Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / TRIUMEQ 50mg/600mg/300mg plėvele dengtos tabletės,30tab.
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

TRIUMEQ 50mg/600mg/300mg plėvele dengtos tabletės,30tab.

Receptiniai vaistai

Kompensuojamas vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte. Jei vaistas Jums kompensuojamas, priemokos dydis priklauso nuo kodo įrašyto Jūsų recepto langelyje „Kompensacijos rūšies kodas“. Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu. Nurodytos kainos galioja tik užsisakant vaistus telefonu.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Svarbi informacija
Svarbi informacija

Pakuotės lapelis: informacija pacientui 

Triumeq 50 mg/600 mg/300 mg plėvele dengtos tabletės 

Dolutegraviras / abakaviras / lamivudinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. 
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). 
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Triumeq ir kam jis vartojamas 
 2. Kas žinotina prieš vartojant Triumeq 
 3. Kaip vartoti Triumeq 
 4. Galimas šalutinis poveikis 
 5. Kaip laikyti Triumeq 
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija 

 

 1. Kas yra Triumeq ir kam jis vartojamas

 

Triumeq yra vaistas, kurio sudėtyje yra trijų veikliųjų medžiagų ŽIV infekcijai gydyti: abakaviro, lamivudino ir dolutegraviro. Abakaviras ir lamivudinas priklauso antiretrovirusinių vaistų, vadinamų nukleozidų analogais atvirkštinės transkriptazės inhibitoriais (NATI),grupei, o dolutegraviras priklauso antiretrovirusinių vaistų, vadinamų integrazės inhibitoriais (INI), grupei.

 

Triumeq vartojamas ŽIV (žmogaus imunodeficito virusų) infekcijai gydyti suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų paaugliams, kurių kūno masė yra ne mažesnė kaip 40 kg.

 

Prieš paskirdamas Jums vartoti Triumeq, Jūsų gydytojas turės ištirti, ar Jūs nesate tam tikro geno, vadinamo HLA-B*5701, nešiotojas. Triumeq negalima vartoti pacientams, kuriems yra nustatytas HLA-B*5701 genas. Pacientams, kurie turi šį geną, yra didelė sunkios padidėjusio jautrumo (alerginės) reakcijos atsiradimo rizika, jeigu jie vartos Triumeq (žr. 4 skyriuje skyrelį „Padidėjusio jautrumo reakcijos“).

 

Triumeq neišgydo ŽIV infekcijos. Vaistas tik sumažina virusų kiekį organizme ir palaiko jį mažame lygmenyje. Be to, vaistas padidina CD4 ląstelių skaičių kraujyje. CD4 ląstelės yra vienos iš baltųjų kraujo ląstelių, kurios yra svarbios organizmui saugantis nuo infekcijų.

 

Ne visi žmonės vienodai reaguoja į gydymą Triumeq. Jūsų gydytojas stebės Jūsų gydymo veiksmingumą. 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Triumeq

 

Triumeq vartoti negalima

 

 • jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) dolutegravirui, abakavirui (ar kokiam nors kitam vaistui, kurio sudėtyje yra abakaviro) ar lamivudinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Atidžiai perskaitykite visą informaciją apie padidėjusio jautrumo reakcijas 4 skyriuje.

→ Jeigu galvojate, kad yra tokia aplinkybė, apie tai pasakykite savo gydytojui.

  

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

SVARBU — Padidėjusio jautrumo reakcijos

 

Triumeq sudėtyje yra abakaviro ir dolutegraviro. Abi šios veikliosios medžiagos gali sukelti sunkią alerginę reakciją, kuri vadinama padidėjusio jautrumo reakcija. Jeigu pasireiškė padidėjusio jautrumo reakcija, Jums jokiomis aplinkybėmis negalima vartoti abakaviro ar vaistų, kurių sudėtyje yra abakaviro: tai gali kelti pavojų gyvybei.

 

Turite atidžiai perskaityti visą informaciją 4 skyriuje skyrelyje „Padidėjusio jautrumo reakcijos“.

 

Triumeq pakuotėje yra budrumo kortelė, kad primintų Jums ir medicininiam personalui apie padidėjusį jautrumą. Atskirkite šią kortelę ir visada turėkite ją su savimi.

 

Kai kuriems Triumeq vartojantiems ar kitokiais vaistų deriniais nuo ŽIV gydomiems žmonėms sunkaus šalutinio poveikio atsiradimo rizika yra didesnė nei kitiems žmonėms. Turite žinoti apie tokią papildomą riziką:

 

 • jeigu sergate vidutinio sunkumo ar sunkia kepenų liga;

 

 • jeigu kada nors sirgote kepenų liga, įskaitant hepatitą B ar C (jeigu esate užsikrėtę hepatito B infekcija, nenutraukite Triumeq vartojimo nepasitarę su savo gydytoju, nes hepatitas gali atsinaujinti);

 

 • jeigu yra sutrikusi inkstų veikla.

 

 • Jeigu yra tokių aplinkybių, apie tai pasakykite savo gydytojui, prieš vartodami

 

Triumeq. Vartojant šį vaistą, Jums gali tekti papildomai pasitikrinti, įskaitant kraujo tyrimus. Daugiau informacijos žr. 4 skyriuje.

 

Padidėjusio jautrumo abakavirui reakcijos

 

Net pacientams, kurie neturi HLA-B*5701 geno, gali vis tiek pasireikšti padidėjusio jautrumo reakcija (sunki alerginė reakcija).

 

 • Atidžiai perskaitykite visą informaciją apie padidėjusio jautrumo reakcijas šio pakuotės lapelio 4 skyriuje.

 

Miokardo infarkto rizika

 

Tikimybės, kad abakaviras didina miokardo infarktą riziką, paneigti negalima.

 

 • Pasakykite savo gydytojui, jeigu yra sutrikusi Jūsų širdies veikla, rūkote ar sergate kitomis ligomis, kurios gali didinti širdies ligos riziką, pavyzdžiui: yra padidėjęs kraujospūdis, sergate cukriniu diabetu. Nenutraukite Triumeq vartojimo, išskyrus atvejus, kai taip elgtis nurodo Jūsų gydytojas.

 

Stebėkite, ar neatsiranda svarbių simptomų

 

Kai kuriems vaistų ŽIV infekcijai gydyti vartojantiems žmonėms pasireiškė kitos būklės, kurios gali būti sunkios. Tokios būklės yra:

 

 • infekcinės ligos ir uždegimo simptomai; 
 • sąnarių skausmas, sąnarių sąstingis ir kaulų sutrikimai.

 

Turite žinoti apie svarbius požymius ir simptomus, kad galėtumėte stebėti, ar jų neatsiranda, vartojant Triumeq.

 

 • Perskaitykite informaciją 4 skyriuje skyrelyje „Kitas galimas šalutinis poveikis gydymo vaistų deriniais nuo ŽIV metu“.

 

Apsaugokite kitus žmones

 

ŽIV infekcija plinta lytinių santykių su žmogumi, užsikrėtusiu šia infekcija, metu arba perduodama su užkrėstu krauju (pvz., naudojant tas pačias injekcines adatas). Vartodami šį vaistą, Jūs vis dar galite užkrėsti ŽIV kitus žmones, nors taikant veiksmingą antiretrovirusinį gydymą, rizika yra mažesnė, todėl svarbu, kad vaistą vartotumėte tiksliai pagal Jūsų gydytojo nurodymus. Aptarkite su savo gydytoju, kokių atsargumo priemonių reikia laikytis, kad neužkrėstumėte kitų žmonių.

 

Vaikams

 

Šis vaistas neskiriamas gydyti jaunesniems kaip 12 metų vaikams. Triumeq vartojimas jaunesniems kaip 12 metų vaikams neištirtas.

 

Kiti vaistai ir Triumeq

 

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote ar planuojate vartoti kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Kai kurie vaistai gali keisti Triumeq veikimą arba didinti šalutinio poveikio atsiradimo galimybę. Be to, Triumeq gali keisti kitų vaistų veikimą.

 

Pasakykite savo gydytojui, jeigu vartojate kurį nors vaistą, įrašytą šiame sąraše:

 

 • metforminas (vartojamas cukriniam diabetui gydyti); 
 • vaistai, vadinami antacidiniais preparatais (vartojami nevirškinimui ir rėmeniui gydyti). Nevartokite antacidinių preparatų 6 valandas iki Triumeq vartojimo arba mažiausiai

 

2 valandas po Triumeq pavartojimo (taip pat žr. 3 skyrių);

 

 • papildai arba multivitaminai, kurių sudėtyje yra kalcio, geležies ar magnio. Nevartokite papildų ar multivitaminų, kurių sudėtyje yra kalcio, geležies ar magnio, 6 valandas iki Triumeq vartojimo arba mažiausiai 2 valandas po Triumeq pavartojimo (taip pat žr. 3 skyrių); 
 • emtricitabinas, etravirinas, efavirenzas, nevirapinas ar tipranaviras / ritonaviras (vartojami ŽIV infekcijai gydyti); 
 • vaistai (dažniausiai skysčiai), kurių sudėtyje yra sorbitolio ar kitokių cukraus alkoholių (pvz.: ksilitolio, manitolio, laktitolio, maltitolio), jeigu vartojama reguliariai; 
 • kiti vaistai, kurių sudėtyje yra lamivudino (vartojami ŽIV infekcijai ar hepatito B infekcijai gydyti); 
 • kladribinas (vartojamas plaukuotųjų ląstelių leukemijai gydyti); 
 • rifampicinas (vartojamas tuberkuliozei [TBC] ir kitoms bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti); 
 • trimetoprimas / sulfametoksazolas (antibakterinis vaistas, vartojamas bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti); 
 • fenitoinas ir fenobarbitalis (vartojami epilepsijai gydyti); 
 • okskarbazepinas ir karbamazepinas (vartojami epilepsijai arba bipoliniam sutrikimui gydyti); 
 • jonažolių (Hypericum perforatum) preparatai (vaistažolių preparatai, kurie vartojami depresijai gydyti); 
 • metadonas (vartojamas kaip heroino pakaitalas). Abakaviras greitina metadono šalinimą iš Jeigu vartojate metadoną, būsite tikrinami, ar neatsiranda nutraukimo simptomų. Gali tekti keisti metadono dozę.

 

 • Pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate kurį nors iš išvardytų vaistų.

 

Jūsų gydytojas gali nuspręsti keisti Jums skirtą vaisto dozę arba skirti Jums papildomas patikras.

 

Nėštumas

Jeigu esate arba manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti,

 

 • pasikalbėkite su savo gydytoju apie gydymo Triumeq riziką ir naudą.

 

Triumeq vartojimas pastojimo metu arba per pirmąsias dvylika nėštumo savaičių gali didinti tam tikrų apsigimimų, kurie vadinami nervinio vamzdelio pažaida, pavyzdžiui, spina bifida (nugaros smegenų formavimosi pažaida) riziką.

 

Jeigu vartodama Triumeq Jūs galite pastoti, turite saugotis, kad išvengtumėte nėštumo, naudodama patikimą barjerinės kontracepcijos metodą (pavyzdžiui, prezervatyvą) kartu su kitais kontracepcijos metodais, įskaitant geriamuosius kontraceptikus (sudėtinės kontraceptinės tabletės) ar kitą hormoninę kontracepciją (pavyzdžiui, implantai, injekcijos).

 

Jeigu pastojote arba planuojate pastoti, apie tai nedelsdama pasakykite gydytojui. Gydytojas peržiūrės Jūsų gydymą. Triumeq vartojimo nutraukti nepasitarus su savo gydytoju negalima, nes tai gali pakenkti Jums ir Jūsų dar negimusiam vaikui. Jei Triumeq vartojote nėštumo metu, gydytojas gali prašyti reguliariai atlikti kraujo ir kitokius diagnostinius tyrimus, kad galėtų stebėti vaiko vystymąsi.

 

Žindymo laikotarpis

 

ŽIV užsikrėtusioms moterims rekomenduojama nežindyti, nes kūdikis per motinos pieną gali užsikrėsti ŽIV. Be to, nedidelis Triumeq sudėtyje esančių medžiagų kiekis gali išsiskirti į motinos pieną.

 

Jeigu žindote arba planuojate žindyti kūdikį:

 

 • apie tai nedelsdama pasakykite savo gydytojui.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Triumeq gali sukelti svaigulį ir kitą šalutinį poveikį, dėl kurio gali sumažėti budrumas.

 

 • Negalima vairuoti ar valdyti mechanizmų tol, kol neįsitikinote, kad Jūsų budrumas

 

Svarbi informacija apie Triumeq tabletėse esančias medžiagas

 

Šio vaisto dozėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

 

 

 1. Kaip vartoti Triumeq

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė Jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

 

 • Įprastinė dozė yra viena tabletė vieną kartą per parą

 

Nurykite tabletę užsigerdami nedideliu vandens kiekiu. Triumeq galima išgerti su maistu ar be maisto.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

 

Vaikams ir paaugliams nuo 12 iki 17 metų, kurių kūno masė yra ne mažesnė kaip 40 kg, galima vartoti suaugusiųjų dozę – po vieną tabletę vieną kartą per parą.

 

Negalima vartoti antacidinių vaistų 6 valandas iki Triumeq vartojimo arba mažiausiai 2 valandas po vaisto pavartojimo. Kitus rūgštingumą mažinančius vaistus, pavyzdžiui, ranitidiną ir omeprazolą, galima vartoti kartu su Triumeq.

 

 • Daugiau patarimų apie tai, kaip vartoti antacidinius vaistus kartu su Triumeq, klauskite savo gydytojo.

 

Negalima vartoti papildų ir multivitaminų, kurių sudėtyje yra kalcio, geležies ar magnio, 6 valandas iki Triumeq vartojimo arba mažiausiai 2 valandas po vaisto pavartojimo.

 

 • Daugiau patarimų apie tai, kaip kartu su Triumeq vartoti papildus ar multivitaminus, kurių sudėtyje yra kalcio, geležies ar magnio, klauskite savo gydytojo.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Triumeq dozę?

 

Jeigu išgėrėte per daug Triumeq tablečių, patarimo kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

 

Jeigu įmanoma, parodykite jam Triumeq pakuotę.

 

Pamiršus pavartoti Triumeq

 

Jeigu pamiršote išgerti vaisto dozę, padarykite tai, kai tik prisiminsite. Bet jeigu per 4 valandas turite išgerti kitą dozę, pamirštąją dozę praleiskite, o kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Toliau vartokite vaistą kaip anksčiau.

 

 • Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nutraukus Triumeq vartojimą

 

Jeigu dėl kokių nors priežasčių nutraukėte Triumeq vartojimą, ypač, jeigu nutraukėte dėl to, kad galvojote, jog pasireiškė šalutinis poveikis, arba dėl kitos ligos:

 

 • prieš atnaujindami šio vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju. Jūsų gydytojas ištirs, ar simptomai buvo susiję su padidėjusio jautrumo reakcija. Jeigu gydytojas galvos, kad galėjo būti padidėjusio jautrumo reakcija, Jums bus pasakyta daugiau niekada nevartoti

 

Triumeq ar kokių nors kitų vaistų, kurių sudėtyje yra abakaviro arba dolutegraviro.

 

Svarbu, kad vykdytumėte šiuos nurodymus.

 

Jeigu Jūsų gydytojas patars Jums atnaujinti Triumeq vartojimą, Jūsų gali paprašyti pirmąsias dozes išgerti aplinkoje, kurioje prireikus, būtų galima nedelsiant suteikti medicininę pagalbą.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Gydymo nuo ŽIV metu gali padidėti kūno masė ir lipidų bei gliukozės koncentracijos kraujyje. Tokie pokyčiai iš dalies gali būti susiję su sveikatos būklės pagerėjimu ir gyvenimo būdu, o lipidų pokyčiai kai kuriais atvejais yra susiję su vaistų nuo ŽIV vartojimu. Jūsų gydytojas tirs, ar neatsiranda tokių pokyčių.

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Gydantis nuo ŽIV, sunku pasakyti, ar simptomas pasireiškia dėl Triumeq ar kitų vaistų, kuriuos vartojate, šalutinio poveikio, ar tai yra pačios ŽIV ligos poveikis. Labai svarbu, kad apie bet kokius Jūsų sveikatos pokyčius pasakytumėte savo gydytojui.

 

Abakaviras gali sukelti padidėjusio jautrumo reakciją (sunkią alerginę reakciją), ypač žmonėms, kurie turi tam tikrą genotipą, vadinamą HLA-B⃰5701. Padidėjusio jautrumo reakcija, kuri aprašyta šiame pakuotės lapelyje skyrelyje „Padidėjusio jautrumo reakcijos“, vis tiek gali pasireikšti net pacientams, kurie neturi HLA-B*5701 geno. Labai svarbu, kad perskaitytumėte ir suprastumėte informaciją apie šią sunkią reakciją.

 

Be toliau aprašytojo Triumeq šalutinio poveikio gydymo vaistų deriniais nuo ŽIV metu gali pasireikšti kitos būklės.

 

 • Labai svarbu, kad perskaitytumėte šiame skyriuje skyrelyje „Kitas galimas šalutinis poveikis gydymo vaistų deriniais nuo ŽIV metu“ esančią informaciją.

 

Padidėjusio jautrumo reakcijos

 

Triumeq sudėtyje yra abakaviro ir dolutegraviro. Abi šios veikliosios medžiagos gali sukelti sunkią alerginę reakciją, vadinamą padidėjusio jautrumo reakcija.

 

Tokios padidėjusio jautrumo reakcijos dažniau pasireiškė žmonėms, vartojantiems vaistus, kurių sudėtyje yra abakaviro.

 

Kam pasireiškia tokios reakcijos?

 

Bet kuriam Triumeq vartojančiam žmogui gali pasireikšti padidėjusio jautrumo reakcija, kuri gali kelti pavojų gyvybei, jeigu gydymas Triumeq būtų tęsiamas.

 

Jums gali būdi didesnė tokios reakcijos atsiradimo tikimybė, jeigu turite geną, vadinamą HLA-B*5701 (bet reakcija gali pasireikšti ir tuo atveju, kai tokio geno nėra). Prieš skiriant gydymą Triumeq, turite būti ištirti, ar esate šio geno nešiotojai. Jeigu jau žinote, kad esate šio geno nešiotojas, apie tai pasakykite savo gydytojui.

 

Kokie simptomai pasireiškia?

 

Dažniausiai pasireiškiantys simptomai yra:

 

 • karščiavimas (aukšta kūno temperatūra) ir odos bėrimas.

 

Kiti dažnai pasireiškiantys simptomai yra:

 

 • pykinimas (šleikštulys), vėmimas, viduriavimas, pilvo (skrandžio) skausmas, sunkus nuovargis.

 

Kiti simptomai yra:

 

 • sąnarių ar raumenų skausmai, kaklo patinimas, dusulys, gerklės skausmas, kosulys, protarpinis galvos skausmas, akies uždegimas (konjunktyvitas), burnos opos, kraujospūdžio sumažėjimas, rankų ar pėdų dilgčiojimas ar nutirpimas.

 

Kada pasireiškia tokios reakcijos?

 

Padidėjusio jautrumo reakcijų gali atsirasti bet kuriuo gydymo Triumeq laikotarpiu, bet jų tikimybė yra didesnė per pirmąsias 6 gydymo savaites.

 

Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją:

 

 • jeigu pasireiškė odos bėrimas ARBA

 

 • jeigu pasireiškė ne mažiau kaip 2 toliau išvardytų grupių simptomai:

 

 • karščiavimas; 
 • dusulys, gerklės skausmas ar kosulys; 
 • pykinimas ar vėmimas, viduriavimas ar pilvo skausmas; 
 • sunkus nuovargis arba diegliai ir skausmai, arba bloga bendra savijauta.

 

Jūsų gydytojas gali patarti nutraukti Triumeq vartojimą.

 

Jeigu nutraukėte Triumeq vartojimą

 

Jeigu nutraukėte Triumeq vartojimą dėl padidėjusio jautrumo reakcijos, Jums daugiau NIEKADA NEGALIMA vartoti Triumeq ar jokių kitų vaistų, kurių sudėtyje yra abakaviro. Jeigu vartotumėte, per keletą valandų gali pavojingai sumažėti Jūsų kraujospūdis ir dėl to Jus gali ištikti mirtis. Jums daugiau niekada nebus galima vartoti ir vaistų, kurių sudėtyje yra dolutegraviro.

 

Jeigu nutraukėte Triumeq vartojimą dėl kokios nors kitos priežasties, ypač jeigu galvojote, kad pasireiškė šalutinis poveikis, ar dėl kitos ligos,

 

 • apie tai pasakykite gydytojui prieš atnaujindami vartojimą.

 

Jūsų gydytojas nustatys, ar Jums pasireiškę simptomai buvo susiję su padidėjusio jautrumo reakcija. Jeigu Jūsų gydytojas galvoja, kad simptomai buvo susiję, Jums bus patarta daugiau niekada nevartoti Triumeq ar jokių kitų vaistų, kurių sudėtyje yra abakaviro. Be to, Jums bus patarta daugiau niekada nevartoti ir vaistų, kurių sudėtyje yra dolutegraviro. Svarbu, kad laikytumėtės šių nurodymų.

 

Kartais padidėjusio jautrumo reakcijų atsirado žmonėms, kurie vėl pradėjo vartoti preparatus, kurių sudėtyje yra abakaviro, nors prieš nutraukiant vaisto vartojimą, buvo pasireiškęs tik vienas budrumo kortelėje įrašytas simptomas.

 

Labai retais atvejais pacientams, kurie anksčiau vartojo vaistų, kurių sudėtyje yra abakaviro, ir nepatyrė jokių padidėjusio jautrumo reakcijų simptomų, padidėjusio jautrumo reakcijų atsirado, kai jie vėl pradėjo vartoti tokius vaistus.

 

Jeigu Jūsų gydytojas nurodo, kad galite atnaujinti Triumeq vartojimą, Jūsų gali paprašyti išgerti pirmąsias dozes aplinkoje, kurioje prireikus, Jums būtų galima nedelsiant suteikti medicininę pagalbą.

 

Jeigu Jūsų jautrumas Triumeq yra padidėjęs, visas Jums likusias nesuvartotas Triumeq tabletes grąžinkite saugiam sunaikinimui. Kaip tai padaryti, klauskite savo gydytojo arba vaistininko.

 

Triumeq pakuotėje yra budrumo kortelė, kad primintų Jums ir medicininiam personalui apie padidėjusio jautrumo reakcijas. Atskirkite šią kortelę ir visada turėkite su savimi.

 

Labai dažnas šalutinis poveikis

Toks poveikis gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių:

 

 • galvos skausmas; 
 • viduriavimas; 
 • pykinimas; 
 • negalėjimas miegoti (nemiga); 
 • energijos trūkumas (nuovargis).

 

Dažnas šalutinis poveikis

Toks poveikis gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 žmonių:

 

 • padidėjusio jautrumo reakcija (žr. pirmiau šiame skyriuje esantį skyrelį „Padidėjusio jautrumo reakcijos“); 
 • apetito nebuvimas; 
 • bėrimas; 
 • niežulys (niežėjimas); 
 • vėmimas; 
 • pilvo (skrandžio) skausmas; 
 • diskomfortas pilve (skrandyje); 
 • nevirškinimas; 
 • pilvo pūtimas (dujų kaupimasis virškinimo trakte); 
 • galvos svaigimas; 
 • nenormalūs sapnai; 
 • košmarai; 
 • depresija (gilaus liūdesio ir bevertiškumo pojūtis);
 • nerimas; 
 • nuovargis; 
 • mieguistumas;
 • karščiavimas (aukšta kūno temperatūra); 
 • kosulys; 
 • nosies dirginimas ir skystos išskyros iš nosies; 
 • plaukų slinkimas; 
 • raumenų skausmas ir diskomfortas; 
 • sąnarių skausmas; 
 • silpnumo jutimas; 
 • bendrasis negalavimas.

 

Dažnas šalutinis poveikis, kurį gali parodyti kraujo tyrimai:

 

 • kepenų fermentų suaktyvėjimas.

 

Nedažnas šalutinis poveikis

Toks poveikis gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 žmonių:

 

 • kepenų uždegimas (hepatitas); 
 • mintys apie savižudybę arba savižudiškas elgesys (ypač pacientams, kuriems anksčiau jau buvo pasireiškusi depresija arba psichinės sveikatos sutrikimai).

 

 

Nedažnas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai:

 

 • kraujo krešėjime dalyvaujančių ląstelių kiekio sumažėjimas (trombocitopenija); 
 • mažas raudonųjų kraujo ląstelių kiekis (anemija) arba mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekis (neutropenija); 
 • cukraus (gliukozės) koncentracijos kraujyje padidėjimas;
 • trigliceridų (riebiųjų medžiagų rūšis) koncentracijos kraujyje padidėjimas.

 

Retas šalutinis poveikis

Toks poveikis gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1 000 žmonių:

 

 • kasos uždegimas (pankreatitas); 
 • raumenų audinio irimas; 
 • kepenų funkcijos nepakankamumas (požymiai gali būti odos ir akies baltymo pageltimas arba neįprastai tamsus šlapimas).

 

Retas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai:

 

 • fermento, vadinamo amilaze, suaktyvėjimas.

 

Labai retas šalutinis poveikis

Toks poveikis gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 000 žmonių:

 

 • nutirpimas, odos dilgčiojimas (dilgčiojimas ir dygsėjimas); 
 • galūnių silpnumo pojūtis; 
 • odos bėrimas, dėl kurio gali formuotis pūslės, arba į mažus taikinius panašus bėrimas (centre esančią tamsią dėmę supa šviesesnė sritis, kurios kraštą supa tamsus žiedas) (daugiaformė eritema); 
 • išplitęs bėrimas su pūslėmis ir odos lupimusi, ypač aplink burną, nosį, akis ir lytinius organus

 

(Stevens–Johnson sindromas), o sunkesniais atvejais oda gali nusilupti nuo daugiau kaip 30 % kūno paviršiaus (toksinė epidermio nekrolizė);

 

 • pieno rūgšties acidozė (padidėjusi pieno rūgšties koncentracija kraujyje).

 

Labai retas šalutinis poveikis, kurį gali parodyti kraujo tyrimai:

 

 • kaulų čiulpų nepajėgumas gaminti naujas raudonąsias kraujo ląsteles (gryna eritropoezės ląstelių aplazija).

 

Jeigu pasireiškė koks nors šalutinis poveikis (net jeigu jis nenurodytas šiame pakuotės lapelyje)

 

 • apie tai pasakykite savo gydytojui.

 

Kitas galimas šalutinis poveikis gydymo vaistų deriniais nuo ŽIV metu

 

Gydymas vaistų deriniais, pavyzdžiui, Triumeq, gali sukelti kitas būkles, galinčias atsirasti gydymo nuo ŽIV metu.

 

Infekcinės ligos ir uždegimo simptomai

 

Žmonių, kurių organizme yra išplitusi ŽIV infekcija arba kurie serga AIDS, imuninė sistema yra nusilpusi ir jiems yra didesnė tikimybė, kad sąlyginiai patogeniniai mikroorganizmai sukels sunkias infekcines ligas (oportunistinės infekcijos). Tokios infekcijos gali būti „nebylios“ ir nusilpusi imuninė sistema jų gali neaptikti prieš pradedant gydymą. Pradėjus gydymą, imuninė sistema sustiprėja ir pradeda kovoti prieš infekciją, o dėl to pasireiškia infekcijos ar uždegimo simptomai. Dažniausiai pasireiškiantys simptomai yra karščiavimas kartu su kai kuriais iš toliau nurodytų simptomų:

 

 • galvos skausmas; 
 • pilvo skausmas; 
 • kvėpavimo pasunkėjimas.

 

Retais atvejais sustiprėjus imuninei sistemai, ji pradeda taip pat kovoti prieš sveikus organizmo audinius (autoimuninis sutrikimas). Autoimuninių sutrikimų simptomai gali pasireikšti, praėjus daug mėnesių nuo vaistų ŽIV infekcijai gydyti vartojimo pradžios. Gali pasireikšti tokie simptomai:

 

 • dažno ar neritmiško širdies plakimo jutimas (palpitacijos) arba drebulys; 
 • pernelyg didelis neramumas ir judėjimas (hiperaktyvumas); 
 • silpnumas, kuris iš pradžių atsiranda rankose ir kojose, vėliau išplinta į liemenį.

 

Jeigu Jums pasireiškė kokie nors infekcinės ligos ir uždegimo simptomai arba pastebėjote kurį nors iš pirmiau išvardytų simptomų:

 

 • nedelsdami pasakykite savo gydytojui. Be savo gydytojo nurodymo negerkite jokių kitų vaistų infekcinei ligai gydyti.

 

Sąnarių skausmas, sąstingis ir kaulų sutrikimai

 

Kai kuriems vaistų deriniais nuo ŽIV gydomiems žmonėms pasireiškia būklė, vadinama osteonekroze. Esant šiai būklei, žūsta dalis kaulinio audinio, nes sumažėja kaulo aprūpinimas krauju. Ši būklė žmonėms gali atsirasti greičiau:

 

 • jeigu jie vaistų deriniais gydomi ilgą laiką; 
 • jeigu jie kartu vartoja vaistų, vadinamų kortikosteroidais; 
 • jeigu jie geria alkoholį; 
 • jeigu jų imuninė sistema yra labai nusilpusi; 
 • jeigu jie turi antsvorio.

 

Osteonekrozės požymiai yra:

 

 • sąnarių sąstingis; 
 • diegliai ir skausmai (ypač klubo, kelio ar peties); 
 • sunkumas judėti.

 

Jeigu pastebėjote kurį nors iš šių simptomų:

 

 • apie tai pasakykite savo gydytojui.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

 

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Triumeq

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant kartono dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

 

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Buteliuką laikyti sandariai uždarytą. Sausiklio išimti negalima.

 

Šio vaisto laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Triumeq sudėtis

 

 • Veikliosios medžiagos yra dolutegraviras, abakaviras ir lamivudinas. Kiekvienoje tabletėje yra 50 mg dolutegraviro atitinkantis dolutegraviro natrio druskos kiekis, 600 mg abakaviro (sulfato pavidalu) ir 300 mg lamivudino.

 

 • Pagalbinės medžiagos yra manitolis (E421), mikrokristalinė celiuliozė, povidonas (K29/32), karboksimetilkrakmolo natrio druska, magnio stearatas, polivinilo alkoholis (dalinai hidrolizuotas), titano dioksidas, makrogolis / PEG, talkas, juodasis geležies oksidas ir raudonasis geležies oksidas.

 

Triumeq išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Triumeq plėvele dengtos tabletės yra tamsiai raudonos spalvos, abipus išgaubtos, ovalo formos tabletės, kurių vienoje pusėje yra išraižyta „572 Trı”.

 

Plėvele dengtos tabletės tiekiamos buteliukuose, kuriuose yra 30 plėvele dengtų tablečių.

 

Buteliuke yra drėgmę sugeriantis sausiklis. Atidarę buteliuką, sausiklį ir toliau laikykite buteliuke, jo išimti negalima.

 

Be to, tiekiamos sudėtinės pakuotės, kuriose yra 90 plėvele dengtų tablečių (3 pakuotės po 30 plėvele dengtų tablečių).

 

Į Jūsų šalį gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas

 

ViiV Healthcare BV, Huis ter Heideweg 62, 3705 LZ Zeist, Nyderlandai

 

Gamintojas

 

Glaxo Wellcome, S.A., Avda. Extremadura 3, 09400 Aranda De Duero, Burgos, Ispanija.

 

arba

 

GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A., UL.Grunwaldzka 189, 60-322 Poznan, Lenkija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 

België/Belgique/Belgien   Lietuva

 

ViiV Healthcare sprl/bvba   GlaxoSmithKline Lietuva UAB

 

Tél/Tel: + 32 (0) 10 85 65 00 Tel: + 370 5 264 90 00

 

info.lt@gsk.com

 

България Luxembourg/Luxemburg

 

ГлаксоСмитКлайн ЕООД  ViiV Healthcare sprl/bvba

 

Teл.: + 359 2 953 10 34 Belgique/Belgien

 

Tél/Tel: + 32 (0) 10 85 65 00

 

Česká republika Magyarország

 

GlaxoSmithKline, s.r.o. GlaxoSmithKline Kft.

 

Tel: + 420 222 001 111  Tel.: + 36 1 225 5300

 

cz.info@gsk.com

  

Danmark

Malta

GlaxoSmithKline Pharma A/S

GlaxoSmithKline (Malta) Limited

Tlf: + 45 36 35 91 00

Tel: + 356 21 238131

dk-info@gsk.com

 

 

 

Deutschland

 

Nederland

ViiV Healthcare GmbH

ViiV Healthcare BV

Tel.: + 49 (0)89 203 0038-10

Tel: + 31 (0)30 6986060

viiv.med.info@viivhealthcare.com

 

contact-nl@viivhealthcare.com

 

Eesti

Norge

GlaxoSmithKline Eesti OÜ

GlaxoSmithKline AS

Tel: + 372 6676 900

Tlf: + 47 22 70 20 00

estonia@gsk.com

 

 

 

Ελλάδα

Österreich

GlaxoSmithKline A.E.B.E.

GlaxoSmithKline Pharma GmbH

Τηλ: + 30 210 68 82 100

Tel: + 43 (0)1 97075 0

 

 

 

 

 

at.info@gsk.com

España

Polska

Laboratorios ViiV Healthcare, S.L.

GSK Services Sp. z o.o.

Tel: + 34 902 051 260

Tel.: + 48 (0)22 576 9000

es-ci@viivhealthcare.com

 

 

 

France

 

Portugal

ViiV Healthcare SAS

VIIVHIV HEALTHCARE, UNIPESSOAL, LDA

Tél.: + 33 (0)1 39 17 69 69

Tel: + 351 21 094 08 01

Infomed@viivhealthcare.com

viiv.fi.pt@viivhealthcare.com

Hrvatska

 

România

 

GlaxoSmithKline d.o.o.

GlaxoSmithKline (GSK) S.R.L.

Tel: + 385 1 6051 999

Tel: + 4021 3028 208

Ireland

Slovenija

GlaxoSmithKline (Ireland) Limited

GlaxoSmithKline d.o.o.

Tel: + 353 (0)1 4955000

Tel: + 386 (0)1 280 25 00

 

 

 

 

 

medical.x.si@gsk.com

Ísland

Slovenská republika

Vistor hf.

GlaxoSmithKline Slovakia s. r. o.

Sími: +354 535 7000

Tel: + 421 (0)2 48 26 11 11

 

 

 

 

 

recepcia.sk@gsk.com

 

Italia  Suomi/Finland

 

ViiV Healthcare S.r.l   GlaxoSmithKline Oy

 

Tel: + 39 (0)45 9212611 Puh/Tel: + 358 (0)10 30 30 30

 

Finland.tuoteinfo@gsk.com

 

Κύπρος   Sverige

 

GlaxoSmithKline (Cyprus) Ltd   GlaxoSmithKline AB

 

Τηλ: + 357 22 39 70 00  Tel: + 46 (0)8 638 93 00

 

gskcyprus@gsk.com info.produkt@gsk.com

 

Latvija United Kingdom

 

GlaxoSmithKline Latvia SIA ViiV Healthcare UK Limited

 

Tel: + 371 67312687 Tel: + 44 (0)800 221441

 

lv-epasts@gsk.com   customercontactuk@gsk.com

 

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas {mm/MMMM}.

 

Kiti informacijos šaltiniai

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?