Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / SORTIS 80MG PLEVELE DENGTOS TAB. N28
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

SORTIS 80MG PLEVELE DENGTOS TAB. N28

Receptiniai vaistai

Receptinis vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

SORTIS 10 mg plėvele dengtos tabletės

SORTIS 20 mg plėvele dengtos tabletės

SORTIS 40 mg plėvele dengtos tabletės

SORTIS 80 mg plėvele dengtos tabletės

 

Atorvastatinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-        Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

Lapelio turinys

1.      Kas yra SORTIS ir kam jis vartojamas

2.      Kas žinotina prieš vartojant SORTIS

3.      Kaip vartoti SORTIS

4.      Galimas šalutinis poveikis

5.      Kaip laikyti SORTIS

6.                   Kita informacija

 

1.             KAS YRA SORTIS IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

SORTIS priklauso vaistų, vadinamų statinais, grupei. Tai vaistai padidėjusiam lipidų kiekiui kraujyje mažinti.

 

SORTIS vartojamos padidėjusiam cholesterolio ir trigliceridų kiekiui kraujyje mažinti tuo atveju, jeigu kitos gydymo priemonės (gydytojo skirta dieta, fiziniai pratimai, kūno svorio mažinimas) yra nepakankamai veiksmingos. Jeigu Jums yra padidėjusi širdies ligų rizika, SORTIS gali būti vartojamas šios rizikos sumažinimui, net jeigu Jūsų cholesterolio kiekis kraujyje yra normalus. Gydymo metu Jūs turėtumėte laikytis standartinės cholesterolio mažinančios dietos.

 

2.             KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SORTIS

 

SORTIS vartoti negalima

-      jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) atorvastatinui arba panašiems lipidų kiekį kraujyje mažinantiems vaistams, bet kuriai pagalbinei SORTIS medžiagai (žr. 6 skyrių);

-        jeigu sergate arba sirgote kepenų liga;

-        jeigu dėl neaiškios priežasties buvo nenormalūs kepenų funkcijos kraujo tyrimai;

-        jeigu esate galinti pastoti moteris ir nevartojate tinkamos kontracepcijos;

-        jeigu esate nėščia arba ketinate pastoti;

-                    jeigu krūtimi maitinate kūdikį.

 

Specialių atsargumo priemonių vartojant SORTIS reikia

Aplinkybės, kurioms esant, SORTIS gali netikti, yra šios:

-               jeigu Jūs anksčiau turėjote insultą su kraujavimu į smegenis ar turite mažų skysčio kišenių smegenyse po ankstesnio insulto.

-               jeigu sutrikusi inkstų veikla;

-               jeigu yra pernelyg sumažėjęs skydliaukės aktyvumas (hipotirozė);

-               jeigu kartojasi nepaaiškinami raumenų diegliai ar skausmai, Jums ar Jūsų kraujo giminaičiams buvo diagnozuotas raumenų sutrikimas;

-               jeigu anksčiau vartojant lipidų kiekį kraujyje mažinančių vaistų (pvz., kitų statinų ar fibratų), pasireiškė raumenų sutrikimas;

-               jeigu reguliariai geriate daug alkoholio;

-               jeigu Jūs kada nors sirgote kepenų liga

-               jeigu esate vyresni negu 70 metų.

 

Prieš pradėdami vartoti SORTIS, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką, jeigu Jūs:

-                      sergate sunkiu kvėpavimo nepakankamumu.

 

Jeigu yra nurodytų aplinkybių, prieš pradedant gydymą šiuo medikamentu ir periodiškai gydymo SORTIS metu, gydytojas turės atlikti Jums kraujo tyrimus ir numatyti su raumenimis susijusio šalutinio poveikio riziką. Su raumenimis susijusio šalutinio poveikio, pavyzdžiui, rabdomiolizės, rizika būna didesnė, vartojant kartu kai kurių vaistų (žr. 2 skyriuje skyrelį ,,Kitų vaistų vartojimas“).

 

Kitų vaistų vartojimas

Kai kurie vaistai gali keisti SORTIS poveikį arba jų poveikį gali keisti SORTIS. Dėl tokios sąveikos gali sumažėti vieno arba abiejų kartu vartojamų vaistų veiksmingumas. Be to, gali padidėti šalutinio poveikio, įskaitant svarbios būklės, dėl kurios nyksta raumenys, vadinamos rabdomiolize (ši būklė aprašyta 4 skyriuje), rizika arba toks poveikis pasunkėti.

-        Vaistai, kurie veikia imuninę sistemą (pvz., ciklosporinas).

-        Kai kurie antibiotikai ar priešgrybeliniai vaistai (pvz.: eritromicinas, klaritromicinas, telitramicinas, ketokonazolas, itrakonazolas, vorikonazolas, flukonazolas, pozakonazolas, rifampicinas, fuzido rūgštis).

-        Kiti vaistai, kurie reguliuoja lipidų kiekį organizme (pvz.: gemfibrozilas, kiti fibratai, kolestipolis).

-        Kai kurie kalcio kanalų blokatoriai, kuriais gydoma krūtinės angina ar padidėjęs kraujospūdis (pvz.: amlodipinas, diltiazemas), vaistai, kurie reguliuoja širdies plakimą (pvz., digoksinas, verapamilis, amjodaronas).

-        Vaistai, kuriais gydoma ŽIV infekcija (pvz.: ritonaviras, lopinaviras, atazanaviras, indinaviras, darunaviras ir kt.).

-        Kiti žinomi su SORTIS sąveikaujantys vaistai, įskaitant ezetimibą (kuris mažina cholesterolio kiekį), varfariną (kuris mažina kraujo krešėjimą), geriamuosius kontraceptikus, stiripentolą (prieštraukulinį epilepsijai gydyti vartojamą vaistą), cimetidiną (rėmeniui ir skrandžio opaligei gydyti vartojamą vaistą), fenazoną (vaistą nuo skausmo) ir skrandžio rūgštingumą mažinančius antacidinius preparatus (vaistus nuo virškinimo sutrikimų, kurių sudėtyje yra aliuminio ar magnio).

 -                   Nereceptiniai vaistiniai preparatai, kurių sudėtyje yra Jonažolės.  

 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

SORTIS vartojimas su maistu ir gėrimais

Nurodymus, kaip vartoti SORTIS, žr. 3 skyriuje. Be to, atkreipkite dėmesį į toliau išvardytas aplinkybes.

 

Greipfrutų sultys

Greipfrutų sultyse yra medžiagų, galinčių keisti SORTIS veikimą. Gydantis SORTIS tabletėmis, negalima gerti daugiau kaip vienos arba dviejų mažų stiklinių greipfrutų sulčių per parą.

 

Alkoholis

Vartojant šį vaistą, nevartokite daug alkoholio. Išsamią informaciją žr. 2 skyriuje ,,Specialių atsargumo priemonių vartojant SORTIS reikia“.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti, SORTIS vartoti negalima.

Vaisingoms moterims SORTIS vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai naudojamas patikimas kontracepcijos būdas.

Žindymo laikotarpiu SORTIS vartoti negalima.

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu vartojamo SORTIS saugumas iki šiol neįrodytas.  Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Paprastai šis vaistinis preparatas neįtakoja gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus. Bet jeigu vaistas veikia Jūsų gebėjimą vairuoti arba valdyti mechanizmus ar įrenginius, vairuoti ir mechanizmų valdyti negalima.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines SORTIS medžiagas

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.             KAIP VARTOTI SORTIS

 

Prieš gydymą SORTIS gydytojas lieps valgyti maistą, kuriame mažai cholesterolio. Tokios dietos būtina laikytis ir visą SORTIS gydymo laikotarpį.

 

Įprasta pradinė SORTIS dozė suaugusiems ir 10 metų ar vyresniems vaikams ir paaugliams yra 10 mg atorvastatino vieną kartą per parą. Prireikus, gydytojas gali dozę didinti iki tokios, kurios Jums reikia. Gydytojas dozę keis kas 4 savaites ar rečiau. Didžiausia SORTIS paros dozė yra 80 mg vieną kartą per parą suaugusiems ir 20 20 mg vieną kartą per parą vaikams ir paaugliams.

 

SORTIS tabletę reikia nuryti visą,  užgeriant vandeniu, ją galima vartoti bet kuriuo paros metu valgant arba nevalgius. Vis dėlto stenkitės vartoti tabletes kiekvieną dieną tuo pačiu metu.

 

SORTIS visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Gydymo SORTIS trukmę nustato gydytojas

 

Jeigu galvojate, kad SORTIS veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui.

 

Pavartojus per didelę SORTIS dozę

Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug SORTIS tablečių (didesnę už įprastą paros dozę), kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

 

Pamiršus pavartoti SORTIS

Jeigu pamiršote išgerti dozę, paprasčiausiai išgerkite kitą dozę reikiamu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti SORTIS

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo ar norite nutraukti gydymą, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

SORTIS, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. 

 

Jeigu pasireiškė bet kuris iš toliau nurodytų sunkių šalutinių poveikių, nutraukite tablečių vartojimą ir nedelsiant pasakykite gydytojui arba vykite į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių.

 

Retas (pasireiškia 1 – 10 pacientų iš 10 000):

 

-               Staigi alerginė reakcija, kuri sukelia veido, liežuvio ar gerklės tinimą, dėl ko gali labai pasunkėti kvėpavimas

 

-               Sunki odos būklė, kuri pasireiškia odos lupimusi ir tinimu, pūslių susidarymu ant odos, burnos, akių, lytinių organų ir karščiavimu. Odos išbėrimas, nevienodomis rausvomis dėmėmis, ypač delnų ir padų srityje, kurios gali virsti pūslėmis  

 

-               Raumenų silpnumas, jautrumas arba skausmas, ypač, jeigu tuo pačiu metu jaučiatės prastai arba pakilo aukšta temperatūra, gali atsirasti dėl nenormalaus raumenų irimo, tai gali pasireikšti sunkia gyvybei pavojinga būkle sukeliančia inkstų sutrikimus.

 

Labai retas šalutinis poveikis, kuris pasireiškia rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų:

 

-               Jeigu dėl nepaaiškinamų priežasčių pasireiškia neįprastas kraujavimas arba atsiranda mėlynių, tai gali rodyti kepenų funkcijos sutrikimą. Turite kiek galima greičiau kreiptis į gydytoją.

 

Kitas galimas šalutinis poveikis vartojant SORTIS:

 

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia nuo 1 iki 10 pacientų iš 100)

 

·               Nosies ančių uždegimas, gerklės skausmas, kraujavimas iš nosies

·               Alerginės reakcijos

·               Gliukozės koncentracijos kraujyje padidėjimas (jeigu sergate diabetu, reikia ir toliau atidžiai stebėti gliukozės koncentraciją kraujyje), kreatino kinazės padaugėjimas kraujyje.

·               Galvos skausmas

·               Pykinimas, vidurių užkietėjimas, dujų susikaupimas virškinimo trakte, nevirškinimas, viduriavimas

·               Sąnarių skausmas, raumenų skausmas, nugaros skausmas

·               Gali būti nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų kraujyje rodmenys

 

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia nuo 1 iki 10 pacientų iš 1000s):

·               Anoreksija (apetito išnykimas), kūno svorio padidėjimas, gliukozės koncentracijos sumažėjimas kraujyje (jeigu sergate diabetu, reikia ir toliau atidžiai stebėti gliukozės koncentraciją kraujyje)

·               Košmarai, nemiga

·               Galvos svaigimas, rankų ir kojų pirštų nutirpimas ar dilgčiojimas, skausmo ar lytėjimo jutimų susilpnėjimas, skonio pojūčio pakitimai, atminties praradimas

·               Miglotas matymas

·               Skambėjimas ausyse ir (arba) galvoje

·               Vėmimas, raugėjimas, pilvo skausmai viršutinėje ir apatinėje dalyje, pankreatitas (kasos uždegimas, dėl kurio pasireiškia pilvo skausmas)

·               Hepatitas (kepenų uždegimas)

·               Odos išbėrimas, niežulys, dilgėlinė, plaukų slinkimas

·               Kaklo skausmas, raumenų nuovargis

·               Nuovargis, bloga savijauta, silpnumas, krūtinės skausmas, patinimas (edema), ypač kulkšnių, kūno temperatūros padidėjimas

·               Baltųjų kraujo ląstelių aptikimas šlapime

 

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia nuo 1 iki 10 pacientų iš 10 000):

·               Regėjimo sutrikimas

·               Nepaaiškinamas kraujavimas ar mėlynių atsiradimas

·               Gelta (odos ir akių baltymo pageltimas)

·               Sausgyslių trauma

 

Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų)

·         Alerginė reakcija, kurios simptomais gali būti staigus dusulys ir krūtinės skausmas ar veržimas, akių vokų, veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės tinimas, kvėpavimo pasunkėjimas, apalpimas

·         Prikurtimas

·         Ginekomastija (vyrų ar moterų krūtų padidėjimas).

 

Vartojant kai kuriuos statinus (tam tikros grupės vaistai, kurie mažina lipidų kiekį organizme), gali pasireikšti toliau išvardytas šalutinis poveikis:

·               Lytinės funkcijos sutrikimas

·               Depresija

·               Kvėpavimo sutrikimas, įskaitant nuolatinį kosulį ir (arba) kvėpavimo pasunkėjimą ar karščiavimą.

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.

 

 

5.       KAIP LAIKYTI SORTIS

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

 

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po ,,tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, SORTIS vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.                   KITA INFORMACIJA

 

SORTIS sudėtis yra

Veiklioji medžiaga yra atorvastatinas.

Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg atorvastatino (atorvastatino kalcio druskos trihidrato pavidalu).

Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 20 mg atorvastatino (atorvastatino kalcio druskos trihidrato pavidalu).

Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 40 mg atorvastatino (atorvastatino kalcio druskos trihidrato pavidalu).

Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 80 mg atorvastatino (atorvastatino kalcio druskos trihidrato pavidalu).

-        Kitos pagalbinės medžiagos SORTIS yra:

Pagalbinės tablečių medžiagos: kalcio karbonatas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, polisorbatas 80, hidroksipropilceliuliozė, magnio stearatas.

 

Pagalbinės tablečių plėvelės medžiagos yra hipromeliozė, makrogolis 8000, titano dioksidas (E 171), talkas, simetikonas, stearato emulsikliai, standikliai, benzoinė rūgštis ir sorbo rūgštis.

 

SORTIS išvaizda ir kiekis pakuotėje

SORTIS 10 mg plėvele dengtos tabletės. Tabletės yra baltos, apvalios formos, dengtos plėvele, vienoje pusėje yra įspaustas skaitmuo “10”, kitoje - užrašas “ATV”.

SORTIS 20 mg plėvele dengtos tabletės. Tabletės yra baltos, apvalios formos, dengtos plėvele, vienoje pusėje yra įspaustas skaitmuo “20”, kitoje - užrašas “ATV”.

SORTIS 40 mg plėvele dengtos tabletės. Tabletės yra baltos, apvalios formos, dengtos plėvele, vienoje pusėje yra įspaustas skaitmuo “40”, kitoje - užrašas “ATV”.

SORTIS 80 mg plėvele dengtos tabletės. Tabletės yra baltos, apvalios formos, dengtos plėvele, vienoje pusėje yra įspaustas skaitmuo “80”, kitoje - užrašas “ATV”.

 

Tiekiamos kartoninėje dėžutėje, kurioje yra 28 arba 30 SORTIS plėvele dengtų tablečių lizdinėse plokštelėse.

 

Tiekiamos šio vaisto 5 mg, 10 mg, 20 mg ir 40 mg kramtomosios tabletės ir 10 mg, 20 mg, 40 mg

ir 80 mg plėvele dengtos tabletės.

 

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

Pfizer Europe MA EEIG

Ramsgate Road, Sandwich, Kent, CT13 9NJ

Jungtinė Karalystė

 

Gamintojas

Pfizer Manufacturing Deutschland GmbH

Betriebsstätte Freiburg

Mooswaldallee 1

79090 Freiburg

Vokietija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

 

Pfizer Luxembourg SARL, filialas Lietuvoje

Goštauto 40a

LT 01112 Vilnius

Tel. +3705 2514000

 

 

Šis vaistinis preparatas yra registruotas šalyse narėse Europos ekonominėje zonoje sekančiais pavadinimais:

 

Austrija, Bulgarija, Čekijos Respublika, Estija,

Vokietija, Vengrija, Latvija, Lietuva,

Lenkija, Rumunija, Slovakija, Slovenija

Sortis

Belgija, Kipras, Suomija, Graikija, Airija, Italija, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija, Švedija, Jungtinė Karalystė

Lipitor

Danija, Graikija, Islandija, Portugalija, Ispanija

Zarator

Suomija

Orbeos

Prancūzija

Tahor

Vokietija

Atorvastatin Pfizer, Liprimar

Graikija

Edovin

Vengrija

Obradon

Italija

Torvast, Totalip, Xarator

Portugalija

Atorvastatina Parke-Davis, Texzor

Ispanija

Cardyl, Atorvastatina Nostrum, Atorvastatina Pharmacia, Prevencor

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-09-30

 

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

 

 

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?