AGOMELATINE ANPHARM [Agomelatine Biogaran]25mg plevele dengtos tab.N56

AGOMELATINE ANPHARM [Agomelatine Biogaran]25mg plevele dengtos tab.N56

Receptinius vaistinius preparatus galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00) ir atsiimti Jums patogioje vaistinėje. Apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant vaistus, reikalingas galiojantis receptas.
Receptinius vaistinius preparatus galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00) ir atsiimti Jums patogioje vaistinėje. Apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant vaistus, reikalingas galiojantis receptas.
 • Klauskite vaistininko 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00) Klauskite vaistininko 8 700 55170 (I-V 8:00-17:00)
 • Nemokamas pristatymas į artimiausią vaistinę perkant už 10 € ir daugiau Nemokamas pristatymas į artimiausią vaistinę perkant už 10 € ir daugiau
 • Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse

Aprašymas

Pakuotės lapelis: informacija pacientui

 

Agomelatine Anpharm 25 mg plėvele dengtos tabletės

Agomelatinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Agomelatine Anpharm ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Agomelatine Anpharm
 3. Kaip vartoti Agomelatine Anpharm
 4. Galimas šalutinis poveikis

5  Kaip laikyti Agomelatine Anpharm

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Agomelatine Anpharm ir kam jis vartojamas

 

Agomelatine Anpharm sudėtyje yra veikliosios medžiagos agomelatino. Jis priklauso vaistų, vadinamų antidepresantais, grupei ir Jums paskirtas depresijai gydyti.

Agomelatine Anpharm skiriamas suaugusiesiems.

 

Depresija – tai ilgai trunkantis nuotaikos sutrikimas, kuris trukdo kasdieniniame gyvenime. Depresijos simptomai atskiriems asmenims būna įvairūs, bet dažnai būna didelis liūdesys, jausmas, kad esi nieko nevertas, nebedomina mėgstami dalykai, sutrinka miegas, pasireiškia slopinimas, nerimas, pakinta svoris.

Tikėtina Agomelatine Anpharm vartojimo nauda yra su depresija susijusių simptomų sumažinimas ir laipsniškas pašalinimas.

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Agomelatine Anpharm

 

Agomelatine Anpharm vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija agomelatinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
 • jeigu Jūsų kepenų veikla sutrikusi (yra kepenų sutrikimas).
 • jeigu vartojate fluvoksaminą (kitą vaistą nuo depresijos) arba ciprofloksaciną (antibiotiką).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Galimos kelios priežastys, dėl kurių Agomelatine Anpharm gali Jums netikti:

 • jeigu Jūs vartojate vaistus, kurie gali paveikti kepenis; pasitarkite su gydytoju dėl šių vaistų.
 • jeigu Jums yra nutukimas arba viršsvoris, pasitarkite su gydytoju.
 • jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, pasitarkite su gydytoju.
 • jeigu prieš gydymą Jums yra padidėjęs kepenų fermentų kiekis, Jūsų gydytojas nuspręs, ar Agomelatine Anpharm Jums tinka.
 • jeigu Jums yra bipolinis sutrikimas, yra buvę ar dabar pasireiškia manijos simptomų (nenormaliai didelio jaudrumo ir emocingumo laikotarpis). Pasakykite apie tai gydytojui, prieš pradėdami vartoti šį vaistą ar prieš tęsdami šio vaisto vartojimą (žr. taip pat 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“).
 • jeigu Jūs sergate demencija, gydytojas kiekvienu atveju nuspręs, ar Jums saugu vartoti Agomelatine Anpharm .

 

Gydymo Agomelatine Anpharm metu:

 

Ką daryti, kad išvengtumėte galimų sunkių kepenų sutrikimų

 • Prieš pradedant gydymą Jūsų gydytojas turi patikrinti, ar Jūsų kepenys tinkamai dirba. Kai kuriems pacientams, gydomiems Agomelatine Anpharm , gali padidėti kepenų fermentų aktyvumas kraujyje. Todėl toliau nurodytais laiko tarpsniais turi būti atliekami stebėjimo tyrimai:

 

 

Prieš pradedant gydymą ar padidinus dozę

Maždaug po

3 savaičių

Maždaug po

6 savaičių

Maždaug po

12 savaičių

Maždaug po

24 savaičių

Kraujo tyrimai

ü

ü

ü

ü

ü

 

Remiantis šiais tyrimais gydytojas nuspręs, ar Jums turėtų būti skiriamas arba tęsiamas gydymas Agomelatine Anpharm (taip pat žr. 3 skyrių „Kaip vartoti Agomelatine Anpharm “).

 

Budriai stebėkite požymius ir simptomus, kurie rodo, kad Jūsų kepenys gali funkcionuoti nepakankamai gerai.

Jeigu Jūs pastebėjote bet kurį iš šių kepenų sutrikimo požymių ar simptomų – neįprastas šlapimo spalvos patamsėjimas, šviesios spalvos išmatos, pageltusi oda ar akys, skausmas viršutinėje dešinėje pilvo srityje, neįprastas nuovargis (ypač susijęs su pirmiau išvardytais kitais simptomais), - nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jis gali patarti Jums nutraukti Agomelatine Anpharm vartojimą.

 

Agomelatine Anpharm poveikis nėra aprašytas 75 metų ir vyresniems pacientams. Todėl šie pacientai neturėtų vartoti Agomelatine Anpharm .

 

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas

Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

 

Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:

-  jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;

 • - jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

 

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

 

Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

 

Vaikams ir paaugliams

Agomelatine Anpharm nėra skirtas vartoti vaikams ir paaugliams (jaunesniems kaip 18 metų).

 

Kiti vaistai ir Agomelatine Anpharm

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Negalima vartoti Agomelatine Anpharm kartu su kai kuriais vaistais (taip pat žr.2 skyrių „Agomelatine Anpharm vartoti negalima“): fluvoksaminas (kitas vaistas nuo depresijos), ciprofloksacinas (antibiotikas) gali keisti tikėtiną agomelatino kiekį Jūsų kraujyje.

Būtinai pasakykite savo gydytojui, jeigu vartojate šių vaistų: propranololio (tai beta receptorių blokatorius, taikomas hipertenzijai gydyti), enoksacino (antibiotikas) ir jeigu surūkote daugiau kaip 15 cigarečių per dieną.

 

Agomelatine Anpharm vartojimas su alkoholiu

Nepatartina vartoti alkoholio tuo metu, kai gydotės Agomelatine Anpharm .

 

Nėštumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Žindymo laikotarpis

Pasakykite savo gydytojui, jei žindote ar ruošiatės žindyti, nes gydantis Agomelatine Anpharm žindymą reikia nutraukti.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jums gali svaigti galva ar atsirasti mieguistumas, o tai gali pakenkti gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus. Prieš vairuodami ar valdydami mechanizmus įsitikinkite, kad jūsų reakcija yra normali.

 

Agomelatine Anpharm sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

 1. Kaip vartoti Agomelatine Anpharm

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Rekomenduojama dozė yra viena Agomelatine Anpharm tabletė (25 mg) einant miegoti. Kartais gydytojas gali paskirti didesnę dozę (50 mg) – iš karto išgerti dvi tabletes einant miegoti.

 

Daugumai depresija sergančių žmonių Agomelatine Anpharm pradeda veikti depresijos simptomus per dvi savaites nuo gydymo pradžios. Jeigu pasijutote geriau, gydytojas gali ir toliau Jums skirti vartoti Agomelatine Anpharm , kad depresija nepasikartotų.

 

Kaip keisti antidepresanto (SSRI ar SNRI grupės vaisto) vartojimą į Agomelatine Anpharm ?

Jeigu Jūsų gydytojas pakeičia Jūsų anksčiau vartotą antidepresantą (SSRI ar SNRI grupės vaistą) į Agomelatine Anpharm , jis/ji patars Jums, kaip, pradėdami vartoti Agomelatine Anpharm , turėtumėte nutraukti anksčiau skirto vaisto vartojimą.

Net jei anksčiau vartoto antidepresanto dozę mažinsite laipsniškai, kelias savaites Jums gali reikštis nutraukimo simptomai, susiję su anksčiau vartoto vaisto poveikiu.

Nutraukimo simptomai gali būti tokie: svaigulys, sustingimas, miego sutrikimai, sudirgimas ar nerimas, galvos skausmai, pykinimas, vėmimas ir drebulys. Šie simptomai paprastai yra lengvi ar vidutinio sunkumo ir per keletą dienų išnyksta savaime.

Jeigu Agomelatine Anpharm pradedama vartoti laipsniškai mažinant anksčiau vartoto vaisto dozę, galimų nutraukimo simptomų nereikėtų painioti su ankstyvojo Agomelatine Anpharm poveikio nebuvimu.

Su savo gydytoju turėtumėte aptarti, kaip, pradedant vartoti Agomelatine Anpharm , geriausia nutraukti anksčiau skirto antidepresanto vartojimą.

 

Kepenų funkcijos stebėjimas (taip pat žr. 2 skyrių):

Jūsų gydytojas atliks laboratorinius tyrimus prieš pradėdamas gydymą ir periodiškai gydymo eigoje, paprastai po 3, 6, 12 ir 24 savaičių, kad įsitikintų, jog Jūsų kepenų veikla yra gera. Jei Jūsų gydytojas padidina dozę iki 50 mg, šio padidinimo pradžioje reikalinga atlikti laboratorinius tyrimus, o vėliau tyrimus atlikti periodiškai gydymo metu, įprastai po 3 savaičių, 6 savaičių, 12 savaičių ir 24 savaičių. Vėliau tyrimai bus daromi tada, jei gydytojas nuspręs, kad reikia juos atlikti.

Nevartokite Agomelatine Anpharm , jei Jūsų kepenų veikla sutrikusi.

 

Jeigu Jūsų inkstų veikla sutrikusi, gydytojas kiekvienu atveju nuspręs, ar Jums saugu vartoti Agomelatine Anpharm .

 

Vartojimo metodas

Agomelatine Anpharm vartojamas per burną. Prarykite tabletę užsigerdami vandeniu. Agomelatine Anpharm galima vartoti valgant arba ne valgymo metu.

 

Gydymo trukmė

Siekiant užtikrinti, kad Jums simptomų neliktų, depresija turėtų būti gydoma pakankamą bent 6 mėnesių laikotarpį.

Nenutraukite gydymo nepasitarę su gydytoju, net jeigu jaučiatės geriau.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Agomelatine Anpharm dozę?

Jei išgėrėte Agomelatine Anpharm daugiau, negu skirta, arba, pavyzdžiui, vaikas netyčia išgėrė šio vaisto, tuoj pat susisiekite su gydytoju.

Duomenų apie Agomelatine Anpharm perdozavimą yra mažai. Gali skaudėti viršutinėje pilvo dalyje, atsirasti mieguistumas, nuovargis, sujaudinimas, nerimas, įtampa, svaigulys, cianozė arba bendras negalavimas.

 

Pamiršus pavartoti Agomelatine Anpharm

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Išgerkite kitą dozę įprastu laiku.

Ant lizdinės tablečių plokštelės išspausdintas kalendorius, kuris padės Jums prisiminti, kada paskutinį kartą išgėrėte Agomelatine Anpharm tabletę.

 

Nustojus vartoti Agomelatine Anpharm

Prieš nutraukdami šio vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Šalutinis poveikis dažniausiai būna lengvas ar vidutinio sunkumo. Jis paprastai pasireiškia per pirmas dvi savaites pradėjus gydymą ir paprastai greitai praeina.

 

Šalutinis poveikis gali būti toks:

 • Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių): galvos skausmas.
 • Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių): svaigulys, mieguistumas (somnolencija), negalėjimas užmigti (nemiga), blogavimas (pykinimas), viduriavimas, vidurių užkietėjimas, skausmas pilve, nugaros skausmas, nuovargis, nerimas, nenormalūs sapnai, padidėjęs kepenų fermentų keikis kraujyje, vėmimas, kūno masės padidėjimas.
 • Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių): migrena, dilgčiojimas ir dygsėjimas rankų ir kojų pirštuose (parestezija), miglotas matymas, neramių kojų sindromas (sutrikimas, apibūdinamas nekontroliuojamu poreikiu judinti kojas), spengimas ausyse, per didelis prakaitavimas (hiperhidrozė), egzema, niežėjimas, dilgėlinė, sujaudinimas, irzlumas, neramumas, agresyvus elgesys, nakties košmarai, manija ar hipomanija (taip pat žr. 2 skyriuje „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“), mintys apie savižudybę ar savižudiškas elgesys, sumišimas, kūno masės sumažėjimas.
 • Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 žmonių): sunkus odos išbėrimas (eriteminis), veido edema (paburkimas) ir angioneurozinė edema (veido, lūpų, liežuvio ir (arba) ryklės paburkimas, dėl kurio gali būti sunku kvėpuoti arba ryti), kepenų uždegimas, odos ir akių baltymų pageltimas (gelta), kepenų funkcijos nepakankamumas *, haliucinacijos, negalėjimas ramiai pabūti (dėl fizinio ir psichinio neramumo), negalėjimas visiškai ištuštinti šlapimo pūslės.

* Aprašyta keletas atvejų, pasibaigusių kepenų transplantacija arba mirtimi.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Agomelatine Anpharm

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Agomelatine Anpharm sudėtis

 

 • Veiklioji medžiaga yra agomelatinas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 25 mg agomelatino.
 • Pagalbinės medžiagos yra:
  • laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas K30, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, stearino rūgštis, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, hipromeliozė, glicerolis, makrogolis 6000, geltonasis geležies oksidas (E172) ir titano dioksidas (E171);
  • spausdinimo rašalas: šelakas, propilenglikolis, koncentruotas amoniako tirpalas ir indigotino aliuminio dažalas (E132).

 

Agomelatine Anpharm išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Agomelatine Anpharm 25 mg plėvele dengtos tabletės yra pailgos, gelsvai oranžinės spalvos, vienoje jų pusėje įspaustas mėlynas logotipas .

Agomelatine Anpharm 25 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis. Kalendorinėse pakuotėse yra 14, 28, 56, 84 arba 98 tabletės. Taip pat tiekiamos 100 plėvele dengtų tablečių kalendorinės pakuotės, skirtos gydymo įstaigoms.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Anpharm Przedsiebiorstwo Farmaceutyczne S.A.

 1. Annopol 6B

03-236 Warszawa

Lenkija

 

Gamintojas

Les Laboratoires Servier Industrie

905, route de Saran

45520 Gidy

Prancūzija

 

arba

 

Servier Ireland Industries Ltd

Moneylands – Gorey road

Arklow – Co. Wicklow

Airija

 

arba

 

Anpharm Przedsiebiorstwo Farmaceutyczne S.A.

 1. Annopol 6B

03-236 Warszawa

Lenkija

 

arba

 

Laboratorios Servier, S.L.

Avda. de los Madroños, 33

28043 Madrid

Ispanija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB „SERVIER PHARMA”

Konstitucijos prospektas 7

09308 Vilnius, Lietuva

Telefonas +370 (5) 2 63 86 28

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Danija   Agomelatine Anpharm

Suomija   Agomelatine Anpharm 25 mg

Prancūzija   AGOMELATINE BIOGARAN 25 mg, comprimé pelliculé

Vokietija  Agomelatin Anpharm 25 mg Filmtabletten

Graikija Agomelatine Biogaran 25 mg Επικαλυμμένα με λεπτό υμένιο δισκία

Vengrija   Agomelatin Anpharm 25 mg filmtabletta

Latvija   Agomelatine Anpharm 25 mg apvalkotās tabletes

Lietuva  Agomelatine Anpharm 25 mg plėvele dengtos tabletės 

Lenkija  Agomelatyna Egis

Slovakija  Agomelatín Anpharm 25 mg filmom obalené tablety

Slovėnija  Agomelatin Biogaran 25 mg filmsko obložene tablete

Ispanija Agomelatina Danval 25 mg comprimidos recubiertos con película

Švedija Agomelatine Anpharm 25mg

 

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-03-05.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt.