Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / Puškalas NASONEX 50MCG/DOZĖJE, 140 dozių
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

Puškalas NASONEX 50MCG/DOZĖJE, 140 dozių

Receptiniai vaistai

Receptinis vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Nasonex 50 mikrogramų/dozėje nosies purškalas, suspensija

Mometazono furoatas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

-       Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-       Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

-       Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-       Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

Lapelio turinys

1.         Kas yra Nasonex ir kam jis vartojamas

2.         Kas žinotina prieš vartojant Nasonex

3.         Kaip vartoti Nasonex

4.         Galimas šalutinis poveikis

5.         Kaip laikyti Nasonex

6.         Kita informacija

 

 

1.       KAS YRA NASONEX IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

Koks Nasonex poveikis ?

Veiklioji suspensijos medžiaga yra gliukokortikoidas mometasono furoatas. Jis nėra anabolinis steroidas, kurio tabletėmis arba injekcijomis piktnaudžiauja kai kurie sportininkai. Įpurškus nedidelę mometasono furoato dozę į nosį, praeina čiaudulys, nosies niežulys, nustoja tekėti sekretas.

 

Kam vartojamas Nasonex?

Nasonex vartoja 3 metų bei vyresni vaikai ir suaugę žmonės.

Preparatas vartojamas šienligės (sezoninio alerginio rinito) ir nesusijusio su metų laikais (nesezoninio) alerginio rinito simptomams šalinti. Šienligė, paprastai prasidedanti tam tikru metų laiku, yra alerginė reakcija, kurią sukelia įkvėptos medžių, žolių arba piktžolių žiedadulkės, taip pat pelėsių bei grybelių sporos. Nesusijusio su metų laikais alerginio rinito simptomai tęsiasi ištisus metus. Juos sukelia padidėjęs jautrumas namų dulkių erkėms, paukščių plunksnoms ar tam tikriems maisto produktams. Dėl alergizacijos iš nosies pradeda tekėti sekretas, atsiranda čiaudulys, paburksta nosies gleivinė, užgula nosį. Nasonex mažina nosies gleivinės paburkimą ir dirginimą, todėl praeina čiaudulys, nosies niežulys, užgulimas, nustoja tekėti sekretas.

 

Suaugusiesiems ir 12 metų bei vyresniems vaikams Nasonex kartu su antibiotikais taip pat vartojamas ūminiam sinusitui gydyti.

Sinusai yra skruostikauliuose ir kaktoje esančios oru užpildytos ertmės, kurios padengtos tos pačios rūšies audiniu kaip nosis ir ryklė. Bet koks veiksnys, sukeliantis sinusų gleivinės uždegimą, gali blokuoti natūralų skysčių nutekėjimą į nosį ir ryklę bei nulemti skausmingą skysčio susikaupimą ir infekciją. Sinusito simptomai yra pilnumas ir skausmas veide arba galvos skausmas, kuris sustiprėja lenkiantis žemyn. Antibiotikai pašalina infekciją, o Nasonex slopina sinusų uždegimą – sumažina gleivinės paburkimą.

 

 

2.       KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NASONEX

 

NASONEX vartoti negalima:

-          jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) mometazono furoatui arba bet kuriai pagalbinei Nasonex medžiagai(tokiu atveju reikia pasakyti gydytojui, kad jis paskirtų kitą vaistą);

-        jeigu nosies gleivinėje yra infekcijos sukeltas uždegimas;

-        ligoniams, kuriems neseniai operuota arba sužeista nosis (tokiu atveju vaistą galima vartoti tik nosiai sugijus).

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

-        jeigu moteris žindo kūdikį, yra nėščia arba planuoja pastoti;

-        jeigu žmogus yra sirgęs arba serga tuberkulioze;

-        jeigu akys pažeistos paprastosios pūslelinės (Herpes simplex) viruso;

-        jeigu organizme yra infekcija;

-        jeigu geriama arba švirkščiama kitų kortikosteroidų.

 

Nasonex vartojantiems žmonėms reikia vengti kontakto su ligoniais, sergančiais tymais arba vėjaraupiais. Jeigu taip atsitinka, būtina pranešti gydytojui.

 

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

 

3.       KAIP VARTOTI NASONEX

 

Nasonex visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Šienligė ir nesezoninis alerginis rinitas

Suaugusiems žmonėms (tarp jų ir pagyvenusiems) ir vyresniems nei 12 metų vaikams įprastinė dozė yra 2 įpurškimai į kiekvieną nosies landą kartą per dieną.

Ligos simptomams susilpnėjus, gydytojo nurodymu dozę galima mažinti:

įpurkšti po vieną kartą į kiekvieną nosies landą  kartą per dieną. Jeigu gydantis šiuo vaistu bendra žmogaus būklė negerėja, reikia kreiptis į gydytoją: jis gali dozę padidinti iki didžiausios – 4 įpurškimų į kiekvieną nosies landą kartą per dieną. Ligos simptomams sumažėjus, gydytojo nurodymu dozę galima sumažinti: purkšti po 2 kartus į kiekvieną nosies landą kartą per dieną.

 

Vaikams nuo 3 iki 11 metų įprastinė dozė yra vienas įpurškimas į kiekvieną nosies landą kartą per dieną.

 

Kai kuriems žmonėms, sergantiems šienlige, ligos simptomai pradeda mažėti praėjus 12 val. po pirmosios dozės įpurškimo, bet pilnavertis poveikis būna tik po 2 dienų.

 

Labai svarbu vaistą vartoti reguliariai. Net pasijutus geriau, be gydytojo leidimo gydymo nutraukti negalima.

 

Sinusitas

Suaugusiems žmonėms (tarp jų ir pagyvenusiems) ir 12 metų bei vyresniems vaikams įprastinė dozė yra 2 įpurškimai į kiekvieną nosies landą 2 kartus per dieną. Jeigu gydantis šiuo vaistu bendra žmogaus būklė negerėja, reikia kreiptis į gydytoją: jis gali dozę padidinti iki 4 įpurškimų į kiekvieną nosies landą 2 kartus per dieną.

 

Gydantis šiuo vaistu, visuomet reikia laikytis gydytojo nurodymų. Negalima vartoti didesnės vaisto dozės arba purkšti jo dažniau nei nurodyta.

 

Jeigu ligoniui šienligės simptomai būna sunkūs, gydytojo leidimu Nasonex vartojimą galima pradėti 2 - 4 savaites prieš žiedadulkių sezoną: tai gali apsaugoti nuo ligos simptomų pasireiškimo. Kartu su Nasonex, ypač jei žmogui niežti ir parausta akys, galima vartoti kitų medikamentų. Pasibaigus žiedadulkių sezonui, šienligės simptomai susilpnėja, todėl gydymo gali nebereikėti.

 

Jeigu pacientas vartoja kitų kortikosteroidų (geriamųjų arba švirkščiamųjų) nuo alergijos, pradėjus gydytis Nasonex gydytojas gali patarti jų vartojimą nutraukti. Nutraukus sistemiškai veikiančių kortikosteroidų vartojimą, kai kuriems žmonėms gali atsirasti nepageidaujamų simptomų, pvz., sąnarių ir raumenų skausmas, silpnumas, depresija (tokiu atveju Nasonex vartojimo nutraukti negalima) arba kitos rūšies alerginė reakcija, pvz.: niežulys, ašarojimas, odos paraudimas ir išbėrimas. Jeigu minėti simptomai atsiranda ir žmogų vargina, reikia kreiptis į gydytoją.

 

Nosies purškiklis

Purškiklio antgalis uždengtas saugančiu nuo dulkių dangteliu. Prieš purškiant, dangtelį reikia numauti, įpurškus – užmauti.

 

Pirmą kartą naudojantis purškikliu (arba nesinaudojus juo 14 dienų arba ilgiau), jį reikia pripildyti 6-7 kartus paspaudžiant (kol bus išpurkšta vienkartinė preparato dozė į aplinką).

Iš pradžių preparato buteliuką reikia gerai supurtyti, po to paimti jį taip, kad smilius ir didysis pirštas būtų ant purškiklio viršaus, o nykštys - ant buteliuko dugno, nukreipti purškiklio antgalį į nosies landą ir paspausti purškiklį žemyn.

 

Norint, kad purškiklis veiktų gerai, reikia reguliariai jį valyti: nuimti apsauginį dangtelį ir purkštuvo antgalį, nuplauti juos šiltu vandeniu, palaikyti po tekančio vandens srove, išdžiovinti šiltoje vietoje ir uždėti ant purškiklio. Po valymo purkštuvą gali reikti pripildyti iš naujo.

 

Jeigu vaisto purškiama po 2 įpurškimus į kiekvieną nosies landą  kartą per dieną, jo pakanka 35 dienoms.

 

Kaip naudotis purškikliu

1.      Buteliuką gerai supurtyti ir numauti apsauginį dangtelį (žr. 1 pav.).

2.      Ramiai išsišnypšti nosį.

3.      Vieną nosies landą užspaudus pirštu, į kitą įkišti purškiklio antgalį ir palenkti galvą šiek tiek į priekį (žr. 2 pav).

4.      Ramiai įkvepiant pro neužspaustą nosies landą, purkštuvą vieną kartą

          paspausti.

5.      Iškvėpti pro burną. Po to dar kartą įpurkšti į tą pačią landą taip, kaip nurodyta 4 punkte.

6.      Ištraukti purškiklio antgalį iš nosies ir iškvėpti pro burną.

7.      Į kitą nosies landą purkšti taip, kaip nurodyta 3 - 6 punktuose (žr. 3 pav).

 

Pasinaudoję purškikliu, gerai nuvalykite jo antgalį švaria servetėle arba audinio gabalėliu ir užmaukite apsauginį dangtelį.

 

Kaip valyti nosies purškalą?

Kad jūsų purškalas gerai veiktų, būtina jį reguliariai valyti. Nuimkite apsauginį dangtelį ir švelniai nutraukite purškalo antgalį. Dangtelį ir antgalį nuplaukite šiltu vandeniu ir nuskalaukite po tekančia srove. Išdžiovinkite juos šiltoje vietoje. Vėl uždėkite antgalį ant buteliuko ir užmaukite apsauginį dangtelį. Prieš naudojant pirmą kartą po valymo, purškalą vėl reikia pripildyti.

 

Pavartojus per didelę Nasonex dozę

Pavartojus didesnę dozę nei nurodyta, reikia pranešti gydytojui.

 

Kartais dėl ilgalaikio arba didelių gliukokortikoidų dozių vartojimo gali sutrikti vaikų augimas ir vystymasis, taip pat kai kurių hormonų apykaita organizme.

 

Pamiršus pavartoti Nasonex

Pamiršus preparato pavartoti laiku, tai reikia padaryti tuoj pat, kai tik prisimenama, po to vartoti taip, kaip nurodyta gydytojo. Purkšti į nosį dvigubos preparato dozės negalima.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

Nasonex, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Daugeliui žmonių šalutinio poveikio Nasonex nesukelia. Kitiems, po preparato įpurškimo, gali atsirasti galvos skausmas, čiaudulys, bėgti kraujas iš nosies arba skaudėti nosį bei gerklę.

 

Retais atvejais po preparato pavartojimo gali atsirasti ūmi padidėjusio jautrumo (alerginė) reakcija. Labai retais atvejais ši reakcija gali būti sunki. Jeigu atsiranda švokščiantis alsavimas arba dusulys, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

 

Labai retais atvejais gali atsirasti skonio ir uoslės pakitimai.

 

Labai retai, purškiant į nosį gliukokortikoidų, panašių į Nasonex, gali padidėti akispūdis (dėl to gali sutrikti rega) ir atsirasti nosies pertvaros pažeidimų.

 

Jeigu atsiranda nerimą keliančių šalutinio poveikio simptomų, reikia pasitarti su gydytoju arba farmacininku.

 

 

5.       KAIP LAIKYTI NASONEX

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

 

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Nasonex vartoti negalima.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Negalima užšaldyti.

Po pirmo pavartojimo preparatas tinka vartoti 2 mėn.

 

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       KITA INFORMACIJA

 

Nasonex sudėtis

-          Veiklioji medžiaga yra mometazono furoatas. Vandeninėje Nasonex suspensijoje yra 0,05 % mometasono furoato (monohidrato pavidalu).

-          Pagalbinės medžiagos yra dispersinės celiuliozės, glicerolio, natrio citrato, citrinų rūgšties monohidrato, polisorbato 80, benzalkonio chlorido, išgryninto vandens.

 

Nasonex išvaizda ir kiekis pakuotėje

Vienkartinėje suspensijos dozėje (vienas įpurškimas) yra 50 mg mometazono furoato (monohidrato pavidalu), viename preparato buteliuke - 140 vienkartinių dozių.

 

Tiekiamas baltuose buteliukuose su purškikliu. Pakuotėje yra 1 buteliukas.

 

Rinkodaros teisės turėtojas

Schering-Plough Europe,

Rue de Stalle 73,

B-1180 Bruxelles,

Belgija

 

Gamintojas

Schering-Plough Labo NV,

Heist-op-den Berg,

Belgija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

 

Schering-Plough Central East AG filialas Lietuvoje,

Kęstučio g. 65/40

LT-08124 Vilnius

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-11-07

 

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?