Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / JENTADUETO 2.5mg/850mg plevele dengtos tab.N60
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

JENTADUETO 2.5mg/850mg plevele dengtos tab.N60

Receptiniai vaistai

Kompensuojamas vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte. Jei vaistas Jums kompensuojamas, priemokos dydis priklauso nuo kodo įrašyto Jūsų recepto langelyje „Kompensacijos rūšies kodas“. Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu. Nurodytos kainos galioja tik užsisakant vaistus telefonu.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas
Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
 
 Jentadueto 2,5 mg/850 mg plėvele dengtos tabletės
 Jentadueto 2,5 mg/1 000 mg plėvele dengtos tabletės
 linagliptinas/metformino hidrochloridas
 Vykdoma papildoma šio vaisto stebėsena. Tai padės greitai nustatyti naują saugumo informaciją. Mums galite padėti pranešdami apie bet kokį Jums pasireiškiantį šalutinį poveikį. Apie tai, kaip pranešti apie šalutinį poveikį, žr. 4 skyriaus pabaigoje.
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.
 Apie ką rašoma šiame lapelyje?
 
 1. Kas yra Jentadueto ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Jentadueto
 3. Kaip vartoti Jentadueto
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Jentadueto
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
 
 
1. Kas yra Jentadueto ir kam jis vartojamas
 
Jūsų vaisto pavadinimas yra Jentadueto. Jo sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: linagliptinas ir metforminas.
- Linagliptinas priklauso vaistų, vadinamų DPP 4 inhibitoriais (dipeptidilpeptidazės-4 inhibitoriais), grupei.
- Metforminas priklauso vaistų, vadinamų biguanidais, grupei.
Kaip Jentadueto veikia
Veikdamos kartu, dvi veikliosios medžiagos reguliuoja cukraus kiekį kraujyje II tipo cukriniu diabetu sergantiems suaugusiems pacientams. Šis vaistas padidina insulino kiekį po valgio ir mažina Jūsų organizme gaminamo cukraus kiekį.
Vartojamas kartu su dieta ir fiziniu krūviu šis vaistas padeda sumažinti cukraus kiekį Jūsų kraujyje. Jentadueto galima vartoti vieno arba kartu su tam tikrais kitais vaistais nuo cukrinio diabeto, pvz., sulfonilurėjos dariniais arba insulinu.
Kas yra II tipo cukrinis diabetas?
II tipo cukrinis diabetas dar vadinamas nuo insulino nepriklausomu cukriniu diabetu (NINCD). II tipo cukrinis diabetas yra sutrikimas, kurio metu Jūsų organizmas nepagamina pakankamai insulino ir insulinas, kurį Jūsų organizmas pagamina, neveikia taip gerai, kaip turėtų. Be to, Jūsų organizmas gali gaminti per daug cukraus. Jeigu taip atsitinka, cukrus (gliukozė) susikaupia kraujyje. Tai gali lemti sunkius sutrikimus, pvz., širdies ligą, inkstų ligą, apakimą ir galūnių amputaciją (nupjovimą).

2. Kas žinotina prieš vartojant Jentadueto
 
 Jentadueto vartoti negalima:
- jeigu yra alergija linagliptinui, metforminui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jei Jūsų cukrinis diabetas nėra kontroliuojamas, pvz., pasireiškia sunki hiperglikemija (didelis gliukozės kiekis kraujyje), pykinimas, vėmimas, dehidracija, greitas svorio kritimas ar ketoacidozė. Ketoacidozė yra tokia būklė, kai kraujyje susikaupia medžiagų, vadinamų ketoniniais kūnais, ir tai gali privesti prie diabetinės prekomos. Simptomai yra greitas svorio kritimas, pykinimas ar vėmimas, pilvo skausmas, greitas ir gilus kvėpavimas, mieguistumas ar neįprastas vaisių kvapas iškvepiant;
- jeigu Jums kada nors pasireiškė diabetinė prekoma;
- jeigu vargina inkstų veiklos sutrikimas;
- jei sergate sunkia infekcine liga, kuri pažeidžia plaučius, bronchų sistemą ar inkstus. Sunkios infekcinės ligos gali pakenkti inkstus ir dėl to jums gali kilti laktinės acidozės pavojus (žr, skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);
- jeigu netekote daug organizmo vandens (pasireiškė dehidracija), pvz., dėl ilgalaikio ar smarkaus viduriavimo, ar jei kelis kartus iš eilės vėmėte. Dehidracija gali privesti prie inkstų pakenkimo, kas gali sukelti laktinės acidozės pavojų (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);
- jeigu neseniai buvote gydomi nuo ūmaus širdies nepakankamumo arba neseniai patyrėte širdies priepuolį, arba jeigu Jums yra sunkus kraujotakos sutrikimas, pvz., šokas, ar kvėpavimo pasunkėjimas. Tai gali sąlygoti nepakankamą audinių aprūpinimą deguonimi, kas gali sukelti laktinės acidozės pavojų (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);
- jeigu vargina kepenų veiklos sutrikimas;
- jei per daug geriate alkoholio, nesvarbu ar kiekvieną dieną ar tik laikas nuo laiko (žr. poskyrį „Jentadueto vartojimas su alkoholiu“).
 
Jeigu kuri nors iš išvardytų būklių Jums tinka, Jentadueto nevartokite. Jeigu abejojate, pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti šio vaisto.
 
 Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoja, prieš pradėdami vartoti Jentadueto.
- Jeigu sergate I tipo cukriniu diabetu (Jūsų organizmas insulino negamina). Šios ligos Jentadueto gydyti negalima.
- Jeigu vartojate insulino arba priešdiabetinių vaistų, kurie vadinami sulfonilurėjos dariniais, Jūsų gydytojas gali liepti sumažinti insulino arba sulfonilurėjos darinio dozę, jeigu vieną ar kitą iš jų vartosite kartu su Jentadueto, kad cukraus kiekis kraujyje netaptų per mažas (hipoglikemija).
- Jentadueto vartojimo metu Jūsų gydytojas tikrins Jūsų inkstų veiklą bent kartą per metus ar dažniau, jeigu esate senyvas arba Jūsų inkstų veikla yra ribinė ar gresia jos pablogėjimas.
- Jeigu Jums bus atliekama operacija bendrinės, spinalinės ar epidurinės anestezijos sąlygomis, kelias dienas prieš operaciją bei po jos Jums gali reikėti Jentadueto vartojimą sustabdyti.
- Jeigu Jums bus atliekamas rentgenologinis tyrimas, kurio metu injekuos dažų, Jentadueto turėsite nevartoti prieš rentgenologinį tyrimą, jo metu ir 2 paras arba ilgiau po jo. Prieš tai, kol Jentadueto pradėsite vartoti vėl, Jums turi ištirti inkstų veiklą.
- Jei Jūs sirgote ar sergate kasos liga.
Jeigu Jums pasireiškia ūmaus kasos uždegimo (pankreatito) simptomai, pvz., nuolatinis, stiprus pilvo skausmas, pasitarkite su savo gydytoju.
Jeigu abejojate, ar kuri nors iš išvardytų būklių Jums tinka, pasitarkite su savo gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Jentadueto.
 
Dažna cukrinio diabeto komplikacija yra diabetinis odos pažeidimas. Turite laikytis Jūsų gydytojo arba slaugytojo duotų patarimų dėl odos ir pėdų priežiūros.
Atkreipkite dėmesį į šį ypatingą laktinės acidozės pavojų.
Jentadueto dėl metformino komponento gali sąlygoti labai retą, bet labai sunkią komplikaciją, vadinamą laktine acidoze, ypač, jei Jūsų inkstų veikla yra sutrikusi. Laktinės acidozės pasireiškimo pavojus padidėja, jei cukrinis diabetas nekontroliuojamas, ilgą laiką pasninkavus, vartojant alkoholį, sumažėjus kūno skysčiams (dehidracija) dėl smarkaus viduriavimo ar vėmimo, esant kepenų sutrikimui ir bet kokioms būklėms, kai kuri nors kūno vieta nepakankamai aprūpinama deguonimi (pvz., sergant ūmiomis sunkiomis širdies ligomis).
Svarbu, kad laikytumėtės nurodymų dėl vaistų vartojimo, dietos ir reguliarios fizinės mankštos, nes tai gali sumažinti laktinės acidozės pavojų.
Laktinės acidozės pradžia gali būti vos pastebima ir simptomai nebūdingi, pvz., vėmimas, pilvo skausmas su raumenų spazmais, bendra bloga savijauta ir didelis nuovargis bei kvėpavimo sunkumas. Kiti simptomai yra sumažėjusi kūno temperatūra ir širdies plakimas. Jei Jums pasireiškė kurie nors iš šių simptomų, turite nedelsdami kreiptis medicininės pagalbos, nes laktinė acidozė gali privesti prie komos. Tuoj pat nustokite vartoję Jentadueto ir nedelsdami susisiekite su gydytoju ar kreipkitės į arčiausią ligoninę.
Vaikams ir paaugliams
Vaikams ir jaunesniems negu 18 metų paaugliams šio vaisto vartoti nerekomenduojama.
 
 Kiti vaistai ir Jentadueto
 Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
Ypač svarbu, kad savo gydytojui pasakytumėt, jeigu vartojate žemiau išvardytų vaistų, įskaitant tuos, kurių sudėtyje yra kurios nors iš žemiau išvardytų veikliųjų medžiagų.
- Karbamazepinas, fenobarbitalis, fenitoinas. Šiais vaistais kontroliuojami traukuliai arba lėtinis skausmas.
- Cimetidinas  vaistas, vartojamas skrandžio sutrikimams gydyti.
- Rifampicinas  antibiotikas, vartojamas infekcinėms ligoms, pvz., tuberkuliozei, gydyti.
- Vaistai, vartojami su uždegimu susijusioms ligoms, pvz., astmai, artritui, gydyti (kortikosteroidai).
- Vaistai, didinantys šlapimo gamybą (diuretikai).
- Bronchus plečiantys vaistai ( simpatikomimetikai), vartojami bronchinei astmai gydyti.
- Jodo turintys kontrastiniai preparatai (jų Jums gali leisti rentgenologinio tyrimo metu) arba vaistiniai preparatai, kuriuose yra alkoholio, žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“.
 
 Jentadueto vartojimas su alkoholiu
 Gydydamiesi Jentadueto, nevartokite alkoholio ir vaistinių preparatų, kuriuose yra alkoholio.
 Išgėrus pernelyg didelį kiekį alkoholio dėl veikliosios medžiagos metformino padidėja laktinės acidozės rizika (ypač pasninkavimo, blogos mitybos ar kepenų ligos atveju).
 
 Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Jeigu esate nėščia, Jentadueto vartoti negalima. Ar šis vaistas pažeidžia vaisių, nežinoma.
 
Mažas metformino kiekis patenka į moters pieną. Ar į jį patenka linagliptino, nežinoma. Jeigu šio vaisto vartojimo metu norite žindyti kūdikį, pasikalbėkite su savo gydytoju.
 
 Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Jentadueto gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.
Vis dėlto Jentadueto vartojant kartu su vaistu, kuris yra sulfonilurėjos darinys, arba insulinu, cukraus kiekis kraujyje gali tapti per mažas (hipoglikemija) ir daryti poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus arba dirbti be saugios atramos kojoms.

3. Kaip vartoti Jentadueto
 
 Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 Kiek vartoti
 Jentadueto kiekis, kurį vartosite priklausys nuo Jūsų būklės bei metformino ir (arba) atskirų linagliptino ir metformino tablečių dozės, kurią Jūs šiuo metu vartojate. Jūsų gydytojas Jums tiksliai pasakys, kokią šio vaisto dozę turite vartoti.
 Kaip šio vaisto vartoti:
- po vieną tokios dozės, kokia gydytojo skirta, tabletę 2 kartus per parą,
- valgio metu, kad sumažėtų skrandžio veikos sutrikimų galimybė.
 
 Turite neviršyti didžiausios rekomenduojamos 5 mg linagliptino ir 2 000 mg metformino hidrochlorido paros dozės.
Jentadueto vartokite tiek laiko, kiek gydytojo skirta, kadangi tai padės kontroliuoti cukraus kiekį Jūsų kraujyje. Jūsų gydytojas Jums gali skirti kartu su šiuo vaistu vartoti kitokio geriamojo priešdiabetinio vaisto arba insulino. Neužmirškite visus vaistus vartoti taip, kaip Jūsų gydytojo nurodyta, kad Jūsų sveikatai gydymo rezultatai būtų geriausi.
Gydymo Jentadueto metu turite toliau laikytis savo dietos ir pasirūpinti, kad Jūsų angliavandenių vartojimas būtų vienodai paskirstytas per visą dieną. Jeigu turite antsvorio, laikykitės energiją ribojančios dietos taip, kaip nurodyta. Vartojant vien šio vaisto, nenormaliai mažas cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija) nėra tikėtinas. Jentadueto vartojant kartu su sulfonilurėjos dariniu arba insulinu, mažas cukraus kiekis kraujyje galimas ir tokiu atveju Jūsų gydytojas gali mažinti sulfonilurėjos darinio arba insulino dozę.
Kartais Jums gali reikėti trumpam savo vaisto vartojimą nutraukti. Kreipkitės į savo gydytoją patarimo, jeigu:
- vargina sutrikimas, kuris gali būti susijęs su dehidracija (didelio kiekio organizmo skysčių netekimas), pvz., pykinimas, susijęs su stipriu vėmimu, viduriavimas ar karščiavimas, arba jeigu skysčių geriate daug mažiau negu reikia;
- planuojate operuotis;
- dėl rentgenologinio tyrimo Jums injekuos dažų arba kontrastinių preparatų.
 
 Ką daryti pavartojus per didelę Jentadueto dozę?
 Jei pavartojote daugiau Jentadueto tablečių negu reikėjo, Jums gali pasireikšti laktinė acidozė. Laktinės acidozės simptomai nebūdingi, pvz., labai didelis pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas su raumenų spazmais, bendra bloga savijauta ir didelis nuovargis bei kvėpavimo sunkumas. Kiti simptomai yra sumažėjusi kūno temperatūra ir širdies plakimas. Jei taip atsitiktų Jums, gali prireikti neatidėliotino gydymo ligoninėje, nes laktatinė acidozė gali sukelti komą. Nedelsdami nustokite vartoti šį vaistą ir tuoj pat susisiekite su savo gydytoju ar vykite į artimiausią ligoninę (žr. 4 skyrių). Su savimi pasiimkite vaisto pakuotę.
 
 Pamiršus pavartoti Jentadueto
Jeigu įprastiniu laiku dozę išgerti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite. Vis dėlto jeigu jau bus beveik atėjęs laikas vartoti kitą dozę, pamirštąją dozę praleiskite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Dviejų dozių tuo pačiu metu (ryte arba vakare) niekada negerkite.
 
 Nustojus vartoti Jentadueto
 Jentadueto vartokite tol, kol Jūsų gydytojas lieps jo vartojimą nutraukti. Tai padės palaikyti cukraus kiekio kontrolę Jūsų kraujyje.
 
 Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
 
 4. Galimas šalutinis poveikis
 
 Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
 
Pasireiškus kai kuriems simptomams, būtina neatidėliotina gydytojo pagalba
Jentadueto vartojimą turite nutraukti ir tuoj pat kreiptis į savo gydytoją, jeigu atsirado šių mažo cukraus kiekio kraujyje (hipoglikemijos) simptomų: drebulys, prakaitavimas, nerimas, neryškus daiktų matymas, lūpų dilgčiojimas, išblyškimas, nuotaikos pokytis ar sumišimas. Hipoglikemija (labai dažnai) yra nustatytas šalutinis poveikis gydant Jentadueto deriniu su sulfonilurėjos dariniu ir Jentadueto deriniu su insulinu.
Metformino (viena iš veikliųjų Jentadueto medžiagų) vartojantiems pacientams labai retai pasireiškia sunkus sutrikimas, vadinamas laktine acidoze (per didelis pieno rūgšties kiekis kraujyje). Ji dažniau pasireiškia tiems žmonėms, kurių inkstai nedirba tinkamai. Jentadueto vartojimą nutraukite ir tuoj pat kreipkitės į gydytoją, jeigu atsiranda bet kurių šių simptomų derinys:
- pykinimas arba vėmimas, pilvo skausmas, didelis bendrasis silpnumas, raumenų spazmai, kūno svorio mažėjimas dėl neaiškių priežasčių, greitas kvėpavimas ir šalčio arba nejaukumo pojūtis.
 Kai kuriems pacientams pasireiškė kasos uždegimas (pankreatitas; dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).
NUSTOKITE vartoję Jentadueto ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei Jums pasireiškė bet kuris toliau nurodytas šalutinis poveikis:
- Stiprus nuolatinis pilvo skausmas (skrandžio srityje), kuris gali plisti į nugarą, taip pat pykinimas ir vėmimas, nes tai gali būti kasos uždegimo (pankreatito) požymiai.
Kitoks šalutinis Jentadueto poveikis
Kai kuriems pacientams pasireiškė alerginės reakcijos (dažnis: retas), kurios gali būti sunkios, įskaitant švokštimą ir dusulį (bronchų hiperaktyvumas; dažnis: retas). Kai kuriems pacientams pasireiškė išbėrimas (dažnis: nedažnas), dilgėlinė (urtikarija; dažnis: retas) ir veido, lūpų, liežuvio bei ryklės patinimas, galintis pasunkinti kvėpavimą ir rijimą (angioneurozinė edema; dažnis: retas). Jeigu atsiranda kokių nors minėtų negalavimų požymių, Jentadueto vartojimą nutraukite ir tuoj pat kvieskite savo gydytoją. Jūsų gydytojas Jums gali išrašyti vaistų nuo alergijos ir kitokių vaistų nuo Jūsų cukrinio diabeto.
Vartojant Jentadueto, kai kuriems pacientams pasireiškė šis šalutinis poveikis:
- nedažnas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 100 žmonių): nosies ir ryklės uždegimas (nazofaringitas), kosulys, apetito praradimas (sumažėjimas), viduriavimas, pykinimas, vėmimas, fermentų (amilazės) aktyvumo padidėjimas kraujyje, niežulys.
- dažnis nežinomas: odos pūslėtumas (pūslinis pemfigoidas).
Vien linagliptino vartojimo metu pasireiškiantis šalutinis poveikis
Visas šalutinis poveikis, atsirandantis vien linagliptino vartojimo metu, yra išvardytas Jentadueto sukeliamo šalutinio poveikio poskyryje.
Kai kuriems pacientams, Jentadueto vartojantiems kartu su insulinu, pasireiškė šis šalutinis poveikis:
- dažnas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 10 žmonių) kepenų funkcijos sutrikimas.
- nedažnas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 100 žmonių): vidurių užkietėjimas.
Papildomos informacijos ieškokite insulino pakuotės lapelyje.
Vien metformino vartojimo metu pasireiškiantis šalutinis poveikis, kuris Jentadueto sukeliamo šalutinio poveikio poskyryje nepaminėtas
- Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau negu 1 iš 10 žmonių): pilvo skausmas.
- Dažnas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 10 žmonių): metalo skonis (skonio pojūčio sutrikimas).
- Labai retas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 10 000 žmonių): vitamino B12 kiekio sumažėjimas, hepatitas (kepenų uždegimas), odos reakcija: odos paraudimas (eritema, išbėrimas) ir dilgėlinė.
 Pranešimas apie šalutinį poveikį
 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema*. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
 
 
 5. Kaip laikyti Jentadueto
 
 Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
 
Ant kartono dėžutės, buteliuko ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Šiam vaistiniam preparatui specialių temperatūros laikymo sąlygų nereikia.
Lizdinės plokštelės. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Buteliukai. Buteliuką laikyti sandarų, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Jeigu pakuotė pažeista arba yra bandymo ją atidaryti požymių, vartoti negalima.
 
 Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
 
 
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija
 
 Jentadueto sudėtis
- Veikliosios medžiagos yra linagliptinas ir metforminas.
- Kiekvienoje Jentadueto 2,5 mg/850 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 2,5 mg linagliptino ir 850 mg metformino hidrochlorido.
- Kiekvienoje Jentadueto 2,5 mg/1 000 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 2,5 mg linagliptino ir 1 000 mg metformino hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos
- Tablečių šerdis: argininas, kopovidonas, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas.
- Tablečių plėvelė: hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), talkas, propilenglikolis.
Jentaduento 2,5 mg/850 mg plėvele dengtų tablečių sudėtyje taip pat yra raudonojo geležies oksido (E 172) ir geltonojo geležies oksido (E 172).
Jentaduento 2,5 mg/1 000 mg plėvele dengtų tablečių sudėtyje taip pat yra raudonojo geležies oksido (E 172).
 Jentadueto išvaizda ir kiekis pakuotėje
 
Jentadueto 2,5 mg/850 mg tabletės yra ovalios, abipusiai išgaubtos, šviesiai oranžinės, dengtos plėvele. Vienoje jų pusėje yra įspaustas užrašas „D2/850“, kitoje  Boehringer Ingelheim simbolis.
Jentadueto 2,5 mg/1 000 mg tabletės yra ovalios, abipusiai išgaubtos, šviesiai rožinės, dengtos plėvele. Vienoje jų pusėje yra įspaustas užrašas „D2/1000“, kitoje  Boehringer Ingelheim simbolis.
Jentadueto plėvele dengtos tabletės yra supakuotos į perforuotas vienadozes lizdines plokšteles, kurios yra sudėtos į kartonines dėžutes. Kiekvienoje dėžutėje yra 10 x 1, 14 x 1, 28 x 1, 30 x 1, 56 x 1, 60 x 1, 84 x 1, 90 x 1, 98 x 1, 100 x 1 arba 120 x 1 plėvele dengtų tablečių ir sudėtinė pakuotė, kurioje yra 120 (2 pakuotės po 60 x 1), 180 (2 pakuotės po 90 x 1) arba 200 (2 pakuotės po 100 x 1) plėvele dengtų tablečių.
Be to, Jentadueto plėvele dengtos tabletės yra supakuotos į DTPE buteliukus su plastmasiniu užsukamuoju dangteliu ir silicio dioksido gelio desikantu. Kiekviename buteliuke yra 14, 60 arba 180 plėvele dengtų tablečių.
 
 Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
 
 Registruotojas
Boehringer Ingelheim International GmbH
Binger Str. 173
D-55216 Ingelheim am Rhein
Vokietija
 
 Gamintojas
Boehringer Ingelheim Ellas A.E.
5th km Paiania – Markopoulo
Koropi Attiki, 194 00
Graikija
 Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
 
België/Belgique/Belgien
SCS Boehringer Ingelheim Comm.V
Tél/Tel: +32 2 773 33 11
 Lietuva
Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG
Lietuvos filialas
Tel: +370 37 473922
България
Бьорингер Ингелхайм РЦВ ГмбХ и Ко. КГ - клон България
Тел: +359 2 958 79 98 Luxembourg/Luxemburg
SCS Boehringer Ingelheim Comm.V
Tél/Tel: +32 2 773 33 11
 
Česká republika
Boehringer Ingelheim spol. s r.o.
Tel: +420 234 655 111
 Magyarország
Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG Magyarországi Fióktelepe
Tel: +36 1 299 8900
Danmark
Boehringer Ingelheim Danmark A/S
Tlf: +45 39 15 88 88
 Malta
Boehringer Ingelheim Ltd.
Tel: +44 1344 424 600
Deutschland
Boehringer Ingelheim Pharma GmbH & Co. KG
Tel: +49 (0) 800 77 90 900
 Nederland
Boehringer Ingelheim b.v.
Tel: +31 (0) 800 22 55 889
Lilly Deutschland GmbH
Tel. +49 (0) 6172 273 2222
 
Eesti
Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG
Eesti filiaal
Tel: +372 612 8000
 Norge
Boehringer Ingelheim Norway KS
Tlf: +47 66 76 13 00
Ελλάδα
Boehringer Ingelheim Ellas A.E.
Tηλ: +30 2 10 89 06 300
 Österreich
Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG
Tel: +43 1 80 105-0
España
Boehringer Ingelheim España, S.A.
Tel: +34 93 404 51 00
 Polska
Boehringer Ingelheim Sp. z o.o.
Tel: +48 22 699 0 699
Lilly S.A.
Tel: +34 91 663 50 00
 
France
Boehringer Ingelheim France S.A.S.
Tél: +33 3 26 50 45 33
 Portugal
Boehringer Ingelheim, Unipessoal, Lda.
Tel: +351 21 313 53 00
Lilly France SAS
Tél: +33 1 55 49 34 34
 Lilly Portugal Produtos Farmacêuticos, Lda
Tel: +351 21 412 66 00
Hrvatska
Boehringer Ingelheim Zagreb d.o.o.
Tel: +385 1 2444 600
 România
Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG Viena - Sucursala Bucureşti
Tel: +40 21 302 2800
Ireland
Boehringer Ingelheim Ireland Ltd.
Tel: +353 1 295 9620
 Slovenija
Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG Podružnica Ljubljana
Tel: +386 1 586 40 00
Eli Lilly and Company (Ireland) Limited
Tel: +353 1 661 4377
 
Ísland
Vistor hf.
Sími: +354 535 7000
 Slovenská republika
Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG organizačná zložka
Tel: +421 2 5810 1211
Italia
Boehringer Ingelheim Italia S.p.A.
Tel: +39 02 5355 1
 Suomi/Finland
Boehringer Ingelheim Finland Ky
Puh/Tel: +358 10 3102 800
Eli Lilly Italia S.p.A.
Tel: +39 05 5425 71 
Κύπρος
Boehringer Ingelheim Ellas A.E.
Tηλ: +30 2 10 89 06 300
 Sverige
Boehringer Ingelheim AB
Tel: +46 8 721 21 00
Latvija
Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG
Latvijas filiāle
Tel: +371 67 240 011 United Kingdom
Boehringer Ingelheim Ltd.
Tel: +44 1344 424 600

 Eli Lilly and Company Limited
Tel: +44 1256 315 000
 
 
 Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016 m.-kovo mėn.
 
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.

 
Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?