Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / SUMATRIPTAN ACTAVIS 100MG TAB. N6
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

SUMATRIPTAN ACTAVIS 100MG TAB. N6

Receptiniai vaistai

Kompensuojamas vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte. Jei vaistas Jums kompensuojamas, priemokos dydis priklauso nuo kodo įrašyto Jūsų recepto langelyje „Kompensacijos rūšies kodas“. Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu. Nurodytos kainos galioja tik užsisakant vaistus telefonu.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas
Sumatriptan Actavis 50 mg dengtos tabletės
Sumatriptan Actavis 100 mg dengtos tabletės
Sumatriptanas
 
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
-        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
 
1.       Kas yra Sumatriptan Actavis ir kam jis vartojamas
2.       Kas žinotina prieš vartojant Sumatriptan Actavis
3.       Kaip vartoti Sumatriptan Actavis
4.       Galimas šalutinis poveikis
5.       Kaip laikyti Sumatriptan Actavis
6.       Pakuotės turinys ir kita informacija
 
 
1.       Kas yra Sumatriptan Actavis ir kam jis vartojamas
 
Sumatriptan Actavis priklauso vaistų grupei, kuri vadinama serotonino receptorių agonistais.
 
Manoma, kad migreninį galvos skausmą sukelia tam tikrų kraujagyslių išsiplėtimas. Sumatriptanas šias kraujagysles sutraukia, todėl lengvina migreninį galvos skausmą.
 
Sumatriptan Actavis gydomas migrenos priepuolis, pasireiškiantis su aura (įspėjamieji pojūčiai, tarp kurių paprastai būna iškraipymų, pvz., šviesos žybčiojimas, zigzaginės linijos, žvaigždės arba bangos) arba be jos.
 
 
2.       Kas žinotina prieš vartojant Sumatriptan Actavis
 
Sumatriptan Actavis vartoti negalima:
 • jeigu yra alergija sumatriptanui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
 • jeigu buvo miokardo infarktas;
 • jeigu sergate bet kokia širdies liga;
 • jeigu yra simptomų, galinčių rodyti, kad yra širdies liga, pvz., laikinas krūtinės skausmas ar spaudimas;
 • jeigu buvo smegenų insultas ar praeinančiųjų smegenų išemijos priepuolių (maži insultai, trunkantys trumpiau negu 24 val.);
 • jeigu yra kojų kraujotakos sutrikimas, sukeliantis į mėšlungį panašų skausmą vaikštant (periferinių kraujagyslių liga);
 • jeigu reikšmingai didelis kraujospūdis arba kraujospūdis yra didelis nepaisant vaistų vartojimo;
 • jeigu labai susilpnėjusi kepenų veikla;
-        jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų nuo migrenos, kuriuose kuriuose yra ergotamino ar į jį panašių vaistų, tokių kaip metisergido maleatas arba bet kurių triptano ar 5-hidroksitriptamino1 (5-HT1) receptorių agonistų (tokių kaip almotriptanas, eletriptanas, frovatriptanas, neratriptanas, rizatriptanas ar zolmitriptanas);
 
-        jeigu vartojate arba neseniai vartojote monoaminooksidazės (MAO) inhibitorių, pvz., moklobemido (vaisto nuo depresijos) ar selegilino (preparato nuo Parkinsono ligos).
 
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku prieš pradėdami vartoti Sumatriptan Actavis.
 • jeigu yra širdies ligos simptomų, pvz., laikinas krūtinės skausmas arba spaudimas, galintis plisti į kaklą;
 • jeigu vartojate kraujospūdį mažinančių vaistų.
 • jeigu vartojate vaistų, priklausančių selektyvių atgalinio serotonino sugrąžinimo inhibitorių (medikamentai nuo depresijos bei kitokių psichikos ligų) grupei;
 • jeigu susilpnėjusi kepenų ar inkstų veikla;
 • jeigu sergate epilepsija ar kitokia liga, mažinančia traukulių slenkstį;
 • jeigu padidėjęs jautrumas sulfonamidams;
 • jeigu yra širdies ligos pasireiškimo rizika (pvz., sergate cukriniu diabetu, daug rūkote arba vartojate pakeičiamųjų nikotino preparatų), ypač tuo atveju, jeigu Jūs esate moteris, kuriai prasidėjusi menopauzė, arba vyresnis negu 40 metų vyras. Jeigu minėtų rizikos veiksnių yra, prieš skirdamas sumatriptano, gydytojas ištirs širdies veiklą. Pavartojus sumatriptano, labai retais atvejais sunkus širdies sutrikimas pasireiškė ir pacientams, kuriems širdies ligos požymių nebuvo. Jeigu dėl ko nors pradėtumėte nerimauti, kreipkitės į gydytoją.
 
Sumatriptano galima vartoti tik tuo atveju, jeigu nustatyta, kad galvos skausmas tikrai yra migreninis. Jeigu galvos skausmas skiriasi nuo įprastinio, nepasitarus su gydytoju, sumatriptano vartoti negalima.
 
Pavartojus Sumatriptan Actavis, gali atsirasti laikinas krūtinės skausmas ir spaudimas, kurie gali būti gana stiprūs ir plintantys į gerklę. Labai retais atvejais šių simptomų priežastis gali būti medikamento poveikis širdžiai. Jeigu jie neišnyksta, reikia kreiptis į gydytoją.
 
Sumatriptano vartojant per daug, galimas nuolatinis galvos skausmas dienos metu arba galvos skausmo sustiprėjimas. Įtarus, kad taip atsitiko, reikia kreiptis į gydytoją. Tokiu atveju Sumatriptan Actavis vartojimą gali reikėti nutraukti, kad būklė palengvėtų.
 
Vaikams ir paaugliams
Sumatriptan Actavis nerekomenduojamas jaunesniems nei 18 metų vaikams.
 
Kiti vaistai ir Sumatriptan Actavis
Sumatriptan Actavis ir kiti kartu vartojami vaistai gali daryti įtaką vienas kito sukeliamam poveikiui. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Labai svarbu jam pasakyti jeigu vartojate:
-        ergotamino (vaisto nuo migrenos) ar kitų triptanų. Kartu su sumatriptanu jų vartoti negalima (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Sumatriptan Actavis“). Jeigu vartojote vaistų, kurių sudėtyje yra ergotamino, Sumatriptan Actavis galima vartoti tik po 24 valandų. Pavartojus Sumatriptan Actavis, rekomenduojama palaukti 6 va;landas prieš vartojant ergotamino turinčių vaistų ir bent 24 valandas prieš vartojant kitų triptanų turinčių vaistų.;
-        MAO inhibitorių, pvz., moklobemido (vaisto nuo depresijos) ar selegilino (preparato nuo Parkinsono ligos);
 • ličio (vaisto nuo dvipolio, t. y. maniakinio depresinio, sutrikimo);
 • selektyvių atgalinio serotonino sugrąžinimo inhibitorių (vaistų nuo depresijos bei kitokių    psichikos ligų)
 • žolinių preparatų su paprastąja jonažole (Hypericum perforatum).
 
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.
 
Nėščių moterų gydymo sumatriptanu patirtis yra maža.
Sumatriptano patenka į motinos pieną, todėl 12 valandas po sumatriptano pavartojimo kūdikio krūtimi maitinti negalima. Nemaitinkite kūdikio per šį laikotarpį išsiskyrusiu pienu.
 
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Tiek migrenos priepuolis, tiek sumatriptanas gali sukelti mieguistumą. Tą reikia turėti omenyje tuo atveju, kai būtinas didesnis dėmesys, pvz., vairuojant (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).
 
Sumatriptan Actavis sudėtyje yra laktozės
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
 
 
3.       Kaip vartoti Sumatriptan Actavis
 
Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Kokia dozė Jums tinka, nustatys gydytojas. Rekomenduojamos dozės viršyti negalima.
 
Kaip Sumatriptan Actavis vartoti
-        Reikia nuryti visą tabletę užgeriant puse stiklinės vandens. 50 mg tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes. Tabletę galima sutrinti ir sumaišyti su vandeniu.
-        Sumatriptan Actavis reikia gerti atsiradus pirmųjų migrenos priepuolio požymių, nors priepuolio metu jo galima gerti ir vėliau.
-        Migrenos priepuolio užkirtimui (profilaktikai) Sumatriptan Actavis vartoti negalima.
 
Dozavimas
Prasidėjus migrenos priepuoliui, rekomenduojama sumatriptano dozė suaugusiam žmogui yra 50 mg. Kai kuriems pacientams gali reikėti 100 mg. Didžiausia paros dozė yra 300 mg.
 
Jeigu pirma dozė migrenos simptomus palengvino, tačiau vėliau jie atsinaujino, 24 valandų laikotarpiu tokią pačią dozę galima gerti antrą kartą, retais atvejais - ir trečią kartą, bet tarp dozių turi būti ne mažesnis nei 2 valandų laiko tarpas. 300 mg paros dozės viršyti negalima.
 
Jeigu pirma dozė simptomų nepalengvino ir vaistas poveikio nesukelia, kitų dozių to paties priepuolio metu gerti negalima. Preparato galima gerti tik prasidėjus kitam priepuoliui.
 
Jeigu manote, kad Sumatriptan Actavis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 
Ką daryti pavartojus per didelę Sumatriptan Actavis dozę?
Perdozavimo simptomai yra tokie patys, kokie išvardyti 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“. Išgėrę per daug tablečių, kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninę.
 
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 
 
4.       Galimas šalutinis poveikis
 
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
 
Šalutinio poveikio dažnio apibūdinimas:
Dažnas (pasireiškia mažiau negu 1 pacientui iš 10, tačiau daugiau negu1 iš 100);
 
Nedažnas (pasireiškia mažiau negu 1 pacientui iš 100, tačiau daugiau negu1 iš 1 000);
 
Retas (pasireiškia mažiau negu 1 pacientui iš 1 000, tačiau daugiau negu1 iš 1 000);
 
Labai retas (pasireiškia mažiau negu 1 pacientui iš 10 000 arba dažnis nežinomas (iš turimų duomenų jo apskaičiuoti neįmanoma).
 
Dažnas poveikis
·        Paraudimas (kelias minutes trunkantis veido paraudimas), galvos svaigimas, silpnumas, nuovargis, mieguistumas.
·          Trumpalaikis kraujospūdžio padidėjimas netrukus po vaisto pavartojimo.
·        Pykinimas (šleikštulys) arba vėmimas tuo atveju, jeigu jie nėra sudedamoji migrenos priepuolio dalis.
·        Skausmas, karščio, šalčio, sunkumo ir spaudimo arba veržimo pojūtis bet kurioje kūno vietoje, įskaitant krūtinę ir gerklę,.
 • Neįprasti jutimai, įskaitant tirpimą ir dilgčiojimą.
 • Dusulys.
 • Raumenų skausmas.
 
Jeigu šie simptomai, ypač į rankas plintantis krūtinės arba širdies skausmas, išsilaiko arba yra labai stiprūs, nedelsdami pasakykite gydytojui.
 
Labai retas poveikis
·          Regos sutrikimas, įskaitant mirgėjimą, vaizdo dvejinimąsi ir regos aštrumo sumažėjimą. Buvo nepraeinančių regos sutrikimų atvejų. 
·          Kraujospūdžio sumažėjimas, galintis sukelti alpulį, ypač stojantis.
·          Širdies plakimo suretėjimas arba pagreitėjimas, palpitacija (pernelyg greitas juntamas širdies plakimas), širdies ritmo pokytis.
·          Virpulys, drebulys arba nevalingi judesiai.
·          Kaklo sustingimas.
 • Kepenų funkcijos pokyčiai. Jei Jums atliekamas kepenų veiklą nustatantis kraujo tyrimas, pasakykite gydytojui ar slaugytojai, kad vartojate Sumatriptan Actavis.
 • Storosios žarnos (žarnyno dalis) uždegimas, galintis pasireikšti apatinės dešinės pilvo dalies skausmu ir (arba) viduriavimu kraujingomis išmatomis.
 • Reino (Raynaud) sindromas, dėl reakcijos į šaltį galintis pasireikšti odos išblyškimu arba pamelsvėjimu ir (arba) rankų ir kojų pirštų, ausų, nosies ar žandikaulio skausmu.
 • Laikini išeminiai EKG pokyčiai.
 
Jeigu atsiranda toliau išvardytų simptomų, Sumatriptan Actavis vartojimą būtina nutraukti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją  
·        Staigus švokštimas, plazdėjimas ar veržimas krūtinėje, vokų, veido ar lūpų patinimas, odos išbėrimas raudonomis dėmėmis arba ruplėmis (šie simptomai gali būti alerginės reakcijos požymis).
·        Traukuliai (dažniausiai epilepsija sirgusiems žmonėms).
·         
 
Dažnis nežinomas
 • Viduriavimas
 • Sąnarių skausmas
 • Nerimas
 • Gausus prakaitavimas
 
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
 
 
5.       Kaip laikyti Sumatriptan Actavis
 
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
 
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
 
Ant lizdinės plokštelės, etiketės ir dėžutės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
 
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
 
 
6.       Pakuotės turinys ir kita informacija
 
Sumatriptan Actavis sudėtis
 
-        Veiklioji medžiaga yra sumatriptanas. Vienoje tabletėje yra 50 mg arba 100 mg sumatriptano (sumatriptano sukcinato pavidalu).
-        Pagalbinės medžiagos. Tablečių šerdis: laktozė monohidratas, bevandenė laktozė, kroskarmeliozės natrio druska, mikrokristalinė celiuliozė ir magnio stearatas. Tablečių dangalas: laktozė monohidratas, manitolis, triacetinas, talkas ir titano dioksidas (E 171).
 
Sumatriptan Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje
Dengta tabletė (tabletė).
50 mg tabletės yra baltos, ovalios, abipusiai išgaubtos, su vagele abiejose pusėse ir kraštuose, vienoje pusėje yra užrašas „SN“, kitoje - skaitmuo „50“.
100 mg tabletės yra baltos, ovalios, abipusiai išgaubtos, vienoje pusėje yra užrašas „SN“, kitoje - skaitmuo „100“.
 
Pakuotės dydis
Lizdinių plokštelių pakuotė, kurioje yra 2, 3, 4, 6, 12, 18 arba 24 tabletės.
Tablečių talpyklė, kurioje yra 2, 3, 4, 6, 12, 18 arba 24 tabletės.
 
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
 
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
 
Rinkodaros teisės turėtojas
Actavis Group PTC ehf., Reykjavíkurvegi 76-78, 220 Hafnarfjörður, Islandija
 
Gamintojai
Actavis hf., Reykjavikurvegur 78, IS-220 Hafnarfjordur, Islandija
Balkanpharma-Dupnitsa AD, 3, Samokovsko Shosse Str., 2600 Dupnitsa, Bulgarija
 
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
 
UAB „Actavis Baltics“, Senasis Ukmergės kelias 4, Užubalių kaim., Avižienių sen., LT-14130 Vilniaus raj., tel.: +375 5 260 9615
 
Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:
Švedija             Sumacta 50 mg dragerad tablett
                        Sumacta 100 mg dragerad tablett
Čekija              Sumatriptan Actavis 50 mg
                        Sumatriptan Actavis 100 mg
Estija                Sumatriptan Actavis
Vengrija           Triptagram 50 mg bevont tabletta
                        Triptagram 100 mg bevont tabletta
Islandija           Sumacta
Lietuva                        Sumatriptan Actavis 50 mg tabletés
                        Sumatriptan Actavis 100 mg tabletés
Latvija             Sumatriptan Actavis
Lenkija                        Triptagram
Slovėnija          SUMACTA tbl.
Slovakija          Sumatriptan Actavis 50 mg
                        Sumatriptan Actavis 100 mg
Rumunija         Sumacta 50 mg drajeuri
                        Sumacta 100 mg drajeuri
 
 
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-02-28
 
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/
 
 
 
 
 
 
Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?