RANEXA 375MG PAILGINTO ATPAL.TAB.N60

RANEXA 375MG PAILGINTO ATPAL.TAB.N60

Receptinius vaistinius preparatus galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00) ir atsiimti Jums patogioje vaistinėje. Apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant vaistus, reikalingas galiojantis receptas.
Receptinius vaistinius preparatus galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00) ir atsiimti Jums patogioje vaistinėje. Apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant vaistus, reikalingas galiojantis receptas.
  • Klauskite vaistininko 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00) Klauskite vaistininko 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00)
  • Nemokamas pristatymas į artimiausią vaistinę perkant už 10 € ir daugiau Nemokamas pristatymas į artimiausią vaistinę perkant už 10 € ir daugiau
  • Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse

Aprašymas

Pakuotės lapelis: informacija pacientui

 

Ranexa 375 mg pailginto atpalaidavimo tabletės 

Ranexa 500 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Ranexa 750 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Ranolazinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. 
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

  1. Kas yra Ranexa ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Ranexa
  3. Kaip vartoti Ranexa 
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Ranexa
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

  1. Kas yra RANEXA ir kam jis vartojamas

 

Ranexa yra vaistas, vartojamas kartu su kitais vaistais krūtinės anginai, tai yra krūtinės skausmui ar nemaloniems pojūčiams, kuriuos jaučiate bet kurioje viršutinėje Jūsų kūno dalyje, tarp kaklo ir viršutinės pilvo dalies, dažnai atsirandantiems dėl fizinio krūvio arba per didelės įtampos, gydyti.

 

Pasitarkite su gydytoju, jeigu Jūsų sveikata nepagerėjo arba jaučiatės blogiau.

 

 

  1. Kas žinotina prieš vartojant RANEXA

 

Ranexa vartoti negalima

 

  • jeigu yra alergija ranolazinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
    • jeigu sergate sunkiu inkstų veiklos sutrikimu.
    • jeigu sergate vidutiniu ar sunkiu kepenų veiklos sutrikimu.

 

  • jeigu vartojate tam tikrus vaistus, skirtus gydyti bakterinę infekciją (klaritromiciną, telitromiciną), grybelinę infekciją (itrakonazolą, ketokonazolą, vorikonazolą, pozakonazolą), ŽIV infekciją (proteazių inhibitorius), depresiją (nefazodoną) arba širdies ritmo sutrikimus (pvz., kvinidiną, dofetilidą ar sotalolį).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Prieš pradėdami vartoti Ranexa, pasitarkite su gydytoju,

  • jeigu sergate lengvu ar vidutiniu inkstų veiklos sutrikimu;
  • jeigu sergate lengvu kepenų veiklos sutrikimu;
  • jeigu Jums kada buvo užrašyta pakitusi elektrokardiograma (EKG); 
  • jeigu esate senyvo amžiaus;
  • jeigu Jūsų svoris mažas (60 kg ar mažesnis);
  • jeigu sergate širdies nepakankamumu.

  

Gydytojas gali nutarti Jums skirti mažesnę dozę ar imtis kitų atsargumo priemonių, jeigu Jums tinka bet kuri iš aukščiau išvardytų aplinkybių.

 

Kiti vaistai ir Ranexa

 

Jeigu vartojate Ranexa, nevartokite šių vaistų:

 

  • tam tikrų vaistų, skirtų gydyti bakterinę infekciją (klaritromicino, telitromicino), grybelinę infekciją (itrakonazolo, ketokonazolo, vorikonazolo, pozakonazolo), ŽIV infekciją (proteazių inhibitorių), depresiją (nefazodono) arba širdies ritmo sutrikimus (pvz., kvinidino, dofetilido ar sotalolio).

 

Prieš vartojant Ranexa pasakykite gydytojui, jeigu vartojate:

 

  • tam tikrus vaistus, skirtus gydyti bakterinę (eritromicinas) arba grybelinę infekciją (flukanazolą), skirtus apsisaugoti nuo transplantuoto organo atmetimo reakcijos (ciklosopriną), arba tabletes nuo širdies ligos, pvz., diltiazemą ar verapamilį. Šie vaistai gali sąlygoti Ranexa šalutinio poveikio, pvz., galvos svaigimo, pykinimo ar vėmimo padažnėjimą (žr. 4 skyrių). Gydytojas gali nuspręsti skirti Jums mažesnę dozę.

 

  • vaistus epilepsijai ar kitam neurologiniam sutrikimui gydyti (pvz., fenitoiną, karbamazepiną ar fenobarbitalį), rifampiciną infekcijai (pvz., tuberkuliozei) gydyti arba vaistinio augalo paprastosios jonažolės preparatą, nes šie vaistai gali sumažinti Ranexa veiksmingumą.

 

  • vaistus širdies ligoms gydyti, kurių sudėtyje yra digoksino arba metoprololio, kadangi Ranexa vartojimo metu gydytojui gali prireikti pakeisti jų dozę.
    • tam tikrus vaistus, skirtus gydyti alergiją (pvz., terfenadiną, astemizolą, mizolastiną), širdies ritmo sutrikimus (pvz., dizopiramidą, prokainamidą) ir depresiją (pvz., imipraminą, doksepiną, amitriptiliną), kadangi šie vaistai gali paveikti Jūsų EKG.

 

  • tam tikrus vaistus, skirtus gydyti depresiją (bupropioną), psichozę, ŽIV infekciją (efavirenzą) arba vėžį (ciklofosfamidą).
  • tam tikrus vaistus, skirtus padidėjusiai cholesterolio koncentacijai kraujyje mažinti (pvz.: simvastatiną, lovastatiną, atorvastatiną). Šie vaistai gali sukelti raumenų skausmą ir pažeidimą. Jums vartojant Ranexa gydytojas gali nuspręsti pakeisti šių vaistų dozę.

 

  • tam tikrus vaistus, vartojamus apsaugai nuo persodinto organo atmetimo (pvz., takrolimuzą, ciklosporiną, sirolimuzą, everolimuzą), nes Jūsų gydytojas gali nuspręsti pakeisti jų dozę, kai kartu vartojate Ranexa.

 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Ranexa vartojimas su maistu ir gėrimais

 

Ranexa galima vartoti su maistu ar be jo. Gydymo Ranexa metu negalima gerti greipfrutų sulčių.

 

Nėštumas

 

Jei esate nėščia, Ranexa vartoti negalima, nebent Jūsų gydytojas nurodė kitaip.

 

Žindymo laikotarpis

 

Jeigu žindote, Ranexa vartoti negalima. Jeigu žindote, pasitarkite su gydytoju.

 

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Ranexa poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta. Pasitarkite su gydytoju dėl vairavimo ir mechanizmų valdymo.

 

Ranexa gali sukelti šalutinį poveikį – galvos svaigimą (dažnai), neryškų matymą (nedažnai), minčių susipainiojimo būseną (nedažnai), haliucinacijas (nedažnai), daiktų dvejinimąsi (nedažnai), koordinacijos sutrikimą (retai) tai gali paveikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jeigu pajutote šiuos simptomus, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol jie visiškai nepraeis.

 

Ranexa 750 mg pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtyje yra azodažiklio E102. Šis dažiklis gali sukelti alerginių reakcijų.

 

Ranexa 750 mg pailginto atpalaidavimo tabletėse yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

Šio vaisto vienoje pailginto atpalaidavimo tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.

 

 

  1. Kaip vartoti RANEXA

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Nurykite visą tabletę užgerdami vandeniu. Nesmulkinkite, nečiulpkite ir nekramtykite tabletės, bei nelaužkite jų per pusę, kadangi tai gali paveikti vaisto atpalaidavimą iš tabletės į Jūsų organizmą.

 

Pradinė dozė suaugusiems yra viena 375 mg tabletė du kartus per dieną. Po 2−4 savaičių jūsų gydytojas gali padidinti dozę, kad būtų pasiektas reikalingas poveikis. Didžiausia Ranexa dozė yra 750 mg du kartus per parą.

 

Svarbu pranešti gydytojui, jei pajutote šalutinį poveikį – galvos svaigimą, pykinimą ar vėmimą.

 

Gydytojas gali sumažinti dozę arba, jei to nepakanka, nutraukti gydymą Ranexa.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

 

Vaikams ir paaugliams iki 18 metų Ranexa vartoti negalima.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Ranexa dozę?

 

Jei atsitiktinai išgėrėte per daug Ranexa tablečių arba suvartojote didesnę dozę, nei buvo gydytojo rekomenduota, nedelsiant praneškite apie tai savo gydytojui. Jei negalite susisiekti su savo gydytoju, kreipkitės į artimiausią ligoninės priėmimo skyrių. Kartu pasiimkite likusias tabletes, pakuotę ir dėžutę, kad ligoninės personalas galėtų lengvai suprasti, ką jūs išgėrėte.

 

Pamiršus pavartoti Ranexa

 

Jei užmiršote išgerti vaistų dozę, išgerkite ją, kai tik prisimenate, išskyrus tada, kai netoli (mažiau kaip 6 valandos) laikas gerti kitą dozę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

 

  1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Jei atsiranda bet kuris iš toliau išvardytų angioedemos simptomų – ši būklė yra reta, tačiau gali būti sunki – nutraukite Ranexa vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją:

 

  • veido, liežuvio ar gerklės patinimas rijimo sunkumas 
  • dilgėlinė arba apsunkintas kvėpavimas

 

Praneškite gydytojui, jei pajutote dažną šalutinį poveikį –galvos svaigimą, pykinimą ar vėmimą.

 

Gydytojas gali sumažinti dozę arba nutraukti gydymą Ranexa.

 

Kitas šalutinis poveikis, kurį galite patirti:

 

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1–10 asmenų iš 100) yra:

 

  • Vidurių užkietėjimas 
  • Galvos svaigimas
  • Galvos skausmas
  • Pykinimas, vėmimas
  • Nuovargio jutimas

 

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1–10 asmenų iš 1000) yra:

 

Jutimo sutrikimas

Nerimas, miego sutrikimas, minčių susipainiojimas, haliucinacijos Neryškus matymas, regėjimo sutrikimas

 

Jutimų pokyčiai (lietimo ar skonio), drebulys, nuovargis ar vangumas, mieguistumas ar apsnūdimas, alpimo jausmas ar alpimas, svaigulys atsistojus

Tamsus šlapimas, kraujas šlapime, pasunkėjęs šlapinimasis Dehidracija (skysčių netekimas)

 

Kvėpavimo sunkumas, kosulys, kraujavimas iš nosies Daiktų dvejinimasis

Padidėjęs prakaitavimas, niežulys

Patinimo ar išpurtimo jutimas

Karščio pylimas, žemas kraujospūdis

Medžiagos vadinamos kreatininu ar šlapalo kiekio padidėjimas kraujyje, trombocitų ar baltųjų kraujo kūnelių padidėjimas kraujyje, EKG (širdies veiklos užrašymo) pokyčiai Sąnarių patinimas, galūnių skausmas

 

Apetito praradimas ir (ar) svorio netekimas

Mėšlungis

Skambėjimas ausyse ir (ar) svaigimo jausmas

Skrandžio skausmas ar nemalonus pojūtis, virškinimo sutrikimas, burnos sausumas ar vidurių pūtimas

 

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia 1–10 asmenų iš 10 000) yra:

 

Šlapimo susilaikymas

Nenormalūs laboratoriniai kepenų tyrimai

Ūminis inkstų nepakankamumas

Uoslės pokyčiai, burnos ar lūpų tirpimas, klausos sutrikimas

Šaltas prakaitas, išbėrimas

Sutrikusi koordinacija

Kraujospūdžio sumažėjimas atsistojus

Sąmonės sutrikimas ar praradimas

Dezorientacija

Rankų ir kojų šalimas

Dilgėlinė, alerginė odos reakcija

Impotencija

Negalėjimas eiti dėl sutrikusios pusiausvyros

Kasos ar žarnų uždegimas

Atminties praradimas

Gerklės užgulimas

Sumažėjęs natrio kiekis kraujyje (hiponatremija), galintis sukelti nuovargį ir sumišimą, raumenų trūkčiojimą, mėšlungį ir komą

 

Taip pat buvo pranešimų apie raumenų silpnumą.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

 

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

  1. Kaip laikyti RANEXA

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant kiekvienos lizdinės tablečių plokštelės, dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

  1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Ranexa sudėtis

 

Ranexa veiklioji medžiaga yra ranolazinas. Kiekvienoje tabletėje yra 375 mg, 500 mg, arba 750 mg ranolazino.

 

Pagalbinės medžiagos yra: hipromeliozė, magnio stearatas, metakrilo rūgšties ir etilakrilato kopolimeras, mikrokristalinė celiuliozė, natrio hidroksidas, titano dioksidas ir karnaubo vaškas.

 

Priklausomai nuo tabletės stiprumo, jos dangale yra:

 

375 mg tabletė: makrogolio, polisorbato 80, indigokarmino (E132)

 

500 mg tabletė: makrogolio, talko, dalinai hidrolizuoto polivinilo alkoholio, raudonojo geležies oksido

 

(E172), geltonojo geležies oksido (E172),

750 mg tabletė: glicerolio triacetato, laktozės monohidrato, briliantinio mėlynojo FCF (E133) ir tartrazino (E102)

 

Ranexa išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Ranexa pailginto atpalaidavimo tabletės yra ovalios formos tabletės.

 

375 mg tabletės yra blyškiai mėlynos ir su įspaudu 375 vienoje pusėje.

 

500 mg tabletės yra šviesiai oranžinės ir su įspaudu 500 vienoje pusėje.

 

750 mg tabletės yra blyškiai žalios ir su įspaudu 750 vienoje pusėje.

 

Ranexa tiekiamas kartono dėžutėse, kuriose yra 30, 60, arba 100 tablečių lizdinėse plokštelėse arba po 60 tablečių plastikiniuose buteliukuose. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas

 

Menarini International Operations Luxembourg S.A.

 

1, Avenue de la Gare, L-1611 Luxembourg, Liuksemburgas

 

Gamintojas

 

Menarini - Von Heyden GmbH

Leipziger Straβe 7-13

01097 Dresden

Vokietija

 

arba

 

Berlin-Chemie AG

 

56

 

Glienicker Weg 125

 

12489 Berlin

Vokietija

 

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 

 

België/Belgique/Belgien

 

Menarini Benelux NV/SA

 

Tél/Tel: + 32 (0)2 721 4545

 

 

 

Lietuva

 

UAB “BERLIN-CHEMIE MENARINI

 

BALTIC”

 

Tel: +370 52 691 947

 

 

 

България

Luxembourg/Luxemburg

“Берлин-Хеми/А. Менарини България”

Menarini Benelux NV/SA

ЕООД

Tél/Tel: + 32 (0)2 721 4545

тел.: +359 2 454 0950

 

Česká republika

Magyarország

Berlin-Chemie/A.Menarini Ceska republika

Berlin-Chemie/A. Menarini Kft.

s.r.o.

Tel.: +36 23501301

Tel: +420 267199333

 

Danmark

Malta

Berlin-Chemie/A.Menarini Danmark ApS

Menarini International Operations Luxembourg

Tlf: +4548 217 110

S.A.

 

Tel: +352 264976

Deutschland

Nederland

Berlin-Chemie AG

Menarini Benelux NV/SA

Tel: +49 (0) 30 67070

Tel: +32 (0)2 721 4545

Eesti

Norge

OÜ Berlin-Chemie Menarini Eesti

Menarini International Operations Luxembourg

Tel: +372 667 5001

S.A.

 

Tlf: +352 264976

Ελλάδα

Österreich

MENARINI HELLAS AE

A. Menarini Pharma GmbH.

Τηλ: +30 210 8316111-13

Tel: +43 1 879 95 85-0

España

Polska

Laboratorios Menarini S.A.

Berlin-Chemie/Menarini Polska Sp. z o.o.

Tel: +34-93 462 88 00

Tel.: +48 22 566 21 00

France

Portugal

MENARINI France

A. Menarini Portugal – Farmacêutica, S.A.

Tél: +33 (0)1 45 60 77 20

Tel: +351 210 935 500

Hrvatska

România

Berlin-Chemie Menarini Hrvatska d.o.o.

Berlin-Chemie A. Menarini S.R.L.

Tel: + 385 1 4821 361

Tel: +40 211 232 34 32

 

 

Ireland

Slovenija

A. Menarini Pharmaceuticals Ltd

Berlin-Chemie / A. Menarini Distribution

Tel: +353 1 284 6744

Ljubljana d.o.o.

 

Tel: +386 01 300 2160

Ísland

Slovenská republika

Menarini International Operations Luxembourg

Berlin-Chemie / A. Menarini Distribution

S.A.

Slovakia s.r.oTel: +421 2 544 30 730

Sími: +352 264976

 

Italia

Suomi/Finland

A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite

Berlin-Chemie/A.Menarini Suomi OY

s.r.l.

Puh/Tel: +358 403 000 760

Tel: +39-055 56801

 

Κύπρος

Sverige

MENARINI HELLAS AE

Menarini International Operations Luxembourg

Τηλ: +30 210 8316111-13

S.A.

 

Tel: +352 264976

Latvija

United Kingdom

SIA Berlin-Chemie/Menarini Baltic

A. Menarini Farmaceutica Internazionale S.R.L.

Tel: +371 67103210

Tel: +44 (0)1628 856400

 

 

 

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas

 

Naujausią išsamią informaciją apie šį vaistą galite rasti Europos vaistų agentūros interneto svetainėje http://www.ema.europa.eu.