Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / EPIPEN 300mcg/0.3ml injekc.tirpalas uzpild.svirkst. N1
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

EPIPEN 300mcg/0.3ml injekc.tirpalas uzpild.svirkst. N1

Receptiniai vaistai

Kompensuojamas vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte. Jei vaistas Jums kompensuojamas, priemokos dydis priklauso nuo kodo įrašyto Jūsų recepto langelyje „Kompensacijos rūšies kodas“. Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu. Nurodytos kainos galioja tik užsisakant vaistus telefonu.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas
Epipen 300 mikrogramų injekcinis tirpalas užpildytame švirkštiklyje
Epinefrinas
 
 
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.
 
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1.         Kas yra Epipen ir kam jis vartojamas
2.         Kas žinotina prieš vartojant Epipen
3.         Kaip vartoti Epipen
4.         Galimas šalutinis poveikis
5.         Kaip laikyti Epipen
6.         Pakuotės turinys ir kita informacija
 
 
1.       Kas yra Epipen ir kam jis vartojamas
 
Epinefrinas kitaip dar vadinamas adrenalinu.
 
Epipen yra sterilus tirpalas užpildytame švirkštiklyje skubioms injekcijoms į raumenis.
 
Epipen naudojamas kaip skubios pagalbos priemonė sunkioms alerginėms reakcijoms (anafilaksijai), sukeltoms tokių alergenų kaip, pvz., maisto, vaistų, vabzdžių ar bičių įgėlimo ir kitų alergenų, gydyti, taip pat sunkioms reakcijoms, sukeltoms fizinio krūvio ar nežinomų priežasčių, gydyti. Epipen automatiniai injektoriai skirti skubiam vartojimui pacientams, kurie turi padidėjusią anafilaksijos riziką, įskaitant asmenis, kuriems anksčiau yra buvę anafilaksinių reakcijų.
 
Anafilaksinei reakcijai būdingi šie simptomai: odos niežėjimas; intensyvus bėrimas (kaip dilgėlinė); paraudimas; patinusios lūpos, ryklė, liežuvis, rankos ir kojos; švokštimas; užkimimas; pykinimas; vėmimas; pilvo spazmai ir kai kuriais atvejais - sąmonės netekimas.
 
Automatinis injektorius (švirkštimo priemonė) yra užpildytas adrenalinu (adrenerginiu vaistu).
 
Jis tiesiogiai veikia kardiovaskulinę sistemą (širdį ir kraujagysles) bei kvėpavimo sistemą (plaučius), pasipriešindamas galimai mirtiniems anafilaksijos poveikiams, greitai sutraukdamas kraujagysles, atpalaiduodamas plaučių raumenis, kad palengvėtų kvėpavimas, sumažindamas tinimą ir stimuliuodamas širdies plakimą.
 
 
2.       Kas žinotina prieš vartojant Epipen
 
Epipen vartoti negalima
Nėra žinoma jokios priežasties, kodėl Epipen neturėtų būti vartojamas skubiai pagalbai alerginės reakcijos metu.
 
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Jeigu sergate astma, Jums gali būti padidėjusi sunkios alerginės reakcijos rizika.
Jeigu turėjote anafilaksinę reakciją, turite kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų, kurioms medžiagoms esate alergiškas tam, kad ateityje jų griežtai vengtumėte. Svarbu žinoti, kad alergija vienai medžiagai, gali paskatinti alergiją kelioms susijusioms medžiagoms.
 
Jeigu esate alergiškas maistui,  svarbu kontroliuoti kiekvieno produkto, kurį valgote,  sudėtį, (įskaitant vaistus), kadangi net maži kiekiai gali sukelti sunkias reakcijas.
 
Pasakykite gydytojui, jeigu:
·                sergate širdies ligomis;
·                Jūsų skydliaukės veikla pernelyg aktyvi;
·                Jūsų kraujospūdis aukštas;
·                sergate diabetu;
·                padidėjęs akispūdis (sergate glaukoma);
·                yra sunkus inkstų sutrikimas;
·                yra prostatos auglys;
·                padidėjęs kalcio ar žemas kalio lygis kraujyje;
·                sergate Parkinsono liga.
 
Nepaisant šių reiškinių, adrenalinas yra būtinas anafilaksijos gydymui. Pacientai, kuriems pasireiškia šios būklės arba bet koks asmuo, kuris pacientui, kenčiančiam nuo alerginės reakcijos, turės suleisti Epipen, turi būti tinkamai informuoti apie situacijas, kada reikia vartoti adrenalino.
 
Turi būti atidžiai laikomasi vartojimo instrukcijos, siekiant išvengti atsitiktinių injekcijų tikimybės.
 
Epipen turi būti švirkščiamas tik į išorinę šlaunies pusę. Jo negalima sušvirkšti į sėdmenis dėl atsitiktinės injekcijos į veną rizikos.
 
Įspėjimas: atsitiktinės injekcijos į rankas arba pirštus gali sukelti kraujotakos sutrikimą injekcijos vietoje. Jeigu atsitiktinai sušvirkštėte vaisto į šias vietas, nedelsiant turite kreiptis į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių gydymui.
 
Vaikams ir paaugliams
Vaikai, sveriantys 15–30 kg, gali vartoti Epipen 150 mikrogramų automatinį injektorių, kuriame yra 150 mikrogramų adrenalino vienoje dozėje.
Vaikams, sveriantiems mažiau kaip 15 kg, dozės, mažesnės kaip 150 mikrogramų, neįmanoma pakankamai tiksliai paskirti, todėl šio vaistinio preparato nerekomenduojama vartoti, nebent esant gyvybei pavojingai situacijai ir patarus gydytojui.
 
Kiti vaistai ir Epipen
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
Tai ypač svarbu, jeigu vartojate toliau išvardytus vaistus:
·                antidepresantus, tokius kaip tricikliai antidepresantai arba monoaminooksidazės inhibitoriai (MAO inhibitoriai), kurie gali sustiprinti adrenalino poveikį;
·                vaistus Parkinsono ligai gydyti, tokius kaip katechol-O-metiltransferazės inhibitorius (KOMT inhibitorius), nes adrenalino poveikis gali sustiprėti;
·                vaistus, kurie širdį padaro jautrią, esant netolygiam širdies ritmui (aritmijai), pavyzdžiui, rusmenės preparatai, chinidinas;
·                beta blokatorius, skirtus širdies ligoms gydyti, taip pat vaistus, skirtus nervų sistemos ligoms gydyti, nes jie gali susilpninti adrenalino poveikį;
·                skydliaukei gydyti,
·                kurie palengvina kvėpavimą, vartojami astmai (teofilinas),
·                gimdymui (oksitocinas);
·                alergijai gydyti, tokius, kaip difenilhidraminas ar chlorfeniraminas (antihistamininiai);
·    veikiančius nervų sistemą (parasimpatolitikus).
 
Adrenalinas gali veikti pagaminamą insulino kiekį, tokiu būdu padidindamas gliukozės kiekį kraujyje, todėl pavartojus Epipen cukriniu diabetu sergantys pacientai turi atidžiai stebėti savo gliukozės kiekį kraujyje.
 
Epipen vartojimas su maistu ir gėrimais
Maistas ir gėrimai jokios įtakos Epipen vartojimui neturi.
Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate alkoholį, kadangi gali sustiprėti adrenalino poveikis.
 
Nėštumas ir  žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
 
Nėštumas
Esant ūminei gyvybei pavojingai situacijai nedvejodama pavartokite Epipen, kadangi Jūsų ir Jūsų kūdikio gyvybės gali būti pavojuje. Duomenys apie adrenalino vartojimą nėštumo metu yra riboti.
 
Žindymas
Tikėtina, kad Epipen neturės jokio poveikio žindomam kūdikiui.
 
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Adrenalino injekcija neveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus, tačiau šiam gebėjimui gali turėti įtakos anafilaksijos reakcija. Jei Jūsų gebėjimas vairuoti sutrikdytas, nevairuokite.
 
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Epipen medžiagas
Epipen sudėtyje yra natrio metabisulfito (E223) ir natrio chlorido.
Natrio metabisulfitas retais atvejais gali sukelti sunkių alerginių reakcijų ar sunkumą kvėpuoti (bronchų spazmą).
 
Vienoje šio vaistinio preparato dozėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jame natrio iš esmės nėra.
 
 
3.       Kaip vartoti Epipen
 
Epipen naudojamas kaip skubios pagalbos priemonė. Pavartojus Epipen, visuomet nedelsiant jums turi būti suteikta medicininė pagalba. Paskambinkite telefonu „112“ ir išsikvieskite greitąją pagalbą, paaiškinę, kad esate anafilaksijos būklės, netgi tuomet, kai atrodo, kad simptomai susilpnėjo. Jums reikalingas atidus stebėjimas ir tolesnis gydymas ligoninėje, jei jo prireiks. Tai reikalinga dėl to, kad anafilaksinė reakcija praėjus tam tikram laikui, gali pasikartoti. Kol laukiate greitosios pagalbos, atsigulkite ir pakelkite kojas, tačiau, jeigu pasunkėja kvėpavimas, Jūs turite atsisėsti. Paprašykite, kad kas nors pabūtų su Jumis, kol atvyks greitoji pagalba, jeigu vėl pasijustumėte blogiau.
 
Pacientus be sąmonės reikia paguldyti ant šono į atsistatymo padėtį.
 
Jeigu gydytojas Jums išrašė Epipen, turite įsitikinti, kad suprantate priežastį, kodėl šis preparatas buvo Jums išrašytas. Turite būti tikri, kad suprantate, kaip šį prietaisą naudoti. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, dėl pakartotinių instrukcijų kreipkitės į gydytoją, slaugytoją arba vaistininką.
 
Epipen yra skirtas naudoti asmenims, kurių kūno svoris yra didesnis kaip 30 kg.
Apie dozavimą vaikams, sveriantiems mažiau kaip 30 kg, žr. pirmiau esantį skyrių „Vaikams ir paaugliams“.
 
Dozavimas
Dozę nustatys ir Jums individualiai pritaikys Jūsų gydytojas. Įprastinė dozė suaugusiam asmeniui alerginių skubių atvejų gydymui yra 0,3 miligramo adrenalino vartoti į raumenis.
 
Jeigu pastebite ūminės alerginės reakcijos požymius, naudokite Epipen nedelsiant.
 
Epipen automatiniu injektoriumi sušvirkščiama vienkartinė 0,3 ml skysčio dozė, kuri yra lygi 0,3 mg (300 mikrogramų) adrenalino. Po sušvirkštimo 1,7 ml tūris lieka automatiniame injektoriuje, tačiau jis negali būti pakartotinai panaudojamas.
 
Kai kuriais atvejais vienkartinė Epipen dozė gali būti nepakankama tam, kad alerginės reakcijos poveikis būtų pilnai sustabdytas ir sugrąžintas. Dėl šios priežasties gydytojas gali išrašyti daugiau nei vieną vienkartinę dozę Epipen. Gali būti vartojamos pakartotinos vaisto injekcijos. Jeigu per 5–15 minučių simptomai nepalengvėjo arba pasunkėjo, po pirmos Epipen injekcijos gali tekti sušvirkšti ir antrąją. Dėl šios priežasties visada rekomenduojama nešiotis daugiau kaip vieną Epipen automatinį injektorių.
 
Vartojimo būdas
Epipen automatiniai injektoriai sukurti naudoti asmenims be jokio medicininio išsilavinimo. Epipen turi būti tvirtai įsmeigiamas į išorinę šlaunies pusę iš apytikriai 10 cm atstumo. Tikslesnis injekcijos vietos išorinėje šlaunies pusėje parinkimas šiuo atveju nėra būtinas. Kai Epipen įsmeigiamas į šlaunį, spyruoklės aktyvuotas stūmoklis įstumia paslėptą adatą į šlaunies raumenį ir įšvirkščia adrenalino dozę. Jei būtina, injektorių galima naudoti ir per drabužius.
 
Turi būti atidžiai laikomasi Epipen vartojimo instrukcijų.
 
Epipen turi būtinai būti švirkščiami TIK į išorinės šlaunies pusės raumenį. Negalima vaisto švirkšti į sėdmenis.
 
Vartojimo instrukcija
Prieš vartodami Epipen, susipažinkite su jo sandara ir išsiaiškinkite, kada ir kaip jį vartoti (1 diagrama).
 
Laikykitės šių nurodymų tik tada, kai esate pasiruošę vartoti preparatą.
 
Laikykite automatinį injektorių ties viduriu, niekada nelaikykite ties galais. Tam, kad teisingai vartotumėte vaistą, žiūrėkite į diagramas ir laikykitės šių nurodymų:
 
  • Niekada nedėkite nykščių, pirštų ar rankų ant oranžinio antgalio. Niekada nykščiu, pirštais ar ranka nespauskite oranžinio antgalio.
  • Iš oranžinio antgalio išlenda adata.
  • NENUIMKITE mėlyno apsauginio dangtelio, kol nesate pasiruošę vartoti vaisto.
 
Mėlynas apsauginis dangtelis        Oranžinis antgalis
1 diagrama:
clip_image002.jpg\"
 
 
 
1.             Paimkite Epipen automatinį injektorių į pagrindinę ranką (ranką, kuria rašote) taip, kad nykštys būtų arčiausiai mėlyno apsauginio dangtelio ir aplink prietaisą suformuokite kumštį (kad oranžinis antgalis būtų nukreiptas žemyn).
Kita ranka numaukite mėlyną apsauginį dangtelį.
Laikykite Epipen automatinį injektorių 10 cm atstumu nuo išorinės šlaunies dalies (kaip parodyta diagramoje 2a). Oranžinis antgalis turi būti nukreiptas į išorinę šlaunies dalį.
Tvirtai smeikite Epipen automatinį injektorių į išorinę šlaunies dalį taip, kad injektorius su šlaunimi sudarytų tinkamą kampą (90o), kaip parodyta diagramoje 2b (turi pasigirsti spragtelėjimas).
Šioje vietoje tvirtai laikykite injektorių 10 sekundžių. Praėjus 10 sekundžių injekcija yra      pabaigta, o automatinio injektoriaus langelis yra tamsus. Ištraukite Epipen automatinį injektorių (oranžinis adatos dangtelis pailgės tam, kad būtų uždengta adata) ir jį saugiai išmeskite.
10 sekundžių pamasažuokite dūrio vietą. Paskambinkite “112”, iškvieskite greitąją pagalbą, pasakykite, kad Jums yra anafilaksijos būklė.
 
2 diagrama:
clip_image003.png\" 
 
 
 
 
 

Epipen automatiniame injektoriuje gali atsirasti mažas burbulas. Tai neturi jokios įtakos vaisto efektyvumui.
Nors didžioji dalis tirpalo (apie 90%) lieka po Epipen pavartojimo prietaise, jis negali būti vartojamas pakartotinai. Jūs gavote tinkamą vaisto dozę, jeigu oranžinis adatos antgalis yra pailgėjęs, o langelis yra patamsėjęs. Išmeskite Epipen į tam skirtą Jums pateiktą vamzdelį ir atsineškite jį kartu su savimi, kai lankysitės pas gydytoją, būsite ligoninėje ar vaistinėje.
Epipen yra skirtas tik skubiai pagalbai, Jūs privalote visada kreiptis į gydytojus ar važiuoti į artimiausią ligoninės skyrių nedelsiant po Epipen pavartojimo. Paskambinkite „112“, iškvieskite greitąją pagalbą ir pasakykite, kad Jūs esate anafilaksijos būklės, netgi tuomet, kai atrodo, kad simptomai praeina. Jums  reikalingas atidus anafilaksijos epizodo stebėjimas ir tolesnis gydymas ligoninėje, jei jo prireiks. Tai reikalinga dėl to, kad anafilaksinė reakcija, praėjus tam tikram laikui, gali pasikartoti.
Kol laukiate greitosios pagalbos,  atsigulkite ir pakelkite kojas, tačiau, jeigu pasunkėja kvėpavimas, Jūs turite atsisėsti. Paprašykite, kad kas nors pabūtų su Jumis, kol atvyks greitoji pagalba, tuo atveju, jeigu vėl pasijustumėte blogiau.
 Pacientus be sąmonės reikia paguldyti ant šono į atsistatymo padėtį.
 
Pavartojus per didelę Epipen dozę
Jei susišvirkštėte per didelę adrenalino dozę arba sušvirkštėte jo netyčia, tuojau pat kreipkitės į artimiausią gydymo įstaigą.
 
 
4.       Galimas šalutinis poveikis
 
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
 
Įprastas šalutinis poveikis yra šis (jo dažnis nežinomas: negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
nereguliarus širdies ritmas, aukštas kraujospūdis, prakaitavimas, pykinimas, vėmimas, galvos skausmas, svaigulys, silpnumas, drebulys, nervingumas ar nerimas.
 
Pacientams, jautriems natrio metabisulfitui, gali pasireikšti alerginės reakcijos. Retais atvejais (gali pasitaikyti iki 1 iš 1000 žmonių) adrenalinu gydomiems pacientams pasireiškė kardiomiopatija.
 
Buvo pranešimų apie atsitiktines švirkštiklių injekcijas į rankas ar pirštus, kurios sukėlė paveiktos srities kraujotakos sutrikimus. Atsitiktinės injekcijos atveju visada kreipkitės į medikus.
 
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel.: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
 
 
5.       Kaip laikyti Epipen
 
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
 
Ant dėžutės ir etiketės po „Tinka iki“  nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
 
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti.
 
Talpyklę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Įtakojamas oro arba šviesos, adrenalinas greitai skyla ir tampa rausvu arba rudu. Prisiminkite retkarčiais patikrinti stiklinį Epipen automatinio injektoriaus užtaisą; įsitikinkite, kad tirpalas vis dar yra skaidrus ir bespalvis. Pakeiskite automatinį injektorių, jeigu pasibaigė tinkamumo laikas arba jeigu tirpalas tapo spalvotu arba susidrumstė (jame atsirado kietų dalelių).
 
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
 
 
6.       Pakuotės turinys ir kita informacija
 
Epipen sudėtis
-                 Veiklioji medžiaga yra adrenalinas. Vienoje dozėje yra 300 mikrogramų adrenalino.
-                 Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, natrio metabisulfitas (E223), vandenilio chlorido rūgštis, injekcinis vanduo.
 
Epipen išvaizda ir kiekis pakuotėje
 
Skaidrus ir bespalvis tirpalas užpildytame švirkštiklyje (automatiniame injektoriuje).
Automatiniame injektoriuje yra 2 ml injekcinio tirpalo. Kiekvienu automatiniu injektoriumi sušvirkščiama vienkartinė (0,3 ml) 0,3 mg adrenalino dozė.
 
Pakuotės dydžiai:
1 automatinis injektorius
2 x 1 automatiniai injektoriai
 
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
 
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
 
Rinkodaros teisės turėtojas
SIA Meda Pharma
Vienibas gatve 109
Riga LV-1058
Latvija
 
Gamintojas
MEDA Pharma GmbH & Co. KG
Benzstrasse 1
D-61352 Bad Homburg
Vokietija
 
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
 
SIA Meda Pharma
Ukmergės g. 369ALT-12142 Vilnius
Tel.:+370 52059367
Faksas: +370 52059367
El. paštas: info.bb@medapharma.eu
 
 
Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:
  
 
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-01-30.
 
 
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.
 
 
 
Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?