TRAMADOL LANNACHER RETARD 100MG TAB. N30

TRAMADOL LANNACHER RETARD 100MG TAB. N30

Receptinius vaistinius preparatus galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00) ir atsiimti Jums patogioje vaistinėje. Apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant vaistus, reikalingas galiojantis receptas.
Receptinius vaistinius preparatus galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00) ir atsiimti Jums patogioje vaistinėje. Apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant vaistus, reikalingas galiojantis receptas.
 • Klauskite vaistininko 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00) Klauskite vaistininko 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00)
 • Nemokamas pristatymas į artimiausią vaistinę perkant už 10 € ir daugiau Nemokamas pristatymas į artimiausią vaistinę perkant už 10 € ir daugiau
 • Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse

Aprašymas

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui 

Tramadol Lannacher 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Tramadol Lannacher 150 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Tramadol Lannacher 200 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

tramadolio hidrochloridas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių. 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Tramadol Lannacher ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Tramadol Lannacher
 3. Kaip vartoti Tramadol Lannacher
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Tramadol Lannacher
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Tramadol Lannacher ir kam jis vartojamas

 

Šis vaistas vartojamas vidutinio stiprumo ir stipriam skausmui malšinti.

Veiklioji jo medžiaga tramadolio hidrochloridas priklauso opioidinių vaistų grupei ir yra „skausmo malšintojas“.

Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Opioidai gali sukelti priklausomybę ir Jums gali atsirasti abstinencijos simptomų, jei staiga nustosite vartoti. Jūsų gydytojas turi paaiškinti, kiek laiko reikės šį vaistą vartoti, kada tikslinga nutraukti vartojimą ir  kaip tai padaryti saugiai.

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Tramadol Lannacher

 

Tramadol Lannacher vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija tramadoliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu yra ūminis apsinuodijimas alkoholiu, migdomaisiais vaistais, vaistais nuo skausmo ar kitais psichotropiniais vaistais (veikiančiais nuotaiką ir emocijas);
 • jeigu vartojate monoaminooksidazės inhibitorių (vaistų nuo depresijos) arba jeigu po jų vartojimo nutraukimo praėjo mažiau negu dvi savaitės (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Tramadol Lannacher“);
 • jeigu sergate epilepsija ir Jūsų priepuoliai yra nepakankamai sureguliuoti vaistais;
 • kaip pakaitalo narkotikų nutraukimo atveju.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Tramadol Lannacher:

 • jeigu sergate kepenų arba inkstų liga;
 • jeigu yra apsunkintas kvėpavimas;
 • jeigu turite arba turėjote priklausomybę nuo opioidų, alkoholio, receptinių vaistų arba narkotikų;
 • jeigu anksčiau patyrėte nutraukimo simptomus, tokius kaip sujaudinimas, nerimas, drebulys ar prakaitavimas, nustojus vartoti alkoholį ar narkotikus;
 • jeigu manote, kad reikia vartoti daugiau Tramadol Lannacher, kad gautumėte pasiekti tą patį skausmo malšinimo lygį, tai gali reikšti, kad tampate atsparus šio vaisto poveikiui arba esate nuo jo priklausomas. Pasitarkite su gydytoju, kuris įvertins Jūsų gydymą ir galės pakeisti dozę arba pakeisti gydymą kitu vaistų nuo skausmo;
 • jeigu Jus kamuoja sąmonės sutrikimai (jaučiate, jog galite nualpti);
 • jeigu Jus kamuoja padidėjęs spaudimas smegenyse (galbūt po galvos traumos ar dėl smegenų ligos);
 • jeigu Jus ištiko šokas (šaltas prakaitas gali būti šio sutrikimo požymis);
 • jeigu yra polinkis epilepsijai ar traukuliams pasireikšti, nes priepuolių rizika gali padidėti.

 

Su miegu susiję kvėpavimo sutrikimai

Tramadol Lannacher sudėtyje yra veiklioji medžiaga, priklausanti opioidų grupei. Opioidai gali sukelti su miegu susijusius kvėpavimo sutrikimus, pavyzdžiui centrinio tipo miego apnėją (paviršutinį kvėpavimą arba kvėpavimo pauzę miego metu) ir su miegu susijusią hipoksemiją (mažą deguonies koncentraciją kraujyje).

Centrinio tipo miego apnėjos rizika priklauso nuo opioidų dozės. Jeigu Jūs patiriate centrinio tipo miego apnėją, gydytojas gali nuspręsti sumažinti opioidų dozę.

 

Vartojant gydomąją tramadolio dozę, pasitaikė traukulių atvejų. Jų rizika gali padidėti, kai viršijama didžiausia įprastinė paros dozė (400 mg).

 

Reguliarus šio vaisto vartojimas, ypač ilgą laiką, gali sukelti priklausomybę. Jūsų gydytojas paaiškins, kiek laiko galite vartoti, kada tikslinga nutraukti vartojimą ir kaip tai padaryti saugiai.

Retais atvejais, padidinus šio vaisto dozę, galite tapti jautresni skausmui. Jei taip atsitiks, Jums reikia pasikalbėti su gydytoju apie gydymą.

 

Nustojus vartoti šį vaistą, priklausomybė gali sukelti abstinencijos simptomus. Abstinencijos simptomai gali būti neramumas, miego sutrikimas, dirglumas, sujaudinimas, nerimas, širdies plakimas (palpitacijos), padidėjęs kraujospūdis, pykinimas ar vėmimas, viduriavimas, apetito stoka, drebulys, drebėjimas ar prakaitavimas. Jūsų gydytojas aptars su Jumis, kaip palaipsniui mažinti dozę prieš nutraukiant vaisto vartojimą. Svarbu nenutraukti vartoti vaisto staiga, nes tada Jums bus didesnė tikimybė, kad atsiras abstinencijos simptomų.

Opioidus turi vartoti tik tie, kuriems jie skirti. Niekam neduokite savo vaisto. Didesnių ar dažnesnių opioidų dozių vartojimas gali padidinti priklausomybės riziką. Pernelyg dažnas ir netinkamas vartojimas gali sukelti perdozavimą ir (arba) mirtį.

 

Tramadolį kepenyse transformuoja tam tikras fermentas. Kai kurių žmonių organizme šis fermentas veikia kiek kitaip ir tai gali turėti skirtingos įtakos jų organizmui. Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti nepakankamas nuskausminamasis poveikis, o kitiems kyla didesnė tikimybė patirti sunkų šalutinį poveikį. Jeigu Jums pasireikštų bent vienas iš šių šalutinių reiškinių: sulėtėjęs arba paviršutiniškas kvėpavimas, sumišimas, mieguistumas, susitraukę vyzdžiai, pykinimas arba vėmimas, vidurių užkietėjimas, nenoras valgyti, – nebevartokite šio vaisto ir nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.

 

Vaikams ir paaugliams

Tramadol Lannacher netinka vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

 

Vartojimas vaikams, kuriems yra kvėpavimo sutrikimų

Tramadolio nerekomenduojama skirti vaikams, kuriems yra kvėpavimo sutrikimų, kadangi šiems vaikams gali pasireikšti sunkesni tramadolio toksinio poveikio simptomai.

 

Kiti vaistai ir Tramadol Lannacher

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Tramadol Lannacher negalima vartoti kartu su MAO inhibitoriais (tam tikrais vaistais, vartojamais depresijos gydymui).

 

Tramadol Lannacher skausmo malšinamasis poveikis gali būti susilpnėjęs ir jo veikimo trukmė trumpesnė, jeigu Jūs taip pat vartojate vaistų, kuriuose yra:

 • karbamazepino (nuo epilepsijos priepuolių);
 • ondansetrono (pykinimą slopinančio vaisto).

Jūsų gydytojas paaiškins, ar Jūs turite vartoti Tramadol Lannacher ir kokią dozę.

 

Šalutinio poveikio rizika padidėja:

 • jeigu Jūs kartu su Tramadol Lannacher vartojate kitokių skausmą malšinančių vaistų, tokių, kaip morfinas ir kodeinas (taip pat vartojamas kaip vaistas nuo kosulio), bei alkoholio. Jūs galite jaustis apsnūdęs ar jausti, kad galite nualpti. Jeigu tai atsitinka, pasakykite savo gydytojui;
 • Tramadol Lannacher ir tokių raminamojo poveikio vaistų kaip benzodiazepinai arba į juos panašių vaistų vartojimas kartu gali padidinti slopinimo, pasunkėjusio kvėpavimo (kvėpavimo slopinimo), komos riziką ir gali būti pavojingi gyvybei. Dėl tokios rizikos kartu skirti su raminamaisiais vaistais reikia tik tuomet, kai nėra kitokio gydymo galimybės.

Tačiau jei jūsų gydytojas paskyrė Tramadol Lannacher vartoti kartu su raminamaisiais vaistais, gydytojas turi skirti mažiausią veiksmingą dozę ir gydymas turi tęstis galimai trumpiausią laiką. Pasakykite gydytojui apie visus Jūsų vartojamus raminamuosius vaistus ir atidžiai laikykitės nurodymų. Gali būti naudinga pasakyti Jūsų draugams arba šeimos nariams būti budriems išvardytų simptomų atžvilgiu. Jei atsirastų tokių simptomų, kreipkitės į gydytoją;

 • jeigu Jūs vartojate vaistų, kurie gali skatinti traukulių (priepuolių) atsiradimą, pvz.: tam tikrų antidepresantų arba vaistų nuo psichozės. Traukulių atsiradimo galimybė gali padidėti, jeigu kartu vartojate Tramadol Gydytojas Jums pasakys, ar Tramadol Lannacher Jums tinka;
 • jeigu vartojate tam tikrų vaistų nuo depresijos. Tramadol Lannacher gali sąveikauti su šiais vaistais ir Jūs galite jausti tokius simptomus, kaip nevalingi, ritmiški raumenų (įskaitant akių judesius kontroliuojančius raumenis) susitraukimai, susijaudinimas, padidėjęs prakaitavimas, drebulys, padidėję refleksai, padidėjęs raumenų tonusas, aukštesnė kaip 38 °C kūno temperatūra;
 • jeigu vartojate kumarino grupės antikoaguliantus (vaistus, mažinančius kraujo krešumą, pvz., varfariną) kartu su Tramadol Lannacher, nes gali būti paveiktas šių vaistų poveikis kraujo krešėjimui ir atsirasti kraujavimas.

 

Tramadol Lannacher vartojimas su maistu ir gėrimais

Maistas Tramadol Lannacher poveikiui įtakos neturi.

Negerkite alkoholio gydymo Tramadol Lannacher metu, nes gali pasireikšti stipresnis jo poveikis.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

Informacijos apie tramadolio vartojimo saugumą nėščiai moteriai yra labai mažai. Taigi tramadolio turite nevartoti, jeigu esate nėščia.

Tramadol Lannacher vartojimas nėštumo metu gali sukelti abstinencijos simptomus naujagimiams.

 

Žindymo laikotarpis

Tramadolis išsiskiria į motinos pieną. Dėl šios priežasties žindymo laikotarpiu Tramadol Lannacher negalima vartoti daugiau kaip kartą arba, jeigu Tramadol Lannacher pavartotumėte daugiau nei kartą, reikia nutraukti žindymą.

 

Vaisingumas

Remiantis žmonių patirtimi, tramadolis neturi įtakos moterų ar vyrų vaisingumui.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Tramadol Lannacher gali sukelti mieguistumą, galvos svaigimą ir miglotą matymą, todėl gali pabloginti Jūsų reakciją. Jeigu jaučiate, kad Jūsų reakcija yra paveikta, atsisakykite vairuoti automobilį ar kitą transporto priemonę, nenaudokite elektrinių įrankių ir nevaldykite mechanizmų.

 

Tramadol Lannacher 150 mg pailginto atpalaidavimo tablečių ir Tramadol Lannacher 200 mg pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtyje yra pagalbinės medžiagos tartrazino (E102)

Tartrazinas gali sukelti alerginių reakcijų. 

 

 1. Kaip vartoti Tramadol Lannacher

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozę reikia priderinti pagal skausmo stiprumą ir Jūsų organizmo reakciją į vaistą. Svarbiausia vartoti mažiausią skausmą numalšinančią dozę. Nevartokite daugiau kaip 400 mg tramadolio hidrochlorido per parą, išskyrus atvejus, kai gydytojas nurodė tai padaryti.

 

Jeigu Jūsų gydytojo nenurodyta kitaip, rekomenduojamos dozės nurodytos toliau.

 

Suaugusiesiems ir paaugliams (vyresniems kaip 12 metų)

 • Viena Tramadol Lannacher 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletė 2 kartus per parą (atitinka 200 mg tramadolio hidrochlorido paros dozę), geriau iš ryto ir vakare.
 • Viena Tramadol Lannacher 150 mg pailginto atpalaidavimo tabletė du kartus per parą (atitinka 300 mg tramadolio hidrochlorido paros dozę), geriau iš ryto ir vakare.
 • Viena Tramadol Lannacher 200 mg pailginto atpalaidavimo tabletė du kartus per parą (atitinka 400 mg tramadolio hidrochlorido paros dozę), geriau iš ryto ir vakare.
 • Jūsų gydytojas gali paskirti kitokį, labiau tinkamo stiprumo, Tramadol Lannacher dozavimą, jeigu reikalinga.

 

Jei reikia, dozę galima padidinti iki 150 mg arba 200 mg du kartus per parą (atitinka 300 mg - 400 mg tramadolio hidrochlorido per parą).

 

Senyviems pacientams

Senyviems pacientams (vyresniems kaip 75 metų) tramadolio šalinimas gali būti sulėtėjęs. Jei tai būdinga Jums, gydytojas gali patarti pailginti laiką tarp dozių vartojimo.

 

Sunki kepenų arba inkstų liga (nepakankamumas) arba dializuojami pacientai

Pacientams, kuriems nustatytas sunkus kepenų ir (arba) inkstų nepakankamumas, negalima vartoti Tramadol Lannacher. Jeigu toks nepakankamumas lengvas arba vidutinio sunkumo, Jūsų gydytojas gali rekomenduoti pailginti intervalą tarp vaisto dozių vartojimo.

 

Vaikų populiacija

Tramadol Lannacher yra netinkamas jaunesniems kaip 12 metų amžiaus vaikams.

 

Kaip ir kada turite vartoti Tramadol Lannacher?

Tramadol Lannacher tabletės yra skirtos vartoti per burną.

Visada nurykite Tramadol Lannacher tabletes sveikas (nepadalytas ir nekramtytas), užgeriant pakankamu kiekiu skysčio, geriau iš ryto ir vakare. Jūs galite tabletes išgerti nevalgius ar valgio metu.

 

Kiek laiko Jūs turite vartoti Tramadol Lannacher?

Jūsų gydytojas turės su Jumis aptarti, kiek truks gydymo kursas. Gydytojas turi sudaryti gydymo nutraukimo planą, paaiškinti, kaip palaipsniui mažinti dozę ir nutraukti vaisto vartojimą.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Tramadol Lannacher dozę?

Jeigu per klaidą išgėrėte papildomą dozę, tai paprastai neigiamo poveikio nesukelia. Jūs turite išgerti kitą savo dozę taip, kaip paskirta.

Jei Jūs (ar kas nors kitas) tuo pačiu metu praryjate daug Tramadol Lannacher tablečių, turite nedelsdami kreiptis į gydytoją. Perdozavimo požymiai yra labai siauri vyzdžiai, vėmimas, žemas kraujo spaudimas, dažnas širdies plakimas, kolapsas, sąmonės netekimas, epilepsijos priepuoliai ir apsunkintas kvėpavimas arba paviršutinis kvėpavimas.

 

Pamiršus pavartoti Tramadol Lannacher

Jei Jūs pamiršote išgerti tabletę, skausmas tikriausiai pasikartos. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę gerkite įprastiniu laiku.

 

Nustojus vartoti Tramadol Lannacher

Negalima staigiai nutraukti šio vaisto vartojimo, nebent taip nurodytų Jūsų gydytojas. Jeigu norėtumėte nustoti vartoti šį vaistą, pirmiausia dėl to pasitarkite su savo gydytoju, ypač jeigu vartojate šį vaistą ilgą laiką. Gydytojas informuos Jus, kada ir kaip reikia nutraukti šio vaisto vartojimą, pvz., laipsniškai sumažinant jo dozę, kad nereikalingų šalutinių reiškinių (abstinencijos simptomų) atsiradimo tikimybė būtų kuo mažesnė.

Nutraukimo simptomai, tokie kaip neramumas, miego sutrikimas, dirglumas, sujaudinimas, nerimas, širdies plakimo pojūtis (širdies plakimas), padidėjęs kraujospūdis, pykinimas ar vėmimas, viduriavimas, drebulys, drebėjimas ar prakaitavimas, gali pasireikšti nustojus vartoti šį vaistą staiga.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Turite nedelsiant pasimatyti su gydytoju, jeigu Jums atsiranda alerginės reakcijos simptomų, tokių, kaip veido, liežuvio ir /ar gerklės patinimas, ir/ ar rijimo pasunkėjimas ar dilgėlinė kartu su apsunkintu kvėpavimu.

 

Dažniausiais šalutinis poveikis, pasireiškiantis gydymo Tramadol Lannacher metu, yra pykinimas ir galvos svaigimas, kurie pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 pacientų.

 

Labai dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia dažniau negu 1 iš 10 asmenų):

 • pykinimas, galvos svaigimas.

 

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau negu 1 iš 10 asmenų):

 • vėmimas, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, galvos skausmas, mieguistumas, prakaitavimas, nuovargis.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau negu 1 iš 100 asmenų):

 • žiaukčiojimas, virškinimo trakto sutrikimai (spaudimo pojūtis skrandyje, vidurių pūtimas), viduriavimas;
 • širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai (pernelyg greitas juntamas širdies plakimas, dažnas pulsas, silpnumas arba kolapsas; toks poveikis dažnesnis stovimoje padėtyje ir fizinio krūvio metu);
 • odos reakcijos, pvz.: niežėjimas, išbėrimas.

 

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau negu 1 iš 1000 asmenų):

 • retas pulsas, kraujospūdžio padidėjimas;
 • epilepsiniai traukuliai dažniausiai pasireiškia, suvartojus per didelę tramadolio dozę arba šio vaisto vartojant kartu su kitais vaistais, galinčiais sukelti traukulių;
 • nenormalūs pojūčiai (pvz., niežulys, dilgčiojimas, nutirpimas), drebulys, epilepsijos priepuoliai, apetito pokyčiai, kalbos sutrikimas, nevalingas raumenų trūkčiojimas, nekoordinuoti judesiai, alpimas (sinkopė);

.

 • Tramadol Lannacher poveikis kiekvieno žmogaus psichikai yra skirtingas. Jo pobūdis ir stiprumas priklauso nuo paciento asmenybės ir vaisto vartojimo trukmės. Tai gali būti nuotaikos pakitimai (dažniausiai pakili, kartais prasta nuotaika), aktyvumo pokyčiai (paprastai slopinimas, kai kada - padidėjimas), gebėjimo pažinti ir justi pokyčiai (pvz.: sprendimų priėmimo elgesio pokyčiai, jutimų atpažinimo sutrikimas);
 • haliucinacijos, sumišimas, miego sutrikimai, delyras, nerimas, košmariški sapnai;
 • neryškus matymas, vyzdžių išsiplėtimas (midriazė), vyzdžių susiaurėjimas (miozė);
 • alerginės reakcijos (pvz.: apsunkintas kvėpavimas, švokštimas, odos pabrinkimas) ir šokas (staigaus kraujotakos nepakankamumo) pasireiškia labai retais atvejais;
 • šlapinimosi sutrikimai (apsunkintas ar skausmingas šlapinimasis, mažesnis, negu įprasta, šlapimo kiekis);
 • retas alsavimas, dusulys, pranešama apie astmos pablogėjimą nors tiesioginio ryšio nenustatyta. Jei gerokai viršijama rekomenduojama dozė, kartu su tramadoliu vartojamos kitokios medžiagos, slopinančios nervų sistemą, galimas kvėpavimo slopinimas;
 • raumenų silpnumas.

 

Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau negu 1 iš 10000 asmenų):

 • kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas.

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

 • sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje, priklausomybė (žr. skyrių „Kaip sužinoti, ar esu priklausomas“).

 

Abstinencijos sindromas

Nutraukus Tramadol Lannacher vartojimą staiga gali pasireikšti vartojimo nutraukimo simptomai (žr. skyrių „Nustojus vartoti Tramadol Lannacher“), tarp kurių yra neramumas, miego sutrikimas, dirglumas, sujaudinimas, nerimas, širdies plakimo pojūtis (palpitacijos), padidėjęs kraujospūdis, pykinimas ar vėmimas, viduriavimas, drebulys, drebėjimas ar prakaitavimas.

 

Kaip sužinoti, ar esu priklausomas?

Jei vartojant Tramadol Lannacher pastebite bet kurį iš toliau išvardytų požymių, tai gali būti ženklas, kad Jūs galite tapti priklausomu.

 • Jūs turite vartoti vaistą ilgiau nei nurodė gydytojas.
 • Manote, kad reikia vartoti daugiau nei rekomenduojama dozė.
 • Jūs vartojate vaistą dėl kitų priežasčių, nei paskirta.
 • Nustojus vartoti vaistą, blogai jaučiatės, o išgėrę vaisto vėl jaučiatės geriau.

 

Jei pastebite bet kurį iš šių požymių, svarbu pasitarti su gydytoju.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Tramadol Lannacher

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia. 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“  nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką. 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Tramadol Lannacher sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra tramadolio hidrochloridas, kurio vienoje pailginto atpalaidavimo tabletėje atitinkamai yra 100, 150 arba 200 mg.
 • Pagalbinės medžiagos:

 

100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Tabletės  branduolys: hipromeliozė 15 000, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas.

Tabletės plėvelė: makrogolis 6000, hipromeliozė 5, titano dioksidas E171, talkas, poliakrilato 30 % dispersija.

 

150 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Tabletės  branduolys: hipromeliozė 15 000, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas.

Tabletės plėvelė: makrogolis 6000, hipromeliozė 5, dažiklis tartrazinas E102, titano dioksidas E171, talkas, poliakrilato 30 % dispersija.

 

200 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Tabletės branduolys: hipromeliozė 15 000, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas.

Tabletės plėvelė: makrogolis 6000,  hipromeliozė 5, dažiklis tartrazinas E102, talkas, poliakrilato 30 % dispersija.

 

Tramadol Lannacher išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tramadol Lannacher 100 mg: baltos apvalios, abipus išgaubtos, be perlaužimo vagelės pailginto atpalaidavimo tabletės

Tramadol Lannacher 150 mg: blyškiai gelsvos pailgos su perlaužimo vagele pailginto atpalaidavimo tabletės

Tramadol Lannacher 200 mg: geltonos pailgos su perlaužimo vagele pailginto atpalaidavimo tabletės

Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

 

Pakuotėje yra 10 arba 30 pailginto atpalaidavimo tablečių lizdinėse plokštelėse.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės

 

Registruotojas ir gamintojas

G.L. Pharma GmbH Schlossplatz 1

8502 Lannach

Austrija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB „GL Pharma Vilnius“

A. Jakšto g. 12

LT- 01105 Vilnius

Tel. + 370 5 2610705

office@gl-pharma.lt

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-03-17.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.