Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

Pradinis / Receptiniai vaistai / RANEXA 750MG PAILGINTO ATPAL.TAB.N60
Sužinokite apie mūsų geriausius pasiūlymus pirmi

RANEXA 750MG PAILGINTO ATPAL.TAB.N60

Receptiniai vaistai

Kompensuojamas vaistas. Atsiėmimas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant būtina turėti galiojantį gydytojo išrašytą receptą. Užsisakyti galite ne daugiau kaip gydymo kursui, kuris nurodytas recepte. Jei vaistas Jums kompensuojamas, priemokos dydis priklauso nuo kodo įrašyto Jūsų recepto langelyje „Kompensacijos rūšies kodas“. Reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu. Nurodytos kainos galioja tik užsisakant vaistus telefonu.

Šį vaistą galite užsisakyti telefonu 8 700 55170 darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 val. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje.
Klauskite vaistininko
Klauskite vaistininko
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas

~~PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 Ranexa 375 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
 Ranexa 500 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
 Ranexa 750 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
 Ranolazinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

Be šio lapelio taip pat gausite Įspėjamąją paciento kortelę, kurioje pateikta svarbi informacija apie saugumą, kurią turite žinoti prieš pradėdami vartoti Ranexa ir vartodami Ranexa.

- Neišmeskite šio lapelio ir Įspėjamosios paciento kortelės, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Visada parodykite Įspėjamąją paciento kortelę visiems gydantiems gydytojams, įskaitant gydytojus, kurie gydo kitas nei krūtinės angina ligas.
- Įsitikinkite, kad bet kurio vizito pas sveikatos priežiūros specialistą metu turėsite visų kitų vartojamų vaistų sąrašą.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 Lapelio turinys
 1. Kas yra Ranexa ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Ranexa
 3. Kaip vartoti Ranexa
 4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ranexa
6. Kita informacija
 
 
1. KAS YRA RANEXA IR KAM JIS VARTOJAMAS
 
 Ranexa yra vaistas, vartojamas kartu su kitais vaistais krūtinės anginai, tai yra krūtinės skausmui ar nemaloniems pojūčiams, kuriuos jaučiate bet kurioje viršutinėje Jūsų kūno dalyje, tarp kaklo ir viršutinės pilvo dalies, dažnai atsirandantiems dėl fizinio krūvio arba per didelės įtampos, gydyti.
 
 
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RANEXA
 
 Ranexa vartoti negalima
 - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ranolazinui arba bet kuriai pagalbinei Ranexa medžiagai, išvardytai 6 šio lapelio skyriuje.
 - jeigu sergate sunkiu inkstų veiklos sutrikimu.
 - jeigu sergate vidutiniu ar sunkiu kepenų veiklos sutrikimu.
 - jeigu vartojate tam tikrus vaistus, skirtus gydyti bakterinę infekciją (klaritromiciną, telitromiciną), grybelinę infekciją (itrakonazolą, ketokonazolą, vorikonazolą, pozakonazolą), ŽIV infekciją (proteazių inhibitorius), depresiją (nefazodoną) arba širdies ritmo sutrikimus (pvz., kvinidiną, dofetilidą ar sotalolį).
 
 Specialių atsargumo priemonių reikia
 Prieš pradėdami vartoti Ranexa, pasakykite gydytojui,
 - jeigu sergate lengvu ar vidutiniu inkstų veiklos sutrikimu;
 - jeigu sergate lengvu kepenų veiklos sutrikimu;
 - jeigu Jums kada buvo užrašyta pakitusi elektrokardiograma (EKG);
 - jeigu esate pagyvenęs;
 - jeigu Jūsų svoris mažas (60 kg ar mažesnis);
 - jeigu sergate širdies nepakankamumu.
 
 Gydytojas gali nutarti Jums skirti mažesnę dozę ar imtis kitų atsargumo priemonių, jeigu Jums tinka bet kuri iš aukščiau išvardytų aplinkybių.
 
 Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate Ranexa, nevartokite šių vaistų:
 - tam tikrų vaistų, skirtų gydyti bakterinę infekciją (klaritromicino, telitromicino), grybelinę infekciją (itrakonazolo, ketokonazolo, vorikonazolo, pozakonazolo), ŽIV infekciją (proteazių inhibitorių), depresiją (nefazodono) arba širdies ritmo sutrikimus (pvz., kvinidino, dofetilido ar sotalolio).

Prieš vartojant Ranexa pasakykite gydytojui, jeigu vartojate:
- tam tikrus vaistus, skirtus gydyti bakterinę infekciją (eritromicinas), arba grybelinę infekciją (flukanazolą), skirtus apsisaugoti nuo transplantuoto organo atmetimo reakcijos (ciklosopriną), arba tabletes nuo širdies ligos, pvz., diltiazemą ar verapamilį. Šie vaistai gali sąlygoti Ranexa šalutinio poveikio, pvz., galvos svaigimo, pykinimo ar vėmimo padažnėjimą (žr. 4 skyrių). Gydytojas gali nuspręsti skirti Jums mažesnę dozę.
- vaistus epilepsijai ar kitam neurologiniam sutrikimui gydyti (pvz., fenitoiną, karbamazepiną ar fenobarbitalį), rifampiciną infekcijai (pvz., tuberkuliozei) gydyti arba vaistinio augalo paprastosios jonažolės preparatą, nes šie vaistai gali  sumažinti Ranexa veiksmingumą.
- vaistus, kurių sudėtyje yra digoksino, kadangi Ranexa vartojimo metu gydytojui gali prireikti pakeisti jo dozę.
- tam tikrus vaistus, skirtus gydyti alergiją (pvz., terfanadiną, astemizolą, mizolastiną), širdies ritmo sutrikimus (pvz., dizopiramidą, prokainamidą) ir depresiją (pvz., imipraminą, doksepiną, amitriptiliną), kadangi šie vaistai gali paveikti Jūsų EKG.
- tam tikrus vaistus, skirtus gydyti depresiją (bupropioną), psichozę, ŽIV infekciją (efavirenzą) arba vėžį (ciklofosfamidą).

 Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
 Ranexa vartojimas su maistu ir gėrimais
 Ranexa galima vartoti su maistu ar be jo. Gydymo Ranexa metu negalima gerti greipfrutų sulčių.
 
 Nėštumas
Jei esate nėščia, Ranexa vartoti negalima, nebent Jūsų gydytojas nurodė kitaip.

Žindymo laikotarpis
Jeigu žindote, Ranexa vartoti negalima. Jeigu žindote, pasitarkite su gydytoju.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

 Vairavimas ir mechanizmų valdymas
 Ranexa poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta. Pasitarkite su gydytoju dėl vairavimo ir mechanizmų valdymo.
 
 Ranexa gali sukelti šalutinį poveikį – galvos svaigimą (dažnai) ir miglotą matymą (nedažnai), o tai gali paveikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jeigu pajutote šiuos simptomus, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol jie visiškai nepraeis.
 
 Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ranexa medžiagas
 750 mg pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtyje yra azo dažiklio E102. Šis dažiklis gali sukelti alergines reakcijas.
 
 750 mg pailginto atpalaidavimo tabletėse yra laktozės monohidrato. Jeigu jūsų gydytojas jums sakė, kad jums yra tam tikrų cukrų netoleravimas, prieš vartodami šį vaistą kreipkitės į jį.
 
 
3. KAIP VARTOTI RANEXA

 Ranexa visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  
 Nurykite visą tabletę užgerdami vandeniu. Nesmulkinkite, nečiulpkite ir nekramtykite tabletės, bei nelaužkite jų per pusę, kadangi tai gali paveikti vaisto atpalaidavimą iš tabletės į Jūsų organizmą.
  
 Pradinė dozė suaugusiems yra viena 375 mg tabletė du kartus per dieną. Po 2−4 savaičių jūsų gydytojas gali padidinti dozę, kad būtų pasiektas reikalingas poveikis. Didžiausia Ranexa dozė yra 750 mg du kartus per parą.
 
 Svarbu pranešti gydytojui, jei pajutote šalutinį poveikį – galvos svaigimą, pykinimą ar vėmimą. Gydytojas gali sumažinti dozę arba, jei to nepakanka, nutraukti gydymą Ranexa.
 
 Vaikams ir paaugliams iki 18 metų Ranexa vartoti negalima.
 
 Pavartojus per didelę Ranexa dozę
 Jei atsitiktinai išgėrėte per daug Ranexa tablečių arba suvartojote didesnę dozę, nei buvo gydytojo rekomenduota, nedelsiant praneškite apie tai savo gydytojui. Jei negalite susisiekti su savo gydytoju, kreipkitės į artimiausią ligoninės priėmimo skyrių. Kartu pasiimkite likusias tabletes, pakuotę ir dėžutę, kad ligoninės personalas galėtų lengvai suprasti, ką jūs išgėrėte.
 
 Pamiršus pavartoti Ranexa
 Jei užmiršote išgerti vaistų dozę, išgerkite ją, kai tik prisimenate, išskyrus tada, kai laikas gerti kitą dozę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
 
 
 4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
 
 Ranexa, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jis dažniausiai yra lengvas ar vidutinio sunkumo.
 
 Jei atsiranda bet kuris iš toliau išvardytų angioedemos simptomų – ši būklė yra reta, tačiau gali būti sunki – nutraukite Ranexa vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją:
• veido, liežuvio ar gerklės patinimas
• rijimo sunkumas
• dilgėlinė arba apsunkintas kvėpavimas
 
 Praneškite gydytojui, jei pajutote dažną šalutinį poveikį –galvos svaigimą, pykinimą ar vėmimą. Gydytojas gali sumažinti dozę arba nutraukti gydymą Ranexa.
 
 Kitas šalutinis poveikis, kurį galite patirti:
 
 Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1–10 asmenų iš 100) yra:
 Vidurių užkietėjimas
 Galvos svaigimas
 Galvos skausmas
 Pykinimas, vėmimas
 Nuovargio jutimas
 
 Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1–10 asmenų iš 1000) yra:
 Nerimas, miego sutrikimas
 Miglotas matymas, regėjimo sutrikimas
 Jutimų pokyčiai (lietimo ar skonio), drebulys, nuovargis ar vangumas, mieguistumas ar apsnūdimas, alpimo jausmas ar alpimas, svaigulys atsistojus
 Tamsus šlapimas, kraujas šlapime, pasunkėjęs šlapinimasis
 Dehidracija
 Kvėpavimo sunkumas, kosulys, kraujavimas iš nosies
 Padidėjęs prakaitavimas, niežulys
 Patinimo ar išpurtimo jutimas
 Karščio pylimas, žemas kraujospūdis
 Medžiagos vadinamos kreatininu ar šlapalo kiekio padidėjimas kraujyje, trombocitų ar baltųjų kraujo kūnelių padidėjimas kraujyje, EKG (širdies veiklos užrašymo) pokyčiai
 Sąnarių tinimas, galūnių skausmas
 Apetito praradimas ir (ar) svorio netekimas
 Mėšlungis
 Skambėjimas ausyse ir (ar) svaigimo jausmas
 Skrandžio skausmas ar nemalonus pojūtis, virškinimo sutrikimas, burnos sausumas ar vidurių pūtimas
 
 Retas šalutinis poveikis (pasireiškia 1–10 asmenų iš 10 000) yra:
 Nenormalūs laboratoriniai kepenų tyrimai
 Uoslės pokyčiai, burnos ar lūpų tirpimas, klausos sutrikimas
 Šaltas prakaitas, bėrimas
 Kraujospūdžio sumažėjimas atsistojus
 Sąmonės sutrikimas ar praradimas
 Dezorientacija
 Rankų ir kojų šalimas
 Dilgėlinė, alerginė odos reakcija
 Impotencija
 Kasos ar žarnų uždegimas
 Atminties praradimas
 Gerklės užgulimas
 
 Pasitaikė pavienių pranešimų apie ūminį inkstų nepakankamumą, pasireiškusį Ranexa vartojimo metu.
 Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
 
 5. KAIP LAIKYTI RANEXA
 
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
 
 Ant kiekvienos lizdinės tablečių plokštelės, dėžutės ir buteliuko nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Ranexa vartoti negalima.
 
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
 
 Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
 
 
 6. KITA INFORMACIJA
 
 Ranexa sudėtis
Ranexa veiklioji medžiaga yra ranolazinas. Kiekvienoje tabletėje yra 375 mg, 500 mg, arba 750 mg ranolazino.

Pagalbinės medžiagos yra: hipromeliozė, magnio stearatas, metakrilinės rūgšties – etilakrilato kopolimeras, mikrokristalinė celiuliozė, natrio hidroksidas, titano dioksidas ir karnauba vaškas.

Priklausomai nuo tabletės stiprumo, jos apvalkale yra:
375 mg tabletė: makrogolio, polisorbato 80, Indigokarmino (E132)
500 mg tabletė:makrogolio, talko, dalinai hidrolizuoto polivinilo alkoholio, geležies raudonojo oksido (E172), geležies geltonojo oksido (E172),
750 mg tabletė: glicerolio triacetato, laktozės monohidrato, briliantinio mėlio FCF (E133) ir Tartrazino (E102)

 Ranexa išvaizda ir kiekis pakuotėje
Ranexa pailginto atpalaidavimo tabletės yra ovalios formos tabletės.
375 mg tabletės yra blyškiai mėlynos ir su vienoje pusėje įrėžtu CVT375.
500 mg tabletės yra šviesiai oranžinės ir su vienoje pusėje įrėžtu CVT500.
750 mg tabletės yra blyškiai žalios ir su vienoje pusėje įrėžtu CVT750.

Ranexa tiekiamas kartono dėžutėse, kuriose yra 30, 60, arba 100 tablečių lizdinėse plokštelėse arba po 60 tablečių plastikiniuose buteliukuose. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas
Menarini International Operations Luxembourg S.A.
1, Avenue de la Gare, L-1611 Luxembourg, Liuksemburgas
 
 Gamintojas
Brecon Pharmaceuticals Ltd
Pharos House, Wye Valley Business Park
Hay-on-Wye
 Hereford, HR3 5PG
Jungtinė Karalystė
 
arba

 Fine Foods N.T.M. SpA
Via dell’Artigianato 8/10
24041 Brembate (BG)
Italija

arba

Menarini - Von Heyden GmbH
Leipziger Straβe 7-13
01097 Dresden
Vokietija

arba

Berlin-Chemie AG
Glienicker Weg 125
12489 Berlin
 Vokietija
 
 
 Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
 
 België/Belgique/Belgien
 Menarini Benelux NV/SA
 Tél/Tel: + 32 (0)2 721 4545  Luxembourg/Luxemburg
 Menarini Benelux NV/SA
 Tél/Tel: + 32 (0)2 721 4545
 България
 ТП “Берлин-Хеми АГ”
 тел.: +359 2 96 00 860  Magyarország
 Berlin-Chemie/A. Menarini Kft.
 Tel.: +36 23501301
 Česká republika
 Berlin-Chemie/A.Menarini Ceska republika s.r.o.
 Tel: +420 272 937 381   Malta
 Menarini International Operations Luxembourg S.A.
 Tel: +352 264976
 Danmark
 Berlin-Chemie/A.Menarini Danmark ApS
 Tlf: +4548 217 110  Nederland
 Menarini Benelux NV/SA
 Tel: +32 (0)2 721 4545
 Deutschland
 Berlin-Chemie AG
 Tel: +49 (0) 30 67070  Norge
 Menarini International Operations Luxembourg S.A.
 Tlf: +352 264976
 Eesti
 OÜ Berlin-Chemie Menarini Eesti
 Tel: +372 667 5001  Österreich
 A. Menarini Pharma GmbH.
 Tel: +43 1 879 95 85-0
 Ελλάδα
 MENARINI HELLAS AE
 Τηλ: +30 210 8316111-13  Polska
 Berlin-Chemie/Menarini Polska Sp. z o.o.
 Tel.: +48 22 566 21 00
 España
 Laboratorios Menarini S.A.
 Tel: +34-93 462 88 00  Portugal
 A. Menarini Portugal – Farmacêutica, S.A.
 Tel: +351 210 935 500
 France
 MENARINI France
 Tél: +33 (0)1 45 60 77 20  România
 Berlin-Chemie Menarini Group
 Tel: +40 211 232 34 32
 Ireland
 A. Menarini Pharmaceuticals Ltd
 Tel: +353 1 284 6744  Slovenija
 Berlin-Chemie AG, Podružnica Ljubljana
 Tel: +386 01 300 2160
 Ísland
 Menarini International Operations Luxembourg S.A.
 Sími: +352 264976  Slovenská republika
 Berlin-Chemie AG - obchodné zastúpenie v SR
 Tel: +421 2 544 30 730
 Italia
 A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite s.r.l.
Tel: +39-055 56801
   Suomi/Finland
 Berlin-Chemie/A.Menarini Suomi OY
 Puh/Tel: +358 403 000 760
 Κύπρος
 MENARINI HELLAS AE
 Τηλ: +30 210 8316111-13  Sverige
 Menarini International Operations Luxembourg S.A.
 Tel: +352 264976
 Latvija
 SIA Berlin-Chemie/Menarini Baltic
 Tel: +371 67103210  United Kingdom
 A. Menarini Pharma U.K. S.R.L.
 Tel: +44 (0)1628 856400
 Lietuva
 UAB “BERLIN-CHEMIE MENARINI BALTIC”
 Tel: +370 52 691 947  
 
 
 Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas {MMMM-mm}.
 
Naujausią išsamią informaciją apie šį vaistą galite rasti Europos vaistų agentūros (EMEA) interneto svetainėje http://www.emea.europa.eu/.

 

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?