Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / OXCARBAZEPINE TEVA 300MG TAB. N50
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

OXCARBAZEPINE TEVA 300MG TAB. N50

Receptiniai vaistai

Receptinis vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Svarbi informacija
Svarbi informacija

Pakuotės lapelis: informacija pacientui

 

Oxcarbazepine Teva 300 mg plėvele dengtos tabletės

Oxcarbazepine Teva 600 mg plėvele dengtos tabletės

Okskarbazepinas

 

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Oxcarbazepine Teva ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Oxcarbazepine Teva
 3. Kaip vartoti Oxcarbazepine Teva
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Oxcarbazepine Teva
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Oxcarbazepine Teva ir kam jis vartojamas

 

Kas yra OxcarbazepineTeva

Veiklioji Oxcarbazepine Teva medžiaga yra okskarbazepinas. Oxcarbazepine Teva priklauso vaistų nuo epilepsijos arba prieštraukulinių vaistų grupei.

 

Kam vartojamas OxcarbazepineTeva

Tokie vaistai kaip Oxcarbazepine Teva vartojamas įprastiniam epilepsijos gydymui.

Epilepsija yra galvos smegenų liga, sukelianti besikartojančius traukulius ar priepuolius. Jie kyla dėl laikinai sutrikusio smegenų elektrinio aktyvumo. Normaliai smegenų ląstelės koordinuoja kūno judesius, tam tikra tvarka siųsdamos nervais signalus į raumenis. Sergant epilepsija, smegenų ląstelės netvarkingai siunčia per daug impulsų. Todėl išryškėja nekoordinuota raumenų veikla, ir tai vadinama epilepsiniais priepuoliais.

 

Oxcarbazepine Teva skirtas židininiams epilepsijos priepuoliams su antriniais generalizuotais toniniais-kloniniais epilepsijos priepuoliais arba be jų gydyti. Židininiai priepuoliai apima ribotą galvos smegenų sritį, tačiau gali išplisti į visas smegenis ir sukelti generalizuotus toninius-kloninius priepuolius. Yra du židininių priepuolių tipai: paprastieji ir kompleksiniai. Paprastųjų židininių priepuolių atveju pacientas išlieką sąmoningas, tuo tarpu ištikus kompleksiniam židininiam priepuoliui pacientų sąmonė sutrinka.

 

Oxcarbazepine Teva kontroliuoja „pernelyg dirglias“ smegenų ląsteles ir tokiu būdu slopina priepuolius arba mažina jų dažnį.

 

Oxcarbazepine Teva gali būti vartojamas vienas arba kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos.

 

Dažniausiai gydytojas stengiasi paskirti vieną geriausiai Jūsų ar Jūsų vaiko ligą veikiantį vaistą. Tačiau sunkesniais epilepsijos atvejais priepuoliams slopinti gali prireikti dviejų ar daugiau vaistų derinio.

 

Oxcarbazepine Teva skiriamas suaugusiesiems ir 6 metų bei vyresniems vaikams gydyti.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Oxcarbazepine Teva

 

Tiksliai laikykitės visų gydytojo nurodymų. Jie gali skirtis nuo bendros šiame lapelyje pateiktos informacijos.

 

Būklės stebėjimas gydymo OxcarbazepineTeva metu

Siekdamas nustatyti Jums tinkamiausią vaisto dozę, prieš gydymo pradžią Oxcarbazepine Teva ir gydymo šiuo vaistu metu Jūsų gydytojas gali nurodyti atlikti kraujo tyrimus. Gydytojas nurodys, kada reikės atlikti šiuos tyrimus.

 

Oxcarbazepine Teva vartoti negalima:

-  jeigu yra alergija okskarbazepinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaistinio preparato medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Jeigu ši aplinkybė Jums tinka, apie tai pasakykite gydytojui prieš pradėdami vartoti Oxcarbazepine Teva. Jeigu manote, kad galite būti alergiški, kreipkitės patarimo į gydytoją.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Oxcarbazepine Teva, jeigu:

-  Jums kada nors pasireiškė neįprastas padidėjęs jautrumas (pvz., yra buvęs išbėrimas ar bet koks kitas alergijos požymis) karbamazepinui arba bet kuriam kitam vaistui. Jeigu esate alergiškas karbamazepinui, rizika, jog galite būti alergiškas okskarbazepinui, yra maždaug 1 iš 4 (25 %);

sergate inkstų liga;

-  sergate sunkia kepenų liga;

vartojate diuretikų (vaistų, didinančių šlapimo kiekį ir padedančių inkstams išskirti daugiau druskų ir vandens);

-  sergate širdies liga, yra dusulys ir (arba) pėdų ar kojų tinimas dėl skysčio susikaupimo;

-  žinote, kad Jūsų natrio koncentracija kraujyje yra maža; tai parodo kraujo tyrimas (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“);

esate moteris ir vartojate hormoninių kontraceptikų (vaistų nuo pastojimo), okskarbazepinas gali sumažinti jų kontraceptinį poveikį. Todėl, kol vartojate Oxcarbazepine Teva, naudokite kitą arba papildomą (nehormoninį) kontracepcijos metodą. Tai apsaugos Jus nuo nepageidaujamo nėštumo. Jeigu ne laiku prasidėjo kraujavimas iš makšties arba tepimas, nedelsdama praneškite gydytojui. Jei kiltų klausimų, pasitarkite su gydytoju ar kitu sveikatos priežiūros specialistu.

 

Sunkių odos reakcijų riziką kinų Han arba tajų kilmės atstovams, susijusią su karbamazepinu arba jam cheminiu požiūrių panašiomis medžiagomis, galima prognozuoti ištyrus tokių pacientų kraują. Jeigu reikalinga, Jūsų gydytojas prieš pradedant vartoti okskarbazepiną gali nurodyti atlikti kraujo tyrimą.

 

Jeigu pavartojus Oxcarbazepine Teva, Jums pasireikš kuris nors iš toliau nurodytų simptomų, nedelsiant pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių:

-  jeigu pradėjus vartoti Oxcarbazepine Teva pasireikštų alerginė reakcija, pavyzdžiui, tokie simptomai kaip lūpų, akių vokų, veido, gerklės, burnos patinimas arba staigus kvėpavimo pasunkėjimas, karščiavimas su tonzilių patinimu, bėrimas ar pūslelės ant odos;

-  jeigu atsirastų hepatito požymių, pvz., geltą (odos ar akių pageltimą);

-  jeigu Jums padažnėtų epilepsijos priepuolių. Tai ypatingai svarbu vaikams, tačiau gali pasireikšti ir suaugusiesiems;

-  jeigu pastebėtumėte kraujo ligos simptomų, tokių kaip nuovargis, dusulys fizinio krūvio metu, blyškumas, galvos skausmas, šaltkrėtis, svaigulys, dažnos infekcijos, lydimos karščiavimo, gerklės skausmas, burnos išopėjimas, lengviau nei įprastai pasireiškiantis kraujavimas bei kraujosruvų atsiradimas, kraujavimas iš nosies, rausvų arba purpurinių dėmių ar neaiškios kilmės dėmių atsiradimas odoje;

-  keletui žmonių, kurie buvo gydomi vaistais nuo epilepsijos, tokiais kaip Oxcarbazepine Teva, buvo minčių apie savęs žalojimą ir savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu atsirastų tokių minčių, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją;

-  jeigu pasireiškia greitas ar neįprastai lėtas širdies plakimas.

 

Vaikams ir paaugliams

Prieš paskirdamas gydymą ir jo metu vaikams gydytojas gali rekomenduoti ištirti skydliaukės funkciją.

 

Kiti vaistai ir OxcarbazepineTeva

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Įskaitant vaistus įsigytus be recepto.

 

Ypač jeigu tai:

 • hormoninių kontraceptikų („piliulių“) (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);
 • kitų vaistų nuo epilepsijos, pvz.:, karbamazepino, fenobarbitalio, fenitoino arbalamotrigino;
 • medikamentų, mažinančių natrio kiekį Jūsų kraujyje, tokių kaip diuretikai (šlapimo išsiskyrimą skatinantys preparatai, padedantys inkstams išskirti daugiau druskos bei vandens), desmopresino ir nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pvz., indometacino;
 • ličio preparatų ir monoaminooksidazės inhibitorių (vaistų, kurie vartojami nuotaikos svyravimui ir kai kurioms depresijos formoms gydyti);
 • medikamentų, turinčių įtakos organizmo imuninei sistemai, pvz. tokių kaip ciklosporinas ir takrolimuzas.

 

Oxcarbazepine Teva vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Oxcarbazepine Teva tabletes galima gerti valgant ar kitu laiku.

Alkoholis gali sustiprinti raminamąjį Oxcarbazepine Teva poveikį. Kiek įmanydami venkite gerti alkoholinių gėrimų ir klauskite gydytojo patarimo.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

 

Nėštumas

Yra svarbu suvaldyti epilepsijos priepuolius nėštumo metu, tačiau nėščiosios vartojami vaistai nuo epilepsijos gali kelti pavojų vaisiui (arba) naujagimiui. Gydytojas papasakos apie vaisto privalumus bei galimą riziką naujagimiui ir padės nuspręsti, ar vartoti Oxcarbazepine Teva.

 

Nenutraukite Oxcarbazepine Teva vartojimo nėštumo metu nepasitarusi su gydytoju.

 

Prieš vartojant bet kokį vaistą nėštumo metu, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Žindymo laikotarpis

Žindymo laikotarpiu Oxcarbazepine Teva vartoti negalima. Veikliosios Oxcarbazepine Teva medžiagos patenka į žindyvės pieną. Ji žindomiems kūdikiams gali sukelti šalutinį poveikį. Prieš vartojant bet kokį vaistą žindymo laikotarpiu, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Okskarbazepine Teva gali Jums sukelti mieguistumą arba galvos svaigimą, arba gali pasireikšti neryškus matymas, dvejinimasis, sutrikti raumenų veiklos koordinacija, pritemti sąmonė, ypač vartojimo pradžioje arba didinant vaisto dozę. Svarbu pasitarti su gydytoju dėl to, ar šio vaisto vartojimo metu galite vairuoti transporto priemonę ar valdyti įrenginius.

 

Oxcarbazepine Teva plėvele dengtų tablečių sudėtyje yra laktozės ir saulėlydžio geltonojo (E110)

Pacientai, kurie netoleruoja laktozės, turi atkreipti dėmesį, kad Oxcarbazepine Teva plėvele dengtų tablečių sudėtyje yra nedidelis kiekis laktozės. Jeigu Jūsų gydytojas yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių cukraus rūšių, prieš vartojant šio vaistinio preparato reikia pasitarti su gydytoju.

 

Šio vaistinio preparato sudėtyje yra saulėlydžio geltonojo (E 110), kuris gali sukelti alergines reakcijas.

 

 

 1. Kaip vartoti Oxcarbazepine Teva

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Kokią dozę vartoti

 

Suaugę žmonės

Rekomenduojama pradinė Oxcarbazepine Teva dozė suaugusiems (įskaitant senyvus pacientus) yra 600 mg per parą.

Gerkite po vieną 300 mg tabletę 2 kartus per parą.

Prireikus Jūsų gydytojas norėdamas pasiekti geriausią poveikį paros dozę gali laipsniškai didinti. Geriausi rezultatai pasiekiami vartojant 600‑2400 mg dozes per parą.

Jeigu Jūs taip pat vartojate kitų vaistų nuo epilepsijos, Oxcarbazepine Teva dozė yra tokia pati.

Jeigu Jūs sergate inkstų liga (kai yra inkstų funkcijos sutrikimas), pradinė dozė yra pusė įprastinės dozės.

Jeigu Jūs sergate sunkia kepenų liga, gydytojas gali dozę koreguoti.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Oxcarbazepine Teva galima vartoti vaikams nuo 6 metų amžiaus.

Vaikams dozė priklauso nuo kūno svorio.

 

Rekomenduojama pradinė dozė yra nuo 8 iki 10 miligramų kilogramui kūno svorio per parą, kuri suvartojama per du kartus.

 

Norint pasiekti geriausią rezultatą Jūsų vaikui gydytojas paros dozę gali laipsniškai didinti. Geriausi rezultatai pasiekiami vartojant 30 mg/kg kūno svorio dozę per parą. Didžiausia vaikui skiriama vaisto dozė yra 46 mg/kg kūno svorio per parą.

 

Kaip vartoti Oxcarbazepine Teva

Tabletes nurykite užgeriant nedideliu kiekiu vandens.

Prireikus, tabletę galima padalyti pusiau, kad būtų lengviau nuryti. Tablečių negalima laužti tam, kad suvartotumėte tik pusę dozės. Tabletės vagelė nėra skirta tabletei padalyti į dvi lygias dalis.

Mažiems vaikams, kurie negali nuryti tablečių, arba kai vartojant tablečių negalima pasiekti reikiamos dozės, gydytojas parinks kitą okskarbazepino vaistinę formą.

 

Kada ir kaip ilgai vartoti Oxcarbazepine Teva

Oxcarbazepine Teva reikia vartoti du kartus per parą, kiekvieną dieną, maždaug tuo pačiu paros metu, nebent gydytojas nurodys vartoti kitaip. Taip galima pasiekti geriausią poveikį traukuliams kontroliuoti. Taip pat tai padės atsiminti, kada išgerti tabletę (-es).

 

Jūsų gydytojas pasakys, kiek laiko Jums ar Jūsų vaikui reikės vartoti Oxcarbazepine Teva. Gydymo trukmė priklauso nuo Jūsų ar Jūsų vaiko epilepsijos priepuolių rūšies. Kad traukuliai nesikartotų, gali tekti vaistą vartoti nuolat daugelį metų. Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite gydymo ir nekeiskite vaisto dozės.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Oxcarbazepine Teva dozę?

Jei išgėrėte daugiau Oxcarbazepine Teva tablečių negu paskyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ar savo gydytoją. Oxcarbazepine Teva perdozavimo simptomai gali būti tokie: mieguistumas, svaigulys, šleikštulys (pykinimas), vėmimas, padažnėję nekontroliuojami judesiai, letargija, sumišimas, raumenų trūkčiojimas arba reikšmingai pablogėję traukuliai, nekoordinuoti judesiai ir (arba) nevalingi akių judesiai.

 

Pamiršus pavartoti Oxcarbazepine Teva tablečių

Jeigu pamiršote išgerti vieną vaisto dozę, prisiminus ją reikia išgerti iš karto. Tačiau jei jau atėjo laikas vartoti kitą dozę, negerkite praleistosios vaisto dozės, o toliau vartokite vaistą taip, kaip paskirta. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Jei pamiršote išgerti kelias vaisto dozes ar nesate tikri, kreipkitės į gydytoją.

 

Nustojus vartoti Oxcarbazepine Teva tablečių

Nenutraukite šio Jūsų vaisto vartojimo, nebent taip daryti nurodė Jūsų gydytojas.

 

Norėdami išvengti staigaus traukulių pablogėjimo, niekada nenutraukite vaisto vartojimo staiga.

Jei gydymas yra nutraukiamas, tai reikia daryti palaipsniui, kaip nurodė gydytojas.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Kai kuris šalutinis poveikis gali būti sunkus: jam pasireiškus nedelsdami kreipkitės skubios medicininės pagalbos.

 

Išvardyti požymiai yra labai reti (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10000 žmonių), tačiau tai gali būti sunkūs šalutiniai reiškiniai, reikalaujantys skubios medicininės pagalbos:

lūpų, akių vokų, veido, gerklės arba burnos tinimas su pasunkėjusiu kvėpavimu, sutrikusia kalba ar rijimu (anafilaksinės reakcijos arba angioneurozinės edemos požymiai) ar kiti padidėjusio jautrumo reakcijų požymiai, tokie kaip odos bėrimas, karščiavimas, raumenų ir sąnarių skausmas;

sunkaus laipsnio odos ir (arba) lūpų, akių, burnos, nosies ar lytinių organų gleivinės pūslių susidarymas (sunkios alerginės reakcijos požymiai, įskaitant Lyell sindromą, Stevens-Johnson sindromą ir daugiaformę raudonę (eritemą);

nuovargis, dusulys fizinio krūvio metu, blyškumas, galvos skausmas, šaltkrėtis, svaigulys, dažnos infekcijos, lydimos karščiavimo, gerklės skausmas, burnos išopėjimas, lengviau nei įprastai pasireiškiantis kraujavimas bei mėlynių atsiradimas, kraujavimas iš nosies, rausvos ar purpurinės dėmelės ar neaiškios odos dėmės (požymiai, rodantys sumažėjusį kraujo plokštelių (trombocitų) ar kraujo ląstelių skaičių kraujyje);

raudonos veido dėmės, kurios gali būti kartu su nuovargiu, karščiavimu, pykinimu arba apetito netekimu (sisteminės raudonosios vilkligės požymiai);

letargija, sumišimas, raumenų trūkčiojimas arba reikšmingai pasunkėję traukuliai (galimi sumažėjusio natrio kiekio kraujyje požymiai) (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

į gripą panašūs simptomai ir gelta (odos ir akių baltymų pageltimas) (kepenų uždegimo požymiai);

stiprus viršutinės pilvo dalies skausmas, vėmimas, apetito netekimas (kasos uždegimo požymiai);

kūno svorio padidėjimas, nuovargis, plaukų slinkimas, raumenų silpnumas, šalčio pojūtis (susilpnėjusios skydliaukės veiklos požymiai).

 

Jeigu Jums pasireiškė kuris nors iš aukščiau išvardytų šalutinio poveikio reiškinių, nedelsdami pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių.

Gydytojas nuspręs, ar Oxcarbazepine Teva vartojimą nedelsiant nutraukti, ir kaip gydyti toliau.

 

Kitas šalutinis poveikis: nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją.

Labai dažni: gali pasireikšti daugiau negu 1 iš 10 žmonių

Nuovargis, galvos skausmas, galvos sukimasis, mieguistumas, pykinimas, vėmimas, dvejinimasis.

 

Dažni: gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 žmonių

Natrio kiekio kraujyje sumažėjimas, drebulys, sutrikusi judesių koordinacija, nevalingi akių judesiai, nerimas, nervingumas, depresija, svyruojanti nuotaika, bėrimas.

Silpnumas, atminties sutrikimai, suprastėjusi koncentracija, apatija, susijaudinimas, sumišimas, neryškus matymas, regėjimo sutrikimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, skrandžio (pilvo) skausmas, aknė, plaukų slinkimas, balanso sutrikimai.

 

Nedažni: gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 žmonių

Baltųjų kraujo kūnelių kiekio kraujyje sumažėjimas.

Dilgėlinė. Taip pat gali būti padidėjusi kepenų fermentų koncentracija, kol vartojamas Oxcarbazepine Teva.

 

Labai reti: gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10000 žmonių

Nereguliarus širdies plakimas, dažnas ar labai retas širdies plakimas.

 

Dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

Kalbėjimo sutrikimas.

Aukštas kraujo spaudimas, pargriuvimas.

 

Jei pasireiškia kuris nors iš aukščiau išvardytų požymių, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją. Gali prireikti medicininės pagalbos.

Paprastai šie Oxcarbazepine Teva sukeliami šalutiniai reiškiniai yra nesunkūs ar vidutinio sunkumo. Dauguma jų yra laikini ir paprastai laikui bėgant pamažu silpnėja.

 

Buvo gauta pranešimų apie kaulų lūžius ir pažeidimus įskaitant osteopeniją ir osteoporozę (kaulų retėjimas). Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku jeigu Jūs ilgą laiką vartojate antiepileptinius vaistus, jei Jums kada nors buvo nustatyta osteoporozė arba vartojate steroidus.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Oxcarbazepine Teva

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Oxcarbazepine Teva sudėtis

-  Veiklioji medžiaga yra okskarbazepinas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 300 mg arba 600 mg okskarbazepino.

-  Pagalbinės medžiagos:

Tabletės branduolys. Laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, krospovidonas, povidonas (K‑30), mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas.

Tabletės plėvelė. Hipromeliozė, makrogolis 6000, makrogolis 400, titano dioksidas (E 171), geltonasis geležies oksidas (E172), saulėlydžio geltonojo aliuminio kraplakas (E110).

 

Oxcarbazepine Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje

Plėvele dengta tabletė.

Oxcarbazepine Teva 300 mg plėvele dengtos tabletės yra geltonos ar tamsiai geltonos, plėvele dengtos kapsulės formos tabletės. Vienoje tabletės pusėje, kurią vagelė dalija pusiau, šalia vieno vagelės šono yra įspaustas skaičius „9“, šalia kito – „3“. Kitoje tabletės pusėje, kurią vagelė dalija pusiau, šalia vieno vagelės šono yra įspaustas skaičius „72“, šalia kito – „82“. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

 

Oxcarbazepine Teva 600 mg plėvele dengtos tabletės yra geltonos ar tamsiai geltonos, plėvele dengtos kapsulės formos tabletės. Vienoje tabletės pusėje, kurią vegelė dalija pusiau, šalia vieno vagelės šono yra įspaustas skaičius „9“, šalia kito – „3“. Kitoje tabletės pusėje, kurią vagelė dalija pusiau, šalia vieno vagelės šono yra įspaustas skaičius „72“, šalia kito – „83“. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

 

Oxcarbazepine Teva 300 mg plėvele dengtos tabletės yra tiekiamos pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 1, 30, 50, 56, 100, 200 arba 500 plėvele dengtų tablečių ir pakuotėmis gydymo įstaigai, kuriose yra 50 arba 500 plėvele dengtų tablečių.

 

Oxcarbazepine Teva 600 mg plėvele dengtos tabletės yra tiekiamos pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 1, 30, 50, 56, 100, 200 arba 500 plėvele dengtų tablečių ir pakuotėmis gydymo įstaigai, kuriose yra 50 arba 500 plėvele dengtų tablečių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Teva Pharma B.V.

Swensweg 5

2031 GA Haarlem

Nyderlandai

 

Gamintojai

TEVA UK Ltd

Brampton Road, Hampden Park

Eastbourne, East Sussex, BN22 9AG

Jungtinė Karalystė

 

arba

 

Pharmachemie B.V.

Swensweg 5, Postbus 552

2003 RN Haarlem

Nyderlandai

 

arba

 

TEVA Pharmaceutical Works Private Limited Company

Pallagi ùt 13

4042 Debrecen

Vengrija

 

arba

 

TEVA Pharmaceutical Works Private Limited Company

Táncsics Mihály út 82, H-2100 Gödöllő

Vengrija

 

arba

 

TEVA Czech Industries s.r.o

Ostravská 29, č.p. 305, 747 70 Opava – Komárov

Čekija

 

arba

 

Merckle GmbH

Ludwig-Merckle-Strasse 3

89143 Blaubeuren

Vokietija

 

arba

 

Balkanpharma Dupnitsa AD

3 Samokovsko Shosse str.

Dupnitsa 2600

Bulgarija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB „Sicor Biotech“

Molėtų pl. 5,

LT-09320 Vilnius

Tel:+370 5 266 02 03

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Jungtinė Karalystė

Oxcarbazepine 300 mg (600 mg) Film-coated Tablets

Bulgarija

TEVALEPTIN 300 mg (600 mg) Филмирани таблетки

Kipras

Oxcarbazepin – TEVA 300 (600 mg)

Danija

Oxcarbazepin Teva 300 mg (600 mg) Filmtabletten

Estija

Oxcarbazepine Teva 300 mg (600 mg)

Graikija

Oxcarbazepine Teva 300 mg (600 mg) Επικαλυμμένα με λεπτό υμένιο δισκία

Prancūzija

Oxcarbazepine TEVA 300 mg (600 mg) comprimé pelliculé

Latvija

Oxcarbazepine Teva 300 mg (600 mg) apvalkotas tabletes

Ispanija

Oxcarbazepina Teva 300 mg (600 mg) comprimidos recubiertos con película EFG

Nyderlandai

Oxcarbazepine 300 mg (600 mg) PCH, filmomhulde tabletten

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-01-11.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?