Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / DONEPEZIL ORION 10MG PLEV.DENGTOS TAB. N28
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

DONEPEZIL ORION 10MG PLEV.DENGTOS TAB. N28

Receptiniai vaistai

Kompensuojamas vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte. Jei vaistas Jums kompensuojamas, priemokos dydis priklauso nuo kodo įrašyto Jūsų recepto langelyje „Kompensacijos rūšies kodas“. Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu. Nurodytos kainos galioja tik užsisakant vaistus telefonu.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Donepezil Orion 5 mg plėvele dengtos tabletės

Donepezil Orion 10 mg plėvele dengtos tabletės

donepezilo hidrochloridas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jei kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Donepezil Orion ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Donepezil Orion
 3. Kaip vartoti Donepezil Orion
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Donepezil Orion
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Donepezil Orion ir kam jis vartojamas

 

Donepezil Orion (donepezilo hidrochloridas) priklauso vaistų, vadinamų acetilcholinesterazės inhibitoriais, grupei. Smegenyse donepezilas didina medžiagos acetilcholino, susijusio su atminties funkcija, koncentraciją, kadangi laipsniškai slopina acetilcholino skilimą.

 

Jis skiriamas žmonėms, kuriems diagnozuota lengva ar vidutinio sunkumo Alzheimerio (Alzheimer) liga (lėtinė psichikos liga), demencijos (racionalaus elgesio sutrikimo) simptomams gydyti. Šie simptomai susiję su sustiprėjusiu atminties netekimu, sumišimu ir elgesio sutrikimu. Kenčiantys nuo Alzheimerio (Alzheimer) ligos junta, kad kasdienė normali veikla tampa vis sunkesnė ir sunkesnė.

 

Vaistą gali vartoti tik suaugę pacientai.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Donepezil Orion

 

Donepezil Orion vartoti negalima

 • jeigu yra alergija donepezilo hidrochloridui, piperidino dariniams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Donepezil Orion, jeigu:

 • sirgote skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa;
 • buvo arba pasireiškia traukulių ar konvulsijų;
 • sergate širdies liga, pavyzdžiui, sutrikęs arba labai lėtas Jūsų širdies ritmas;
 • sergate astma (dusuliu) arba kita lėtine plaučių liga;
 • kada nors buvo bet kokių kepenų sutrikimų sirgote hepatitu (gali tekti sumažinti Jums skiriamą dozę);
 • jeigu Jums sunku šlapintis arba sergate inkstų liga.

Taip pat pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia.

Jeigu Donepezil Orion vartojimo metu Jums atsirado bent viena iš anksčiau išvardytų būklių, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Kiti vaistai ir Donepezil Orion

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu kartu su Donepezil Orion vartojate bet kurių iš toliau išvardytų vaistų, visada pasakykite gydytojui arba vaistininkui:

 • kitokių vaistų nuo Alzheimerio (Alzheimer) ligos (pvz., galantamino ar rivastigmino);
 • vaistų nuo skausmo arba vaistų, vartojamų artritui gydyti, pvz., acetilsalicilo rūgšties (aspirino), nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NSAID), pvz., ibuprofeno ir diklofenako;
 • anticholinerginio poveikio vaistų, pvz., tolterodino;
 • antibiotikų, pavyzdžiui, eritromicino ar rifampicino;
 • vaistų grybeliui gydyti, pavyzdžiui, ketokonazolo ar itrakonazolo (grybelius naikinančių arba stabdančių jų augimą vaistų);
 • raumenis atpalaiduojančių vaistų, pavyzdžiui, diazepamo, sukcinilcholino;
 • antidepresantų (vaistų depresijai gydyti), pavyzdžiui, fluoksetino;
 • vaistų traukuliams gydyti (vaistų neleidžiančių atsirasti tam tikriems traukulių tipams), pavyzdžiui, fenitoino arba karbamazepino;
 • vaistų širdies ligoms gydyti, pavyzdžiui, chinidino, beta adrenoblokatorių (propranololo ir atenololo);
 • bendrųjų anestetikų.

 

Jeigu Jums bus atliekama operacija ir operuojant reikės bendrinės nejautros (narkozės), pasakykite gydytojui ir gydytojui anesteziologui, kad vartojate Donepezil Orion.

 

Pacientams, sergantiems inkstų liga, nesunkia ar vidutinio sunkumo kepenų liga, Donepezil Orion vartoti galima. Jei sergate inkstų arba kepenų liga, pirmiausiai apie tai pasakykite gydytojui. Pacientams, sergantiems sunkia kepenų liga, Donepezil Orion vartoti negalima.

 

Donepezil Orion vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Donepezil Orion reikia vartoti užsigeriant skysčiu (stikline vandens). Maistas vaisto poveikio neveikia. Vartojant Donepezil Orion alkoholio reikėtų nevartoti, nes jis gali keisti donepezilo poveikį.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Donepezil Orion nėščioms moterims vartoti nerekomenduojama.

Kūdikio maitinimo krūtimi laikotarpiu Donepezil Orion vartoti negalima.

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Alzheimerio (Alzheimer) liga gali sutrikdyti Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, taigi šia veikla Jums užsiimti negalima, nebent gydytojas Jums pasakys, kad tai yra saugu. Be to, šis vaistas gali sukelti nuovargį, galvos svaigimą ir raumenų mėšlungį, jeigu tai pajusite, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

 

Donepezil Orion sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

 1. Kaip vartoti Donepezil Orion

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jums skiriamo vaisto stiprumas gali būti keičiamas. Tai priklausys nuo to, kiek laiko Jūs vartojate šį vaistą ir ką rekomenduos Jūsų gydytojas. Įprastai gydymas pradedamas viena donepezilo hidrochlorido 5 mg doze kiekvieną vakarą. Po mėnesio gydytojas gali Jums paskirti gerti 10 mg dozę kiekvieną vakarą. Didžiausia rekomenduojama dozė yra 10 mg kiekvieną vakarą.

 

Donepezil Orion tabletę vartokite per burną, užgerdami vandeniu, vakare, prieš eidami miegoti.

 

Kokia Donepezil Orion vartojimo trukmė?

Jūs privalote visada vykdyti gydytojo ar vaistininko nurodymus, kaip ir kada vartoti vaisto. Nekeiskite dozės, prieš tai nepasitarę su gydytoju. Gydytojas arba vaistininkas Jums patars, kiek laiko vartoti paskirtas tabletes. Jums reikės periodiškai lankytis pas gydytoją, kad jis galėtų peržiūrėti gydymą ir įvertinti Jūsų simptomus.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Donepezil Orion dozę?

Nevartokite daugiau tablečių negu Jums rekomenduota vartoti kiekvieną dieną.

Jeigu Jūs išgėrėte daugiau negu reikėjo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jeigu negalite su juo susisiekti, iš karto skambinkite greitajai medicinos pagalbai. Visada su savimi į ligoninę pasiimkite tablečių ir pakuotę, taip gydytojas greičiau supras, ką Jūs vartojote. Perdozavimo simptomai yra šie: šleikštulys ir noras vemti, seilėtekis, prakaitavimas, lėtas širdies ritmas, žemas kraujospūdis (atsistojus pasireiškia lengvas svaigimas ar svaigulys), kvėpavimo sutrikimas, sąmonės netekimas ir traukuliai arba konvulsijos.

 

Pamiršus pavartoti Donepezil Orion

Jei pamiršote pavartoti vaisto, kitą dieną įprastu laiku išgerkite vieną tabletę. vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę. Jei ilgiau, kaip savaitę užmiršote vartoti vaistą, prieš pradedant jo vėl vartoti, pasitarkite su gydytoju.

 

Nustojus vartoti Donepezil Orion

Nenutraukite vaisto vartojimo, nebent taip patars Jūsų gydytojas. Nustojus vartoti Donepezil Orion, donepezilo sukeltas gydomasis poveikis palaipsniui mažės.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Yra pranešimų apie pasireiškusį toliau išvardytą šalutinį poveikį pacientams, vartojantiems Donepezil Orion.

 

Sunkus šalutinis poveikis

Jeigu Jums pasireiškė toliau nurodytas sunkus šalutinis poveikis, privalote nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes Jums gali prireikti neatidėliotinos medicininės pagalbos.

 • Kepenų pažeidimas, pvz., kepenų uždegimas (hepatitas). Hepatito simptomai yra šie: šleikštulys ar noras vemti, apetito nebuvimas, bendra bloga savijauta, karščiavimas, niežulys, odos ir akių pageltimas, tamsi šlapimo spalva (ji pasireiškia ne daugiau, kaip 1 iš 1000 žmonių).
 • Skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa, kurios simptomai yra tokie: skrandžio skausmas ir tarp bambos ir krūtinkaulio atsiradęs diskomforto (nevirškinimo) pojūtis (pasireiškia ne daugiau, kaip 1 iš 100 žmonių).
 • Kraujavimas į skrandį ar žarnyną, todėl išmatos tampa juodos, lyg degutas, arba dėl akivaizdaus kraujavimo iš tiesiosios žarnos (gali pasireikšti ne daugiau, kaip 1 iš 100 žmonių).
 • Traukuliai arba konvulsijos (gali pasireikšti ne daugiau, kaip 1 iš 100 žmonių.
 • Karščiavimas su raumenų sąstingiu, prakaitavimas arba sąmonės sutrikimas (tai vadinama piktybiniu neurolepsiniu sindromu). Jis pasireiškia ne daugiau kaip 1 iš 10000 žmonių.
 • Raumenų silpnumas, jautrumas ar skausmas, ypač jei tuo pat metu pasireiškia bloga bendroji savijauta ar karščiavimas arba patamsėja šlapimas. Tokį poveikį gali sukelti nenormalus raumenų irimas, kuris gali būti pavojingas gyvybei ir sukelti inkstų sutrikimų (tokia būklė vadinama rabdomiolize) (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 000 žmonių).

 

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

· viduriavimas;

·  pykinimas;

· galvos skausmas.

 

 

Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

· peršalimas;

· nuovargis;

· nemalonūs pilvo pojūčiai;

· apetito praradimas;

· bėrimas;

· haliucinacijos (matymas ar girdėjimas dalykų, kurių realiai čia nėra);

· niežulys;

· susijaudinimas;

· raumenų mėšlungis;

· agresyvus elgesys;

· nekontroliuojamas šlapinimasis;

· apalpimas;

 

· svaigulys;

· skausmas;

· vėmimas;

· nemiga (sunkumas užmigti);

· nelaimingas atsitikimas (pacientai gali būti labiau linkę kristi ir atsitiktinai susižaloti);

 

·   neįprasti sapnai, įskaitant košmarus.

 

Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių)

· retas širdies ritmas;

· kreatinkinazės aktyvumo kraujyje padidėjimas (kreatinkinazė dalyvauja raumenų medžiagų apykaitoje).

 

Retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

· judėjimo sutrikimai, pavyzdžiui, drebulys ar tremoras, raumenų sustingimas arba nevalingi judesiai, įprastai, ypač veido srities arba liežuvio, tačiau gali būti ir galūnių;

· širdies blokada.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Donepezil Orion

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Donepezil Orion sudėtis

Veiklioji medžiaga yra donepezilo hidrochloridas.

Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 5 mg donepezilo hidrochlorido, atitinkančio 4,56 mg donepezilo.

Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg donepezilo hidrochlorido, atitinkančio 9,12 mg donepezilo.

 

Pagalbinės medžiagos yra:

 

Tabletės šerdis

Laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, hidroksipropilceliuliozė, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas.

 

Tabletės plėvelė

Hipromeliozė 2910 (E464), titano dioksidas (E171), propilenglikolis, talkas.

 

Donepezil Orion išvaizda ir kiekis pakuotėje

5 mg. Baltos, apvalios, apie 7,5 mm diametro plėvele dengtos tabletės.

10 mg. Baltos, apvalios, apie 9,3 mm diametro plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra laužimo vagelė. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

 

Pakuotėse yra 14, 28, 56, 84, 98 ir 112 tablečių (vienoje lizdinėje plokštelėje jų yra 14).

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Orion Corporation

Orionintie 1

FI-02200 Espoo

Suomija

 

Gamintojas

Orion Corporation, Orion Pharma

Orionintie 1

FI-02200 Espoo

Suomija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 

UAB „ORION PHARMA“

Kubiliaus g. 6

LT-08234 Vilnius

Tel. + 370 5 2769 499

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Estija  Donepezil Orion 10 mg õhukese polümeerikattega tabletid

Suomija Donepezil Orion 5 mg tabletti, kalvopäällysteinen

Suomija Donepezil Orion 10 mg tabletti, kalvopäällysteinen

Vengrija   Donepezil Orion 10 mg filmtabletta

Lietuva  Donepezil Orion 5 mg plėvele dengtos tabletės

Lietuva  Donepezil Orion 10 mg plėvele dengtos tabletės

Lenkija  Doneprion 5 mg tabletki powlekane

Lenkija  Doneprion 10 mg tabletki powlekane

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-06-11.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

 

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?