Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / VOTUBIA 2.5mg tab.N30
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

VOTUBIA 2.5mg tab.N30

Receptiniai vaistai

Kompensuojamas vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte. Jei vaistas Jums kompensuojamas, priemokos dydis priklauso nuo kodo įrašyto Jūsų recepto langelyje „Kompensacijos rūšies kodas“. Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu. Nurodytos kainos galioja tik užsisakant vaistus telefonu.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Votubia 2,5 mg tabletės

Votubia 5 mg tabletės

Votubia 10 mg tabletės

everolimuzas (everolimusum)

 

Vykdoma papildoma šio vaisto stebėsena. Tai padės greitai nustatyti naują saugumo informaciją. Mums galite padėti pranešdami apie bet kokį Jums pasireiškiantį šalutinį poveikį. Apie tai, kaip pranešti apie šalutinį poveikį, žr. 4 skyriaus pabaigoje.

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1. Kas yra Votubia ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Votubia

3. Kaip vartoti Votubia

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Votubia

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1. Kas yra Votubia ir kam jis vartojamas

 

Votubia yra vaistas nuo naviko. Jis gali slopinti tam tikras organizmo ląsteles ir neleisti joms augti. Vaisto sudėtyje yra veikliosios medžiagos everolimuzo, kuris gali mažinti inkstų angiomiolipoma vadinamo inkstų auglio ir subependimine gigantinių ląstelių astrocitoma (SEGLA) vadinamo galvos smegenų naviko dydį. Šių navikų susidarymą sukelia genetinė liga, vadinama tuberozinės sklerozės kompleksu (TSK).

 

Votubia tabletės vartojamos:

-   suaugusiesiems, kuriems yra su TSK susijusi inkstų angiomiolipoma, gydyti, kai pacientų nereikia nedelsiant operuoti;

-   suaugusiesiems ir vaikams, kuriems yra su TSK susijusi SEGLA ir kuriems negalima atlikti operacijos, gydyti.

 

 

2. Kas žinotina prieš vartojant Votubia

 

Jeigu Jums skiriamas gydymas dėl su TSK susijusios inkstų angiomiolipomos, Votubia Jums paskirs tik tas gydytojas, kuris turi TSK sergančių pacientų gydymo patirties.

 

Jeigu Jums skiriamas gydymas dėl su TSK susijusios SEGLA, Votubia paskirs vartoti tik tas gydytojas, kuris turi SEGLA sergančių pacientų gydymo patirties ir kuris gali atlikti kraujo tyrimus, kurių metu nustatys Votubia kiekį Jūsų kraujyje.

 

Atidžiai vykdykite gydytojo nurodymus. Jie gali skirtis nuo bendrosios šiame lapelyje pateiktos informacijos. Jei turite bet kokių klausimų apie Votubia arba nežinote, kodėl Jums jo skyrė vartoti, kreipkitės į gydytoją.

 

Votubia vartoti negalima

-   jeigu yra alergija everolimuzui, panašioms medžiagoms (tokioms kaip sirolimuzas bei temsirolimuzas) arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Jeigu Jums anksčiau yra buvę alerginių reakcijų, pasitarkite su gydytoju.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Votubia:

-   jei yra bet kokių problemų su kepenimis arba jei kada nors sirgote bet kokia liga, galėjusia pakenkti Jūsų kepenims. Tokiu atveju gydytojui gali tekti Jums skirti vartoti kitokią Votubia dozę arba kuriam laikui ar visiškai nutraukti gydymą šiuo vaistu.

-   jei sergate cukriniu diabetu (yra didelis cukraus kiekis kraujyje). Votubia gali didinti cukraus kiekį kraujyje ir bloginti cukrinio diabeto eigą. Dėl to Jums gali prireikti skirti gydymą insulinu ir (arba) geriamaisiais preparatais nuo diabeto. Jeigu Jums pasireiškia pernelyg didelis troškulys arba padažnėjęs šlapinimasis, apie tai pasakykite gydytojui.

-   jei Votubia vartojimo metu turite skiepytis, kadangi skiepijimas gali būti mažiau veiksmingas. Vaisto skiriant SEGLA sergantiems vaikams, svarbu su gydytoju aptarti rekomenduojamą skiepijimo planą prieš pradedant vartoti Votubia.

-   jeigu Jūsų cholesterolio kiekis yra aukštas. Votubia gali padidinti cholesterolio ir (arba) kitokių kraujo riebalų kiekį.

-   jeigu Jums nesenai buvo atlikta sudėtinga chirurginė operacija arba po operacijos turite neužgijusių žaizdų, Votubia gali padidinti žaizdų gijimo sutrikimų pavojų.

-   jeigu Jums yra infekcija. Jums gali reikti būtinai išgydyti injekciją, prieš vartojant Votubia.

-   jei Jūs esate sirgę hepatitu B, kadangi gydymo Votubia metu ši liga gali atsinaujinti (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).

 

Votubia taip pat gali:

-   sukelti žaizdas burnos ertmėje (burnos ertmės gleivinės išopėjimą);

-   susilpninti Jūsų imuninę sistemą; todėl vartojant Votubia Jums gali padidėti pavojus susirgti infekcine liga; jeigu karščiuojate ar pasireiškia kitokių infekcijos požymių, pasikonsultuokite su gydytoju;

-   paveikti Jūsų inkstų funkciją. Todėl gydytojas tikrins Jūsų inkstų funkciją tol, kol vartosite Votubia;

-   sukelti dusulį, kosulį ir karščiavimą (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).

Jeigu Jums pasireikštų šių požymių, nedelsdami pasakykite savo gydytojui.

 

Prieš pradedant gydyti ir vėliau periodiškai gydymo metu bus tiriamas Jūsų kraujas. Bus tikrinamas kraujo ląstelių (baltųjų kraujo ląstelių, raudonųjų kraujo ląstelių ir kraujo plokštelių (trombocitų)) kiekis, kad būtų galima nustatyti, ar Votubia nesukelia nepageidaujamo poveikio šioms ląstelėms. Be to, bus atliekami kraujo tyrimai, kad būtų patikrinta Jūsų inkstų funkcija (kreatinino, kraujo karbamido azoto arba baltymo šlapime kiekiai), kepenų funkcija (transaminazių aktyvumas), cukraus bei lipidų kiekis kraujyje, kadangi šiuos rodiklius Votubia taip pat gali paveikti.

 

Jeigu Votubia Jums skiriamas gydyti su TSK susijusiai SEGLA, kraujo tyrimus būtina reguliariai atlikti ir tam, kad būtų nustatytas Jūsų kraujyje esantis Votubia kiekis, kadangi šie duomenys padės gydytojui nuspręsti, kokią Votubia dozę Jums reikia vartoti.

 

Vaikams ir paaugliams

Votubia galima vartoti vaikams ir suaugusiesiems, kuriems yra su TSK susijusi SEGLA.

 

Votubia negalima vartoti vaikams ir paaugliams, kuriems yra TSK ir inkstų angiomiolipoma bei kuriems nėra nustatyta SEGLA, kadangi tokiems pacientams vartojimas nebuvo tirtas.

 

Kiti vaistai ir Votubia

Votubia gali keisti kai kurių kitų vaistų poveikį. Jei Votubia vartojimo laikotarpiu vartojate kitų vaistų, gydytojui gali reikėti keisti Votubia ar kitų vaistų dozę.

 

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote  kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Medžiagos, galinčios padidinti Votubia šalutinio poveikio atsiradimo pavojų:

-   ketokonazolas, itrakonazolas, vorikonazolas ar flukonazolas ar kitokie priešgrybeliniai vaistai, kuriais gydoma grybelių infekcinė liga;

-   klaritromicinas, telitromicinas ar eritromicinas (antibiotikai, kuriais gydoma bakterinė infekcinė liga);

-   ritonaviras, efavirenzas, nevirapinas ir kiti vaistai, kuriais gydoma ŽIV infekcija ar AIDS.

-   verapamilis arba diltiazemas (jais gydomi širdies sutrikimai bei mažinamas didelis kraujospūdis);

-   dronedaronas (vaistas nuo širdies ritmo sutrikimo);

-   ciklosporinas (apsaugoti nuo persodinto organo atmetimo organizme vartojamas vaistas);

-   imatinibas (vartojamas nenormalių ląstelių augimo slopinimui).

-   angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriai (pvz. ramiprilis) vartojami aukšto kraujospūdžio ir kitų širdies ligų gydymui.

 

Medžiagos, galinčios sumažinti Votubia veiksmingumą:

-   rifampicinas (juo gydoma tuberkuliozė (TBC));

-   paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum) žoliniai preparatai, kuriais gydoma depresija bei kitokia būklė;

-   deksametazonas, prednizonas ar prednizolonas (kortikosteroidai, kuriais gydomos labai įvairios ligos, įskaitant uždegimines ligas ir imuninės sistemos sutrikimus);

-   fenitoinas, karbamazepinas ar fenobarbitalis ir kitokie antiepilepsiniai vaistai, kuriais nutraukiami traukuliai ar priepuoliai.

 

Visų anksčiau išvardytų vaistų gydymo Votubia laikotarpiu vartoti nerekomenduojama. Jei vartojate bet kurio iš jų, gydytojas gali jį pakeisti į kitokį vaistą arba pakoreguoti Votubia dozę.

 

Jeigu vartojate vaisto nuo traukulių, keičiant šio vaisto dozę (ją didinant ar mažinant) gali reikėti keisti ir Votubia dozę. Tai nuspręs Jūsų gydytojas. Jeigu keičiama Jūsų vartojamo vaisto nuo traukulių dozė, pasakykite apie tai gydytojui.

 

Votubia vartojimas su maistu ir gėrimais

Votubia reikia gerti kasdien tokiu pačiu metu, valgant arba nevalgant ir tą daryti tokiu pat būdu kiekvieną dieną. Nevartokite greipfrutų ir greipfrutų sulčių, kol geriate Votubia.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

 

Nėštumas

Votubia gali pakenkti negimusiam kūdikiui ir nėštumo metu vartoti nerekomenduojama. Jei esate ar manote, kad esate nėščia, pasakykite gydytojui.

 

Pastoti galinčios moterys gydymo metu ir dar iki 8 savaičių nuo vaisto vartojimo pabaigos privalo naudoti labai veiksmingą kontracepcijos metodą. Jei, nepaisant šių priemonių, manote, kad galėjote pastoti, pasitarkite su gydytoju prieš gerdama kitą Votubia dozę.

 

Žindymo laikotarpis

Votubia gali pakenkti krūtimi maitinančiam kūdikiui. Gydymo laikotarpiu žindyti negalima. Jei žindote, pasakykite gydytojui.

 

Vaisingumas

Votubia gali pakenkti vyrų ir moterų vaisingumui. Pasitarkite su gydytoju, jeigu planuojate susilaukti vaikų.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jei jaučiatės neįprastai pavargęs (nuovargis yra dažnas šalutinis poveikis), vairuokite ar valdykite mechanizmus ypač atsargiai.

 

Votubia sudėtyje yra laktozės

Votubia sudėtyje yra laktozės (pieno cukraus). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3. Kaip vartoti Votubia

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Kokią Votubia dozę vartoti

Jeigu Votubia Jums skiriamas gydyti su TSK susijusiai inkstų angiomiolipomai, įprasta kartą per parą vartojama vaisto dozė yra 10 mg.

 

Gydytojas gali rekomenduoti vartoti didesnę ar mažesnę dozę, atsižvelgdamas į individualius Jūsų poreikius, pavyzdžiui, jeigu sutrinka kepenų veikla arba jeigu kartu su Votubia vartojate tam tikrų kitų vaistų.

 

Jeigu Votubia Jums skiriamas gydyti su TSK susijusiai SEGLA, Jūsų gydytojas nustatys Jums reikalingą vartoti Votubia dozę, priklausomai nuo:

-  Jūsų kūno paviršiaus ploto;

-  Jūsų kepenų veiklos;

-  kitų Jūsų vartojamų vaistų.

 

Votubia vartojimo metu Jums bus atliekami kraujo tyrimai. Jie reikalingi tam, kad būtų nustatytas Jūsų kraujyje esantis Votubia kiekis ir parinkta Jums reikalinga vaisto paros dozė.

 

Jei Votubia vartojimo metu patirsite tam tikrą šalutinį poveikį (žr. 4 skyrių), gydytojas gali sumažinti vaisto dozę arba trumpam ar visam laikui nutraukti gydymą Votubia.

 

Kaip vartoti šio vaisto

-  Votubia tabletes vartokite kartą per parą.

-  Vartokite jas kasdien tokiu pat metu.

-  Vaisto galite vartoti valgant arba nevalgant tačiau tą reikia daryti tokiu pat būdu kiekvieną dieną.

 

Votubia tabletę (-es) nurykite sveiką (-as), užgeriant stikline vandens. Tablečių negalima kramtyti ar smulkinti. Jeigu Votubia tabletes vartojate dėl to, kad Jums yra su TSK susijusi SEGLA, ir jeigu tablečių nuryti negalite, jas galite ištirpinti stiklinėje vandens:

-   įdėkite reikalingą tablečių kiekį į stiklinę vandens (maždaug 30 ml);

-   švelniai maišykite stiklinės turinį, kol tabletė (-ės) suirs (maždaug 7 minutes), ir tuomet nedelsdami išgerkite stiklinės turinį;

-   vėl įpilkite į stiklinę tokį pat tūrį vandens (maždaug 30 ml), švelniai išmaišykite likusį turinį ir visą tirpalą išgerkite, kad būtų užtikrinta, jog suvartojote visą Votubia tablečių dozę;

-   prireikus papildomai išgerkite vandens, kad išskalautumėte vaisto likučius iš burnos.

 

Speciali informacija slaugytojams

Pacientų slaugytojams patariama vengti kontakto su iš Votubia disperguojamųjų tablečių paruošta suspensija. Prieš pradedant ruošti suspensiją ir ją paruošus reikia kruopščiai nusiplauti rankas.

 

Pavartojus per didelę Votubia dozę

-   Jei išgėrėte per didelę Votubia dozę ar kas nors kitas atsitiktinai išgėrė Jūsų tablečių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba tiesiai į ligoninę, nes gali reikėti skubaus gydymo.

-   Pasiimkite su savimi vaisto pakuotės dėžutę ir šį lapelį, kad gydytojas žinotų, ko buvo išgerta.

 

Pamiršus pavartoti Votubia

Jei praleidote dozę, kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistas tabletes.

 

Nustojus vartoti Votubia

Nenutraukite Votubia tablečių vartojimo, nebent taip nurodė gydytojas.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

NUTRAUKITE Votubia vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jeigu Jums ar Jūsų vaikui pasireikštų bet kuris iš išvardytų alerginių reakcijų požymių:

· pasunkėjęs kvėpavimas arba rijimas;

· veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas (angioneurozinės edemos požymiai);

· stiprus odos niežėjimas su raudonais bėrimais arba iškilimais.

 

Sunkus Votubia šalutinis poveikis nurodytas toliau.

 

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 asmeniui iš 10)

-   Karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, švokštimas, plaučių uždegimo požymiai (pneumonija).

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 asmeniui iš 10)

-   Tam tikrų kūno sričių patinimas, sunkumo ar veržimo pojūtis, skausmas, sumažėjęs judrumas (tai gali pasireikšti bet kurioje kūno vietoje ir gali būti nenormalaus skysčių kaupimosi minkštuosiuose audiniuose dėl nutekėjimo limfine sistema sutrikimo požymis, tai dar vadinama limfedema).

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 asmeniui iš 100)

-   Bėrimas mažomis skysčio pripildytomis pūslelėmis, atsirandančiomis ant paraudusios odos, virusinės infekcijos požymiai, kurie gali būti sunkūs (herpes zoster).

-   Bėrimas, niežulys, dilgėlinė, pasunkėjęs kvėpavimas ar rijimas, svaigulys, sunkios alerginės reakcijos požymiai (padidėjęs jautrumas).

-   Karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, švokštimas, plaučių uždegimo požymiai (pneumonitas).

 

Jeigu Jums pasireikštų bet kuris iš nurodytų šalutinio poveikio reiškinių, nedelsiant pasakykite gydytojui, nes tai gali būti pavojinga gyvybei.

 

Kitoks galimas Votubia šalutinis poveikis nurodytas toliau:

 

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 asmeniui iš 10)

-   Viršutinių kvėpavimo takų infekcija.

-   Gerklės skausmas ir sloga (nazofaringitas).

-   Galvos skausmas, spaudimas akių, nosies ar žando srityse, sinusų ir nosies ertmių uždegimo požymiai (sinusitas).

-   Didelis lipidų (riebalų) kiekis kraujyje (hipercholesterolemija).

-   Burnos išopėjimas.

-   Spuogai (aknė).

-   Mėnesinių sutrikimai, pavyzdžiui, mėnesinių išnykimas (amenorėja) arba nereguliarios mėnesinės.

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 asmeniui iš 10)

-   Šlapimo takų infekcija.

-   Dantenų patinimas ir kraujavimas iš jų, dantenų uždegimo požymiai (gingivitas).

-   Vidurinės ausies uždegimas.

-   Odos uždegimas (celiulitas).

-   Gerklės skausmas (faringitas).

-   Padidėjęs lipidų (riebalų) kiekis kraujyje (hiperlipidemija, sumažėję trigliceridų kiekis).

-   Sumažėjęs fosfatų kiekis kraujyje (hipofosfatemija).

-   Sumažėjęs apetitas.

-   Nuovargis, dusulys, svaigulys, blyški oda, sumažėjusio raudonųjų kraujo ląstelių skaičiaus požymiai (anemija).

-   Karščiavimas, gerklės skausmas ar opelės burnoje dėl infekcijos, sumažėjusio baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus požymiai (leukopenija, limfopenija, neutropenija).

-   Galvos skausmas, svaigulys, padidėjusio kraujospūdžio požymiai (hipertenzija).

-   Galvos skausmas.

-   Skonio pojūčio sutrikimas (disgeuzija).

-   Spontaniškas kraujavimas arba mėlynių (kraujosruvų) atsiradimas, sumažėjusio kraujo plokštelių skaičiaus požymiai (trombocitopenija).

-   Kosulys.

-   Burnos skausmas.

-   Nosies kraujavimas (epistaksė).

-   Skrandžio gleivinės uždegimas (gastritas).

-   Viduriavimas.

-   Vėmimas.

-   Skrandžio sutrikimas panašus į šleikštulį (pykinimas).

-   Pilvo skausmas.

-   Stiprus apatinės pilvo srities ir dubens skausmas, kuris gali būti aštrus, susijęs su nereguliariomis mėnesinėmis (kiaušidės cista).

-   Padidėjęs dujų kaupimasis žarnyne (pilvo pūtimas).

-   Vidurių užkietėjimas.

-   Pilvo skausmas pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo išsipūtimas ir pūtimas, skrandžio gleivinės sutrikimų požymiai (virusinis gastroenteritas).

-   Odos sausmė, niežulys, (niežėjimas).

-   Odos bėrimas.

-   Odos uždegimas, kuriam būdingas paraudimas, niežulys ir skysčiu pripildytos pūslės, kurios pasidaro žvynuotos, pasidengia šašu ar sukietėja (į aknę panašus dermatitas).

-   Plaukų slinkimas (alopecija).

-   Baltymas šlapime.

-   Mėnesinių sutrikimas, pavyzdžiui, vėluojančios mėnesinės, gausios mėnesinės (menoragija) ar kraujavimas iš makšties.

-   Nuovargis.

-   Sunkumas užmigti (nemiga).

-   Karščiavimas.

-   Dirglumas.

-   Padidėjęs laktato dehidrogenaze vadinamo fermento kiekis kraujyje, kuris suteikia informacijos apie tam tikrų organų būklę.

-   Padidėjęs ovuliaciją stimuliuojančio hormono kiekis (padidėjęs liuteinizuojančio hormono kiekis kraujyje).

-   Sumažėjęs kūno svoris.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 asmeniui iš 100)

-   Raumenų spazmas, karščiavimas, raudonai rudos spalvos šlapimas, kurie gali būti raumenų sutrikimo (rabdomiolizės) simptomais.

-   Kosulys su skrepliais, krūtinės skausmas, karščiavimas, kvėpavimo takų uždegimo požymiai (virusinis bronchitas).

-   Agresija.

-   Padidėjęs moteriškojo reprodukcinio hormono kiekis ( padidėjęs folikulus stimuliuojančio hormono kiekis kraujyje).

 

Jeigu šie šalutiniai reiškiniai pasunkėjo, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Dauguma šalutinių reiškinių yra lengvi arba vidutinio sunkumo, ir paprastai išnyksta jeigu keletą dienų gydymas yra nutraukiamas.

 

Toliau išvardyti šalutiniai reiškiniai, pasireiškę pacientams, kurie vartojo everolimuzo kitoms būklėms nei TSK gydyti:

-   Inkstų sutrikimai: kai kuriems everolimuzą vartojusiems pacientams pakito šlapinimosi dažnis arba jie negalėjo pasišlapinti (tai gali būti inkstų nepakankamumo simptomai). Gali pasireikšti kitų simptomų, pavyzdžiui, pakitę inkstų veiklos tyrimų rodikliai (padidėjęs kreatinino kiekis).

-   Širdies nepakankamumo simptomai, pavyzdžiui, dusulys, pasunkėjęs kvėpavimas atsigulus, pėdų ir kojų patinimas.

-   Kojos kraujagyslės (venos) užsikimšimas ar obstrukcija (giliųjų venų trombozė), kurios simptomais gali būti patinimas ir (arba) vienos kojos skausmas, dažniausiai blauzdos srityje, paraudusi ar karštesnė pažeistos srities oda.

-   Sutrikęs žaizdų gijimas.

-   Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje (hiperglikemija).

 

Kai kuriems pacientams, vartojusiems everolimuzo, buvo pastebėti hepatito B atsinaujinimo atvejai. Jeigu gydymo everolimuzu metu Jums pasireiškė hepatito B simptomai, pasakykite apie tai gydytojui. Pirmieji simptomai gali būti karščiavimas, odos bėrimas, sąnarių skausmai ir uždegimas. Kiti simptomai gali pasireikšti kaip nuovargis, apetito praradimas, šleikštulys, gelta (pageltusi oda) ir skausmas viršutinėje dešiniojoje pilvo srityje. Blyškios išmatos ar tamsus šlapimas taip pat gali būti hepatito požymiai.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5. Kaip laikyti Votubia

 

-   Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

-   Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

-   Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

-   Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

-   Votubia tabletes išimkite iš lizdinės plokštelės tik prieš vaisto vartojimą.

-   Jei pakuotė pažeista arba yra vaisto gedimo požymių, šio vaisto vartoti negalima.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Votubia tablečių sudėtis

-   Veiklioji medžiaga yra everolimuzas.

Kiekvienoje Votubia 2,5 mg tabletėje yra 2,5 mg everolimuzo.

Kiekvienoje Votubia 5 mg tabletėje yra 5 mg everolimuzo.

Kiekvienoje Votubia 10 mg tabletėje yra 10 mg everolimuzo.

-   Pagalbinės medžiagos yra butilhidroksitoluenas (E321), magnio stearatas, laktozė monohidratas, hipromeliozė, A tipo krospovidonas ir bevandenė laktozė.

 

Votubia tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje

Votubia 2,5 mg tabletės yra baltos ar šiek tiek gelsvos, pailgos tabletės. Vienoje jų pusėje įspausta „LCL“, kitoje „NVR“.

Votubia 5 mg tabletės yra baltos ar šiek tiek gelsvos, pailgos tabletės. Vienoje jų pusėje įspausta „5“, kitoje „NVR“.

Votubia 10 mg tabletės yra baltos ar šiek tiek gelsvos, pailgos tabletės. Vienoje jų pusėje įspausta „UHE“, kitoje „NVR“.

 

Votubia 2,5 mg tabletės tiekiamos pakuotėse, kuriose yra 10, 30 arba 100 tablečių (lizdinėse plokštelėse po 10 tablečių). Votubia 5 mg tabletės tiekiamos pakuotėse, kuriose yra 30 arba 100 tablečių (lizdinėse plokštelėse po 10 tablečių). Votubia 10 mg tabletės tiekiamos pakuotėse, kuriose yra 10, 30 arba 100 tablečių (lizdinėse plokštelėse po 10 tablečių). Jūsų šaliai gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Rinkodaros teisės turėtojas

Novartis Europharm Limited

Wimblehurst Road

Horsham

West Sussex, RH12 5AB

Jungtinė Karalystė

 

Gamintojas

Novartis Pharma GmbH

Roonstrasse 25

D‑90429 Nuremberg

Vokietija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

 

België/Belgique/Belgien

Novartis Pharma N.V.

Tél/Tel: +32 2 246 16 11

 

Lietuva

Novartis Pharma Services Inc.

Tel: +370 5 269 16 50

 

България

Novartis Pharma Services Inc.

Тел.: +359 2 489 98 28

 

Luxembourg/Luxemburg

Novartis Pharma N.V.

Tél/Tel: +32 2 246 16 11

 

Česká republika

Novartis s.r.o.

Tel: +420 225 775 111

 

Magyarország

Novartis Hungária Kft. Pharma

Tel.: +36 1 457 65 00

Danmark

Novartis Healthcare A/S

Tlf: +45 39 16 84 00

 

Malta

Novartis Pharma Services Inc.

Tel: +356 2122 2872

Deutschland

Novartis Pharma GmbH

Tel: +49 911 273 0

 

Nederland

Novartis Pharma B.V.

Tel: +31 26 37 82 111

Eesti

Novartis Pharma Services Inc.

Tel: +372 66 30 810

 

Norge

Novartis Norge AS

Tlf: +47 23 05 20 00

Ελλάδα

Novartis (Hellas) A.E.B.E.

Τηλ: +30 210 281 17 12

 

Österreich

Novartis Pharma GmbH

Tel: +43 1 86 6570

España

Novartis Farmacéutica, S.A.

Tel: +34 93 306 42 00

 

Polska

Novartis Poland Sp. z o.o.

Tel.: +48 22 375 4888

France

Novartis Pharma S.A.S.

Tél: +33 1 55 47 66 00

 

Portugal

Novartis Farma ‑ Produtos Farmacêuticos, S.A.

Tel: +351 21 000 8600

Hrvatska

Novartis Hrvatska d.o.o.

Tel. +385 1 6274 220

 

România

Novartis Pharma Services Romania SRL

Tel: +40 21 31299 01

Ireland

Novartis Ireland Limited

Tel: +353 1 260 12 55

 

Slovenija

Novartis Pharma Services Inc.

Tel: +386 1 300 75 50

Ísland

Vistor hf.

Sími: +354 535 7000

 

Slovenská republika

Novartis Slovakia s.r.o.

Tel: +421 2 5542 5439

 

Italia

Novartis Farma S.p.A.

Tel: +39 02 96 54 1

Suomi/Finland

Novartis Finland Oy

Puh/Tel: +358 (0)10 6133 200

 

Κύπρος

Novartis Pharma Services Inc.

Τηλ: +357 22 690 690

 

Sverige

Novartis Sverige AB

Tel: +46 8 732 32 00

 

Latvija

Novartis Pharma Services Inc.

Tel: +371 67 887 070

 

United Kingdom

Novartis Pharmaceuticals UK Ltd.

Tel: +44 1276 698370

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-07-22

 

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė yra sąlyginė. Tai reiškia, kad laukiama tolesnių duomenų apie šį vaistinį preparatą.

Europos vaistų agentūra bent kartą per metus peržiūrės naują informaciją apie vaistinį preparatą ir prireikus atnaujins šį lapelį.

 

Kiti informacijos šaltiniai

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.


 

 

VARTOJIMO INSTRUKCIJOS

 

Perskaitykite ir atidžiai laikykitės šių nurodymų, kad žinotumėte, kaip teisingai paruošti šį vaistą. Vaistas atrodys kaip drumstas tirpalas (vadinamas geriamąja suspensija).

 

Geriamąjį švirkštą ir nedidelę stiklinę naudokite tik Votubia suspensijos paruošimui ir vartojimui – nenaudokite jų niekam kitam.

 

Svarbi informacija:

 

Votubia disperguojamąsias tabletes vartokite tik prieš tai paruošę suspensiją.

 

Šios instrukcijos skirtos vartojant vaisto dozę nuo 2 mg iki 10 mg.

· Didžiausia dozė, kurią galite vienu metu suvartoti naudodami geriamąjį švirkštą arba nedidelę stiklinę, yra 10 mg.

· Jeigu Jums reikia vartoti didesnę dozę, ją padalykite ir pakartokite toliau nurodytus veiksmus naudodami tą patį geriamąjį švirkštą arba nedidelę stiklinę.

· Jeigu abejojate, klauskite gydytojo arba vaistininko, kaip padalyti vaisto dozę.

 

Pacientų slaugytojai turėtų stengtis vengti geriamosios suspensijos patekimo ant odos. Šį vaistą laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

 

Geriamajai suspensijai paruošti naudokite tik vandenį (geriamąjį vandentiekio vandenį arba negazuotą vandenį iš buteliuko). Nenaudokite sulčių ar kitokių skysčių.

 

Paruoštą suspensiją reikia suvartoti nedelsiant. Jeigu jos nesuvartojote per 60 minučių, ją išmeskite ir paruoškite naują suspensiją.

 

Informacija slaugytojams kaip paruošti suspensiją naudojant geriamąjį švirkštą:

 

Jums reikės:

· Lizdinės plokštelės, kurioje yra Votubia disperguojamosios tabletės

· Žirklių lizdinei plokštelei prakirpti

· 10 ml tūrio geriamojo švirkšto, kuris sužymėtas 1 ml padalomis (vienkartiniam naudojimui): žr. paveikslą toliau

· 2 švarių stiklinių

· Maždaug 30 ml vandens

 

Galiukas

Cilindras

Stūmoklis

Tūrio padalos

 

Pasiruošimas

 

1. Nusiplaukite ir nusausinkite rankas.

 

 

 

 

 

2. Paimkite 10 ml tūrio geriamąjį švirkštą, patraukite stūmoklį ir jį visiškai ištraukite iš švirkšto cilindro.

 

 

Disperguojamųjų tablečių įdėjimas

 

3. Žirklėmis prakirpkite lizdinę plokštelę ties punktyrine linija. Išimkite disperguojamąsias tabletes iš lizdinės plokštelės. Nedelsdami įdėkite tabletes į geriamojo švirkšto cilindrą.

 

 

 

 

 

4. Vėl įstumkite stūmoklį į geriamojo švirkšto cilindrą. Stumkite stūmoklį, kol jis palies disperguojamąsias tabletes.

 

 

Vandens įpylimas

 

5. Į nedidelę stiklinę įpilkite vandens (geriamojo vandentiekio vandens arba negazuoto vandens iš buteliuko). Įkiškite švirkšto viršūnę į vandenį. Lėtai atitraukdami stūmoklį, įtraukite maždaug 5 ml vandens, kol stūmoklis bus ties 5 ml žyma ant švirkšto.

 

Pastaba: geriamajame švirkšte esančio vandens tūris nebūtinai turi būti tikslus, tačiau vanduo turi apsemti visas tabletes. Jeigu kuri nors tabletė lieka įstrigusi sausoje viršutinėje geriamojo švirkšto dalyje, švelniai patapšnokite švirkštą, kol tabletė nukris į vandenį.

 

 

 

Vaisto sumaišymas

 

6. Laikykite geriamąjį švirkštą viršūne aukštyn. Lėtai atitraukite stūmoklį ir įtraukite oro, kol stūmoklis bus ties 9 ml žyma ant švirkšto.

 

 

 

7. Padėkite užpildytą geriamąjį švirkštą į švarią tuščią stiklinę viršūne aukštyn. Palaukite 3 minutes, kol disperguojamosios tabletės visiškai suirs.

 

 

3 min.

 

 

8. Prieš pat vaisto vartojimą, jį sumaišykite lėtai penkis kartus vartydami geriamąjį švirkštą aukštyn žemyn. Nepurtykite. Geriamąją suspensiją reikia suvartoti nedelsiant. Jeigu jos nesuvartojote per 60 minučių, ją išmeskite ir paruoškite naują suspensiją.

 

 

5x

 

5x

5x

Oro pašalinimas

 

9. Laikykite geriamąjį švirkštą viršūne aukštyn. Lėtai stumkite stūmoklį, kad pašalintumėte didelę oro dalį (nieko tokio, jei nedidelis oro kiekis liks ties švirkšto viršūne).

 

 

 

Vaisto vartojimas

 

10.  Įkiškite geriamąjį švirkštą į paciento burną. Lėtai stumkite stūmoklį ir išstumkite visą geriamojo švirkšto turinį.

 

 

 

 

11. Atsargiai ištraukite geriamąjį švirkštą iš paciento burnos.

 

 

Įsitikinkite, kad suvartojote visą vaisto dozę

 

12.  Įkiškite geriamojo švirkšto viršūnę į stiklinę su vandeniu. Lėtai atitraukdami stūmoklį, įtraukite 5 ml vandens.

 

 

 

 

 

13.  Laikykite geriamąjį švirkštą viršūne aukštyn. Lėtai atitraukite stūmoklį ir įtraukite oro, kol stūmoklis bus ties 9 ml žyma ant švirkšto.

 

 

 

 

14.  Laikydami geriamąjį švirkštą viršūne aukštyn, pasukiokite jo turinį aplink, kad ištirptų likusios vaisto dalelės.

 

 

 

15.  Laikykite geriamąjį švirkštą viršūne aukštyn. Lėtai stumkite stūmoklį, kad pašalintumėte didelę oro dalį.

 

 

16.  Įkiškite geriamąjį švirkštą į paciento burną. Lėtai stumkite stūmoklį ir išstumkite visą geriamojo švirkšto turinį.

 

 

17.  Atsargiai ištraukite geriamąjį švirkštą iš paciento burnos.

 

Jeigu paskirta vaisto dozė yra didesnė kaip 10 mg, pakartokite 2‑17 veiksmus, kad suvartotumėte visą dozę.

 

 

Išplovimas

 

18.  Kaip išmesti geriamąjį švirkštą, klauskite vaistininko.

 

 

 

 

 

 

19.  Nusiplaukite ir nusausinkite rankas.

 

 

 

Informacija pacientams arba slaugytojams kaip paruošti suspensiją nedidelėje stiklinėje:

 

Jums reikės:

· Lizdinės plokštelės, kurioje yra Votubia disperguojamosios tabletės

· Žirklių lizdinei plokštelei prakirpti

· 1 nedidelės stiklinės (daugiausia 100 ml)

· 30 ml dozavimo taurelės vandeniui matuoti

· Maždaug 50 ml vandens suspensijai paruošti

· Šaukšto maišymui

 

Pasiruošimas

 

1. Nusiplaukite ir nusausinkite rankas.

 

 

 

Vandens įpylimas

 

2. Į 30 ml dozavimo taurelę įpilkite maždaug 25 ml vandens. Vandens tūris nebūtinai turi būti tikslus.

 

25 ml

vandens

 

3. Supilkite vandenį iš dozavimo taurelės į nedidelę stiklinę.

Disperguojamųjų tablečių įdėjimas

 

4. Žirklėmis prakirpkite lizdinę plokštelę ties punktyrine linija. Išimkite disperguojamąsias tabletes iš lizdinės plokštelės.

 

5. Įdėkite disperguojamąsias tabletes į vandenį.

Vaisto sumaišymas

 

6  Palaukite 3 minutes, kol disperguojamosios tabletės visiškai suirs.

 

3 min.

 

7. Švelniai pamaišykite stiklinės turinį šaukštu, po to nedelsiant pereikite prie 8 veiksmo.

 

Vaisto vartojimas

 

8. Pacientas nedelsiant turi išgerti visą geriamąją suspensiją iš stiklinės. Jeigu suspensijos nesuvartojote per 60 minučių, ją išmeskite ir paruoškite naują suspensiją.

 

 

Įsitikinkite, kad suvartojote visą vaisto dozę

 

9. Vėl pripilkite į stiklinę tokį pat vandens tūrį (maždaug 25 ml). Pamaišykite stiklinės turinį šaukštu, kad ištirptų ant stiklinės ir šaukšto likusios vaisto dalelės.

 

 

10   Pacientas turi išgerti visą geriamąją suspensiją iš stiklinės.

Jeigu paskirta vaisto dozė yra didesnė kaip 10 mg, pakartokite 2‑10 veiksmus, kad suvartotumėte visą dozę.

 

 

Išplovimas

 

11.  Kruopščiai išplaukite stiklinę ir šaukštą švariu vandeniu. Iššluostykite stiklinę ir šaukštą švariu popieriniu rankšluosčiu. Laikykite juos sausoje švarioje vietoje iki kitos vaisto dozės vartojimo.

 

 

12.  Nusiplaukite ir nusausinkite rankas.

 

 

 

 

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?