Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / CIRAL 20 mg, plėvele dengtos tabletės, 28 tabl.
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

CIRAL 20 mg, plėvele dengtos tabletės, 28 tabl.

Receptiniai vaistai

Kompensuojamas vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte. Jei vaistas Jums kompensuojamas, priemokos dydis priklauso nuo kodo įrašyto Jūsų recepto langelyje „Kompensacijos rūšies kodas“. Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu. Nurodytos kainos galioja tik užsisakant vaistus telefonu.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Svarbi informacija
Svarbi informacija

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Ciral 20 mg plėvele dengtos tabletės

Citalopramas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Ciral ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Ciral
 3. Kaip vartoti Ciral
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Ciral
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Ciral ir kam jis vartojamas

 

Ciral veiklioji medžiaga yra citalopramas, juo gydoma depresija, panikos sutrikimas, pasireiškiantis kartu su atvirų erdvių baime arba be jos, ir obsesinis – kompulsinis sutrikimas (pasireiškiantis įkyriomis mintimis ar veiksmais).

 

Citalopramas priklauso vaistų, vadinamų selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI), grupei. Šie vaistai veikia serotonino sistemą smegenyse, didindami serotonino kiekį. Serotonino apykaitos sutrikimas yra svarbus depresijos bei į ją panašių sutrikimų atsiradimo veiksnys.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Ciral

 

Ciral vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija citalopramui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6

skyriuje);

 • jeigu vartojate kitų vaistų nuo depresijos ar nerimo, vadinamųjų monoaminooksidazės (MAO)

inhibitorių (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Ciral“), pvz., moklobemido (vaisto nuo depresijos), ar selegilino (vaisto nuo Parkinsono ligos);

 • jei vartojate linezolido (antibiotiko), išskyrus atvejus, kai Jus atidžiai prižiūri gydytojas;
  • jei Jums nustatytas įgimtas ar yra buvęs nenormalus širdies ritmas (nustatytas elektrokardiogramos

tyrimu, kuriuo galima nustatyti, kaip veikia Jūsų širdis);

 • jei vartojate vaistų nuo širdies ritmo sutrikimų ar vaistų, galinčių paveikti širdies ritmą (žr. žemiau skyrių „Kiti vaistai ir Ciral“).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Ciral.

 

Pasakykite gydytojui, jeigu sergate bet kokia kita liga, kadangi gali prireikti į tai atsižvelgti. Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jeigu:

 • kamuoja ar kamavo širdies problemos ar neseniai ištiko širdies priepuolis;
 • yra retas širdies plakimas ramybės metu ir (arba) Jūs žinote, kad dėl užsitęsusio viduriavimo ir vėmimo ar diuretikų (šlapimą varančių tablečių) vartojimo Jums gali būti druskos išeikvojimas;
 • būna dažnas ar nereguliarus širdies plakimas, nualpimo, kraujotakos nepakankamumo (kolapso) ar galvos svaigimo atsistojus atvejų, kurie gali rodyti širdies plakimo nenormalumą;
 • sergate diabetu. Dėl gydymo Ciral gali pakisti cukraus kiekis Jūsų kraujyje. Gali tekti keisti insulino ir (arba) geriamųjų cukraus kiekį mažinančių vaistų dozes;
 • sergate epilepsija. Ciral vartojimą reikia nutraukti, jei patirsite priepuolius ar Jums padažnės traukuliai;
 • anksčiau buvo kraujavimo sutrikimų;
 • vartojate kraują skystinančių vaistų, pvz., aspirino (acetilsalicilo rūgšties) arba nesteroidinių vaistų nuo uždegimo ir skausmo (žr. poskyrį „Kiti vaistai ir Ciral“);
 • Jums taikoma elektros traukulių terapija (dar vadinama elektrošoko terapija, tai sunkios depresijos gydymo metodas);
 • sergate glaukoma (akių liga, kurią sukelia padidėjęs akies vidinis spaudimas).

 

Atkreipkite dėmesį

Gydant nerimo sutrikimą, paprastai turi praeiti 24 savaitės kol tampa pastebimas bet koks pagerėjimas. Kai kuriems ligoniams gydymo pradžioje gali sustiprėti nerimas, kuris tolesnio gydymo metu išnyksta. Todėl yra labai svarbu tiksliai laikytis savo gydytojo nurodymų ir, nepasikonsultavus su juo, nenutraukti gydymo bei nekeisti dozės.

 

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas

Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

 

Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:

-  jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;

-  jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

 

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

 

Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

 

Kai kuriems pacientams, sergantiems maniakiniu-depresiniu sutrikimu, gali prasidėti manijos fazė. Šiai būklei būdinga neįprastai greita idėjų kaita, neadekvatus laimės pojūtis ir pernelyg didelis fizinis aktyvumas. Jeigu pasireiškė šie simptomai, svarbu pasitarti su gydytoju.

 

Per pirmąsias gydymo savaites taip pat gali atsirasti simptomų, tokių kaip nenustygstamumas ar negalėjimas ramiai sėdėti ar stovėti. Jeigu Jums atsirado šių simptomų, nedelsdami apie tai pasakykite gydytojui.

 

Tokie vaistai kaip Ciral (vadinamieji SSRI/SNRI) gali sukelti lytinės funkcijos sutrikimo simptomus (žr. 4 skyrių). Kai kuriais atvejais nutraukus gydymą šie simptomai išliko.

 

Vaikams ir paaugliams

Ciral paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams. Taip pat turite žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės vaistus, padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, minčių apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo (pasireiškiančio negatyviu, priešišku, užsispyrusiu elgesiu su suaugusiais, mokytojais ir kitais atsakingais asmenimis) ir pykčio) tikimybė.

Nepaisant to, gydytojas gali skirti Ciral jaunesniems nei 18 metų pacientams, jei, jo (jos) manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Ciral jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Ciral, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat, šiuo metu dar nėra gauta ilgalaikio saugumo duomenų apie Ciral poveikį augimui, brendimui ir pažinimo bei elgsenos vystymuisi šios amžiaus grupės pacientams.

 

Nutraukimo simptomai

Ciral vartojimą nutraukus, ypač staiga, Jums gali atsirasti nutraukimo simptomų. Nutraukus gydymą, šie simptomai pasireiškia dažnai. Jų atsiradimo rizika yra didesnė, jeigu Ciral buvo vartojama ilgai arba didelėmis dozėmis arba dozė mažinama per greitai. Daugumai žmonių šie simptomai paprastai būna lengvi ir per 2 savaites praeina savaime, tačiau kai kuriems pacientams jie gali būti labai intensyvūs arba trukti ilgiau (23 mėnesius ar daugiau). Jeigu nutraukus Ciral vartojimą atsiranda sunkių nutraukimo simptomų, kreipkitės į savo gydytoją. Gydytojas gali paprašyti Jūsų vėl pradėti vartoti tablečių ir po to lėčiau nutraukti jų vartojimą.

 

Nutraukimo simptomai gali būti galvos svaigimas, dilgčiojimo, „badymo adatėlėmis“, deginimo ir, rečiau, elektros šoko pojūtis, miego sutrikimai (ryškūs sapnai, košmarai, nemiga), nerimas, galvos skausmas, pykinimas ir (arba) vėmimas, prakaitavimas, drebulys, sumišimas, emocinis nestabilumas arba dirglumas, viduriavimas, regos sutrikimai, pernelyg smarkus širdies plakimas, daužymasis.

 

Kiti vaistai ir Ciral

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jį reikia informuoti ir tuo atveju, jeigu kokių nors vaistų vartojote per paskutines dvi savaites arba vartosite per kitas 8 paras.

 

Cimetidinas, lansoprazolas ir omeprazolas (jais gydoma skrandžio opaligė), flukonazolas (juo gydomos grybelinės infekcijos), fluvoksaminas (antidepresantas) ir tiklopidinas (vartojamas siekiant sumažinti insulto riziką). Vartojant šiuos vaistus, gali padidėti citalopramo koncentracija.

 

NEVARTOKITE CIRAL, jeigu vartojate vaistų nuo širdies ritmo problemų ar vaistų, kurie gali paveikti širdies ritmą, pvz., tokių, kaip IA ir III klasės antiaritminiai vaistai, antipsichoziniai vaistai (pvz., fenotiazino dariniai, pimozidas, haloperidolis), tricikliai antidepresantai, kai kurie antibiotikai (pvz., sparfloksacinas, moksifloksacinas, į veną vartojamas eritromicinas, pentamidinas, antimaliariniai vaistai, ypač halofantrinas), kai kurie antihistamininiai vaistai (astemizolas, mizolastinas). Jeigu Jums kyla bet kokių kitų klausimų apie tai, turite pasikalbėti su savo gydytoju.

 

Taip pat kartu su Ciral negalima vartoti MAO inhibitorių (žr. skyrių „Ciral vartoti negalima“). Keičiant vaistus, reikės daryti pertrauką.

Nutraukus negrįžtamojo poveikio MAO inhibitorių (pvz., selegilino (nuo Parkinsono ligos)) vartojimą, Ciral tablečių galima gerti ne anksčiau kaip po 2 savaičių, o nutraukus grįžtamojo poveikio MAO inhibitorių (pvz., moklobemido (nuo depresijos ir su ja susijusių ligų)) vartojimą - tiek laiko, kiek nurodyta to vaisto pakuotės lapelyje.

Baigus gydymą Ciral tabletėmis, MAO inhibitorių galima pradėti vartoti ne anksčiau kaip po 7 parų.

 

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurio iš šių vaistų:

 • ličio (vartojamas gydyti maniakinį-depresinį sutrikimą. Tai sutrikimas, pasireiškiantis depresijos ir pernelyg didelės laimės pojūčio ir energingumo periodų kaita);
 • sumatriptano, kitokių triptanų (vaistų nuo migrenos);
 • bupropiono, oksitriptano, triptofano, fluvoksamino (nuo depresijos);
 • vaistų, kurių sudėtyje yra jonažolės(augaliniai vaistai nuo depresijos);
 • tramadolio (vaisto nuo stipraus skausmo);
 • cimetidino, omeprazolo, ezomeprazolo, lansoprazolo (skrandžio rūgštingumui mažinti ir skrandžio

opai gydyti);

 • aspirino (nuo skausmo arba kraujui skystinti) ir nesteroidinių vaistų nuo uždegimo ir skausmo

(NVNU);

 • varfarino, tiklopidino ir dipiridamolio (vaistų, slopinančių kraujo krešumą);
 • meflokvino (nuo maliarijos);
 • tiklopidino (vartojamo siekiant išvengti insulto);
 • metoprololio (vaisto, vartojamo nuo didelio kraujospūdžio ligos, širdies ligų bei migrenos

profilaktikai);

 • vaistų, kurie mažina kalio ar magnio kiekį kraujyje (pvz., kalio kiekį mažinantys diuretikai,

vidurių laisvinamieji vaistai, kortikosteroidai).

 

Ciral vartojimas su maistu ir gėrimais

Ciral galima gerti kartą per parą, iš ryto ar vakare, nepriklausomai nuo valgymo laiko (žr. skyrių „Kaip vartoti Ciral“).

Kaip ir daugelio kitų vaistų atveju, nerekomenduojama kartu vartoti Ciral ir alkoholio, nors įrodymų apie Ciral sąveiką su alkoholiu nėra.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

Nevartokite Ciral, jeigu esate nėščia, nebent šį vaistą vartoti pataria gydytojas.

Įsitikinkite, kad Jūsų akušerė ir (arba) gydytojas žino, jog vartojate Ciral. Vartojami nėštumo metu, ypač per paskutinius 3 nėštumo mėnesius, vaistai, tokie kaip Ciral, gali didinti sunkios kūdikio ligos, vadinamos nuolatine naujagimio plautine hipertenzija (NNPH), riziką. Dėl jos kūdikis dažniau kvėpuoja ir atrodo pamėlęs. Šių simptomų paprastai atsiranda per pirmas 24 valandas po kūdikio gimimo. Jeigu tai atsitinka Jūsų kūdikiui, turite nedelsdami kreiptis į savo akušerę ir (arba) gydytoją.

Jeigu Ciral vartojamas nėštumo metu, negalima staiga nutraukti jo vartojimo.

 

Žindymo laikotarpis

Ciral patenka į motinos pieną. Nevartokite Ciral, jeigu žindote kūdikį, nebent šį vaistą vartoti pataria gydytojas.

 

Vaisingumas

Tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad citalopramas blogina sėklos kokybę.

Teoriškai tai galėtų paveikti vaisingumą, tačiau įtakos žmogaus vaisingumui iki šiol nepastebėta.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Šis vaistas gali mažinti gebėjimą suvokti bei reaguoti. Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol neįsitikinsite, kaip Ciral Jus veikia.

 

Ciral sudėtyje yra laktozės.

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Ciral tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės

 

 

 1. Kaip vartoti Ciral

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jeigu gydytojo nepaskirta kitaip, rekomenduojama Ciral tabletes dozuoti taip, kaip nurodyta toliau. Būtina laikytis vartojimo nurodymų, priešingu atveju vaistas gali sukelti nepageidaujamą poveikį.

 

Ciral galima gerti kartą per dieną, iš ryto ar vakare, nepriklausomai nuo valgymo laiko. Tabletę nurykite užsigerdami stikline vandens.

 

Jei reikia, tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.

 

Suaugusiesiems

Depresija

Įprastinė paros dozė yra 20 mg. Šią dozę Jūsų gydytojas gali padidinti daugiausiai iki 40 mg paros dozės.

 

Panikos sutrikimas

Pradinė dozė pirmąją gydymo savaitę yra 10 mg per parą, po to galima didinti dozę iki 20-30 mg per parą.

Jūsų gydytojas dozę gali padidinti daugiausiai iki 40 mg per parą.

 

Obsesinis - kompulsinis sutrikimas (OKS)

Pradinė paros dozė yra 20 mg. Šią dozę Jūsų gydytojas gali padidinti daugiausiai iki 40 mg paros dozės.

 

Senyviems pacientams (vyresniems kaip 65 metų amžiaus)

Senyviems pacientams reikia dozę sumažinti per pusę, tai yra vartoti 10-20 mg per parą. Senyvi pacientai paprastai turi vartoti ne didesnę kaip 20 mg paros dozę.

 

Pacientams, kurių kepenų veikla sutrikusi

Pacientai, kuriems yra kepenų negalavimų, turi vartoti ne daugiau kaip 20 mg per parą.

 

Pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi

Jei yra lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimas, vaisto dozės mažinti nebūtina. Ligoniams, kurių inkstų veikla yra labai sutrikusi, šio vaisto vartoti nepatariama.

 

Gydymo trukmė:

 • Šio vaisto poveikis tampa pastebimas ne anksčiau kaip po 2 savaičių. Nenutraukite šio vaisto vartojimo, net jeigu nejaučiate pagerėjimo.
 • Nekeiskite vaisto dozės savo nuožiūra, nepasitarę su gydytoju.
 • Tęskite vaisto vartojimą tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Jeigu per anksti nutrauksite gydymą, gali vėl pasireikšti ligos simptomai. Išnykus ligos simptomams, gydymą rekomenduojama tęsti dar 46 mėnesius.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Ciral dozę?

Jeigu išgėrėte per daug Ciral tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Tai būtina, net jeigu nejaučiate jokių simptomų. Pavartojus per didelę Ciral dozę, gali pasireikšti šie simptomai: svaigulys, drebulys, mieguistumas, sujaudinimas, traukuliai, koma, pykinimas, vėmimas, širdies ritmo sutrikimai, padidėjęs arba sumažėjęs kraujospūdis, prakaitavimas, sąmonės pritemimas, pamėlynavimas, vyzdžių išsiplėtimas, padažnėjęs kvėpavimas. Vykdami pas gydytoją arba į ligoninę pasiimkite šio vaisto pakuotę.

 

Pamiršus pavartoti Ciral

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu pamiršote išgerti tik vieną Ciral dozę, toliau vaisto gerkite kaip įprastai, tačiau apie vienkartinės dozės praleidimą būtinai praneškite savo gydytojui.

 

Nustojus vartoti Ciral

Nenutraukite Ciral vartojimo, kol gydytojas taip nenurodė. Baigiant gydymą, Ciral dozę reikia mažinti palaipsniui, mažiausiai per vieną ar dvi savaites.

Jeigu sumažinus dozę ar nutraukus gydymą atsiranda netoleruojamų simptomų, gydytojas gali paprašyti Jūsų vėl pradėti gerti šių tablečių ir jų vartojimą mažinti dar lėčiau (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Su Ciral vartojimu susijęs šalutinis poveikis paprastai būna silpnas bei trumpalaikis ir išnyksta per pirmąsias gydymo savaites. Dauguma iš poveikių taip pat gali būti Jūsų ligos simptomai ir todėl palengvės, kai pradėsite sveikti.

 

Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, jeigu atsiranda bet kuris iš šalutinių poveikių:

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

 • bandymas nusižudyti;
 • sunkus karščiavimas, sujaudinimas, sumišimas, raumenų sustingimas, šiurpulys, nerimas; tai gali būti retos būklės, žinomos kaip serotonino sindromas, požymiai;
 • sunki alerginė reakcija, kuri pažeidžia odą ir gleivines, pvz., angioneurozinė edema (veido, rankų, kojų patinimas, galintis sukelti dusulį);
 • dažnas, nereguliarus širdies plakimas, nualpimas, kurie gali būti gyvybei pavojingos būklės, žinomos kaip torsades de pointes, simptomai.

 

Be to, gauta pranešimų apie kitus šalutinius poveikius.

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių): miego sutrikimas, mieguistumas, nemiga, galvos skausmas, jėgų praradimas ir silpnumas, sustiprėjęs prakaitavimas, burnos džiūvimas, pykinimas.

 

Dažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 žmonių): apetito sumažėjimas, kūno svorio sumažėjimas, nevirškinimas, viduriavimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, skrandžio skausmas, vidurių pūtimas, sustiprėjęs seilėtekis, užsikimšusi ar varvanti nosis (rinitas), žiovulys, sujaudinimas, nerimas, nervingumas, gebėjimo sukaupti dėmesį sumažėjimas, apatija, sumaištis, nenormalūs sapnai, susilpnėjęs lytinis potraukis, vyrams: sutrikęs sėklos išmetimas ir impotencija, moterims gali būti sunku pasiekti orgazmą, migrena, atminties praradimas (amnezija), drebulys, parestezija (odos „badymas adatėlėmis“), galvos svaigimas, palpitacijos, išbėrimas, sąnarių skausmas, raumenų skausmas, nuovargis, spengimas ausyse.

 

Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 žmonių): apetito padidėjimas, kūno svorio padidėjimas, agresyvumas, asmenybės pokytis, haliucinacijos, manija (pakili nuotaika), sustiprėjęs lytinis potraukis, apalpimas, lėtas širdies ritmas, greitas širdies ritmas, dilgėlinė, plaukų slinkimas, išbėrimas, purpura, padidėjusio jautrumo reakcijos, jautrumas šviesai, šlapimo susilaikymas, mėnesinių kraujavimas, edema, vyzdžių išsiplėtimas (galintis sukelti ūminę uždarojo kampo glaukomą).

 

Retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 žmonių): kosulys, natrio kiekio kraujyje sumažėjimas (ypač vyresniems žmonėms), traukuliai, nevalingi judesiai, skonio sutrikimas, kraujavimas, kepenų uždegimas, karščiavimas, bendras negalavimas.

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): trombocitų kiekio sumažėjimas (didėja kraujavimo ir kraujosruvų atsiradimo rizika), sutrikęs antidiurezinio hormono (ADH) išsiskyrimas, alerginės reakcijos (bėrimas), sunkios alerginės reakcijos, sukeliančios kvėpavimo pasunkėjimą ar galvos svaigimą, hipokalemija (mažas kalio kiekis kraujyje, galintis sukelti raumenų silpnumą, trūkčiojimą ar širdies ritmo sutrikimą), konvulsijos, serotonino sindromas, ekstrapiramidiniai sutrikimai, panikos priepuoliai, griežimas dantimis, mintys apie savęs žalojimą arba savižudybę, savižudišką elgesį (taip pat žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“), nenuilstamumas, neįprasti raumenų judesiai arba sustirimas, nevalingi raumenų judesiai, regėjimo sutrikimas, kraujospūdžio sumažėjimas atsistojus, kraujavimas iš nosies, kraujavimas iš virškinimo trakto (įskaitant kraujavimą iš tiesiosios žarnos), kraujavimo sutrikimai, įskaitant odos ir gleivinių kraujavimą (ekchimozė), staigus odos ar gleivinės patinimas (angioneurozinė edema), skausminga erekcija, pieno išsiskyrimas iš krūtų vyrams, nereguliarios mėnesinės, pakitę kepenų funkcijos tyrimų duomenys, kaulų lūžiai, nenormalus širdies ritmas.

 

Galvos svaigimas ir skausmas, parestezija (odos „badymas adatėlėmis“), pykinimas bei nerimas gali pasireikšti ir jau nebevartojant Ciral, jei šiuo vaistu gydyta ilgai. Tokio poveikio galima išvengti dozę mažinant palaipsniui per 12 savaičių.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Ciral

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės po „EXP“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Ciral sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra citalopramas.

Vienoje Ciral 20 mg tabletėje yra 24,99 mg citalopramo hidrobromido (atitinka 20 mg citalopramo).

 • Pagalbinės medžiagos yra: mikrokristalinė celiuliozė, 85 % glicerolis, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, laktozė monohidratas, kopovidonas, karboksimetilkrakmolo natrio druska, makrogolis 6000, hipromeliozė, talkas, pigmentas titano dioksidas (E171).

 

Ciral išvaizda ir kiekis pakuotėje

Balta, pailga, abipus išgaubta plėvele dengta tabletė, kurios vienoje pusėje yra vagelė ir įspaudas „C20“. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

Pakuotėje yra 14 arba 28 plėvele dengtos tabletės.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Sandoz d.d.

Verovškova 57

1000 Ljubljana

Slovėnija

 

Gamintojai

Salutas Pharma GmbH

Otto-von-Guericke-Allee 1

D-39179 Barleben, Vokietija

 

arba

 

LEK S.A.

Ul. Domaniewska 50 C

02-672 Warszawa

Lenkija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas

Šeimyniškių 3A

LT-09312 Vilnius

Tel.+370 5 263 60 37

Nemokama linija pacientams +370 800 00877

Faksas +370 5 263 60 36

El. paštas info.lithuania@sandoz.com

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-12-02.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?