BETADINE 200 mg ovulės,14vnt.

BETADINE 200 mg ovulės,14vnt.

Receptinius vaistinius preparatus galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00) ir atsiimti Jums patogioje vaistinėje. Apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant vaistus, reikalingas galiojantis receptas.
Receptinius vaistinius preparatus galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00) ir atsiimti Jums patogioje vaistinėje. Apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant vaistus, reikalingas galiojantis receptas.
 • Klauskite vaistininko 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00) Klauskite vaistininko 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00)
 • Nemokamas pristatymas į artimiausią vaistinę perkant už 10 € ir daugiau Nemokamas pristatymas į artimiausią vaistinę perkant už 10 € ir daugiau
 • Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse

Aprašymas

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Betadine 200 mg ovulės

Joduotas povidonas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Betadine ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Betadine
 3. Kaip vartoti Betadine
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Betadine
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 1. Kas yra Betadine ir kam jis vartojamas

 

Elementarusis jodas yra stipri baktericidinė medžiaga. In vitro ji greitai sunaikina visas bakterijas, virusus, grybelius ir kai kuriuos pirmuonis.

 

Ūminio ar lėtinio mišrios, nespecifinės (sukelto Gardnerella vaginalis), grybelių ar Trichomonas vaginalis infekcijos sukelto vaginito gydymas.

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Betadine

 

Betadine vartoti negalima:

-  jeigu yra alergija joduotam povidonui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai, (jos išvardytos 6 skyriuje);

-  jeigu yra hipertireozė (suaktyvėjusi skydliaukės funkcija);

-  pacientams, kurie serga ūmiomis skydliaukės ligomis;

-  jeigu yra į pūslelinę panašus odos uždegimas (herpetiškasis Diuringo dermatitas);

-  prieš ar po gydymo radioaktyviuoju jodu ir scintigrafiją;

-  vaikams iki lytinio brendimo.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju prieš vartodami Betadine.

 

-  Vaisto vartojant reguliariai, jeigu sergate lėtiniu inkstų funkcijos nepakankamumu.

-  Jeigu gydotės ličiu. Tokiu atveju Betadine reikėtų vengti vartoti reguliariai.

-  Jeigu po ilgai trukusio gydymo šiuo preparatu, reikia atlikti skydliaukės funkcijos tyrimus.

-  Susikaupęs vaistas gali sukelti cheminius odos nudegimus. Jeigu pasireiškia odos dirginimas, kontaktinis dermatitas arba padidėjęs jautrumas, vaisto vartojimą reikia nutraukti.

-  Pacientams, kurie turi gūžį, skydliaukės mazgelių arba serga kitokiomis neūminėmis skydliaukės ligomis, dėl didelių jodo kiekių suvartojimo kyla pernelyg didelio skydliaukės funkcijos suaktyvėjimo (hipertirozės) rizika. Net baigus gydymą, reikia stebėti, ar neatsiranda ankstyvųjų galimos hipertirozės simptomų ir, jeigu būtina, stebėti skydliaukės funkciją.

-  Vaisto negalima vartoti prieš scintigrafiją radioaktyviuoju jodu bei skydliaukės vėžio gydymą radioaktyviuoju jodu ar po šių procedūrų.

 

Vaikams ir paaugliams

Betadine ovulių negalima vartoti vaikams iki lytinio brendimo.

 

Kiti vaistai ir Betadine

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite savo gydytojui.

-  Vartojant joduoto povidono kartu su dezinfekavimo medžiagomis, kuriose yra gyvsidabrio, sidabro ir taurolidino, arba jo vartojant kartu su vandenilio peroksidu bei benzoinės rūgšties tinktūra, gali silpnėti abiejų vaistų poveikis.

-  Jodas, absorbuotas pro sveiką ar pažeistą odą, gali keisti skydliaukės funkcijos tyrimus.

-  Keleto tyrimų tipų, nustatančių slaptą kraują išmatose ar kraujo bei gliukozės kiekį šlapime, užteršimas joduotu povidonu gali sąlygoti klaidingai teigiamus rezultatus.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu joduoto povidono vartoti galima tik tada, kai tai neabejotinai būtina, ir tik absoliučiai mažiausią jo kiekį, kadangi nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu moterims reikia vengti reguliaraus joduoto povidono vartojimo, nes absorbuotas jodas gali prasiskverbti per placentos barjerą bei išsiskirti į motinos pieną.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Apribojimų nėra.

 

 1. Kaip vartoti Betadine

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Vaistas vartojamas į makštį.

 

Suaugusiems žmonėms. Gydant lengvą infekcinę ligą, preparato rekomenduojama vartoti vieną kartą per parą 7 paras. Gydant sunkesnę infekcinę ligą ar kai gydomasis poveikis yra nepakankamas, gydymą reikėtų tęsti dar 7 paras. Kai infekcinė liga yra įsisenėjusi, vaisto galima vartoti du kartus per parą ir gydyti ilgiau.

 

Rekomenduojama sudrėkinti ovulę ir įstumti giliai į makštį prieš einant miegoti.

 

Gydymo metu rekomenduojama naudoti higieninius įklotus.

 

Tam, kad veikliosios medžiagos geriau ištirptų ir siekiant išvengti vietinio sudirginimo, svarbu, prieš įstumiant ovulę, sudrėkinti ją vandeniu. Gydymo ovulėmis nereikia nutraukti ir jį galima tęsti tiek laiko, kiek skirta, net jei atsiranda menstruacinis kraujavimas.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Betadine negalima vartoti vaikams iki lytinio brendimo.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Betadine dozę?

Jodo perteklius gali sukelti gūžį ir hipotiroidizmą arba hipertiroidizmą. Dėl per didelės joduoto povidono jodo absorbcijos gali atsirasti įvairus šalutinis poveikis: metalo skonis burnoje, padidėjęs seilėtekis, deginimas arba skausmas gerklėje ar burnoje, akių sudirgimas ir patinimas, odos reakcija, virškinimo sutrikimų ir viduriavimas, sunkumas kvėpuojant, plaučių edema, metabolinių sutrikimų (metabolinė acidozė, hipernatremija) ir inkstų funkcijos sutrikimas.

Jei įtariate, kad perdozavote vaisto, nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Toliau nurodyti šalutinio poveikio pasireiškimo dažniai

 

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10 000 vaistą vartojusių žmonių)

Padidėjusio jautrumo reakcijos, kontaktinis dermatitas (pasireiškiantis tokiais simptomais kaip paraudimas, smulkios pūslytės ir niežulys).

 

Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 10 000 vaistą vartojusių žmonių)

Anafilaksinė reakcija (sunki alerginė reakcija, dėl kurios pasunkėja kvėpavimas, pasireiškia galvos svaigimas, kraujospūdžio sumažėjimas), hipertirozė (pernelyg didelis skydliaukės funkcijos suaktyvėjimas, dėl kurio gali padidėti apetitas, mažėti kūno masė, dažniau plakti širdis arba pasireikšti neramumas) pacientams, kurie pirmiau sirgo skydliaukės liga, angioneurozinė edema (sunki alerginė reakcija, dėl kurios pasireiškia veido ar gerklės patinimas).

 

Dažnis nežinomas (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Hipotirozė (pernelyg susilpnėjusi skydliaukės funkcija, dėl kurios gali pasireikšti nuovargis, kūno masės padidėjimas, retas širdies plakimas) gali pasireikšti po ilgalaikio arba labai gausaus joduoto povidono vartojimo, inkstų funkcijos sutrikimas, cheminis odos nudegimas (gali pasireikšti susikaupus daug vaisto po pacientu, kai pacientas ruošiamas operacijai), elektrolitų pusiausvyros sutrikimas, metabolinė acidozė, ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, nenormalus kraujo osmosinis slėgis (gali pasireikšti pavartojus didelius joduoto povidono kiekius).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 1. Kaip laikyti Betadine

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti šaldytuve (2 °C–8 °C).

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

 

Ant dėžutės ir dvisluoksnės juostelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Pastebėjus spalvos pakitimą, Betadine ovulių vartoti negalima.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Betadine sudėtis

-  Veiklioji medžiaga yra joduotas povidonas. Vienoje ovulėje jo yra 200 mg.

-  Pagalbinė medžiaga yra makrogolis 1000.

 

Betadine išvaizda ir kiekis pakuotėje

Ovulės yra rausvai rudos spalvos, homogeniškos, torpedos formos.

 

PVC/PE dvisluoksnė juostelė.

Kartono dėžutėje yra 2 dvisluoksnės juostelės po 7 ovules ir pakuotės lapelis.

 

Registruotojas

EGIS PHARMACEUTICALS PLC

1106 Budapest, Keresztúri út 30-38

Vengrija

 

Gamintojas

EGIS Pharmaceuticals PLC

H-9900 Körmend

Mátyás király u. 65

Vengrija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

EGIS PHARMACEUTICALS PLC atstovybė

Latvių g. 11-2

LT-08123 Vilnius

Tel. (8 5) 231 4658

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-06-06.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.