Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / NOLPAZA 40mg (lyg.importas) tab.N28
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

NOLPAZA 40mg (lyg.importas) tab.N28

Receptiniai vaistai

Receptinis vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Nolpaza 40 mg skrandyje neirios tabletės

Pantoprazolas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Nolpaza ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Nolpaza
 3. Kaip vartoti Nolpaza
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Nolpaza
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Nolpaza ir kam jis vartojamas

 

Nolpaza yra selektyvaus poveikio protonų siurblio inhibitorius, t. y. vaistas, mažinantis rūgšties susidarymą skrandyje. Šiuo vaistu gydomos su rūgštimi susijusios skrandžio ir žarnų ligos.

 

Nolpaza vartojama

 

Suaugę žmonės bei 12 metų ir vyresni paaugliai

 • refliuksinis ezofagitas (stemplės, t. y. ryklę ir skrandį jungiančio vamzdelio, uždegimas), kartu pasireiškiant skrandžio rūgštinio turinio atpylimui.

 

Suaugę žmonės

 • Bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekcijai pašalinti pacientams, kuriems yra dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų. Nolpaza vartojama su dviem antibiotikais (tai vadinama išnaikinamuoju gydymu). Tokio gydymo tikslas – išnaikinti bakterijas ir sumažinti pakartotinio opų atsiradimo riziką.
 • Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos.
 • Zollinger-Ellison‘o sindromas bei kitokios būklės, kurių metu skrandyje susidaro per daug rūgšties.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Nolpaza

 

Nolpaza vartoti negalima

 

 • Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) pantoprazolui, sorbitoliui arba bet kuriai kitai pagalbinei šio vaisto medžiagai (žr. 6 skyrių).
 • Jeigu yra alergija vaistams, kurių sudėtyje yra kitų protonų siurblio inhibitorių.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, prieš pradėdami vartoti Nolpaza

 

 • Jei yra sunkus kepenų sutrikimas. Jei Jums yra buvę kepenų sutrikimų, pasakykite gydytojui. Jis dažniau tirs kepenų fermentų kiekį, ypač gydymo Nolpaza pradžioje ir ilgalaikio gydymo atveju. Jei kepenų fermentų kiekis padidėja, gydymas turi būti nutrauktas.
 • Jei vitamino B12 kiekis organizme yra sumažėjęs arba yra šio vitamino kiekio sumažėjimo rizikos veiksnių, o pantoprazolo vartojama ilgai. Pantoprazolas, kaip ir visi rūgšties kiekį mažinantys preparatai, gali pabloginti vitamino B12 absorbciją.
 • Jei vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra atazanaviro (jais gydoma ŽIV infekcija), kartu su pantoprazolu (kreipkitės į gydytoją patarimo).

 

Nedelsdamas pasakykite gydytojui, jei pastebėsite bet kurį iš toliau išvardytų simptomų.

 • Netikėtas kūno svorio mažėjimas.
 • Pasikartojantis vėmimas.
 • Rijimo pasunkėjimas.
 • Vėmimas krauju.
 • Pablyškimas ir silpnumas (mažakraujystė).
 • Kraujas išmatose.
 • Sunkus ir (arba) nuolatinis viduriavimas (Nolpaza vartojimas buvo susijęs su nedideliu infekcinio viduriavimo padažnėjimu).
 • Jeigu Jums kada nors pasireiškė odos reakcija po gydymo vaistu, panašiu į Nolpaza, kuriuo mažinamas skrandžio rūgštingumas.

 

Jeigu Jums išbertų odą, ypač saulės apšviestose vietose, kuo skubiau pasakykite apie tai savo gydytojui, kadangi Jums gali tekti nutraukti gydymą Nolpaza. Taip pat nepamirškite pasakyti, jeigu Jums pasireiškia bet koks kitas neigiamas poveikis, kaip antai sąnarių skausmas.

 

Gydytojas gali nuspręsti atlikti kai kuriuos tyrimus, kad būtų galima patikrinti, ar nėra piktybinės ligos, nes pantoprazolas lengvina vėžio simptomus, todėl ši liga gali būti diagnozuojama vėliau. Jei simptomai nelengvėja nepaisant gydymo, gali reikėti atlikti daugiau tyrimų.

 

Jei Nolpaza vartojate ilgai (ilgiau kaip 1 metus), gydytojas tikriausiai norės reguliariai tirti Jūsų būklę. Kiekvieno apsilankymo metu gydytojui pasakykite apie visus naujus bei išskirtinius simptomus ir aplinkybes. Tokių kaip Nolpaza protono siurblio inhibitorių vartojimas, ypač ilgiau nei vienerius metus, gali nežymiai padidinti šlaunikaulio, riešo arba stuburo lūžimų riziką. Pasakykite gydytojui, jei sergate osteoporoze arba vartojate kortikosteroidų (jų vartojimas gali būti susijęs su osteoporozės rizikos padidėjimu).

 

Vaikams ir paaugliams

Vaikams ir jaunesniems kaip 12 metų žmonėms Nolpaza vartoti negalima.

 

Kiti vaistai ir Nolpaza

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nolpaza gali keisti kitų vaistų veiksmingumą, todėl pasakykite gydytojui, jeigu vartojate:

 

 • tokių vaistų kaip ketokonazolas, itrakonazolas ir pozakonazolas (jais gydoma grybelių sukelta infekcinė liga) ar erlotinibo (juo gydomas tam tikras vėžys), nes Nolpaza gali sutrikdyti tinkamą šių ir kai kurių kitų vaistų poveikį;
 • varfarino ir fenprokumono (vaistų, veikiančių krešėjimą, t. y. skystinančių kraują). Gali reikti atlikti daugiau tyrimų;
 • atazanaviro (juo gydoma ŽIV infekcija);
 • metotreksatas (jo vartojama reumatoidiniam artritui, psoriazei ar vėžiui gydyti).

 

Nolpaza vartojimas su maistu ir gėrimais

Tablečių negalima kramtyti arba smulkinti, jas reikia nuryti sveikas užgeriant vandeniu likus 1 valandai iki valgio.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Reikiamų duomenų apie nėščių moterų gydymą pantoprazolu nėra. Gauta duomenų, kad pantoprazolo išsiskiria su moters pienu. Jei esate nėščia, manote, kad galėjote pastoti, arba maitinate krūtimi, šio vaisto galite vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda Jums bus didesnė už galimą riziką negimusiam vaikui ar kūdikiui.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Jei pasireiškia toks šalutinis poveikis kaip galvos svaigimas ar regos sutrikimas, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

 

Nolpaza sudėtyje yra

 

Nolpaza tabletėse yra sorbitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šio vaistinio preparato.

 

 

 1. Kaip vartoti Nolpaza

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Kada ir kiek vartoti Nolpaza

Tablečių negalima kramtyti arba smulkinti, jas reikia nuryti sveikas, užgeriant vandeniu likus 1 valandai iki valgio.

 

Jei gydytojas nenurodo kitaip, paprastai vartojamos toliau nurodytos dozės.

 

Suaugę žmonės ir 12 metų bei vyresni paaugliai

 

Refliuksinio ezofagito gydymas

Įprastinė paros dozė yra viena tabletė. Gydytojas gali nurodyti vartoti 2 tabletes per parą. Paprastai refliuksinis ezofagitas gydomas 4-8 savaites. Kiek laiko vartoti vaisto, pasakys gydytojas.

 

Suaugę žmonės

 

Bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekcijos šalinimas pacientams, kuriems yra dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų, kartu vartojant du antibiotikus (išnaikinamasis gydymas)

Vartojama viena tabletė du kartus per parą bei dvi antibiotikų (gali būti vartojama amoksicilino, klaritromicino ir metronidazolo (arba tinidazolo) tabletės (kiekviena iš jų geriama du kartus per parą kartu su pantoprazolo tablete). Pirmoji pantoprazolo tabletė geriama likus 1 valandai iki pusryčių, antroji pantoprazolo tabletė – likus 1 valandai iki vakarienės. Vykdykite gydytojo nurodymus ir perskaitykite antibiotikų pakuotės lapelius. Paprastai gydoma 1-2 savaites.

 

Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų gydymas

Įprastinė paros dozė yra viena tabletė. Pasitarus su gydytoju, dozę galima dvigubinti.

Kiek laiko vartoti vaisto, pasakys gydytojas. Paprastai skrandžio opa gydoma 4-8 savaites, dvylikapirštės žarnos opa – 2-4 savaites.

 

Ilgalaikis Zollinger-Ellison‘o sindromo ir kitų būklių, kurių metu skrandyje susidaro per daug rūgšties, gydymas

Įprastinė rekomenduojama pradinė dozė yra dvi tabletės per parą.

Reikia gerti dvi tabletes likus 1 valandai iki pusryčių. Vėliau gydytojas, atsižvelgdamas į skrandyje susidarančios rūgšties kiekį, dozę gali koreguoti. Jei gydytojas nurodė vartoti daugiau kaip dvi tabletes per parą, tabletes reikia išgerti per du kartus.

Jei gydytojas nurodė vartoti daugiau kaip keturias tabletes per parą, jis tiksliai pasakys, kada nutraukti vaisto vartojimą.

 

Ypatingos pacientų grupės

 • Jei yra inkstų sutrikimų arba vidutinio sunkumo ar sunkių kepenų sutrikimų, Nolpaza negalima vartoti Helicobacter pylori
 • Jei yra sunkių kepenų sutrikimų, negalima vartoti daugiau kaip vieną 20 mg pantoprazolo tabletę per parą (tokiam tikslui tiekiamos 20 mg pantoprazolo tabletės).
 • Vartojimas vaikams ir paaugliams
 • Jaunesni kaip 12 metų vaikai. Šių tablečių nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

 

Pavartojus per didelę Nolpaza dozę

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Perdozavimo simptomai nežinomi.

 

Pamiršus pavartoti Nolpaza

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą įprastą dozę gerkite įprastu laiku.

 

Nustojus vartoti Nolpaza

Nenutraukite šių tablečių vartojimo nepasitarę su gydytoju arba vaistininku.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nedelsdami nutraukite šių tablečių vartojimą ir pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, jei pasireiškia bet kuris toliau išvardytas šalutinis poveikis.

 

Sunkios alerginės reakcijos (jų atsiranda retai (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1 000)):

 • liežuvio ir (arba) ryklės patinimas,
 • rijimo pasunkėjimas,
 • ruplės (dilgėlinė),
 • kvėpavimo pasunkėjimas,
 • alerginis veido patinimas (Kvinkės arba angioneurozinė edema),
 • stiprus galvos svaigimas kartu su labai dažnu širdies plakimu ir smarkiu prakaitavimu.

 

Sunkios odos reakcijos (dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)):

 • odos pūslių atsiradimas ir greitas bendrosios būklės blogėjimas,
 • akių, nosies, burnos bei lūpų ar lyties organų erozija (įskaitant nestiprų kraujavimą) (Stevens-Johnson‘o sindromas, Lyell sindromas, daugiaformė eritema) ir jautrumas šviesai.

 

Kitokios sunkios reakcijos (dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)):

 • odos ir akių baltymų pageltimas (sunkus kepenų ląstelių pažeidimas, gelta) ar karščiavimas,
 • išbėrimas,
 • inkstų padidėjimas (kartais atsiranda skausmingas šlapinimasis ir apatinės nugaros dalies skausmas) (sunkus inkstų uždegimas, su galimu progresavimu į inkstų nepakankamumą).

 

 • Pantoprazolą vartojant ilgiau nei 3 mėnesius gali sumažėti magnio kiekis kraujyje. Žemas magnio kiekis kraujyje pasireiškia sekančiais simptomais: nuovargiu, nevalingais raumenų susitraukimais, dezorientacija, traukuliais, galvos svaigimu, padažnėjusiu širdies ritmu. Jei pasireiškia bent vienas iš išvardytų simptomų nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Žemas magnio kiekis kraujyje gali lemti kalio ir kalcio kiekio kraujyje sumažėjimą. Gydytojas gali paskirti reguliariai atlikti kraujo tyrimus magnio kiekio kraujyje kontrolei.

 

Kitoks šalutinis poveikis

 

Nedažnas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100)

 • galvos skausmas,
 • galvos svaigimas,
 • viduriavimas,
 • pykinimas,
 • vėmimas,
 • pilvo pūtimas ir dujų kaupimasis,
 • vidurių užkietėjimas,
 • burnos džiūvimas,
 • pilvo skausmas ir diskomfortas,
 • odos išbėrimas, egzantema, dėmės (bėrimas),
 • niežulys,
 • šlaunikaulio, riešo ir stuburo lūžimai,
 • silpnumas, išsekimas ar bloga bendroji savijauta,

miego sutrikimas.

 

Retas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1 000)

 • regos sutrikimas, pvz., neryškus matomas vaizdas,
 • dilgėlinė,
 • sąnarių skausmas,
 • raumenų skausmas,
 • kūno svorio pokytis,
 • kūno temperatūros padidėjimas,
 • galūnių patinimas (periferinė edema),
 • alerginė reakcija,
 • depresija,
 • krūtų padidėjimas vyrams,

skonio sutrikimai.

 

Labai retas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10 000)

 

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

 • haliucinacijos, sumišimas (ypač jei šių simptomų jau buvo),
 • natrio kiekio kraujyje,
 • sumažėjimas,
 • kalcio kiekio kraujyje sumažėjimas,
 • kalio kiekio kraujyje sumažėjimas,
 • dilgčiojimas arba tirpimas rankose ar kojose,
 • raumenų spazmai,
 • išbėrimas, galintis pasireikšti kartu su sąnarių skausmu.

 

Šalutinis poveikis, nustatomas kraujo tyrimais

Nedažnas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100)

 • kepenų fermentų kiekio padidėjimas.

 

Retas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1 000)

 • bilirubino ir riebalų kiekio padidėjimas kraujyje, labai sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių kiekis, dėl to galimos dažnesnės infekcijos.

 

Labai retas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10 000)

 • trombocitų kiekio sumažėjimas (dėl to gali lengviau nei įprasta prasidėti kraujavimas ar atsirasti mėlynių),
 • baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, dėl to gali dažniau pasireikšti infekcija,,
 • kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, dėl to gali atsirasti silpnumas, kraujosruvos arba infekcijos tikimybė.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Nolpaza

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Ant etiketės po „Tinka iki“, dėžutės, lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Nolpaza sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra pantoprazolas. Kiekvienoje skrandyje neirioje tabletėje yra 40 mg pantoprazolo (pantoprazolo natrio druskos seskvihidrato pavidalu).
 • Pagalbinės tabletės branduolio medžiagos yra manitolis, krospovidonas (B tipo), bevandenis natrio karbonatas, sorbitolis (E420) ir kalcio stearatas. Pagalbinės tabletės plėvelės medžiagos yra hipromeliozė, povidonas (K25), titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172), propilenglikolis, metakrilo rūgšties ir etilakrilato kopolimeras, natrio laurilsulfatas, polisorbatas 80, makrogolis 6000 ir talkas.

 

Nolpaza išvaizda ir kiekis pakuotėje

Nolpaza 40 mg skrandyje neirios tabletės yra šviesiai rusvai geltonos, ovalios, šiek tiek abipus išgaubtos.

 

Kartono dėžutėje yra 28 skrandyje neirios tabletės lizdinėmis plokštelėmis.

 

 

Registruotojas ir gamintojas

KRKA, d.d., Novo mesto

Šmarješka cesta 6

8501 Novo mesto

Slovėnija

 

Lygiagretus importuotojas

UAB „Lex ano“

Naugarduko g. 3

LT-03231 Vilnius

Lietuva

 

Perpakavo

BĮ UAB „Norfachema“

Vytauto g. 6, Jonava

Lietuva

 

arba

 

UAB „Entafarma“

Klonėnų vs. 1

Širvintų r. sav.

Lietuva

 

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Danija (DK)   PANTOPRAZOL KRKA

Suomija (FI)   PANTOPRAZOLE KRKA

Prancūzija (FR) PANTOPRAZOLE TEVA

Vokietija (DE)   PANTOPRAZOL TAD

Graikija (EL)  PANTIUM

Airija (IE) ZOLEPANT

Italija (IT) PANTOPRAZOLO KRKA

Jungtinė Karalystė (UK)  PANTOPRAZOLE

Norvegija (NO) PANTOPRAZOL KRKA

Švedija (SE)   PANTOPRAZOL KRKA

Portugalija (PT) PANTOPRAZOLE KRKA

Lenkija (PL)   NOLPAZA

Slovakija (SK)   NOLPAZA

Latvija (LV)   NOLPAZA

Estija (EE)   NOLPAZA

Lietuva (LT)   Nolpaza

Čekija(CZ)  NOLPAZA

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-10-19.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

 

Lygiagrečiai importuojamas vaistinis preparatas skiriasi nuo referencinio vaistinio preparato laikymo sąlygomis: referencinį vaistinį preparatą papildomai laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?