio jautrumo reakciją: Kvinkės edemą, dusulį, prakaitavimą, pykinimą, kraujospūdžio sumažėjimą, net šoką. Pavieniais atvejais į tokias reakcijas linkusiems žmonėms paracetamolis gali sukelti bronchų spazmą (“analgetikų astmą”).
 
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų  sutrikimai: 
Dažnis nežinomas: kepenų pažeidimas.
 
Jeigu pasireiškia bent vienas minėtas šalutinis poveikis, Paracetamol-ratiopharm 500 mg žvakučių daugiau vartoti negalima. Apie tai reikia pranešti savo gydytojui, kuris įvertins negalavimų sunkumą ir nuspręs, kokių priemonių imtis.
 
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
 
5.         Kaip laikyti Paracetamol-ratiopharm
 
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Ant dėžutės ir dvisluoksnės juostelės po „TInka iki“nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką
 
6.         Pakuotės turinys ir kita informacija
 
Paracetamol-ratiopharm 500 mg žvakutės sudėtis
 
-          Veiklioji medžiaga yra paracetamolis. Jo vienoje žvakutėje yra 500 mg.
-          Pagalbinės medžiagos yra koliodinis bevandenis silicio dioksidas, sojų lecitinas, kietieji riebalai.
 
Paracetamol-ratiopharm išvaizda ir kiekis pakuotėje
Balta ovali žvakutė.
Dvisluoksnėje juostelėje yra 5 žvakutės. Kartono dėžutėje yra dvi dvisluoksnės juostelės (iš viso 10 žvakučių dėžutėje).
 
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
 
Rinkodaros teisės turėtojas
ratiopharm GmbH
Graf - Arco - Str. 3
89079 Ulm,
Vokietija
 
Gamintojas
Merckle GmbH,
Ludwig - Merckle - Str. 3,
89143 Blaubeuren,
Vokietija
 
Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis rinkodaros teisės turėtojo atstovas.
 
UAB „Sicor Biotech“
Molėtų pl. 5
LT-08409 Vilnius
Lietuva
Tel. +370 5 266 02 03
 
 
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-10-03
 
 
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.
 
 

Panašios prekės

PROPODEZAS SU MENTOLIU, 50 tabl.

-20%

2,48 Eur

i
3,10 Eur Reguliari kaina internetinėje vaistinėje
2,48 Eur Akcinė kaina internetinėje vaistinėje

3,10 Eur

Pastilės ISLA-MINT HERBAL LOZENGES, 30vnt.

-20%

3,87 Eur

i
4,84 Eur Reguliari kaina internetinėje vaistinėje
3,87 Eur Akcinė kaina internetinėje vaistinėje

4,84 Eur

GLUCOSUM (avietė), 10 tabl.

-20%

0,52 Eur

i
0,65 Eur Reguliari kaina internetinėje vaistinėje
0,52 Eur Akcinė kaina internetinėje vaistinėje

0,65 Eur

Nosies tepalas NISITA NASENSALBE 20g

-20%

5,09 Eur

i
6,36 Eur Reguliari kaina internetinėje vaistinėje
5,09 Eur Akcinė kaina internetinėje vaistinėje

6,36 Eur

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?