Gerosios bakterijos
- DOVANA
- -25%
- -15% PAPILDOMA NUOLAIDA
- Tik internete
- -30%
- -15% PAPILDOMA NUOLAIDA
- -60% antram *
- -15% PAPILDOMA NUOLAIDA
- Tik internete
- -60% antram *
- -15% PAPILDOMA NUOLAIDA
Gerosios bakterijos, dar žinomos kaip probiotikai, yra gyvi mikroorganizmai, suteikiantys visapusės naudos sveikatai, ypač žarnyno mikroflorai. Jos gali padėti palaikyti sveiką virškinimo sistemą, stiprinti imunitetą ir prisidėti prie bendros organizmo pusiausvyros. Žmogaus žarnyne natūraliai gyvena milijardai bakterijų, tad optimalus gerųjų bei blogųjų bakterijų balansas yra būtinas gerai sveikatai.
Viena pagrindinių gerųjų bakterijų funkcijų yra maisto virškinimas. Jos skaido maisto medžiagas, tokiu būdu palengvindamos jų įsisavinimą organizme. Probiotikai taip pat gali padėti mažinti pilvo pūtimą, vidurių užkietėjimą bei viduriavimą, todėl jie naudingi žmonėms, kenčiantiems nuo dirgliosios žarnos sindromo (DŽS) ar kitų virškinimo sutrikimų.
Be virškinimo gerinimo, probiotikai gali stiprinti imuninę sistemą kovojant su kenksmingomis bakterijomis ir užkertant kelią jų dauginimuisi, skatinant natūralių antikūnų gamybą ir didinant organizmo atsparumą infekcijoms. Probiotikai taip pat gali padėti atstatyti žarnyno mikroflorą po gydymo antibiotikais, kurie dažnai sunaikina ir gerąsias bakterijas.
Be to, gerosios bakterijos turi įtakos ir emocinei gerovei. Sveikas žarnynas, turtingas gerųjų bakterijų, gali prisidėti prie geresnės nuotaikos ir netgi padėti sumažinti streso bei nerimo simptomus.
Probiotikų šaltiniai yra rauginti produktai, pavyzdžiui, jogurtas, kefyras ar rauginti kopūstai. Reguliarus probiotikų papildų vartojimas gali padėti palaikyti sveiką žarnyną, stiprinti imunitetą ir prisidėti prie bendros organizmo pusiausvyros.