Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / RANEXA 500MG PAILGINTO ATPAL.TAB.N60
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

RANEXA 500MG PAILGINTO ATPAL.TAB.N60

Receptiniai vaistai

Kompensuojamas vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte. Jei vaistas Jums kompensuojamas, priemokos dydis priklauso nuo kodo įrašyto Jūsų recepto langelyje „Kompensacijos rūšies kodas“. Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu. Nurodytos kainos galioja tik užsisakant vaistus telefonu.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Ranexa 375 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Ranexa 500 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Ranexa 750 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Ranolazinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

 

Be šio lapelio taip pat gausite Įspėjamąją paciento kortelę, kurioje pateikta svarbi informacija apie saugumą, kurią turite žinoti prieš pradėdami vartoti Ranexa ir vartodami Ranexa.

 

-          Neišmeskite šio lapelio ir Įspėjamosios paciento kortelės, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-          Visada parodykite Įspėjamąją paciento kortelę visiems gydantiems gydytojams, įskaitant gydytojus, kurie gydo kitas nei krūtinės angina ligas.

-          Įsitikinkite, kad bet kurio vizito pas sveikatos priežiūros specialistą metu turėsite visų kitų vartojamų vaistų sąrašą.

-          Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-          Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-          Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1.   Kas yra Ranexa ir kam jis vartojamas

2.   Kas žinotina prieš vartojant Ranexa

3.   Kaip vartoti Ranexa

4.   Galimas šalutinis poveikis

5.      Kaip laikyti Ranexa

6.   Kita informacija

 

 

1.             KAS YRA RANEXA IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

Ranexa yra vaistas, vartojamas kartu su kitais vaistais krūtinės anginai, tai yra krūtinės skausmui ar nemaloniems pojūčiams, kuriuos jaučiate bet kurioje viršutinėje Jūsų kūno dalyje, tarp kaklo ir viršutinės pilvo dalies, dažnai atsirandantiems dėl fizinio krūvio arba per didelės įtampos, gydyti.

 

 

2.             KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RANEXA

 

Ranexa vartoti negalima

-     jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ranolazinui arba bet kuriai pagalbinei Ranexa medžiagai, išvardytai 6 šio lapelio skyriuje.

-     jeigu sergate sunkiu inkstų veiklos sutrikimu.

-     jeigu sergate vidutiniu ar sunkiu kepenų veiklos sutrikimu.

-     jeigu vartojate tam tikrus vaistus, skirtus gydyti bakterinę infekciją (klaritromiciną, telitromiciną), grybelinę infekciją (itrakonazolą, ketokonazolą, vorikonazolą, pozakonazolą), ŽIV infekciją (proteazių inhibitorius), depresiją (nefazodoną) arba širdies ritmo sutrikimus (pvz., kvinidiną, dofetilidą ar sotalolį).

 

Specialių atsargumo priemonių reikia

Prieš pradėdami vartoti Ranexa, pasakykite gydytojui,

-     jeigu sergate lengvu ar vidutiniu inkstų veiklos sutrikimu;

-     jeigu sergate lengvu kepenų veiklos sutrikimu;

-     jeigu Jums kada buvo užrašyta pakitusi elektrokardiograma (EKG);

-     jeigu esate pagyvenęs;

-     jeigu Jūsų svoris mažas (60 kg ar mažesnis);

-     jeigu sergate širdies nepakankamumu.

 

Gydytojas gali nutarti Jums skirti mažesnę dozę ar imtis kitų atsargumo priemonių, jeigu Jums tinka bet kuri iš aukščiau išvardytų aplinkybių.

 

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate Ranexa, nevartokite šių vaistų:

-     tam tikrų vaistų, skirtų gydyti bakterinę infekciją (klaritromicino, telitromicino), grybelinę infekciją (itrakonazolo, ketokonazolo, vorikonazolo, pozakonazolo), ŽIV infekciją (proteazių inhibitorių), depresiją (nefazodono) arba širdies ritmo sutrikimus (pvz., kvinidino, dofetilido ar sotalolio).

 

Prieš vartojant Ranexa pasakykite gydytojui, jeigu vartojate:

-     tam tikrus vaistus, skirtus gydyti bakterinę infekciją (eritromicinas), arba grybelinę infekciją (flukanazolą), skirtus apsisaugoti nuo transplantuoto organo atmetimo reakcijos (ciklosopriną), arba tabletes nuo širdies ligos, pvz., diltiazemą ar verapamilį. Šie vaistai gali sąlygoti Ranexa šalutinio poveikio, pvz., galvos svaigimo, pykinimo ar vėmimo padažnėjimą (žr. 4 skyrių). Gydytojas gali nuspręsti skirti Jums mažesnę dozę.

-     vaistus epilepsijai ar kitam neurologiniam sutrikimui gydyti (pvz., fenitoiną, karbamazepiną ar fenobarbitalį), rifampiciną infekcijai (pvz., tuberkuliozei) gydyti arba vaistinio augalo paprastosios jonažolės preparatą, nes šie vaistai gali  sumažinti Ranexa veiksmingumą.

-     vaistus, kurių sudėtyje yra digoksino, kadangi Ranexa vartojimo metu gydytojui gali prireikti pakeisti jo dozę.

-     tam tikrus vaistus, skirtus gydyti alergiją (pvz., terfanadiną, astemizolą, mizolastiną), širdies ritmo sutrikimus (pvz., dizopiramidą, prokainamidą) ir depresiją (pvz., imipraminą, doksepiną, amitriptiliną), kadangi šie vaistai gali paveikti Jūsų EKG.

-     tam tikrus vaistus, skirtus gydyti depresiją (bupropioną), psichozę, ŽIV infekciją (efavirenzą) arba vėžį (ciklofosfamidą).

 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Ranexa vartojimas su maistu ir gėrimais

Ranexa galima vartoti su maistu ar be jo. Gydymo Ranexa metu negalima gerti greipfrutų sulčių.

 

Nėštumas

Jei esate nėščia, Ranexa vartoti negalima, nebent Jūsų gydytojas nurodė kitaip.

 

Žindymo laikotarpis

Jeigu žindote, Ranexa vartoti negalima. Jeigu žindote, pasitarkite su gydytoju.

 

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Ranexa poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta. Pasitarkite su gydytoju dėl vairavimo ir mechanizmų valdymo.

 

Ranexa gali sukelti šalutinį poveikį – galvos svaigimą (dažnai) ir miglotą matymą (nedažnai), o tai gali paveikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jeigu pajutote šiuos simptomus, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol jie visiškai nepraeis.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ranexa medžiagas

750 mg pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtyje yra azo dažiklio E102. Šis dažiklis gali sukelti alergines reakcijas.

 

750 mg pailginto atpalaidavimo tabletėse yra laktozės monohidrato. Jeigu jūsų gydytojas jums sakė, kad jums yra tam tikrų cukrų netoleravimas, prieš vartodami šį vaistą kreipkitės į jį.

 

 

3.             KAIP VARTOTI RANEXA

 

Ranexa visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

           

Nurykite visą tabletę užgerdami vandeniu. Nesmulkinkite, nečiulpkite ir nekramtykite tabletės, bei nelaužkite jų per pusę, kadangi tai gali paveikti vaisto atpalaidavimą iš tabletės į Jūsų organizmą.

           

Pradinė dozė suaugusiems yra viena 375 mg tabletė du kartus per dieną. Po 2−4 savaičių jūsų gydytojas gali padidinti dozę, kad būtų pasiektas reikalingas poveikis. Didžiausia Ranexa dozė yra 750 mg du kartus per parą.

 

Svarbu pranešti gydytojui, jei pajutote šalutinį poveikį – galvos svaigimą, pykinimą ar vėmimą. Gydytojas gali sumažinti dozę arba, jei to nepakanka, nutraukti gydymą Ranexa.

 

Vaikams ir paaugliams iki 18 metų Ranexa vartoti negalima.

 

Pavartojus per didelę Ranexa dozę

Jei atsitiktinai išgėrėte per daug Ranexa tablečių arba suvartojote didesnę dozę, nei buvo gydytojo rekomenduota, nedelsiant praneškite apie tai savo gydytojui. Jei negalite susisiekti su savo gydytoju, kreipkitės į artimiausią ligoninės priėmimo skyrių. Kartu pasiimkite likusias tabletes, pakuotę ir dėžutę, kad ligoninės personalas galėtų lengvai suprasti, ką jūs išgėrėte.

 

Pamiršus pavartoti Ranexa

Jei užmiršote išgerti vaistų dozę, išgerkite ją, kai tik prisimenate, išskyrus tada, kai laikas gerti kitą dozę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

 

4.       GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

Ranexa, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jis dažniausiai yra lengvas ar vidutinio sunkumo.

 

Jei atsiranda bet kuris iš toliau išvardytų angioedemos simptomų – ši būklė yra reta, tačiau gali būti sunki – nutraukite Ranexa vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją:

·         veido, liežuvio ar gerklės patinimas

·         rijimo sunkumas

·         dilgėlinė arba apsunkintas kvėpavimas

 

Praneškite gydytojui, jei pajutote dažną šalutinį poveikį –galvos svaigimą, pykinimą ar vėmimą. Gydytojas gali sumažinti dozę arba nutraukti gydymą Ranexa.

 

Kitas šalutinis poveikis, kurį galite patirti:

 

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1–10 asmenų iš 100) yra:

Vidurių užkietėjimas

Galvos svaigimas

Galvos skausmas

Pykinimas, vėmimas

Nuovargio jutimas

 

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1–10 asmenų iš 1000) yra:

Nerimas, miego sutrikimas

Miglotas matymas, regėjimo sutrikimas

Jutimų pokyčiai (lietimo ar skonio), drebulys, nuovargis ar vangumas, mieguistumas ar apsnūdimas, alpimo jausmas ar alpimas, svaigulys atsistojus

Tamsus šlapimas, kraujas šlapime, pasunkėjęs šlapinimasis

Dehidracija

Kvėpavimo sunkumas, kosulys, kraujavimas iš nosies

Padidėjęs prakaitavimas, niežulys

Patinimo ar išpurtimo jutimas

Karščio pylimas, žemas kraujospūdis

Medžiagos vadinamos kreatininu ar šlapalo kiekio padidėjimas kraujyje, trombocitų ar baltųjų kraujo kūnelių padidėjimas kraujyje, EKG (širdies veiklos užrašymo) pokyčiai

Sąnarių tinimas, galūnių skausmas

Apetito praradimas ir (ar) svorio netekimas

Mėšlungis

Skambėjimas ausyse ir (ar) svaigimo jausmas

Skrandžio skausmas ar nemalonus pojūtis, virškinimo sutrikimas, burnos sausumas ar vidurių pūtimas

 

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia 1–10 asmenų iš 10 000) yra:

Nenormalūs laboratoriniai kepenų tyrimai

Uoslės pokyčiai, burnos ar lūpų tirpimas, klausos sutrikimas

Šaltas prakaitas, bėrimas

Kraujospūdžio sumažėjimas atsistojus

Sąmonės sutrikimas ar praradimas

Dezorientacija

Rankų ir kojų šalimas

Dilgėlinė, alerginė odos reakcija

Impotencija

Kasos ar žarnų uždegimas

Atminties praradimas

Gerklės užgulimas

 

Pasitaikė pavienių pranešimų apie ūminį inkstų nepakankamumą, pasireiškusį Ranexa vartojimo metu.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

5.       KAIP LAIKYTI RANEXA

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

 

Ant kiekvienos lizdinės tablečių plokštelės, dėžutės ir buteliuko nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Ranexa vartoti negalima.

 

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.         KITA INFORMACIJA

 

Ranexa sudėtis

Ranexa veiklioji medžiaga yra ranolazinas. Kiekvienoje tabletėje yra 375 mg, 500 mg, arba 750 mg ranolazino.

 

Pagalbinės medžiagos yra: hipromeliozė, magnio stearatas, metakrilinės rūgšties – etilakrilato kopolimeras, mikrokristalinė celiuliozė, natrio hidroksidas, titano dioksidas ir karnauba vaškas.

 

Priklausomai nuo tabletės stiprumo, jos apvalkale yra:

375 mg tabletė: makrogolio, polisorbato 80, Indigokarmino (E132)

500 mg tabletė:makrogolio, talko, dalinai hidrolizuoto polivinilo alkoholio, geležies raudonojo oksido (E172), geležies geltonojo oksido (E172),

750 mg tabletė: glicerolio triacetato, laktozės monohidrato, briliantinio mėlio FCF (E133) ir Tartrazino (E102)

 

Ranexa išvaizda ir kiekis pakuotėje

Ranexa pailginto atpalaidavimo tabletės yra ovalios formos tabletės.

375 mg tabletės yra blyškiai mėlynos ir su vienoje pusėje įrėžtu CVT375.

500 mg tabletės yra šviesiai oranžinės ir su vienoje pusėje įrėžtu CVT500.

750 mg tabletės yra blyškiai žalios ir su vienoje pusėje įrėžtu CVT750.

 

Ranexa tiekiamas kartono dėžutėse, kuriose yra 30, 60, arba 100 tablečių lizdinėse plokštelėse arba po 60 tablečių plastikiniuose buteliukuose. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Rinkodaros teisės turėtojas

Menarini International Operations Luxembourg S.A.

1, Avenue de la Gare, L-1611 Luxembourg, Liuksemburgas

 

Gamintojas

Brecon Pharmaceuticals Ltd
Pharos House, Wye Valley Business Park
Hay-on-Wye

Hereford, HR3 5PG
Jungtinė Karalystė

 

arba

 

Fine Foods N.T.M. SpA

Via dell’Artigianato 8/10

24041 Brembate (BG)

Italija

 

arba

 

Menarini - Von Heyden GmbH

Leipziger Straβe 7-13

01097 Dresden

Vokietija

 

arba

 

Berlin-Chemie AG

Glienicker Weg 125

12489 Berlin

Vokietija

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?