Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / TIAPRIDAL 100 mg, 20 tabl.
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

TIAPRIDAL 100 mg, 20 tabl.

Receptiniai vaistai

Kompensuojamas vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte. Jei vaistas Jums kompensuojamas, priemokos dydis priklauso nuo kodo įrašyto Jūsų recepto langelyje „Kompensacijos rūšies kodas“. Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu. Nurodytos kainos galioja tik užsisakant vaistus telefonu.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas
Tiapridal 100 mg tabletės
Tiapridas
 
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
 
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
 1. Kas yra Tiapridal ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Tiapridal
 3. Kaip vartoti Tiapridal
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Tiapridal
6.       Pakuotės turinys ir kita informacija
 
1.       Kas yra Tiapridal ir kam jis vartojamas
 
Tiapridal vartojamas suaugusiųjų, ypač senyvų ir lėtiniu alkoholizmu sergančių žmonių, ir vaikų tam tikrų elgesio sutrikimų, pasireiškiančių neramumu ir agresija, bei sutrikimų, pasireiškiančių nevalingais judesiais, gydymui.
 
 
2.       Kas žinotina prieš vartojant Tiapridal
 
Tiapridal vartoti negalima:
-                 jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
-                 jeigu yra nustatytas arba įtariamas navikas, priklausomas nuo prolaktino, pavyzdžiui, posmegeninės liaukos navikas (prolaktiną gaminanti adenoma) arba krūties vėžys;
-                 jeigu yra nustatyta arba įtariama feochromocitoma (antinksčių navikas, sukeliantis didelę hipertenziją);
-                 kai kartu vartojama levodopa arba kitokių dopaminerginių vaistų.
 
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Tiapridal.
 
 
Prasidėjus neaiškios kilmės karščiavimui, blyškimui, gausiam prakaitavimui, kraujospūdžio pokyčiams, sąmonės sutrikimams, raumenų rigidiškumui, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba skubios pagalbos skyrių, nes tai gali būti mirtinai pavojingos komplikacijos - piktybinio neurolepsinio sindromo požymiai.
 
 
 
 
 
 
 

Kad gydytojas galėtų nustatyti vaisto dozę ir (arba) prižiūrėti gydymą, būtina jį informuoti jei:
 • sergate širdies ritmo sutrikimais (gydytojas gali Jums užrašyti EKG),
 • yra įgimtas ilgas QT intervalas,
 • vartojate vaistus, kurie gali sukelti širdies ritmo, elektrolitų pusiausvyros sutrikimus (žr. 2 skyriaus poskyrį „Kiti vaistai ir Tiapridal“),
 • sergate Parkinsono liga,
 • yra inkstų veiklos sutrikimų,
 • sergate epilepsija,
 • Jums daugiau nei 65 metai (gali pasireikšti stiprus raminamasis poveikis),
 • sergate demencija,
 • sumažėjęs kalio kiekis Jūsų kraujyje,
 • turite insulto rizikos veiksnių,
 • Jums arba kažkam iš Jūsų šeimos buvo susidaręs kraujo krešulys, kadangi vaistai, tokie kaip šis, yra susiję su krešulių formavimusi,
 • Jūs arba bet kuris Jūsų giminaitis sirgo krūties vėžiu.
 
Nepaaiškinamos infekcijos ar karščiavimas, atsiradę vartojant vaistų nuo psichozių, įskaitant ir Tiapridal, gali būti tam tikrų kraujo ląstelių kiekio sutrikimo požymis. Tokiu atveju reikia skubiai ištirti kraują.
 
Vaikams
Svarbu reguliariai tikrinti šiuo vaistu gydomų vaikų sveikatą.
Tablečių negalima vartoti vaikams iki 6 metų, nes vaikas gali užspringti.
 
 
Kiti vaistai ir Tiapridal
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
Tiapridal negalima vartoti kartu su dopaminerginiais agonistais, išskyrus vartojamais Parkinsono ligai gydyti (kabergolinas, kvinagolidas) (žr. 2 skyriaus poskyrį „Tiapridal vartoti negalima“).
 
Vaistai, kurių vartoti kartu su Tiapridal nepatariama:
-                 Vaistai, galintys sukelti pavojingą širdies ritmo sutrikimą (torsade de pointes):
-                 Ia klasės antiaritminiai vaistai (chinidinas, hidrochinidinas, dizopiramidas),
-                 III klasės antiaritminiai vaistai (amjodaronas, sotalolis, dofetilidas, ibutilidas),
-                 kai kurie neuroleptikai (pimozidas, sultopridas, pipotiazinas, sertindolas, veralipidas, chlorpromazinas, levomepromazinas, trifluoperazinas, ciamemazinas, sulpiridas, haloperidolis, droperidolis, flufenazinas, pipamperonas, flupentiksolis, zuklopentiksolis),
-                 kai kurie antiparazitiniai vaistai (halofantrinas, lumefrantinas, pentamidinas),
-                 kitokie vaistai (į veną leidžiamas eritromicinas, į veną leidžiamas spiramicinas, į veną leidžiamas vinkaminas, moksifloksacinas, bepridilis, cisapridas, difemanilis, mizolastinas).
-                 Levodopa (vaistas Parkinsono ligai gydyti) – gydytojas turi paskirti mažiausią veiksmingą dozę abiejų kartu vartojamų vaistų.
-                 Jei sergate Parkinsono liga ir gydotės dopaminerginiais agonistais, išskyrus levodopą (amantadinas, apomorfinas, bromokriptinas, entakaponas, lizuridas, pergolidas, piribedilis, pramipeksolis, ropinirolis, selegilinas); jei Parkinsono liga sergančiam ligoniui būtinas gydymas Tiapridal, dopaminerginių agonistų vartojimas turi būti laipsniškai mažinamas ir nutraukiamas; dopaminerginiai agonistai gali sukelti ar pasunkinti psichikos sutrikimus.
-                 Metadonas.
-                 Vaistai, kurių sudėtyje yra alkoholio, nes alkoholis stiprina raminamąjį poveikį.
 
Vaistai, kuriuos vartoti su Tiapridal reikia atsargiai:
-                 vaistai, sukeliantys lėtą širdies plakimą (bradikardiją) (Ia klasės antiaritminiai vaistai, beta blokatoriai, kai kurie II klasės antiaritminiai vaistai, kai kurie kalcio antagonistai, širdį veikiantys glikozidai, pilokarpinas, cholinesterazės inhibitoriai);
-                 beta blokatoriai, kuriais gydomas širdies nepakankamumas (bisoprololis, karvedilolis, metoprololis, nebivololis);
 • kalio kiekį organizme mažinantys vaistai (kalio kiekį organizme mažinantys diuretikai, stimuliuojamojo poveikio vidurius laisvinantieji preparatai, į veną leidžiamas amfotericinas B, gliukokortikoidai, kosintropinas).
 
Vaistai, į kurių sąveiką su Tiapridal reikia atsižvelgti:
-                 vaistai, vartojami kraujospūdžiui mažinti (kadangi sumuojasi vaistų poveikis, didėja ortostatinės hipotenzijos pavojus);
-                 centrinę nervų sistemą slopinantys vaistai: narkotinės medžiagos (analgetikai, vaistai nuo kosulio ir pakeičiamajai opioidų terapijai vartojami vaistai); barbitūratai, benzodiazepinai, ne benzodiazepinų grupės nerimą slopinantys vaistai, hipnotikai, neuroleptikai, raminamieji antidepresantai (amitriptilinas, doksepinas, mianserinas, mirtazapinas, trimipraminas), raminamieji H1 antihistamininiai vaistai, centrinio poveikio antihipertenziniai vaistai, kitokie vaistai (baklofenas, talidomidas, pizotifenas);
 • beta blokatoriai (išskyrus esmololį, sotalolį ir nuo širdies nepakankamumo vartojamus beta blokatorius) (plečiamos kraujagyslės, ir atsiranda hipotenzijos, ypač ortostatinės, rizika);
 • nitratų dariniai ir susiję preparatai.
 
Tiapridal vartojimas su maistu ir gėrimais
Gydantis šiuo vaistu primygtinai rekomenduojama nevartoti alkoholio.
 
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
 
Nėštumas
Jei gydotės šiuo vaistu nėštumo metu, laikykitės gydytojo paskirto dozavimo ir gydymo trukmės.
Naujagimiams, kurių motinos paskutinį nėštumo trimestrą (paskutinius 3 nėštumo mėnesius) vartojo Tiapridal, gali pasireikšti šie simptomai: drebėjimas, raumenų standumas ir (arba) silpnumas, mieguistumas, sujaudinimas, kvėpavimo sutrikimas ir maitinimosi sunkumai. Jeigu jūsų naujagimiui atsirado bet kuris iš šių išvardytų simptomų, kreipkitės į savo gydytoją.
 
Jei pastojote jau besigydydama, kreipkitės į gydytoją, kad jis spręstų, ar tęsti gydymą.
 
Žindymas
Gydymo Tiapridal metu žindyti nerekomenduojama.
 
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Net vartojamas kaip rekomenduojama Tiapridal gali sukelti mieguistumą, todėl sutrikdo gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.
 
 
3.       Kaip vartoti Tiapridal
 
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 
Dozavimas
Tiapridal 100 mg tabletės skirtos suaugusiems ir vyresniems kaip 6 metų vaikams.
Gydytojas Jums paskirs mažiausią veiksmingą dozę, vėliau palaipsniui ją didins.
 
Ažitacijos ir agresijos būklės
Suaugusiesiems
Įprastinė dozė - 200 mg (2 tabletės), didžiausia paros dozė - 300 mg (3 tabletės).
 
Chorėja, Gilles de la Tourette liga
Suaugusiesiems
300–800 mg (3-8 tabletės) per parą.
Gydyti pradedama labai maža doze – 25 mg per parą (¼ tabletės), paskui dozė labai pamažu didinama iki mažiausios veiksmingos.
Vyresniems kaip 6 metų vaikams
3–6 mg/kg per parą.
 
Vyresnių kaip 6 metų vaikų sunkūs elgesio sutrikimai, pasireiškiantys ažitacija ir agresija
Dozė - 100–150 mg (1-1½ tabletės) per parą. Didžiausia paros dozė 300 mg (3 tabletės).
 
Vartojimo metodas
Vaistas yra geriamas.
 
Senyviems pacientams
Pradinė dozė gali būti mažesnė. Dozės didinimo periodas gali būti ilgesnis.
 
Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Dozės mažinti nebūtina.
 
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Dozė turi būti sumažinta, atsižvelgiant į kreatinino klirensą.
 
Ką daryti pavartojus per didelę Tiapridal dozę?
Pavartoję per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priimamąjį, nes Jums gali sutrikti širdies veikla.
Apie mirtinus atvejus dažniausiai pranešta kartu vartojant kitų vaistų nuo psichozių.
 
Pamiršus pavartoti Tiapridal
Vartokite naują dozę įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.
Jei praleidote kelias dozes iš eilės arba po vieną dozę kelis kartus, informuokite gydytoją.
 
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 
 
4.       Galimas šalutinis poveikis
 
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
 
Nepageidaujami poveikiai suklasifikuoti į grupes pagal dažnį naudojant šį susitarimą: labai dažnas (≥1/10), dažnas (nuo ≥1/100 iki <1/10), nedažnas i (nuo ≥1/1000 iki <1/100), retas (nuo ≥1/10000 iki <1/1000), labai retas (<1/10000), dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
 
Klinikinių tyrimų duomenys
Toliau išvardytas nepageidaujamas poveikis nustatytas klinikinių tyrimų metu (nurodytas dažnis, palyginti su placebu). Atkreiptinas dėmesys į tai, kad kai kada nepageidaujamą poveikį sunku atskirti nuo pagrindinės ligos simptomų.
 
Nervų sistemos sutrikimai
Dažni. Svaigulys atsistojant iš gulimos ar sėdimos padėties, galvos skausmai.
Parkinsonizmas ir susiję simptomai: drebulys, tonuso padidėjimas, sumažėjęs judėjimas ir didelis seilėtekis. Šie simptomai paprastai pašalinami vaistais nuo parkinsonizmo.
Nedažni. Akatizija (negalėjimas ilgiau sėdėti), distonija (spazmai, spazminė kreivakaklystė, akių obuolių judesių sutrikimas, mėšlungiškas žandikaulių sukandimas). Šie simptomai paprastai pašalinami vaistais nuo parkinsonizmo.
Reti. Ūminė diskinezija (judesių sutrikimas). Šis simptomas paprastai pašalinamas vaistais nuo parkinsonizmo.
 
Psichikos sutrikimai
Dažni. Apsnūdimas ar mieguistumas, nemiga, sujaudinimas, apatija.
 
Endokrininiai sutrikimai
Dažni. Tiapridas padidina prolaktino kiekį plazmoje (hiperprolaktinemija).
Kai kada hiperprolaktinemija gali sukelti mėnesinių dingimą, mėnesinių sutrikimus, krūtų pabrinkimą, pieno išsiskyrimą iš pieno liaukų nežindymo laikotarpiu, erekcijos sutrikimą.
 
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Dažni. Bendras silpnumas ar nuovargis.
Nedažni. Kūno svorio padidėjimas.
 
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Nedažni. Pieno išsiskyrimas iš pieno liaukų nežindymo laikotarpiu, mėnesinių dingimas, krūtų padidėjimas, krūtų skausmas, impotencija.
 
Duomenys, gauti vaistui esant rinkoje
Registruojant tik spontaninius pranešimus, pastebėtos dar ir šios nepageidaujamos reakcijos.
 
Širdies sutrikimai
Dažnis nežinomas. QT intervalo pailgėjimas ir širdies ritmo sutrikimai, skilvelių tachikardija, kuri gali baigtis skilvelių virpėjimu ar širdies sustojimu, netikėta mirtimi.
 
Kraujagyslių sutrikimai
Dažnis nežinomas. Ortostatinė hipotenzija (keičiant kūno padėtį iš gulimos ar sėdimos į stovimą, svaigsta galva).
Kraujo krešuliai venose, ypač esantys kojose (pasireiškia kojų patinimu, skausmu ir paraudimu) kraujagyslėmis gali nukeliauti į plaučius, sukeldami skausmą krūtinėje ir pasunkėjusį kvėpavimą.
Jeigu pasireiškė bet kuris iš paminėtų simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
 
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Dažnis nežinomas. Baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas (leukopenija), neutropenija (tam tikros baltųjų kraujo kūnelių rūšies kiekio sumažėjimas) ir agranuliocitozė (tam tikros baltųjų kraujo kūnelių rūšies išnykimas).
 
Nervų sistemos sutrikimai
Dažnis nežinomas. Vėlyvoji diskinezija, pasireiškianti nevalingais stereotipiniais daugiausia liežuvio, ir (arba) veido judesiais, kaip tai būna ilgai (daugiau kaip 3 mėnesius) vartojant bet kuriuos neuroleptikus. Anticholinerginiai antiparkinsoniniai vaistai šių reiškinių nemažina arba gali dar sustiprinti.
Kaip ir vartojant bet kokių vaistų nuo psichozės, gali pasireikšti piktybinis neuroleptinis sindromas (žr. 2 skyriaus poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“), t.y. gyvybei pavojų kelianti komplikacija.
 
Psichikos sutrikimai
Dažnis nežinomas. Sumišimas.
 
Būklės nėštumo, pogimdyminiu ir perinataliniu laikotarpiu
Dažnis nežinomas. Vaistinio preparato vartojimo nutraukimo sindromas naujagimiams (žr. 2 skyriaus poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).
 
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
 
 
5.       Kaip laikyti Tiapridal
 
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.
 
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
 
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
 
 
6.       Pakuotės turinys ir kita informacija
 
Tiapridal sudėtis
 
-                 Veiklioji medžiaga yra tiapridas. Vienoje tabletėje yra 111,1 mg tiaprido hidrochlorido, atitinkančio 100 mg tiaprido.
-                 Pagalbinės medžiagos yra manitolis (E421), mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, koloidinis hidratuotas silicio dioksidas, magnio stearatas.
 
Tiapridal išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tabletės baltos ar dramblio kaulo baltumo, apvalios, plokščios, su nuožulnia briauna abipus, su kryžmine vagele vienoje pusėje ir įspaudu „T 100“ kitoje pusėje.
Tabletę galima padalyti į lygias dozes.
 
PVC ir aliuminio lizdinės plokštelės.
Dėžutėje yra 20 tablečių lizdinėse plokštelėse.
 
Registruotojas ir gamintojas
 
Registruotojas
UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA”
A.Juozapavičiaus g. 6/2
LT-09310 Vilnius
Lietuva
 
Gamintojai
SANOFI WINTHROP INDUSTRIE
6, boulevard de l’Europe
21800 Quetigny
Prancūzija
 
arba
 
SANOFI-AVENTIS Zrt.
Campona u. 1. (Harbor Park)
1225 Budapest
Vengrija
 
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į registruotoją.
 
UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA”
A.Juozapavičiaus g. 6/2
LT-09310 Vilnius
Tel. (8-5) 275 5224
 
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-10-28
 
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.
 
 
Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?