Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / GALVUS 50mg tab.N60
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

GALVUS 50mg tab.N60

Receptiniai vaistai

Kompensuojamas vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte. Jei vaistas Jums kompensuojamas, priemokos dydis priklauso nuo kodo įrašyto Jūsų recepto langelyje „Kompensacijos rūšies kodas“. Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu. Nurodytos kainos galioja tik užsisakant vaistus telefonu.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Svarbi informacija
Svarbi informacija

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Galvus 50 mg tabletės

Vildagliptinas (Vildagliptinum)

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

 

 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

 

 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

 

 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Galvus ir kam jis vartojamas

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Galvus

 

 1. Kaip vartoti Galvus

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

 1. Kaip laikyti Galvus

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Galvus ir kam jis vartojamas

 

Galvus veiklioji medžiaga yra vildagliptinas, kuris priklauso vaistų, vadinamų “geriamaisiais antidiabetiniais preparatais” grupei.

 

Galvus vartojamas 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems suaugusiesiems pacientams gydyti. Jo vartojama, kai vien tik dietos ir fizinių pratimų nepakanka diabetui gydyti. Jis padeda sureguliuoti cukraus koncentraciją kraujyje. Gydytojas paskirs Galvus arba atskirai, arba kartu su kitu tam tikru vaistu nuo diabeto, kurį Jūs jau vartojate, jei paaiškėja, kad jis yra nepakankamai veiksmingas diabeto kontrolei.

 

2 tipo cukriniu diabetu susergama, jei organizmas gamina nepakankamai insulino, arba, jei organizme susidaręs insulinas neveikia taip gerai, kaip turėtų. Juo taip pat galima susirgti, jei organizmas gamina per daug gliukagono.

 

Insulinas tai medžiaga, padedanti sumažinti cukraus koncentraciją kraujyje, ypač po valgio. Gliukagonas – medžiaga, kuri skatina cukraus gamybą kepenyse, dėl ko padidėja cukraus koncentracija kraujyje. Abi šios medžiagos gaminamos kasoje.

 

Kaip Galvus veikia

 

Galvus veikia skatindamas insulino gamybą ir slopindamas gliukagono gamybą kasoje. Tai padeda sureguliuoti cukraus koncentraciją kraujyje. Įrodyta, kad šis vaistinis preparatas mažina cukraus kiekį kraujyje, kas gali padėti užkirsti kelią Jūsų diabeto sukeliamoms komplikacijoms. Nors Jūs dabar pradedate vartoti vaistą nuo diabeto, svarbu, kad ir toliau laikytumėtės Jums rekomenduotos dietos ir (ar) toliau atliktumėte rekomenduotus fizinius pratimus.

  

 1. Kas žinotina prieš vartojant Galvus

 

Galvus vartoti negalima:

 

 • jeigu yra alergija vildagliptinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). Jeigu manote, kad galite būti alergiškas vildagliptinui arba bet kuriai pagalbinei

Galvus medžiagai, nevartokite šio vaisto ir pasitarkite su gydytoju.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Galvus.

 

 • jeigu sergate 1 tipo diabetu (t.y., jeigu Jūsų organizmas negamina insulino) arba jeigu Jums yra būklė, vadinama dieabetine ketoacidoze;

 

 • jeigu vartojate sulfonilurėja vadinamo vaisto nuo diabeto (siekdamas išvengti sumažėjusio gliukozės kiekio kraujyje [hipoglikemijos], gydytojas gali sumažinti Jūsų vartojamos sulfonilurėjos dozę, jeigu šio vaisto vartosite kartu su Galvus);

 

 • jeigu sergate vidutinio sunkumo ar sunkia inkstų liga (Jums reikės vartoti mažesnę Galvus dozę);
 • jeigu Jums atliekama dializė;
 • jeigu sergate kepenų liga;
 • jeigu Jums yra širdies nepakankamumas;
 • jeigu sergate ar sirgote kasos liga.

 

Jei anksčiau vartojote vildagliptino, bet dėl pasireiškusios kepenų ligos turėjote nutraukti jo vartojimą, Jūs negalite vėl pradėti vartoti šio vaisto.

 

Odos pažeidimas yra dažna diabeto komplikacija. Jūs turėtumėte laikytis Jūsų gydytojo ar medicinos slaugytojo rekomendacijų dėl odos ir pėdų priežiūros. Jūs taip pat turėtumėte ypatingai atkreipti dėmesį, jei vartojant Galvus atsirastų naujų odos pūslių ar opų. Jei pasireikštų šių požymių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

 

Prieš pradedant vartoti Galvus, Jums bus ištirta kepenų funkcija, šie tyrimai per pirmuosius gydymo metus bus kartojami kas tris mėnesius, o po to - periodiškai. Tai daroma dėl to, kad kaip galima anksčiau nustatyti kepenų fermentų aktyvumo padidėjimo požymius.

 

Vaikams ir paaugliams

Galvus nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų amžiaus.

 

Kiti vaistai ir Galvus

 

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Gydytojui gali reikėti pakeisti Jūsų vartojamą Galvus dozę, jeigu vartojate kitų vaistų, pavyzdžiui:

 • tiazidų arba kitų diuretikų (dar vadinamų šlapimą varančiais vaistais);
 • kortikosteroidų (paprastai vartojamų uždegimui gydyti);
 • skydliaukės ligoms gydyti vartojamų vaistų;
 • tam tikrų nervų sistemą veikiančių vaistų.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Jeigu esate nėščia, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

 

Nėštumo metu Galvus vartoti negalima. Nežinoma, ar Galvus išsiskiria į motinos pieną. Žindymo laikotarpiu ir jei planuojate žindyti kūdikį, Galvus vartoti negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jeigu vartojant Galvus pradėjo svaigti galva, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

 

Galvus sudėtyje yra laktozės

 

Galvus sudėtyje yra laktozės (pieno cukraus). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  

 1. Kaip vartoti Galvus

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Kiek vartoti ir kada

 

Galvus dozė, kurią reikia vartoti, gali būti įvairi, priklausomai nuo būklės. Gydytojas Jums tiksliai pasakys, kiek Galvus tablečių gerti. Maksimali dozė yra 100 mg per parą.

 

Įprasta Galvus dozė yra arba:

 

50 mg per parą, kurią reikia išgerti vienu kartu ryte jeigu Galvus vartojate kartu su kitu vaistu, vadinamu sulfonilurėja.

 

100 mg per parą, po 50 mg ryte ir 50 mg vakare, jeigu Galvus vartojate vieną, kartu su kitu vaistu, vadinamu metforminu ar glitazonu, su metformino ir sulfonilurėjos deriniu, arba kartu su insulinu.

 

50 mg per parą ryte, jeigu sergate vidutinio sunkumo ar sunkia inkstų liga arba Jums atliekamos dializės procedūros.

 

Kaip vartoti Galvus

Tabletes nurykite nesmulkintas, užgerdami trupučiu vandens.

 

Kiek laiko vartoti Galvus

Gerkite Galvus kasdien tiek laiko, kiek pasakys gydytojas. Gali tekti vartoti šį vaistą ilgą laiką. Gydytojas reguliariai tikrins Jūsų būklę, kad nustatytų, ar gydymas sukelia pageidaujamą

 

poveikį.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Galvus dozę?

 

Jeigu išgėrėte per daug Galvus tablečių, arba, jei kas nors išgėrė Jūsų vaistų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Tokiu atveju gali prireikti medicininės pagalbos. Jeigu reikia vykti pas gydytoją ar į ligoninę, kartu pasiimkite vaisto pakuotę.

 

Pamiršus pavartoti Galvus

 

Jei pamiršote pavartoti šio vaisto, išgerkite jo iškart prisiminę. Po to kitą dozę gerkite įprastu laiku. Jei jau beveik laikas kitai dozei, praleiskite pamirštąją. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

 

Nustojus vartoti Galvus

 

Nenutraukite Galvus vartojimo, nebent gydytojas nurodys tai padaryti. Jeigu iškilo klausimų, kiek laiko vartoti šį vaistą, pasikalbėkite su gydytoju.

  

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Pasireiškus kai kuriems požymiams, būtina skubi medicininė pagalba:

 

Jeigu pasireiškia toliau nurodytas šalutinis poveikis, nutraukite Galvus vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją:

 

Angioneurozinė edema (retai: gali pasireikšti iki 1 iš 1000 žmonių). Atsiradę požymiai, pvz., patinęs veidas, liežuvis ar gerklė, pasunkėjęs rijimas, pasunkėjęs kvėpavimas, staiga prasidėjęs bėrimas ar dilgėlinė, šie požymiai gali rodyti, kad pasireiškė reakcija, vadinama angioedema.

 

Kepenų liga (hepatitas) (retai). Atsiradę požymiai, pvz., pageltonavusi oda ir akys, pykinimas, apetito netekimas ar tamsios spalvos šlapimas, gali rodyti, kad pasireiškė kepenų liga (hepatitas).

 

Kasos uždegimas (pankretitas) (dažnis nežinomas): simptomai apima stiprų ir nepraeinantį skausmą pilve (skrandžio srityje), kuris gali plisti kiaurai į Jūsų nugarą, taip pat pykinimą ir vėmimą.

 

Kitas šalutinis poveikis

Kai kuriems pacientams, vartojusiems Galvus kartu su metforminu, pasireiškė šis šalutinis poveikis:

 

Dažnas (gali pasireikšti iki 1 iš 10 žmonių): drebėjimas, galvos skausmas ir svaigimas, pykinimas, žemas gliukozės kiekis kraujyje

 

Nedažnas (gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių): nuovargis

 

Kai kuriems pacientams, vartojusiems Galvus kartu su sulfonilurėja, pasireiškė šis šalutinis poveikis:

Dažnas: drebėjimas, galvos skausmas, svaigulys, silpnumas, žemas gliukozės kiekis kraujyje

 

Nedažnas: vidurių užkietėjimas

 

Labai retas (gali pasireikšti iki 1 iš 10 000 žmonių): gerklės skausmas, sloga

 

Kai kuriems pacientams, vartojusiems Galvus kartu su glitazonu, pasireiškė šis šalutinis poveikis:

Dažnas: padidėjęs kūno svoris, patinę rankos, čiurnos ar pėdos (edema)

 

Nedažnas: galvos skausmas, silpnumas, žemas gliukozės kiekis kraujyje

 

Kai kuriems pacientams, vartojusiems vien tik Galvus, pasireiškė šis šalutinis poveikis:

Dažnas: svaigulys

 

Nedažnas: galvos skausmas, vidurių užkietėjimas, patinę rankos, čiurnos ar pėdos (edema), sąnarių skausmas, žemas gliukozės kiekis kraujyje

 

Labai retas: gerklės skausmas, sloga, karščiavimas

 

Kai kuriems pacientams, vartojusiems Galvus, metforminą ir sulfonilurėją, pasireiškė toliau nurodytų šalutinių reiškinių:

 

Dažni: galvos svaigimas, drebėjimas, silpnumas, sumažėjęs gliukozės kiekis kraujyje, sustiprėjęs prakaitavimas

 

Kai kuriems pacientams, vartojusiems Galvus ir insuliną (su ir be metformino), pasireiškė toliau nurodytų šalutinių reiškinių:

 

Dažni: galvos skausmas, šaltkrėtis, pykinimas (šleikštulys), sumažėjęs gliukozės kiekis kraujyje, rėmuo

 

Nedažni: viduriavimas, vidurių pūtimas

 

Nuo vaisto pateikimo į rinką pradžios, taip pat nustatytas toliau išvardytas šalutinis poveikis:

 

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis): niežintis bėrimas, kasos uždegimas, lokalizuotas odos lupimasis ar pūslės, raumenų skausmas

  

Pranešimas apie šalutinį poveikį

 

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi

 

V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Galvus

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „EXP“/„Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Nevartokite jokios Galvus pakuotės, kuri yra sugadinta ar atidaryta.

  

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Galvus sudėtis

 

 • Veiklioji medžiaga yra vildagliptinas. Kiekvienoje tabletėje yra 50 mg vildagliptino.

 

 • Pagalbinės medžiagos yra bevandenė laktozė, mikrokristalinė celiuliozė, natrio krakmolo glikolatas (A tipo) ir magnio stearatas.

 

Galvus išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Galvus 50 mg tabletės yra apvalios, baltos ar šviesiai gelsvos ir plokščios, su įspaudu “NVR” vienoje pusėje ir“FB” - kitoje.

 

Galvus 50 mg tabletės tiekiamos pakuotėse po 7, 14, 28, 30, 56, 60, 90, 112, 180 ar 336 tabletes ir multipakuotėse, susidedančiose iš 3 dėžučių, kurių kiekvienoje yra 112 tablečių.

 

Jūsų šalyje gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas

Novartis Europharm Limited

Vista Building

 

Elm Park, Merrion Road

Dublin 4

 

Airija

 

Gamintojas

Novartis Farmacéutica SA

Ronda de Santa Maria 158

 

08210 Barberà del Vallès, Barcelona

Ispanija

 

Novartis Pharma GmbH

 

Roonstraße 25

D-90429 Nürnberg

Vokietija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 

België/Belgique/Belgien

Lietuva

Novartis Pharma N.V.

SIA Novartis Baltics Lietuvos filialas

Tél/Tel: +32 2 246 16 11

Tel: +370 5 269 16 50

България

Luxembourg/Luxemburg

Novartis Bulgaria EOOD

Novartis Pharma N.V.

Тел.: +359 2 489 98 28

Tél/Tel: +32 2 246 16 11

Česká republika

Magyarország

Novartis s.r.o.

Novartis Hungária Kft.

Tel: +420 225 775 111

Tel.: +36 1 457 65 00

Danmark

Malta

Novartis Healthcare A/S

Novartis Pharma Services Inc.

Tlf: +45 39 16 84 00

Tel: +356 2122 2872

Deutschland

Nederland

Novartis Pharma GmbH

Novartis Pharma B.V.

Tel: +49 911 273 0

Tel: +31 88 04 52 111

Eesti

Norge

SIA Novartis Baltics Eesti filiaal

Novartis Norge AS

Tel: +372 66 30 810

Tlf: +47 23 05 20 00

Ελλάδα

Österreich

Novartis (Hellas) A.E.B.E.

Novartis Pharma GmbH

Τηλ: +30 210 281 17 12

Tel: +43 1 86 6570

España

Polska

Novartis Farmacéutica, S.A.

Novartis Poland Sp. z o.o.

Tel: +34 93 306 42 00

Tel.: +48 22 375 4888

France

Portugal

Novartis Pharma S.A.S.

Novartis Farma - Produtos Farmacêuticos, S.A.

Tél: +33 1 55 47 66 00

Tel: +351 21 000 8600

Hrvatska

România

Novartis Hrvatska d.o.o.

Novartis Pharma Services Romania SRL

Tel. +385 1 6274 220

Tel: +40 21 31299 01

Ireland

Slovenija

Novartis Ireland Limited

Novartis Pharma Services Inc.

Tel: +353 1 260 12 55

Tel: +386 1 300 75 50

Ísland

Slovenská republika

Vistor hf.

Novartis Slovakia s.r.o.

Sími: +354 535 7000

Tel: +421 2 5542 5439

  

Italia Suomi/Finland

Novartis Farma S.p.A. Novartis Finland Oy

Tel: +39 02 96 54 1   Puh/Tel: +358 (0)10 6133 200

 

Κύπρος  Sverige

Novartis Pharma Services Inc. Novartis Sverige AB

Τηλ: +357 22 690 690 Tel: +46 8 732 32 00

 

Latvija   United Kingdom

SIA Novartis Baltics Novartis Pharmaceuticals UK Ltd.

 

Tel: +371 67 887 070   Tel: +44 1276 698370

  

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas

 

Kiti informacijos šaltiniai

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu

 

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?