Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / SUMAMED 500 mg, 3 tabl.
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

SUMAMED 500 mg, 3 tabl.

Receptiniai vaistai

Receptinis vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas
Sumamed 500 mg plėvele dengtos tabletės
Azitromicinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1.       Kas yra Sumamed ir kam jis vartojamas
2.       Kas žinotina prieš vartojant Sumamed
3.       Kaip vartoti Sumamed
4.       Galimas šalutinis poveikis
5.       Kaip laikyti Sumamed
6.       Pakuotės turinys ir kita informacija
1.       Kas yra Sumamed ir kam jis vartojamas
Azitromicinas priklauso makrolidų grupės antibiotikų, vadinamų azalidais, pogrupiui. Jis slopina jam jautrių mikroorganizmų baltymų sintezę.
Azitromicinas yra plataus poveikio antibiotikas, veikiantis daugumą gramneigiamų ir gramteigiamų aerobinių, anaerobinių, viduląstelinių ir kitų mikroorganizmų.
Sumamed gydomos toliau išvardytos užkrečiamosios ligos, jeigu žinoma ar tikėtina, kad jas sukėlė azitromicinui jautrūs mikroorganizmai:
-        viršutinių kvėpavimo takų užkrečiamosios ligos, įskaitant bakterijų sukeltą gerklės uždegimą (faringitą), migdolų uždegimą (tonzilitą), prienosinių ančių uždegimą (sinusitą) ir vidurinės ausies uždegimą;
-        apatinių kvėpavimo takų užkrečiamosios ligos, įskaitant bronchitą ir bendruomenėje įgytą plaučių uždegimą;
-        odos ir poodinio audinio užkrečiamosios ligos, įskaitant vidutinio sunkumo paprastuosius spuogus, migruojančią raudonę (Laimo ligos pirmoji stadija), rožę, pūlinėlinę ir tam tikrą antrinę mikrobų sukeltą ligą (piodermiją);
-        lytiniu keliu plintančios ligos: Chlamydia trachomatis sukeltos nekomplikuotos lyties organų užkrečiamosios ligos.
2.       Kas žinotina prieš vartojant Sumamed
Sumamed vartoti negalima:
-                 jeigu yra alergija azitromicinui, eritromicinui, bet kuriam makrolidų ar ketolidų grupės antibiotikui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Sumamed.
Atsargumo priemonių reikia:
-        jeigu sergate kepenų liga (gydytojas gali sekti kepenų funkciją arba nutraukti gydymą);
-        jeigu sergate sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu;
-                 jeigu Jums yra QT intervalo prailgėjimas;
-        jeigu Jūs vartojate kitų QT intervalą ilginančių vaistų, pvz., I A (chinidino arba prokainamido) arba III klasės (dofetilido, amjodarono ir sotalolo) antiaritminių vaistų, cisaprido ir terfenadino;
-        jeigu Jūs vartojate tam tikrų vaistų nuo psichozės (pvz., pimozido),  tam tikrų vaistų nuo depresijos (pvz., citalopramo), vaistų, kurie yra fluorochinolonų dariniai (moksifloksacino ir levofloksacino);
-        jeigu Jums yra elektrolitų pusiausvyros sutrikimas, ypač hipokalemija ir hipomagnezemija;
-        jeigu Jums yra klinikai reikšmingai suretėjęs širdies ritmas, širdies ritmo sutrikimas ar sunkus širdies nepakankamumas;
-        jeigu Jums yra sunkioji miastenija.
Gydantis Sumamed, rekomenduojama stebėti, ar neatsiranda nejautrių mikroorganizmų, įskaitant grybelius, superinfekcijos požymių.
Vartojant beveik visų antibakterinių vaistų, įskaitant azitromicino, gali atsirasti viduriavimas. Jeigu vartojant Sumamed pradėjote viduriuoti, pasakykite gydytojui.
Retais atvejais azitromicinas sukėlė sunkių alerginių reakcijų, pavyzdžiui, audinių patinimą (angioneurozinę edemą) ir gyvybei pavojingą ūmiai besivystančią alerginę reakciją (anafilaksiją). Kartais tokios reakcijos sukėlė pasikartojančių simptomų ir prireikė ilgalaikio stebėjimo bei gydymo.
Kiti vaistai ir Sumamed
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Antacidiniai (mažinantys skrandžio sulčių rūgštingumą) vaistai turi įtakos azitromicino pasisavinimo greičiui. Jeigu reikia gydyti azitromicinu kartu su antacidiniais vaistais, rekomenduojama Sumamed išgerti mažiausiai vieną valandą prieš arba ne anksčiau kaip praėjus dviem valandoms po antacidinių vaistų vartojimo.
Azitromicino vartojant kartu su digoksinu, gali padidėti pastarojo vaisto kiekis kraujyje.
Kartu vartojant azitromicino bei zidovudino gali padidėti aktyvaus pastarojo vaisto metabolito koncentracija.
Manoma, kad farmakokinetinė vaistų sąveika, kuri būna vartojant eritromicino ir kitų makrolidų, nepasireiškia.
Dėl teorinės ergotizmo (apsinuodijimo skalsėmis) galimybės azitromicino vartoti kartu su skalsių dariniais nerekomenduojama.
Azitromicino vartojant kartu su kumarino grupės geriamaisiais antikoaguliantais gali sustiprėti pastarųjų vaistų poveikis.
Azitromicino vartoti kartu su ciklosporinu reikia atsargiai dėl galimo ciklosporino koncentracijos kraujyje padidėjimo.
Kliniškai reikšmingos azitromicino sąveikos su cetirizinu, didanozinu, atorvastatinu, karbamazepinu, cimetidinu, efavirenzu, flukonazolu, indinaviru, metilprednizolonu, midazolamu, nelfinaviru, rifabutinu, sildenafiliu, terdenafinu, teofilinu, triazolamu, trimetoprimu ir sulfametoksazolu nepastebėta. Vis dėlto, azitromicino vartoti kartu su šiais vaistais reikia atsargiai.
Sumamed vartojimas su maistu ir gėrimais
Tabletę galima išgerti valgant arba nevalgius.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumo metu azitromicino galima vartoti tik tada, jeigu neabejotinai būtinu atveju jį paskyrė gydytojas.
Žindyvėms azitromicino galima vartoti tik tada, jeigu neabejotinai būtinu atveju jį paskyrė gydytojas.
Azitromicino įtaka žmonių vaisingumui netirta.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Požymių, rodančių, kad azitromicinas gali daryti poveikį paciento gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus, nėra
3.       Kaip vartoti Sumamed
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Sumamed tabletės geriamos vieną kartą per parą. Tabletę reikia nuryti visą. Sumamed 500 mg plėvele dengtos tabletės gali būti geriamos valgio metu ar kitu laiku.
Suaugusieji, įskaitant senyvus pacientus ir vaikus, kurie sveria daugiau kaip 45 kg
Viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų ir odos bei poodinio audinio užkrečiamosios ligos (išskyrus migruojančią raudonę)
Reikia tris dienas iš eilės gerti po 500 mg azitromicino (po vieną Sumamed 500 mg tabletę) vieną kartą per parą. Per tris paras reikia išgerti iš viso 1500 mg azitromicino.
Vidutinio sunkumo paprastieji spuogai
Suminė vaisto dozė gydant paprastuosius spuogus yra 6 g (dvylika Sumamed 500 mg tablečių). Pirmąsias tris dienas reikia gerti po vieną 500 mg tabletę vieną kartą per parą. Po to 9 savaites iš eilės reikia gerti po vieną 500 mg tabletę vieną kartą per savaitę. Antrosios savaitės dozę reikia išgerti praėjus 7 paroms nuo pirmosios dozės suvartojimo, o kitas 8 dozes gerti kas 7 dienas.
Migruojanti raudonė
Suminė dozė yra 3 g. Pirmą parą reikia išgerti 1 g azitromicino (iš karto išgeriamos dvi Sumamed 500 mg tabletės), nuo antros iki penktos gydymo dienos – po 500 mg (po vieną Sumamed 500 mg tabletę) vieną kartą per parą.
Chlamydia trachomatis sukeltos nekomplikuotos lyties organų užkrečiamosios ligos
Reikia išgerti vienkartinę 1 g (dvi Sumamed 500 mg tabletes) dozę.
Sumamed 500 mg tabletėmis gydomi tik daugiau kaip 45 kg sveriantys vaikai ir suaugusieji.
Pacientams, kurių inkstų funkcija šiek tiek sutrikusi (kreatinino klirensas > 40 ml/min.), dozę keisti nebūtina. Vartojant azitromicino pacientams, kurių kreatinino klirensas < 40 ml/min., būtina laikytis atsargumo.
Pacientai, kuriems yra sutrikusi kepenų funkcija
Šio vaisto skirti pacientams, sergantiems sunkia kepenų liga, negalima. Tokių pacientų gydymo azitromicinu tyrimai neatlikti.
Pacientai, sergantys kepenų ar inkstų ligomis, apie tai turi pasakyti gydytojui, nes gali reikėti koreguoti vaisto dozę.
Senyvi pacientai
Senyviems pacientams gydyti vartojamos tokios pat dozės. Kadangi senyviems pacientams gali būti ritmo sutrikimams palankių būklių, reikia laikytis ypatingo atsargumo dėl galimos širdies veiklos sutrikimo rizikos.
Ką daryti pavartojus per didelę Sumamed dozę?
Duomenų apie azitromicino perdozavimą nėra. Būdingi makrolidų grupės antibiotikų perdozavimo simptomai yra laikinas klausos netekimas, stiprus pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. Tokiais atvejais ligoniui reikia sugirdyti aktyvintosios anglies ir nedelsiant kreiptis pagalbos į gydytoją.
Pamiršus pavartoti Sumamed
Neišgėrus vienos vaisto dozės, ją reikia išgerti kaip galima greičiau, kai tik prisiminsite. Toliau vaistą vartoti kas 24 val. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4.       Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Šalutinis poveikis dažniausiai būna lengvas arba vidutinio sunkumo, o nutraukus vaisto vartojimą, išnyksta.
Nepageidaujamų poveikių dažnio grupės yra apibūdinamos remiantis tokiu susitarimu:
Labai dažni (≥1/10)
Dažni (nuo ≥1/100 iki <1/10)
Nedažni (nuo ≥1/1000 iki <1/100)
Reti (nuo ≥1/10000 iki <1/1000)
Labai reti (<1/10000)
Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).
Infekcijos ir infestacijos
Nedažni:                      makšties grybelis, makšties infekcija, plaučių uždegimas, grybelių, bakterijų sukelta infekcija, ryklės uždegimas, skrandžio ir žarnyno sudirginimas (gastroenteritas), kvėpavimo sistemos ligos, sloga, burnos grybelis.
Dažnis nežinomas:       stiprus viduriavimas.
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Nedažni:                        leukocitų skaičiaus sumažėjimas kraujyje, neutrofilų skaičiaus sumažėjimas kraujyje, padidėjęs eozinofilų kiekis kraujyje.
Dažnis nežinomas:        trombocitų skaičiaus sumažėjimas kraujyje, eritrocitų skaičiaus sumažėjimas kraujyje dėl jų irimo.
Imuninės sistemos sutrikimai
Nedažni:                      audinių patinimas, padidėjusio jautrumo reakcijos.
Dažnis nežinomas:       sunki alerginė reakcija.
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
Nedažni:                      apetito netekimas.
Psichikos sutrikimai
Nedažni:                        nervingumas, nemiga.
Reti:                               susijaudinimas.
Dažnis nežinomas:        agresyvumas, nerimas, kliedesys, haliucinacijos.
Nervų sistemos sutrikimai
Dažni:                            galvos skausmas.
Nedažni:                        svaigulys, apsnūdimas, skonio sutrikimas, tirpimo, niežėjimo pojūtis.
Dažnis nežinomas:        apalpimas, traukuliai, sumažėjęs jautrumas, per didelis psichomotorinis aktyvumas, uoslės išnykimas, skonio išnykimas, uoslės iškrypimas, raumenų silpnumas.
Akių sutrikimai
Nedažni:                      regos sutrikimai.
Ausų ir labirintų sutrikimai
Nedažni:                      ausų ligos, galvos sukimasis.
Dažnis nežinomas:       klausos sutrikimas, įskaitant kurtumą ir (arba) spengimą ausyse
Širdies sutrikimai
Nedažni:                      neįprastas širdies plakimas.
Dažnis nežinomas:       širdies ritmo sutrikimas (gali būti sunkus), įskaitant skilvelių tachikardiją, QT intervalo pailgėjimas elektrokardiogramoje.
Kraujagyslių sutrikimai
Nedažni:                      kraujo priplūdimas į veidą.
Dažnis nežinomas:       kraujospūdžio sumažėjimas.
Virškinimo trakto sutrikimai
Labai dažni:                 viduriavimas.
Dažni:                          vėmimas, pilvo skausmas, pykinimas.
Nedažni:                      vidurių užkietėjimas, vidurių pūtimas, nevirškinimo jausmas, skrandžio uždegimas, rijimo sutrikimas, pilvo tempimas, burnos džiūvimas, riaugėjimas, burnos gleivinės opos, padidėjusi seilių sekrecija.
Dažnis nežinomas:       kasos uždegimas, liežuvio spalvos pokyčiai.
Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai
Reti:                             nenormali kepenų funkcija, gelta.
Dažnis nežinomas:      kepenų nepakankamumas (kuris retais atvejais buvo mirtinas), žaibiškas  kepenų uždegimas, kepenų irimas.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Nedažni:                      bėrimas, niežėjimas, dilgėlinė, odos uždegimas, odos sausmė, padidėjęs prakaitavimas.
Reti:                            padidėjusio jautrumo šviesai reakcija.
Dažnis nežinomas:      sunkus išbėrimas (Steven-Johnson sindromas), sunkus odos pažeidimas (toksinė epidermio nekrolizė), tam tikra odos ir gleivinių liga (daugiaformė eritema).
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Nedažni:                      sąnarių liga, raumenų skausmas, nugaros skausmas, kaklo skausmas.
Dažnis nežinomas:       sąnarių skausmas.
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Nedažni:                      šlapinimosi sutrikimas, skausmas inkstų srityje.
Dažnis nežinomas:       ūminis inkstų nepakankamumas, inkstų uždegimas.
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Nedažni:                      kraujavimas iš gimdos, sėklidžių ligos.
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Nedažni:                      patinimas, silpnumas, nuovargis, bendrasis negalavimas, veido patinimas, krūtinės skausmas, karščiavimas, skausmas, periferinis patinimas.
Tyrimai
Dažni:                         limfocitų kiekio sumažėjimas, eozinofilų kiekio padidėjimas, bikarbonatų kiekio kraujyje sumažėjimas, bazofilų, monocitų, neutrofilų skaičiaus padidėjimas.
Nedažni:                      padidėjęs aspartataminotransferazės, alaninaminotransferazės aktyvumas, padidėjęs bilirubino, karbamido, kreatinino kiekis kraujyje, nenormalus kalio kiekis kraujyje, padidėjęs šarminės fosfatazės kiekis kraujyje, ,padidėjęs chloridų, gliukozės, trombocitų skaičius, sumažėjęs hematokritas, padidėjęs bikarbonatų kiekis, pakitęs natrio kiekis.
Sužalojimai, apsinuodijimai ir procedūrų komplikacijos
Nedažni:                      komplikacijos po procedūrų.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba
vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5.       Kaip laikyti Sumamed
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalimaišmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką
6.       Pakuotės turinys ir kita informacija
Sumamed sudėtis
-        Veiklioji medžiaga yra azitromicinas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 500 mg azitromicino (dihidrato pavidalu).
-                 Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: bevandenis kalcio-vandenilio fosfatas, hipromeliozė, kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, natrio laurilsulfatas, magnio stearatas. Tabletės plėvelė: hipromeliozė, indigokarminas (E 132), titano dioksidas (E 171), polisorbatas 80, talkas.
Sumamed išvaizda ir kiekis pakuotėje
Sumamed 500 mg yra šviesiai mėlynos, ovalios, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje įspausta ,,500“, o kitoje pusėje „PLIVA“.
PVC/Al lizdinės plokštelės.
Kartono dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė, kurioje yra 2 arba 3 tabletės.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas
Teva Pharma B.V.
Swensweg 5
2031 GA Haarlem
Nyderlandai
Gamintojai
Teva Operations Poland Sp. z o.o.
ul. Mogilska 80 
31-546 Kraków
Lenkija
PLIVA Hrvatska d.o.o.
Prilaz baruna Filipovića 25
10000 Zagreb
Kroatija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
UAB „Sicor Biotech“
Molėtų pl. 5
LT-08409 Vilnius
Tel. +370 5 266 02 03
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-01-05
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.
 
Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?