HEMORANTA VAISTAZOLIU ARBATA 2G N24
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

HEMORANTA VAISTAZOLIU ARBATA 2G N24

Nereceptinis vaistas
1,56 €
1,59 € (su PVM) 1,31 € (be mok.)
 • Klauskite vaistininko 8 697 03000 (I-V 8:00-17:00)
 • Nemokamas pristatymas į artimiausią vaistinę 
 • Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse. Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.

Aprašymas

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

HEMORANTA vaistažolių arbata

Senų lapai, kraujažolių žolė, šaltekšnių žievė, kalendrų vaisiai, saldymedžių šaknys

 

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją  arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
 • Jeigu per 7 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?  

 1. Kas yra HEMORANTA ir kam ji vartojama
 2. Kas žinotina prieš vartojant HEMORANTA
 3. Kaip vartoti HEMORANTA
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti HEMORANTA
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 1. Kas yra HEMORANTA ir kam ji vartojama

 

 • HEMORANTA vaistažolių arbata sudaryta iš senos lapų, kraujažolės lapų, šaltekšnių žievės, saldymedžių šaknų gabalėlių ir nesmulkintų kalendrų vaisių. Užpilo skonis saldokas, aitrus.

 

HEMORANTA vaistažolių arbata yra tradicinis augalinis vaistinis preparatas, skirtas vidurių laisvinimui esant  trumpalaikiam vidurių užkietėjimui ir išeinamosios angos įtrūkimams mažinti gydant hemorojų.

 

Tradicinis augalinis vaistinis preparatas, kurio indikacijos pagrįstos tik ilgalaikiu vartojimu.

 

 • Jeigu per 7 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

2. Kas žinotina prieš vartojant HEMORANTA HEMORANTA vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu yra alergija kraujažolėms arba kitiems graižažiedžių šeimos augalams (arnikoms, vaistinėms ramunėlėms, medetkoms ir kt.);
 • jeigu yra įvairių priežasčių sukeltas žarnų nepraeinamumas (skrandžio turinio natūralaus slinkimo sutrikimas), žarnų atonija (silpnumas);
 • jeigu yra neaiškių priežasčių sukelti nemalonūs pojūčiai pilve ar skausmas, žarnyno uždegimas (Krono liga, nespecifinis opinis kolitas);
 • jeigu yra apendicitas (aklosios žarnos ataugos uždegimas);
 • jeigu sergate inkstų uždegimu arba lėtiniu inkstų veiklos nepakankamumu;
 • jeigu netekote daug skysčių arba sutriko organizmo skysčių ir druskų (pvz.: kalio, magnio, kalcio) pusiausvyra.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti HEMORANTA .

 

Tai ypač svarbu, jeigu:

 • sergate inkstų ligomis – gydytojas turi paskirti tyrimus, kuriais įvertins, ar druskų (pvz.: kalio, magnio, kalcio) kiekis Jūsų organizme nėra nukrypęs nuo normos.
 • vidurius laisvinančių vaistų reikia vartoti kasdien. Jei negalite reguliariai pasituštinti be vidurius laisvinančių vaistų, būtina nustatyti vidurių užkietėjimo priežastis. Reikia vengti ilgą laiką vartoti vidurius laisvinančių vaistų.

 

Jeigu vartojant šios arbatos pradėjote kraujuoti iš išeinamosios angos arba sutriko tuštinimasis, tai gali būti sunkios žarnyno ligos požymiai.

 

Dėl HEMORANTA vaistažolių arbatos poveikio gali sutrikti organizmo skysčių ir druskų pusiausvyra, atsirasti kalio trūkumas, šlapime atsirasti baltymų ir kraujo, sutrikti širdies ir skeleto raumenų veikla, ypač jei arbata vartojama kartu su digoksinu (vaistas nuo širdies ligų), šlapimą varančiais vaistais, kortikosteroidais (hormoniniais vaistais nuo uždegimo ir alergijos, pvz., prednizolonu, hidrokortizonu) ir kitais vaistais (žr. skyrelį „Kiti vaistai ir HEMORANTA“).

 

Kaip ir kitų vidurius laisvinančių vaistų, vaistažolių arbatos negalima vartoti pacientams, negalintiems pasituštinti arba kuriems ūmiai arba nuolat dėl neaiškios priežasties pasireiškia virškinimo trakto simptomai, pvz. pilvo skausmai, pykinimas ir vėmimas.

Vaikams

Duomenų apie šio vaisto saugumą vaikams nepakanka, todėl jo nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams.

Kiti vaistai ir HEMORANTA

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Dėl HEMORANTA  poveikio pagreitėję žarnų judesiai ir sutrumpėjęs žarnų turinio šalinimo laikas mažina kitų geriamųjų vaistų įsisavinimą ir jų poveikį. Dėl to gali prireikti keisti geriamųjų vaistų dozę.

 

Ypač svarbu pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jei vartojate:

 • digoksino (nuo širdies ligų) –gali sustiprėti jo šalutinis poveikis,
 • vaistų nuo širdies ritmo sutrikimo - gali sustiprėti jų šalutinis poveikis,
 • diuretikų (šlapimą varančių vaistų, kurie gali būti skiriami ir aukštam kraujospūdžiui mažinti), pvz., hidrochlortiazido, torasemido – organizme gali sumažėti kalio,
 • vaistų nuo aukšto kraujospūdžio – jų poveikis gali susilpnėti.

 

Poveikis šlapimo tyrimų rezultatams

HEMORANTA sudėtyje esančios veikliosios medžiagos keičia šlapimo spalvą. Šie pokyčiai yra nekenksmingi, tačiau gali tariamai padidinti kai kuriuos šlapimo tyrimų rodmenis (urobilinogeno ir estrogeno).

 

HEMORANTA vartojimas su maistu ir gėrimais

Nėra jokių duomenų apie vaistažolių arbatos sąveiką su maistu ir gėrimais.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

HEMORANTA  nerekomenduojama vartoti nėščioms ir žindančioms moterims.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

HEMORANTA neveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus.

 

3. Kaip vartoti HEMORANTA

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Vandeninio užpilo ruošimas

Vieną valgomąjį šaukštą vaistažolių arbatos (arba vieną paketėlį) užpilkite 150 ml karšto, bet ne verdančio vandens, uždenkite, po 15 minučių nukoškite, išmirkusias vaistažoles išspauskite ir išmeskite.

 

Rekomenduojama dozė ir vartojimas

Rekomenduojama dozė yra pusė arba pilna užpilo stiklinė. Išgerkite ją vakare, prieš miegą.

 

Išgėrus vaisto, poveikis pasireiškia po 8-12 valandų.

 

Kad vaisto poveikis būtų veiksmingesnis, reikia daug judėti ir vartoti maistą, kuriame yra daug ląstelienos (nesuvirškinamų augalinio maistų dalelių).

 

Jeigu per 7 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

 • Jei vaisto vartojimas neveiksmingas arba sukelia šalutinį poveikį, nepaminėtą ant pakuotės ar pakuotės lapelyje, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku

 

 

Ką daryti pavartojus per didelę HEMORANTA dozę?

Pavartojus per daug vaistažolių arbatos, gali atsirasti žarnyno spazmai, viduriavimas. Viduriuojant organizmas netenka daug skysčių ir druskų (kalio, magnio, kalcio), todėl būtina gerti daug skysčių, labai tinka rehidrataciniai tirpalai (specialūs milteliai, kuriuose yra cukraus ir druskų).

 

Pamiršus pavartoti HEMORANTA

Pamiršus išgerti vaisto, praleiskite pamirštą dozę, vėliau gerkite kaip įprasta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

4. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Vartojant HEMORANTA , gali pasireikšti:

 • alerginės (padidėjusio jautrumo) reakcijos: niežėjimas, dilgėlinė, vietinė ar išplitusi egzema (alerginis odos uždegimas, pasireiškiantis įvairaus pobūdžio niežtinčiu išbėrimu),
 • pilvo skausmas, spazmas, viduriavimas, ypač pacientams, kurie serga dirgliosios žarnos sindromu (tai žarnyno veiklos sutrikimas). Tokiais atvejais būtina sumažinti vaisto dozę,
 • vartojant ilgą laiką gali sutrikti skysčių ir druskų pusiausvyra, šlapime gali atsirasti baltymų (albuminurija) ir kraujo (hematurija),
 • vartojant ilgą laiką gali atsirasti žarnų gleivinės pigmentacija (žarnų sienelių spalvos pokyčiai, matomi atliekant žarnyno tyrimą). Tai nesukelia jokių simptomų ir paprastai praeina nustojus vartoti vaistą.
 • šlapimas gali įgauti geltoną arba rausvai rudą atspalvį, tačiau tai nekenksminga (žr. skyrelį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

5. Kaip laikyti HEMORANTA

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės ir maišelio po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

 

Maišelį laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Paketėlius laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

 

 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

HEMORANTA sudėtis

 

-  Veikliosios  medžiagos  yra senų lapai, kraujažolių žolė, šaltekšnių žievė, kalendrų vaisiai, saldymedžių šaknys. Viename grame vaistažolių arbatos yra 0,2 g Cassia senna L., folium (senų lapų), 0,2 g Achillea millefolium L., herba (kraujažolių žolės), 0,2 g Rhamnus frangula L., cortex (šaltekšnių žievės), 0,2 g Coriandrum sativum L., fructus (kalendrų vaisių), 0,2 g Glycyrrhiza glabra L., radix (saldymedžių šaknų).

-   Pagalbinių medžiagų nėra.

HEMORANTA išvaizda ir kiekis pakuotėje

Vaistažolių arbata sudaryta iš šviesiai žalių senų lapų gabalėlių, pilkai žalių, šiek tiek plaukuotų kraujažolių lapų, pilkai žalių stiebų ir baltų žiedų gabalėlių; lygių, tamsiai rudų, tamsiai pilkų arba pilkų išorinėje pusėje, gelsvai oranžinių arba rausvai rudų vidinėje pusėje, tolygiai smulkiai plaušėtų šaltekšnių žievės, ir šviesiai geltonų, plaušėtų saldymedžių šaknų gabalėlių ir nesmulkintų rusvų kalendrų vaisių. Spalva rusvai žalia. Kvapas aromatiškas. Užpilo skonis saldokas, aitrus.

 

Popierinis maišelis, kuriame yra 50 g arbatos. Kartono dėžutėje yra vienas maišelis.

Filtrinio popieriaus paketėlis, kuriame yra 2 g arbatos. Kartono dėžutėje yra 24 paketėliai.

 

 

Registruotojas ir gamintojas

 

UAB Švenčionių vaistažolės

Adutiškio g. 3/4

LT – 18110 Švenčionys

Lietuva

Tel./faksas: +370 387 66470

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 

UAB Švenčionių vaistažolės

Adutiškio g. 3/4

LT – 18110 Švenčionys

Lietuva

Tel./faksas: +370 387 66470

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-04-20

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Rekomenduojamos prekės