Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / STOCRIN 600mg plevele dengtos tab.N30
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

STOCRIN 600mg plevele dengtos tab.N30

Receptiniai vaistai

Kompensuojamas vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte. Jei vaistas Jums kompensuojamas, priemokos dydis priklauso nuo kodo įrašyto Jūsų recepto langelyje „Kompensacijos rūšies kodas“. Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu. Nurodytos kainos galioja tik užsisakant vaistus telefonu.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Svarbi informacija
Svarbi informacija

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

STOCRIN 600 mg plėvele dengtos tabletės

efavirenzas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

• Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

• Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

• Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

• Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra STOCRIN ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant STOCRIN
3. Kaip vartoti STOCRIN
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti STOCRIN
6. Kita informacija

1. KAS YRA STOCRIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

STOCRIN priklauso antiretrovirusinių vaistų, vadinamų ne nukleozidų atvirkštinės transkriptazės inhibitoriais (NNATI), grupei. Tai yra antiretrovirusinis vaistas, kuris kovoja su žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcine liga, mažindamas viruso kiekį kraujyje.

Gydytojas Jums paskyrė STOCRIN, nes esate užsikrėtęs ŽIV. STOCRIN, vartojamas kartu su kitais antiretrovirusiniais vaistais, mažina viruso kiekį kraujyje.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT STOCRIN STOCRIN vartoti negalima

• jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) efavirenzui arba bet kuriai pagalbinei STOCRIN medžiagai, kurios nurodytos šio lapelio pabaigoje. Kreipkitės į gydytoją arba vaistininką patarimo.

• jeigu sergate sunkia kepenų liga.

• jeigu šiuo metu vartojate bet kurį iš šių vaistų:

− astemizolį arba terfenadiną (vartojami alergijos simptomams gydyti);

− bepridilį (vartojamas širdies ligai gydyti);

− cisapridą (vartojamas rėmeniui gydyti);

− skalsių alkaloidus (pavyzdžiui, ergotaminą, dihidroergotaminą, ergonoviną ir metilergonoviną) (vartojami migrenai ir klasterinio tipo galvos skausmams gydyti);

− midazolamą arba triazolamą (vartojami miegui gerinti);

− pimozidą (vartojamas tam tikriems psichikos sutrikimams gydyti);

− jonažolę (Hypericum perforatum) (augalinis vaistinis preparatas, vartojamas depresijai ir nerimui gydyti.

Jeigu vartojate bet kurį iš šių vaistų, nedelsiant pasakykite gydytojui. Kartu su STOCRIN vartojami šie vaistai gali sukelti sunkų ir (arba) gyvybei pavojingą šalutinį poveikį arba dėl jų STOCRIN gali nepakankamai veikti.

Specialių atsargumo priemonių reikia

• STOCRIN būtina vartoti kartu su kitais ŽIV slopinančiais vaistais. Jei paskirtas gydymas neapsaugojo nuo viruso dauginimosi ir pradedama gydyti STOCRIN, kartu pradėti vartoti ir kitokį ŽIV slopinantį anksčiau dar nevartotą vaistą.

• Vis dėlto vartodami šį vaistą galite perduoti ŽIV, todėl svarbu imtis atsargumo priemonių, kad išvengtumėte infekcijos perdavimo kitiems žmonėms per lytinį kontaktą ar kraujo preparatus. Šis vaistas neišgydo nuo ŽIV infekcinės ligos, ir ji gali vėl progresuoti ar prasidėti su ŽIV susijusi liga.

• Jus, vartojantį STOCRIN, ir toliau stebės gydytojas.

Pasakykite gydytojui:

− jeigu sirgote ar sergate psichikos liga, įskaitant depresiją, priklausomybę nuo narkotinių medžiagų ar alkoholio. Jeigu Jūs jaučiatės nusiminęs, mąstote apie savižudybę ar turite keistų minčių, nedelsiant pasakykite gydytojui (žr. 4 skyrių, "Galimas šalutinis poveikis").

− jeigu Jums yra buvę traukulių priepuolių arba buvote gydytas vaistais nuo traukulių, pavyzdžiui, karbamazepinu, fenobarbitaliu ar fenitoinu. Jeigu vartojate bet kurį iš šių vaistų, gydytojui gali tekti patikrinti prieštraukulinio vaisto kiekį Jūsų kraujyje, kad įsitikintų jog jis nepakito kol vartojate STOCRIN. Gydytojas Jums gali paskirti kitą vaistą nuo traukulių.

− jeigu sirgote ar sergate kepenų liga, įskaitant aktyvų lėtinį hepatitą. Didesnė sunkių ir galimai gyvybei pavojingų kepenų funkcijos sutrikimų rizika yra pacientams, sergantiems lėtiniu hepatitu B ar C ir gydomiems antiretrovirusinių vaistų deriniu. Jūsų gydytojas gali atlikti kraujo tyrimus, kad įvertintų Jūsų kepenų veiklą, arba gali vietoje šio vaisto paskirti kitokį vaistą. Jeigu sergate sunkia kepenų liga, STOCRIN nevartokite (žr. 2 skyrių "STOCRIN vartoti draudžiama").

• Pradėję vartoti STOCRIN, būkite atidūs dėl:

− galvos svaigimo, pablogėjusio miego, mieguistumo, pablogėjusio dėmesingumo arba nenormalių sapnų požymių. Šie nepageidaujami poveikiai gali atsirasti pirmąją ar antrąją gydymo parą ir dažniausiai pranyksta po pirmųjų 2 – 4 savaičių.

− bet kokių odos bėrimo požymių. Jeigu pastebėjote bet kokių ūminio bėrimo požymių kartu su pūslių atsiradimu ar karščiavimu, STOCRIN nebevartokite ir nedelsiant pasakykite gydytojui. Jeigu Jums yra buvę bėrimų kito NNATI vartojimo metu, Jums gali būti padidėjęs išbėrimų pavojus, vartojant STOCRIN.

− bet kokių uždegimo arba infekcijos požymių. Kai kuriems pacientams, sergantiems pažengusia ŽIV infekcija (AIDS) ir anksčiau sirgusiems oportunistine infekcija, pradėjus gydymą nuo ŽIV, greitai gali pasireikšti ankstesnių infekcijų uždegimo požymių ir simptomų. Manoma, kad šie simptomai atsiranda dėl pagerėjusio organizmo imuninio atsako, leidžiančio organizmui kovoti su infekcijomis, kurios galėjo būti jame išlikusios, nesukeldamos akivaizdžių simptomų. Jeigu jūs pastebėjote bet kokius infekcijos simptomus, nedelsdami pasakykite gydytojui.

− kūno riebalų pokyčių. Sudėtinį antiretrovirusinį gydymą gaunantiems pacientams gali persiskirstyti, susikaupti arba sumažėti kūno riebalų. Pastebėję kūno riebalų pokyčių, pasakykite gydytojui.

− kaulų sutrikimų. Taikant sudėtinį antiretrovirusinį gydymą, kai kuriems pacientams gali atsirasti kaulų liga, vadinama kaulų nekroze (kaulų audinio žuvimas, atsiradęs sutrikus kraujo patekimui į kaulą). Tarp daugelio šios ligos rizikos veiksnių gali būti sudėtinio antiretrovirusinio gydymo trukmė, kortikosteroidų vartojimas, alkoholio vartojimas, stiprus imuniteto slopinimas, padidėjęs kūno masės indeksas (antsvoris). Kaulų nekrozės požymiai yra sąnarių sustingimas, skausmai (ypač klubų, kelių ir pečių sąnarių) ir pasunkėję judesiai. Jeigu pastebite kuriuos nors iš šių simptomų, pasakykite apie tai savo gydytojui.

Vartojimas vaikams

STOCRIN 600 mg plėvele dengtas tabletes gali vartoti trejų metų ir vyresni vaikai, jei gali nuryti tabletes (žr. „Kaip vartoti STOCRIN").

Kitų vaistų vartojimas

Su STOCRIN negalima vartoti tam tikrų vaistų. Jie nurodyti 2 skyriaus pradžioje "STOCRIN vartoti negalima". Tai kai kurie dažnai vartojami vaistai ir augalinis vaistinis preparatas (jonažolė), kurie gali sukelti sunkią sąveiką.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto ir augalinius vaistinius preparatus, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Galima STOCRIN sąveika ir su kitais vaistais, todėl gali pakisti STOCRIN ar kitų vaistų kiekis kraujyje. Tai gali sutrikdyti tinkamą vaistų veikimąarba pasunkinti bet kurį šalutinį poveikį. Esant reikalui, gydytojas gali koreguoti vaisto dozę arba ištirti kiekį Jūsų kraujyje. Jeigu vartojate kurį nors iš toliau išvardytų vaistų, būtinai pasakykite gydytojui:

 •  Kiti vaistai, vartojami ŽIV infekcijai gydyti:

- proteazių inhibitoriai: darunaviras, indinaviras, lopinaviras ir ritonaviras, ritonaviras, ritonaviras kartu su atazanaviru, sakvinaviras arba fozamprenaviras ir sakvinaviras. Gydytojas gali nuspręsti skirti Jums kitą vaistą arba pakeisti proteazių inhibitorių dozę.

- maravirokas.

- sudėtinis vaistas ATRIPLA, kurio sudėtyje yra efavirenzo, emtricitabino ir tenofoviro. STOCRIN vartoti kartu su ATRIPLA negalima, nes jo sudėtyje yra STOCRIN veikliosios medžiagos efavirenzo.

 •  Vaistai, vartojami bakterinės kilmės infekcijoms gydyti, įskaitant tuberkuliozę ir su AIDS susijusį Mycobacterium avium kompleksą: klaritromicinas, rifabutinas, rifampicinas. Gydytojas gali nuspręsti pakeisti dozę arba paskirti Jums kitą antibiotiką. Be to, gydytojas gali Jums paskirti didesnę STOCRIN dozę.
 •  Vaistai, vartojami grybelinėms infekcijos gydyti (priešgrybeliniai):

- vorikonazolas. STOCRIN gali sumažinti vorikonazolo kiekį kraujyje ir vorikonazolas gali padidinti STOCRIN kiekį kraujyje. Jeigu šiuos du vaistus vatojate kartu, vorikonazolo dozę reikia padidinti, o efavirenzo dozę – sumažinti. Pirmiausia būtina pasitarti su Jūsų gydytoju.

- itrakonazolas. STOCRIN gali sumažinti itrakonazolo kiekį kraujyje.

- pozakonazolas. STOCRIN gali sumažinti pozakonazolo kiekį kraujyje.

 •  Vaistai, vartojami traukuliams gydyti (prieštraukuliniai): karbamazepinas, fenitoinas, fenobarbitalis. STOCRIN gali sumažinti arba padidinti prieštaukulinio vaisto kiekį kraujyje.

Karbamazepinas gali sumažinti STOCRIN veiksmingumą. Jūsų gydytojui gali reikėti nuspręsti dėl kito vaisto nuo traukulių skyrimo.

 •  Vaistai, vartojami riebalų kiekiui kraujyje mažinti (kitaip dar vadinami statinais): atorvastatinas, pravastatinas, simvastatinas. STOCRIN gali sumažinti statinų kiekį kraujyje. Gydytojas ištirs Jūsų cholesterolio kiekį ir nuspręs, ar reikia koreguoti Jūsų vartojamo statino dozę.
 •  Metadonas (priklausomybei nuo opiatų gydyti vartojamas vaistas). Gydytojas gali pakeisti Jūsų vartojamą metadono dozę.
 •  Sertralinas (depresijai gydyti vartojamas vaistas). Gydytojas gali pakeisti Jūsų vartojamą sertralino dozę.
 • Diltiazemas arba į jį panašūs vaistai (vadinami kalcio kanalo blokatoriais): pradėjus vartoti

STOCRIN, Jūsų gydytojui gali reikėti vartojamą kalcio kanalų blokatoriaus dozę koreguoti.

 •  Imunosupresantai, pavyzdžiui, ciklosporinas, sirolimuzas arba takrolimuzas (vaistai, vartojami apsaugoti nuo transplantuoto organo atmetimo): pradėjus arba nustojus vartoti STOCRIN, gydytojas atidžiai patikrins imunosupresanto kiekį Jūsų kraujyje ir galbūt koreguos jo dozę.
 •  Hormoniniai kontraceptikai, pavyzdžiui, tabletės nuo nėštumo, švirkščiami kontraceptikai (pavyzdžiui, Depo-Provera) arba implantuojami kontraceptikai (pavyzdžiui, Implanon): Jums taip pat reikia naudoti patikimą barjerines kontracepcijos būdą (žr. Nėštumas ir žindymo laikotarpis). STOCRIN gali sumažinti hormoninių kontraceptikų veiksmingumą. Nustatyta pastojimo atvejų moterims, kurios vartojo STOCRIN kontraceptinio implanto vartojimo metu, nors nebuvo pripažinta, kad gydymas STOCRIN susilpnintų kontraceptiko poveikį.
 • Varfarinas (kraujo krešėjimui mažinti vartojamas vaistas). Gydytojas gali koreguoti Jūsų vartojamą varfarino dozę.

STOCRIN vartojimas su maistu ir gėrimais

STOCRIN vartojant nevalgius gali sumažėti nepageidaujamas poveikis.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Gydymo STOCRIN metu ir 12 savaičių po jo moteriai pastoti negalima. Jūsų gydytojas norėdamas įsitikinti, kad prieš gydymą STOCRIN nesate nėščia, gali pareikalauti, kad atliktumėte nėštumo testą.

Jeigu galite pastoti STOCRIN vartojimo metu, Jums reikia naudoti patikimas barjerines kontracepcijos priemones (pvz., prezervatyvus) kartu su kitais kontracepcijos būdais, įskaitant geriamuosius kontraceptikus (tabletes) arba kitus hormoninius kontraceptikus (pvz., implantus ar injekcijas). Baigus gydymą efavirenzas kuriam laikui gali išlikti kraujyje, todėl, kaip aprašyta aukščiau, turite ir toliau vartoti kontraceptines priemones dar 12 savaičių baigus vartoti STOCRIN.

Nedelsdama pasakykite gydytojui, jeigu esate nėščia ar ketinate pastoti. Nėščioji STOCRIN gali vartoti tik tada, kai gydytojas nusprendžia, kad tai neišvengiama. Prieš vartojant bet kokį vaistą, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nėštumo metu efavirenzu gydytų gyvūnų palikuonims ir moterų naujagimiams stebėti sunkūs apsigimimai. Jeigu nėštumo metu vartojate STOCRIN, gydytojas gali pareikalauti periodiškai atlikti kraujo ir kitus diagnostikos tyrimus Jūsų vaisiaus vystymuisi stebėti.

Vartodama STOCRIN, kūdikio nežindykite.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

STOCRIN gali sukelti galvos svaigimą, pablogėjusį dėmesingumą arba mieguistumą. Jeigu Jūsų būklė yra pakitusi, nevairuokite ir nesinaudokite jokiais įrankiais arba mechanizmais.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines STOCRIN medžiagas

Kiekvienoje vaisto paros dozėje, t. y. 600 mg, yra 250 mg laktozės.

Jei gydytojas Jums sakė, kad netoleruojate kai kurių cukraus rūšių, kreipkitės į savo gydytoją prieš pradėdami vartoti šį vaistinį preparatą. Asmenys, kuriems yra šis sutrikimas, gali vartoti efavirenzo geriamąjį tirpalą, kuriame nėra laktozės.

3. KAIP VARTOTI STOCRIN

STOCRIN visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Rekomenduojama nuryti visą tabletę, užsigeriant vandeniu. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

• STOCRIN vartojamas per burną. STOCRIN rekomenduojama vartoti nevalgius, t.y. 1 valanda prieš valgį arba 2 valandos po valgio, geriau prieš miegą. Tai gali palengvinti kai kuriuos šalutinius poveikius (pavyzdžiui, galvos svaigimą, mieguistumą).

• Suaugusiesiems skiriama 600 mg dozė vieną kartą per parą.

• STOCRIN dozę gali reikėti padidinti arba sumažinti, jeigu kartu vartojate tam tikrų vaistų (žr. Kitų vaistų vartojimas)

Gydytojas paskirs Jums tinkamą dozę.

• STOCRIN reikia vartoti kasdien.

• ŽIV ligai gydyti niekada nevartokite vieno STOCRIN. Visada jį reikia vartoti kartu su kitais nuo ŽIV vartojamais vaistais.

Vartojimas vaikams

• Daugiau kaip 40 kg sveriantiems vaikams skiriama 600 mg dozė vieną kartą per parą.

• Mažiau kaip 40 kg sveriantiems vaikams dozė apskaičiuojama pagal kūno masę ir vartojama vieną kartą per parą, kaip nurodyta lentelėje:

Kūno masė

kg

STOCRIN

dozė (mg) *

Nuo 13 iki <15

200

Nuo 15 iki <20

250

Nuo 20 iki <25

300

Nuo 25 iki <32,5

350

Nuo 32,5 iki <40

400

* tiekiamos STOCRIN 50 mg, 200 mg ir 600 mg plėvele dengtos tabletės

Pavartojus per didelę STOCRIN dozę

Jei išgėrėte per daug STOCRIN, konsultacijos kreipkitės į gydytoją ar artimiausią skubios pagalbos skyrių. Vaisto pakuotę pasiimkite kartu su savimi, kad būtų lengviau apibūdinti ką išgėrėte.

Pamiršus pavartoti STOCRIN

Stenkitės nepraleisti dozės. Jei ją praleidote, kitą išgerkite kuo greičiau, bet nevartokite dvigubos dozės tam, kad kompensuoti praleistąją dozę. Jei Jums reikia padėti pasirinkti tinkamiausią laiką vaistui vartoti, klauskite gydytojo ar vaistininko.

Nustojus vartoti STOCRIN

Jei pakuotėje liko nedaug STOCRIN tablečių, įsigykite daugiau vaisto iš gydytojo arba vaistininko. Tai labai svarbu, nes net trumpam nustojus vartoti vaistą, virusų kiekis gali pradėti didėti. Tuomet gali būti sunkiau gydyti virusinę ligą.

Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arbą vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

STOCRIN, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Gydant ŽIV infekciją, nevisada įmanoma pasakyti, ar kai kurie iš nepageidaujamų poveikių yra sukelti STOCRIN ar kitų tuo pačiu metu vartojamų vaistų, ar pačios ŽIV ligos.

Ryškiausi nepageidaujami poveikiai, susiję su STOCRIN, vartojamu kartu su kitais nuo ŽIV vaistais, yra odos bėrimas ir nervų sistemos pažeidimo simptomai.

Jei Jums atsirado bėrimas, pasitarkite su gydytoju, nes bėrimas gali būti sunkus; tačiau dažniausiai jis išnyksta nenutraukus gydymo STOCRIN. Bėrimas dažniau pasitaikė STOCRIN gydytiems vaikams negu suaugusiesiems.

Nervų sistemos pažeidimo požymių dažniausiai būna pirmą kartą pradėjusiems gydytis šiuo vaistu, bet paprastai per pirmąsias savaites jų mažėja. Vieno tyrimo metu nervų sistemos simptomai dažnai pasireikšdavo per pirmąsias 1-3 valandas po dozės pavartojimo. Jei Jums atsirado šių požymių, gydytojas gali patarti STOCRIN vartoti prieš miegą ir nevalgius. Kai kuriems pacientams būna sunkesnių sutrikimų, kurie gali veikti nuotaiką ar gebėjimą aiškiai mąstyti. Kai kurie pacientai iš tikrųjų nusižudo. Šios problemos dažnesnės asmenims, kuriems anksčiau buvo psichikos sutrikimų. Nedelsdami praneškite gydytojui apie šiuos bei kitus poveikius, pasireiškusius vartojant STOCRIN.

Žemiau išvardytų šalutinių poveikių dažnis apibūdinamas remiantis tokiu susitarimu:

Labai dažni:

pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 vartotojų

Dažni:

pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 100 vartotojų

Nedažni:

pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1000 vartotojų

Reti:

pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10 000 vartotojų

Jeigu pastebėjote bet kurį iš toliau išvardytų šalutinių poveikių, pasakykite gydytojui:

Labai dažni šalutiniai poveikiai

- odos bėrimas.

Dažni šalutiniai poveikiai

- nenormalūs sapnai, pablogėjęs dėmesingumas, galvos svaigimas, galvos skausmas, pablogėjęs

miegas, mieguistumas, sutrikusi koordinacija ar pusiausvyra;

- skrandžio skausmas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas;

- niežulys;

- nuovargis;

- nerimas, depresija;

Nedažni šalutiniai poveikiai

- nervingumas, užmaršumas, sumišimas, traukuliai, nenormalus mąstymas;

- neryškus matymas;

- sukimosi ar svyravimo pojūtis (svaigulys);

- kasos uždegimo sukeltas pilvo (skrandžio) skausmas;

- alerginė reakcija (padidėjęs jautrumas), kuri gali sukelti sunkias odos reakcijas (daugiaformę eritemą, Stevens-Johnson sindromą);

- kepenų uždegimo sukeltas odos arba akių pageltimas, niežulys arba pilvo (skrandžio) skausmas;

- krūtų padidėjimas vyrams;

- piktas elgesys, bloga nuotaika, matymas ar girdėjimas dalykų, kurių iš tikrųjų nėra (haliucinacijos), manija (psichikos būklė, apibūdinama per didelio aktyvumo, pakilios nuotaikos arba dirglumo epizodais), paranoja, mintys apie savižudybę

- zvimbimas ar skambėjimas ar kitoks pastovus triukšmas ausyse;

- drebulys;

- kraujo priplūdimas į kaklą ir veidą.

Reti šalutiniai poveikiai

- saulės šviesos sukeltas niežtintis bėrimas;

- kepenų nepakankamumas, kai kuriais atvejais nulėmęs mirtį ar kepenų persodinimą. Dažniausiai tai pasireiškė kepenų ligomis sergantiems pacientams, tačiau pastebėti ir keli atvejai kepenų ligomis nesirgusiems pacientams.

Sudėtinis antiretrovirusinis gydymas gali pakeisti kūno formą dėl kūno riebalų pasiskirstymo pokyčių. Galite netekti riebalų Jūsų kojose, rankose ir veide, padaugėti riebalų pilve ir kituose vidaus organuose, padidėti krūtys ir susikaupti riabalų sprando srityje (atsirasti „bizono kupra“). Šių būklių priežastys ir ilgalaikis poveikis sveikatai dar nežinomas.

Sudėtinis antiretrovirusinis gydymas taip pat gali sukelti pieno rūgšties ir cukraus kiekio kraujyje padidėjimą, padidėjusį kraujo riebalų kiekį (hiperlipemiją) ir atsparumą insulinui. Gydytojas Jus ištirs dėl šių pakitimų.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI STOCRIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant buteliuko ir kartono dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, STOCRIN vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

STOCRIN sudėtis

• Vienoje STOCRIN plėvele dengtoje tabletėje yra 600 mg veikliosios medžiagos efavirenzo.

• Tablečių šerdyje taip pat yra šių medžiagų: kroskarmeliozės natrio druskos, mikrokristalinės celiuliozės, natrio laurilsulfato, hidroksipropilceliuliozės, laktozės monohidrato ir magnio stearato.

• Dengiančiojoje plėvelėje yra šių medžiagų: hipromeliozės (E464), titano dioksido (E171), makrogolio 400, geltonojo geležies oksido (E172) ir karnaubo vaško.

STOCRIN išvaizda ir kiekis pakuotėje

STOCRIN 600 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos buteliukuose po 30 tablečių.


Rinkodaros teisės turėtojas

Gamintojas

Merck Sharp & Dohme Limited

Merck Sharp & Dohme B.V.

Hertford Road, Hoddesdon

Waarderweg 39

Hertfordshire EN11 9BU

Postbus 581

Jungtinė Karalystė

2003 PC Haarlem

Nyderlandai

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?