Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / TWYNSTA 80mg/5mg tabletes N28
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

TWYNSTA 80mg/5mg tabletes N28

Receptiniai vaistai

Kompensuojamas vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte. Jei vaistas Jums kompensuojamas, priemokos dydis priklauso nuo kodo įrašyto Jūsų recepto langelyje „Kompensacijos rūšies kodas“. Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu. Nurodytos kainos galioja tik užsisakant vaistus telefonu.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Twynsta 80 mg/5 mg tabletės

Telmisartanas/Amlodipinas

 

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1. Kas yra Twynsta ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Twynsta

3. Kaip vartoti Twynsta

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Twynsta

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1. Kas yra Twynsta ir kam jis vartojamas

 

Twynsta tabletėse yra dviejų veikliųjų medžiagų - telmisartano ir amlodipino. Abi šios medžiagos padeda kontroliuoti Jūsų didelio kraujospūdžio ligą.

- Telmisartanas priklauso vaistų, vadinamų angiotenzino II receptorių blokatoriais, grupei. Angiotenzinas II yra organizme gaminama medžiaga, kuri susiaurina kraujagysles ir todėl padidina kraujospūdį. Telmisartanas blokuoja angiotenzino II sukeliamą poveikį.

- Amlodipinas priklauso vaistų, vadinamų kalcio kanalų blokatoriais, grupei. Amlodipinas stabdo kalcio patekimą į kraujagyslių sienelę, todėl neleidžia kraujagyslėms susiaurėti.

Tai reiškia, kad abi veikliosios medžiagos veikia kartu, neleisdamos Jūsų kraujagyslėms susiaurėti.

Dėl to atsipalaiduoja kraujagyslės, mažėja kraujospūdis.

 

Twynsta vartojamas didelio kraujospūdžio ligai gydyti:

- suaugusiems pacientams, kurių kraujospūdžio pakankamai nekontroliuoja amlodipinas;

- suaugusiems pacientams, kurie jau vartoja atskirų telmisartano ir amlodipino tablečių, tačiau vietoj jų dėl patogumo nori vartoti tokias pačias jų dozes, esančias vienoje tabletėje.

 

Jeigu didelio kraujospūdžio liga negydoma, ji gali pažeisti kai kurių organų kraujagysles. Dėl to  pacientui kyla sunkių sutrikimų, tokių kaip širdies priepuolis, širdies ar inkstų veiklos nepakankamumas, smegenų insultas ar apakimas, rizika. Tol, kol pažaida nepasireiškia, paprastai didelio kraujospūdžio ligos simptomų nebūna. Vadinasi, būtina reguliariai matuoti kraujospūdį, kad būtų galima nustatyti, ar jis normalus.

 

 

2. Kas žinotina prieš vartojant Twynsta

 

Twynsta vartoti negalima:

 

·  jeigu yra alergija telmisartanui, amlodipinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

·  jeigu esate alergiškas bet kuriam kitam dihidropiridinų grupės (tos pačios rūšies kalcio kanalų blokatoriai) vaistui;

·  jeigu esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia (Taip pat yra geriau vengti Twynsta vartoti ankstyvojo nėštumo metu, žr. skyrius „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ ir „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);

·  jeigu yra sunkių kepenų veiklos sutrikimų ar tulžies nutekėjimo obstrukcija (tulžies nutekėjimo iš kepenų ir tulžies pūslės sutrikimas);

·  jeigu vargina labai mažas kraujospūdis (įskaitant šoką);

·  jeigu dėl sunkaus širdies sutrikimo Jus vargina mažas širdies išstumiamo kraujo tūris.

 

Jeigu kuri nors iš minėtų būklių Jums tinka, pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui prieš pradėdami vartoti Twynsta.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Pasitarkite su gydytoju arba vaisininku, prieš pradėdami vartoti Twynsta, jeigu Jus vargina arba kada nors vargino bet kuris iš žemiau išvardytų sutrikimų ar ligų.

 

·  Inkstų liga arba inksto transplantatas.

·  Į vieną arba abu inkstus einančių kraujagyslių susiaurėjimas (inksto arterijos stenozė).

·  Kepenų liga.

·  Širdies veiklos sutrikimas.

·  Aldosterono kiekio padidėjimas (lemiantis vandens ir druskų susilaikymą organizme ir kartu įvairių mineralų pusiausvyros sutrikimą kraujyje).

·  Mažas kraujospūdis (hipotenzija), tikriausiai atsiradęs dėl to, kad Jums yra dehidracija (didelio vandens kiekio netekimas) ar druskų trūkumas, kurį sukėlė gydymas diuretikais (šlapimo išskyrimą didinančiomis tabletėmis), dieta, kurioje mažai druskos, viduriavimas arba vėmimas.

·  Kalio kiekio padidėjimas kraujyje.

·  Cukrinis diabetas.

·  Aortos susiaurėjimas (aortos stenozė).

·  Nuo širdies priklausomas krūtinės skausmas, taip pat ir poilsio ar minimalios įtampos metu (nestabilioji krūtinės angina).

·  Pirmosios keturios savaitės po ištikusio širdies priepuolio.

 

Prieš operaciją ar anesteziją turite pasakyti savo gydytojui, kad vartojate Twynsta.

 

Vaikams ir paaugliams

 

Twynsta nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.

 

Kiti vaistai ir Twynsta

 

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų ar dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jūsų gydytojas gali keisti kitų kartu vartojamų vaistų dozę arba imtis kitokių atsargumo priemonių. Kai kuriais atvejais gali tekti vieno arba kito vaisto vartojimą nutraukti. Tai ypač taikytina žemiau išvardytiems medikamentams, jeigu jų vartojama kartu su Twynsta.

 

·  Ličio preparatai kai kurių rūšių depresijai gydyti.

·  Preparatai, galintys didinti kalio kiekį kraujyje, pvz., druskų pakaitalai, kuriuose yra kalio, kalį organizme sulaikantys diuretikai (tam tikros šlapimo išskyrimą didinančios tabletės).

·  AKF inhibitoriai, angiotenzino II receptorių blokatoriai, renino inhibitoriai.

·  Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU, pvz., acetilsalicilo rūgštis ar ibuprofenas), heparinas, imunosupresantai (pvz., ciklosporinas ar takrolimuzas) ir antimikrobinis preparatas trimetoprimas.

·  Rifampicinas, paprastųjų jonažolių preparatai.

·  Vaistai nuo ŽIV ligos (AIDS), pvz., ritonaviras, ar grybelinių ligų (pvz., ketokonazolas).

·  Eritromicinas (antibiotikas).

·  Diltiazemas (vaistas nuo širdies ligų).

Twynsta, kaip ir kitokių kraujospūdį mažinančių vaistų, poveikį gali silpninti kartu vartojami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (pvz., acetilsalicilo rūgštis ar ibuprofenas) arba kortikosteroidai.

 

Twynsta gali stiprinti kitų vaistų, vartojamų didelio kraujospūdžio ligai gydyti, bei preparatų, galinčių sumažinti kraujospūdį (pvz., baklofeno, amifostino, neuroleptikų ar antidepresantų) kraujospūdį mažinantį poveikį. Alkoholis gali papildomai sumažinti mažą kraujospūdį. Tai galite justi kaip galvos svaigimą stojantis.

 

Twynsta vartojimas su maistu ir gėrimais

 

Žr. 3 skyrių.

 

Twynsta vartojimo metu nevalgykite greipfrutų ir negerkite jų sulčių. Greipfrutai ir jų sultys kai kuriems pacientams gali padidinti veikliosios medžiagos amlodipino koncentraciją kraujyje, todėl gali sustiprėti Twynsta sukeliamas kraujospūdį mažinantis poveikis.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Nėštumas

Jeigu esate nėščia (manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite apie tai gydytojui. Jūsų gydytojas paprastai lieps Jums nebevartoti Twynsta prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą ir paskirs kitą vaistinį preparatą vietoj Twynsta. Twynsta yra nerekomenduojamas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau negu tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.

 

Žindymo laikotarpis

Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi arba ruošiatės tai pradėti daryti. Twynsta nerekomenduojamas krūtimi maitinančioms motinoms. Jei motina nori maitinti krūtimi, gydytojas gali paskirti kitą vaistą, ypač jei norima žindyti naujagimį arba prieš laiką gimusį kūdikį.

 

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Kai kuriems žmonėms, gydomiems nuo didelio kraujospūdžio ligos, gali pasireikšti šalutinis poveikis, pvz., galvos svaigimas ar sukimosi pojūtis (vertigo). Jeigu Jums toks poveikis pasireiškė, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

 

Twynsta sudėtyje yra sorbitolio

 

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3. Kaip vartoti Twynsta

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Rekomenduojama paros dozė yra viena tabletė. Stenkitės kiekvieną parą tabletę gerti tokiu pačiu laiku. Iš lizdinės plokštelės Twynsta tabletę imkite tik prieš pat vartojimą.

 

Twynsta galite gerti valgio metu arba nevalgę. Tabletę reikia nuryti užgeriant trupučiu vandens arba kitokio nealkoholinio gėrimo.

 

Jeigu Jūsų kepenų veikla sutrikusi, įprastinė dozė neturi būti didesnė kaip viena 40 mg/5 mg tabletė arba viena 40 mg/10 mg tabletė kartą per parą.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Twynsta dozę?

 

Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami susisiekite su savo gydytoju, vaistininku arba artimiausios ligoninės skubiosios medicinos pagalbos skyriumi. Jums gali atsirasti mažas kraujospūdis ir dažnas širdies plakimas. Buvo ir reto širdies plakimo, galvos svaigimo, inkstų veiklos susilpnėjimo, įskaitant inkstų nepakankamumą, ženklios ir ilgalaikės hipotenzijos (mažas kraujospūdis), įskaitant šoką ir mirtį, atvejų.

 

Pamiršus pavartoti Twynsta

 

Jeigu įprastiniu laiku dozę išgerti pamiršite, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, o toliau vaisto vartokite įprastine tvarka. Jei tą pačią parą tabletės neišgersite, kitą parą gerkite įprastinę dozę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Twynsta

 

Svarbu, kad Twynsta kasdien vartotumėte tol, kol gydytojas nurodys vartoti kitaip. Jeigu manote, kad Twynsta poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasikalbėkite su savo gydytoju arba vaistininku.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4. galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Kai kuris šalutinis poveikis gali būti sunkus, todėl gali reikėti neatidėliotinos gydytojo pagalbos.

 

Nedelsdami turite kreiptis į savo gydytoją, jeigu atsiranda kuris nors iš šių simptomų:

 

Sepsis (kraujo užkrėtimas, t. y. sunki infekcinė liga, susijusi su viso organizmo uždegimine reakcija), greitas odos ir gleivinės sutinimas (angioneurozinė edema). Šis šalutinis poveikis yra retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1 000 žmonių), tačiau itin sunkus. Jam pasireiškus, vaisto vartojimą turite nutraukti ir tuoj pat kreiptis į savo gydytoją. Jeigu minėtas šalutinis poveikis negydomas, jis gali būti mirtinas. Sepsio dažnio padidėjimas buvo stebėtas tik gydymo telmisartanu metu, tačiau gydymo Twynsta metu jo galimybės atmesti negalima.  

 

Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių) šalutinis poveikis

Galvos svaigimas, kulkšnių edema (patinimas).

 

Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių) šalutinis poveikis

Mieguistumas, migrena, galvos skausmas, rankų arba kojų dilgčiojimas ar tirpulys, sukimosi pojūtis (vertigo), retas širdies plakimas, palpitacija (stiprus ir dažnas juntamas širdies plakimas), mažas kraujospūdis (hipotenzija), galvos svaigimas stojantis (ortostatinė hipotenzija), trumpalaikis veido ir kaklo paraudimas, kosulys, skrandžio skausmas (pilvo skausmas), viduriavimas, pykinimas, niežulys, sąnarių skausmas, raumenų mėšlungis, raumenų skausmas, negalėjimas sukelti erekciją, silpnumas, krūtinės skausmas, nuovargis, patinimas (edema), kepenų fermentų kiekio padidėjimas kraujyje.

 

Retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1 000 žmonių) šalutinis poveikis

Šlapimo pūslės infekcija, prislėgta nuotaika (depresija), nerimas, nemiga, alpulys, rankų ar kojų nervų pažaida, jautrumo lietimui sumažėjimas, skonio pojūčio pokytis, virpulys, vėmimas, dantenų išvešėjimas, nemalonus pojūtis pilve, burnos džiūvimas, egzema (odos liga), odos paraudimas, išbėrimas, nugaros skausmas, kojų skausmas, varymas šlapintis naktį, bloga savijauta (negalavimas), šlapimo rūgšties kiekio padidėjimas kraujyje.

 

Toliau išvardytas šalutinis poveikis buvo pastebėtas gydymo telmisartanu arba amlodipinu metu, tačiau jis gali pasireikšti ir Twynsta vartojimo metu.

 

Telmisartanas

Papildomas šalutinis poveikis, stebėtas pacientams, gydomiems vien telmisartanu, išvardytas žemiau.

 

Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių) šalutinis poveikis

Infekcinė šlapimo organų liga, infekcinė viršutinių kvėpavimo takų liga (pvz., ryklės uždegimas, prienosinių ančių uždegimas, viršutinių kvėpavimo takų uždegimas), raudonųjų kraujo ląstelių trūkumas (anemija), didelis kalio kiekis kraujyje, dusulys, vidurių pūtimas, prakaitavimo padidėjimas, inkstų pažaida, įskaitant staigų inkstų negalėjimą dirbti, kreatinino kiekio padidėjimas kraujyje.

 

Retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1 000 žmonių) šalutinis poveikis

Tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių kiekio padidėjimas (eozinofilija), mažas kraujo plokštelių kiekis (trombocitopenija), alerginė reakcija (pvz., išbėrimas, niežulys, kvėpavimo pasunkėjimas, švokštimas, veido patinimas ar mažas kraujospūdis), mažas cukraus kiekis kraujyje (cukriniu diabetu sergantiems pacientams), regos sutrikimas, dažnas širdies plakimas, skrandžio veiklos sutrikimas, kepenų veiklos sutrikimas*, dilgėlinė (urtikarija), medikamentinis išbėrimas, sausgyslių uždegimas, į gripą panaši liga (pvz., raumenų skausmas, bendrojo pobūdžio negalavimas), hemoglobino (kraujo baltymo) kiekio sumažėjimas, fosfokreatinkinazės kiekio padidėjimas kraujyje.

 

*Telmisartanu gydant po to, kai jis pateko į rinką, dauguma kepenų funkcijos sutrikimo (kepenų ligos) atvejų pasitaikė pacientams japonams. Japonai yra labiau linkę į šį šalutinį poveikį.

 

Amlodipinas

Papildomas šalutinis poveikis, stebėtas pacientams, gydomiems vien amlodipinu, išvardytas žemiau.

 

Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių) šalutinis poveikis

Nuotaikos pokytis, regos sutrikimas, spengimas ausyse, dusulys, čiaudulys (sekreto tekėjimas iš nosies), žarnų motorikos pokytis, plaukų slinkimas, neįprastos mėlynės ir kraujavimas (raudonųjų kraujo ląstelių pažaida), odos spalvos pokytis, prakaitavimo padidėjimas, šlapinimosi pasunkėjimas, dažnesnis varymas šlapintis, ypač naktį, krūtų padidėjimas vyrams, kūno svorio padidėjimas, kūno svorio sumažėjimas.

 

Retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1 000 žmonių) šalutinis poveikis

Sumišimas.

 

Labai retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1 0 000 žmonių) šalutinis poveikis

Baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (leukopenija), mažas kraujo plokštelių kiekis (trombocitopenija), alerginė reakcija (pvz., išbėrimas, niežulys, kvėpavimo pasunkėjimas, švokštimas, veido patinimas arba mažas kraujospūdis), per didelis cukraus kiekis kraujyje (cukrinis diabetas), nevalingi trūkčiojantys arba mėšlungiški judesiai, širdies priepuolis, nereguliarus širdies plakimas, kraujagyslių uždegimas, kasos uždegimas, skrandžio gleivinės uždegimas (gastritas), kepenų uždegimas, odos pageltimas (gelta), su gelta susijęs kepenų fermentų kiekio padidėjimas kraujyje, greitas odos ir gleivinės patinimas (angioneurozinė edema), sunkios odos reakcijos, dilgėlinė (urtikarija), sunkios alerginės reakcijos, susijusios su pūsliniu odos ir gleivinės išbėrimu (eksfoliacinis dermatitas, Stevens-Johnson‘o sindromas), odos jautrumo saulės šviesai padidėjimas. 

 

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

5. Kaip laikyti Twynsta

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant kartoninės dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šio vaistinio preparato laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama.

Laikykite gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Iš lizdinės plokštelės Twynsta tabletę imkite tik prieš pat vartojimą.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Twynsta sudėtis

 

-  Veikliosios medžiagos yra telmisartanas ir amlodipinas. Kiekvienoje tabletėje yra 80 mg telmisartano ir 5 mg amlodipino (besilato pavidalu).

 

-  Pagalbinės medžiagos yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas, briliantinis mėlynasis FCF (E 133), juodasis geležies oksidas (E 172), geltonasis geležies oksidas (E 172), magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, megluminas, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas K 25, pregelifikuotas krakmolas, natrio hidroksidas ir sorbitolis (E 420).

 

Twynsta išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Twynsta 80 mg/5 mg tabletės yra dvisluoksnės: vienas sluoksnis mėlynas, kitas - baltas, ovalios, Vienoje tablečių pusėje  išgraviruotas preparato kodas “A3”, kitoje – kompanijos prekės ženklas.  

 

Pakuotės dydis

Kartoninė dėžutė, kurioje yra 14, 28, 56 ar 98 tabletės, supakuotos į aliuminio/aliuminio lizdines plokšteles, arba 30 x 1, 90 x 1 ar 360 (4 x 90) tablečių, supakuotų į perforuotas vienadozes aliuminio/aliuminio lizdines plokšteles.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Rinkodaros teisės turėtojas   Gamintojas

Boehringer Ingelheim International GmbH  Boehringer Ingelheim Pharma GmbH & Co. KG

Binger Str. 173  Binger Str. 173

D-55216 Ingelheim am Rhein   D-55216 Ingelheim am Rhein

Vokietija  Vokietija

 

 

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?