Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / MOXONIDIN INGEN PHARMA 400mcg plevele dengtos tab.N90
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

MOXONIDIN INGEN PHARMA 400mcg plevele dengtos tab.N90

Receptiniai vaistai

Kompensuojamas vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte. Jei vaistas Jums kompensuojamas, priemokos dydis priklauso nuo kodo įrašyto Jūsų recepto langelyje „Kompensacijos rūšies kodas“. Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu. Nurodytos kainos galioja tik užsisakant vaistus telefonu.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Svarbi informacija
Svarbi informacija

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

Moxonidin Ingen Pharma 200 mikrogramų plėvele dengtos tabletės

Moxonidin Ingen Pharma 300 mikrogramų plėvele dengtos tabletės

Moxonidin Ingen Pharma 400 mikrogramų plėvele dengtos tabletės

Moksonidinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Moxonidin Ingen Pharma ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Moxonidin Ingen Pharma
 3. Kaip vartoti Moxonidin Ingen Pharma
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Moxonidin Ingen Pharma
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Moxonidin Ingen Pharma ir kam jis vartojamas

 

Moxonidin Ingen Pharma vartojamas arterinės hipertenzijos (didelio kraujospūdžio liga) gydymui. Šis vaistas atpalaiduoja ir praplečia kraujagysles, o tai padeda sumažinti kraujospūdį.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Moxonidin Ingen Pharma

 

Moxonidin Ingen Pharma vartoti negalima:

-  jeigu yra alergija  moksonidinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-  jeigu širdies susitraukimų dažnis yra retas dėl širdies sutrikimo, vadinamo sinusinio mazgo silpnumo sindromu, arba dėl II arba III laipsnio atrioventrikulinės blokados;

-  jeigu yra sunki bradikardija (ramybės metu širdis susitraukinėja rečiau negu 50 kartų per minutę);

-  jeigu sergate širdies nepakankamumu.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Moxonidin Ingen Pharma, jei:

 • Jums yra širdies sutrikimas, vadinamas I laipsnio AV blokada;
 • sergate sunkia išemine širdies liga ar nestabiliąja krūtinės angina;
 • sergate inkstų liga. Galbūt gydytojas turės parinkti Jums tinkamą dozę;
 • esate senyvo amžiaus.

 

Jeigu Moxonidin Ingen Pharma yra vartojamas kartu su b adrenoblokatoriumi ir gydymą abiem vaistais reikia nutraukti, pirmiausia būtina nutraukti gydymą b adrenoblokatoriumi ir tik po to Moxonidin Ingen Pharma tabletėmis.

Nors vaistas organizme nesikaupia, ligoniams, kuriems sutrikusi inkstų veikla (glomerulų filtracijos greitis mažesnis negu 60 ml/min.) reikia atidžiai stebėti, ypač gydymo pradžioje, Moxonidin Ingen Pharma tablečių hipotenzinį poveikį.

Staiga nutraukti Moxonidin Ingen Pharma tablečių vartojimą draudžiama.

 

Kiti vaistai ir Moxonidin Ingen Pharma

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Moxonidin Ingen Pharma galima saugiai vartoti su tiazidų grupės šlapimą varančiais vaistais (pvz., hidrochlortiaziu) ir kalcio kanalų blokatoriais (pvz., nifedipinu). Vaisto vartojant su kitokiais vaistais nuo didelio kraujospūdžio ligos pasireiškia suminis poveikis.

Kadangi tricikliai antidepresantai (vaistai nuo depresijos, pvz., amitriptilinas) gali mažinti centrinio poveikio vaistų nuo hipertenzijos veiksmingumą, triciklių antidepresantų bei moksonidino kartu patariama nevartoti.

Moksonidinas vidutiniškai padidina gebėjimo pažinti sutrikimą pacientams, vartojantiems lorazepamo. Be to, moksonidinas gali stiprinti kartu vartojamų benzodiazepinų (pvz., diazepamo) raminamąjį poveikį.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Moksonidino vartojančių nėščių moterų klinikinių stebėjimų neatlikta. Kadangi nepakanka patirties, šio vaisto nėščioms moterims galima vartoti tik tokiu atveju, jei gydymo nauda didesnė už pavojų vaisiui.

Moksonidinas išsiskiria su motinos pienu. Žindyvėms patariama gydymo Moxonidin Ingen Pharma metu nežindyti arba nutraukti vaisto vartojimą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Duomenų, rodančių kad moksonidinas daro neigiamą įtaką gebėjimui vairuoti transporto priemones ir valdyti mechanizmus nėra. Pastebėta mieguistumo ir svaigulio atvejų. Į tai reikia atkreipti dėmesį, kai dirbami minėti darbai.

 

Moxonidin Ingen Pharma sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

 1. Kaip vartoti Moxonidin Ingen Pharma

 

Moxonidin Ingen Pharma visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Paprastai iš pradžių per parą reikia gerti 200 mikrogramų moksonidino. Didžiausia paros dozė yra 600 mikrogramų. Ją reikia gerti per du kartus. Didžiausia vienkartinė dozė yra 400 mikrogramų. Paros dozę gydytojas priderina kiekvienam pacientui atsižvelgdamas į vaisto sukeliamą organizmo reakciją.

Moksonidino galima vartoti nepriklausomai nuo valgymo laiko.

 

Jeigu Jūs sergate inkstų liga, gydytojas gali paskirti mažesnę dozę ar kitą vaistą.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Moxonidin Ingen Pharma dozę

Pavartojus per didelę dozę, nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją.

Perdozavus pasireiškia galvos skausmas, raminamasis poveikis, mieguistumas, hipotenzija (mažas kraujospūdis), svaigulys, bendrasis silpnumas, bradikardija (retas pulsas), burnos džiūvimas, vėmimas, nuovargis, skrandžio skausmas.

Be to, gali pasireikšti hipertenzija, tachikardija (padažnėjęs pulsas), bendras silpnumas bei hiperglikemija (padidėjęs cukraus kiekis kraujyje).

Specifinio priešnuodžio nežinoma, tačiau, atsižvelgiant į moksonidino veikimo būdą, jo sukeltą hipertenziją gali sumažinti arba panaikinti fentolaminas ir tolazolinas, hipotenzijai šalinti reikėtų vartoti skysčio ir dopamino, bradikardijai šalinti gali tikti atropinas. Prireikus vartojama kitokių širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą palaikančių priemonių.

 

Pamiršus pavartoti Moxonidin Ingen Pharma

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Moxonidin Ingen Pharma

Staiga nutraukti vaisto vartojimą draudžiama. Be tikslių gydytojo nurodymų Moxonidin Ingen Pharma vartojimo negalima nei pertraukti, nei nutraukti. Atsižvelgiant į gydytojo nurodymus, vaisto vartojimą reikia nutraukti palaipsniui mažinant dozę (paprastai per 2 savaites).

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Moxonidin Ingen Pharma, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Vartojant šį vaistą gali pasireikšti toliau išvardytas šalutinis poveikis.

Jeigu pastebėjote toliau nurodytą sunkų šalutinį poveikį, nutraukite vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes Jums gali prireikti skubios medicininės pagalbos:

 • veido, lūpų ar burnos patinimas (angioneurozinė edema). Tai būna nedažnai: gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 žmonių.

 

Kitoks šalutinis poveikis

Labai dažnas (pasitaiko dažniau nei 1 iš 10 pacientų)

 • Burnos džiūvimas.

 

Dažnas (pasitaiko rečiau nei 1 iš 10 pacientų)

 • Nugaros skausmas
 • Galvos skausmas
 • Silpnumas (astenija)
 • Svaigulys (galvos sukimasis)
 • Odos išbėrimas, niežulys
 • Miego sutrikimas, nemiga, mieguistumas
 • Pykinimas, viduriavimas, vėmimas, virškinimo sutrikimas (dispepsija).

 

Nedažnas (pasitaiko rečiau nei 1 iš 100 pacientų)

 • Kaklo skausmas
 • Nervingumas
 • Apalpimas
 • Patinimas (edema)
 • Spengimas ausyse
 • Neįprastai reti širdies susitraukimai (bradikardija)
 • Mažas kraujospūdis, įskaitant kraujospūdžio sumažėjimą atsistojant.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 

 1. Kaip laikyti Moxonidin Ingen Pharma

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Moxonidin Ingen Pharma 200 mikrogramų plėvele dengtos tabletės

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

 

Moxonidin Ingen Pharma 300 mikrogramų plėvele dengtos tabletės ir Moxonidin Ingen Pharma 400 mikrogramų plėvele dengtos tabletės

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.

 

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Moxonidin Ingen Pharma sudėtis

 

-  Veiklioji medžiaga yra moksonidinas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mikrogramų, 300 mikrogramų arba 400 mikrogramų moksonidino.

-  Pagalbinės medžiagos tabletės branduolyje yra krospovidonas, laktozė monohidratas, magnio stearatas, povidonas; plėvelėje - makrogolis 400, hipromeliozė, dažikliai raudonasis geležies oksidas (E172) ir titano dioksidas (E171).

 

Moxonidin Ingen Pharma išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Tabletės yra apvalios, dengtos plėvele, maždaug 6 mm skersmens.

Moxonidin Ingen Pharma 200 mikrogramų tabletės yra šviesiai rožinės, Moxonidin Ingen Pharma 300 mikrogramų tabletės yra rožinės, Moxonidin Ingen Pharma 400 mikrogramų tabletės yra tamsiai rožinės spalvos.

 

Tiekiamos PVC/PVDC ir aliuminio lizdinėse plokštelėse.

Kartono dėžutėje yra 30 arba 90 plėvele dengtų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

SIA Ingen Pharma

Kārļa Ulmaņa gatve 119, Mārupe

LV-2167 Rīga

Latvija

 

Gamintojas

Chanelle Medical

IDA Industrial Estate Loughrea, Co. Galway

Airija

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-01-21.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

 

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?