Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / BARACLUDE 1mg plevele dengtos tab.N30X1
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

BARACLUDE 1mg plevele dengtos tab.N30X1

Receptiniai vaistai

Kompensuojamas vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte. Jei vaistas Jums kompensuojamas, priemokos dydis priklauso nuo kodo įrašyto Jūsų recepto langelyje „Kompensacijos rūšies kodas“. Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu. Nurodytos kainos galioja tik užsisakant vaistus telefonu.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Svarbi informacija
Svarbi informacija

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Baraclude 1 mg plėvele dengtos tabletės

Entekaviras

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

 

 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Baraclude ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Baraclude
 3. Kaip vartoti Baraclude

 

 1. Galimas šalutinis poveikis
 2. Kaip laikyti Baraclude

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra BARACLUDE ir kam jis vartojamas

 

Baraclude tabletės yra vaistas nuo virusų, vartojamas suaugusiųjų hepatito B viruso (HBV) lėtinei (ilgalaikei) infekcijai gydyti. Baraclude galima vartoti, kai kepenys pažeistos, tačiau jų funkcija gera (kompensuota kepenų liga sergantiems žmonėms), ir taip pat kai kepenys pažeistos, o jų funkcija sutrikusi (nekompensuota kepenų liga sergantiems žmonėms).

 

Baraclude geriamasis tirpalas taip pat vartojamas vaikų ir paauglių nuo 2 iki < 18 metų hepatito B viruso (HBV) lėtinei (ilgalaikei) infekcijai gydyti. Baraclude galima vartoti tiems vaikams, kurių kepenys pažeistos, bet funkcionuoja normaliai (t.y. sergantiems kompensuota kepenų liga).

 

Hepatito B viruso infekcija gali pažeisti kepenis. Baraclude mažina virusų kiekį organizme ir gerina kepenų būklę.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant BARACLUDE

 

Baraclude vartoti negalima

 • jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) entekavirui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Baraclude.

 

 • Jeigu Jūs kada nors turėjote problemų su inkstais, apie tai pasakykite gydytojui. Tai svarbu dėl to, kad entekaviras (Baraclude veiklioji medžiaga) šalinamas iš organizmo per inkstus (dėl to gali tekti koreguoti šio vaisto dozę arba vartojimo intervalą).

 

 • Baraclude vartojimo negalima nutraukti nepasitarus su gydytoju, kadangi gali pasunkėti Baigus vartoti Baraclude, gydytojas dar kelis mėnesius toliau Jus stebės ir tirs Jūsų kraują.

 

 • Paklauskite gydytojo, ar normaliai funkcionuoja Jūsų kepenys, ir, jei ne, tai kaip Jus gali veikti Baraclude.

 

 • Jeigu taip pat esate infekuotas (infekuota) ŽIV (žmogaus imunodeficito viruso), apie tai pasakykite gydytojui. Baraclude galima vartoti hepatito B infekcijai gydyti tik kai kartu vartojami vaistai nuo ŽIV (kitaip ateityje vaistų nuo ŽIV veiksmingumas gali būti mažesnis). Baraclude ŽIV infekcijos neveikia.

 

 • Baraclude vartojimas neapsaugo nuo kitų žmonių apkrėtimo hepatito B virusu (HBV) lytiškai santykiaujant arba per organizmo skysčius (įskaitant apkrėstą kraują). Norint neapkrėsti kitų žmonių HBV, būtinos atsargumo priemonės. Žmonėms, kuriems yra pavojus apsikrėsti HBV, apsaugoti yra sukurta vakcina.

 

 • Baraclude priklauso grupei vaistų, galinčių sukelti laktatinę acidozę (pieno rūgšties perteklių kraujyje) ir kepenų padidėjimą. Galimi laktatinės acidozės simptomai yra pykinimas, vėmimas ir skrandžio skausmas. Šis retas, tačiau sunkus šalutinis poveikis kartais lemia mirtį. Laktatinė acidozė dažniau pasireiškia moterims, ypač turinčioms didelį antsvorį. Vartojant Baraclude, gydytojas reguliariai tirs Jūsų būklę.

 

 • Jeigu anksčiau vartojote vaistų nuo lėtinio hepatito B, apie tai pasakykite gydytojui.

 

Vaikams ir paaugliams

Baraclude negalima vartoti vaikams, kurie yra jaunesnio kaip 2 metų amžiaus arba sveria mažiau kaip

 

 

Kiti vaistai ir Baraclude

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Baraclude vartojimas su maistu ir gėrimais

Dauguma atvejų Baraclude galima vartoti valgant arba kitu laiku. Vis dėlto jei anksčiau vartojote vaistą, kurio veiklioji medžiaga yra lamivudinas, atsižvelkite į toliau pateikiamus nurodymus. Jeigu gydymas lamivudinu buvo neveiksmingas, todėl vietoje jo pradėjote vartoti Baraclude, tai Baraclude gerkite 1 kartą per parą, kai skrandis tuščias. Jeigu Jūsų kepenų liga yra labai progresavusi, gydytojas taip pat nurodys gerti Baraclude, kai skrandis tuščias (t.y. praėjus ne mažiau 2 val. po valgio ir likus ne mažiau kaip 2 val. iki kito valgio).

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti, apie tai pasakykite gydytojui. Ar saugu vartoti Baraclude nėštumo laikotarpiu, nenustatyta. Baraclude nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai tai specialiai nurodo gydytojas. Svarbu, kad gydymo Baraclude metu vaisingo amžiaus moterys naudotų veiksmingą kontracepcijos metodą nėštumui išvengti.

 

Vartojant Baraclude, žindyti negalima. Jeigu žindote kūdikį, apie tai pasakykite gydytojui. Ar entekaviro (Baraclude veikliosios medžiagos) išskiriama su žmogaus pienu, nežinoma.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Dažnai gali pasireikšti galvos svaigimas, nuovargis ir mieguistumas bei dėl to sutrikti gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus. Kilus abejonių, pasikonsultuokite su gydytoju.

 

Baraclude sudėtyje yra laktozės

Šio vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  

 1. Kaip vartoti BARACLUDE

 

Ne visiems pacientams reikia vartoti vienodą Baraclude dozę.

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Rekomenduojama dozė yra 0,5 mg arba 1 mg, kuri geriama 1 kartą per parą.

 

Suaugusiesiems rekomenduojama gerti 0,5 mg (10 ml) arba 1 mg (20 ml) 1 kartą per parą.

 

Dozė priklauso nuo:

 • to, ar anksčiau vartojote vaistus nuo HBV infekcijos ir, jei taip, tai kokius;
 • to, ar sveiki Jūsų inkstai (jeigu jų funkcija sutrikusi, gydytojas gali skirti mažesnę dozę arba nurodyti gerti šį vaistą rečiau kaip kartą per parą);
  • Jūsų kepenų būklės.

 

Vaikams ir paaugliams (nuo 2 iki < 18 metų), Gaminamas Baraclude geriamasis tirpalas ir Baraclude 0,5 mg tabletės

 

Kokia dozė tinka, nurodys gydytojas. Visada vartokite jo rekomenduotą dozę, kad vaisto poveikis būtų geriausias ir sumažėtų virusų atsparumo vaistui pasireiškimo pavojus. Baraclude vartokite tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Jei šio vaisto vartojimą reikės nutraukti ir kada tai padaryti, nurodys gydytojas.

 

Kai kuriems pacientams reikia vartoti Baraclude tada, kai skrandis tuščias (žr. 2 skyrių „Baraclude vartojimas su maistu ir gėrimais“). Jeigu gydytojas Jums nurodė vartoti Baraclude, kai skrandis tuščias, tai reiškia, kad šį vaistą reikia gerti praėjus bent 2 val. po paskutinio valgio ir likus bent 2 val. iki kito valgio.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Baraclude dozę?

Reikia iš karto kreiptis į gydytoją.

 

Pamiršus pavartoti Baraclude

Svarbu neužmiršti nė vienos šio vaisto dozės. Užmirštą Baraclude dozę prisiminę išgerkite kiek įmanoma greičiau, o kitą vartokite įprastu laiku. Vis dėlto jeigu jau beveik laikas kitai dozei, tai užmirštąją dozę praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Baraclude vartojimo negalima nutraukti nepasitarus su gydytoju

Kai kuriems pacientams, baigusiems Baraclude vartojimą, pasireiškė labai sunkių hepatito simptomų.

Pastebėję simptomų pokyčių baigus vartoti šį vaistą, nedelsdami apie tai praneškite gydytojui.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Pacientams, vartojantiems Baraclude, pastebėti tokie šalutiniai poveikiai:

dažnai (bent vienam pacientui iš 100): galvos skausmas, nemiga, nuovargis, galvos svaigimas, mieguistumas, vėmimas, viduriavimas, pykinimas, dispepsija (nevirškinimas) ir padidėjęs kepenų fermentų kiekis kraujyje;

 

nedažnai (bent vienam pacientui iš 1 000): išbėrimas, plaukų slinkimas;

retai (bent vienam pacientui iš 10 000): sunki alerginė reakcija.

 

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

 

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  

 1. Kaip laikyti BARACLUDE

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant buteliuko, lizdinės plokštelės arba dėžutės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Lizdinės plokštelės. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo dėžutėje.

Buteliukai. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Buteliuką laikyti sandarų.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Baraclude sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra entekaviras. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 1 mg entekaviro.
 • Pagalbinės medžiagos yra:

 

tabletės šerdis: krospovidonas, laktozė monohidratas, magnio stearatas, mikrokristalinė celiuliozė ir povidonas;

tabletės plėvelė: hipromeliozė, makrogolis 400, titano dioksidas (E171) ir raudonasis geležies oksidas.

 

Baraclude išvaizda ir kiekis pakuotėje

Plėvele dengtos tabletės (tabletės) yra rausvos spalvos, trikampės, vienoje pusėje pažymėtos „BMS”, kitoje – „1612”. Baraclude 1 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos dėžutėse po 30 x 1 arba 90 x 1 plėvele dengtų tablečų (perforuotose dalomosiose lizdinėse plokštelėse) ir buteliukuose, kuriuose yra 30 plėvele dengtų tablečių.

 

Jūsų valstybei gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas:

Bristol-Myers Squibb Pharma EEIG

Plaza 254

Blanchardstown Corporate Park 2

Dublin 15, D15 T867

Airija

 

Gamintojas:

Bristol-Myers Squibb S.r.l.

Contrada Fontana del Ceraso

03012 Anagni (FR)

Italija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

Belgique/België/Belgien   Lietuva

N.V. Bristol-Myers Squibb Belgium S.A.   Bristol-Myers Squibb Kft.

 

Tél/Tel: + 32 2 352 76 11 Tel: +370 52 369140

 

България

Bristol-Myers Squibb Kft.

Teл.: +359 2 4942 480

 

Česká republika Bristol-Myers Squibb spol. s r.o. Tel: + 420 221 016 111

 

Danmark

Bristol-Myers Squibb

 

Tlf: + 45 45 93 05 06

 

Deutschland

Bristol-Myers Squibb GmbH & Co. KGaA Tel: 0800 0752002 (+49 (0)89 121 42-350)

 

Eesti

Bristol-Myers Squibb Kft.

 

Tel: +372 640 1030

 

Ελλάδα

Bristol-Myers Squibb A.E.

Τηλ: + 30 210 6074300

 

España

Bristol-Myers Squibb, S.A.

Tel: + 34 91 456 53 00

 

France

Bristol-Myers Squibb SARL

Tél: + 33 (0)1 58 83 84 96

  

Hrvatska

Bristol-Myers Squibb spol. s r.o.

TEL: +385 1 2078 508

 

Ireland

Bristol-Myers Squibb Pharmaceuticals uc Tel: + 353 (0)1 483 3625

 

Ísland

Bristol-Myers Squibb AB hjá Vistor hf.

Sími: + 354 535 7000

 

Italia

Bristol-Myers Squibb S.r.l.

Tel: + 39 06 50 39 61

 

Κύπρος

Bristol-Myers Squibb A.E.

 

Τηλ: + 357 800 92666

  

Luxembourg/Luxemburg

N.V. Bristol-Myers Squibb Belgium S.A.

Tél/Tel: + 32 2 352 76 11

 

Magyarország

Bristol-Myers Squibb Kft.

Tel.: +36 1 9206 550

 

Malta

Bristol-Myers Squibb S.r.l.

 

Tel: + 39 06 50 39 61

 

Nederland

Bristol-Myers Squibb B.V.

Tel: + 31 (0)30 300 2222

 

Norge

Bristol-Myers Squibb Norway Ltd

 

Tlf: + 47 67 55 53 50

 

Österreich

Bristol-Myers Squibb GesmbH

Tel: + 43 1 60 14 30

 

Polska

Bristol-Myers Squibb Polska Sp. z o.o.

Tel.: + 48 22 2606400

 

Portugal

Bristol-Myers Squibb Farmacêutica Portuguesa,

 

S.A.

Tel: + 351 21 440 70 00

 

România

Bristol-Myers Squibb Kft.

Tel: + 40 (0)21 272 16 00

 

Slovenija

Bristol-Myers Squibb spol. s r.o.

 

Tel: +386 1 2355 100

 

Slovenská republika Bristol-Mye rs Squibb spol. s r.o. Tel: +421 2 20833 600

 

Suomi/Finland

Oy Bristol-Myers Squibb (Finland) Ab Puh/Tel: + 358 9 251 21 230

 

Sverige

Bristol-Myers Squibb AB

 

Tel: + 46 8 704 71 00

 

Latvija   United Kingdom

Bristol-Myers Squibb Kft.   Bristol-Myers Squibb Pharmaceuticals Ltd

Tel: +371 67708347  Tel: + 44 (0800) 731 1736

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas {MMMM-mm}.

 

Kiti informacijos šaltiniai

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu/.

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?