Page 1 of Infinity
PRIMA testas Strep A streptokokų aptikimo gerklės tepinėlyje, 1 vnt.
PRIMA testas Strep A streptokokų aptikimo gerklės tepinėlyje, 1 vnt.
✓
-30% nuolaida neakcinėms prekėms su kodu JUODAS30, perkant bent už 5 €. Negalioja vaistams, pasiūlymams “Perkant 2 prekes ir daugiau iš sąrašo”, 2 už 1 kainą. Pasiūlymas galioja iki 2024.11.30. Prekių kiekis ribotas.
13,69 €
Prekės likučiai vaistinėse
Prekės likučiai vaistinėse
Prekės kodas: 10000289890
PRIMA STREP A streptokokų aptikimo gerklės tepinėlyje savikontrolės testas, 1 vnt.
A grupės ß hemolizinių streptokokų aptikimo gerklės tepinėlyje savikontrolės testas
STREPTOKOKAS A
A grupės ß hemolizinis streptokokas (dar žinomas kaip Streptococcus pyogenes) yra gramteigiama bakterija, sukelianti įvairias patologines būkles ir komplikacijas, įskaitant faringitą (gerklės infekcijas), odos infekcijas (pvz., impetigą ir erizipelį), ūminį glomerulonefritą, sepsį ir reumatinę širdies ligą. Ryklės uždegimą dažniausiai sukelia virusinės infekcijos, rečiau – bakterinės infekcijos, kurias reikia gydyti antibiotikais.
STREP A TEST – tai imunologinis testas, skirtas streptokoko A bakterijoms ryklės infekcijose nustatyti. Jis padeda greitai suprasti, ar gerklės skausmą sukėlė streptokokas A, ar kiti mikroorganizmai, kurių nereikia gydyti Antibiotikais.
TESTO PRINCIPAI
STREP A TEST yra imunochromatografinis testas, kuriuo nustatomi streptokoko A specifiniai antigenai, naudojant auksu konjuguotus antikūnus, integruotus į reaktyviąją juostelę.
TURINYS: 1 hermetiškai užsandarintas, apsauginis aliuminio maišelis, kuriame yra: 1 STREP A TEST priemonė ir sausiklio maišelis; 1 sterilus tepinėlis; 1 sterilus medinis liežuvio prispaudėjas; 1 tuščias plastikinis mėgintuvėlis su lašintuvu mėginiams imti; 1 buteliukas su lašintuvu, kuriame yra STREP A TEST - R1 tirpalas, reikalingas 1 tyrimui (mėlynas dangtelis); 1 buteliukas su lašintuvu, kuriame yra STREP A TEST - R2 tirpalas, reikalingas 1 tyrimui (žalias dangtelis); 1 naudojimo instrukcijos informacinis lapelis.
✽ Rinkinyje esančių testavimo priemonių skaičius gali skirtis.
· Neatidarykite užplombuotų elementų (testo dėklo, tepinėlio ir liežuvio prispaudėjo) iki pat testo
atlikimo. Atidarykite taip, kaip pažymėta.
· Sausiklio maišelio naudoti negalima. Išmeskite jį kartu su buitinėmis atliekomis jo neatidarę.
· Reikalinga, bet nepateikiama medžiaga: prietaisas laikui matuoti (pvz., laikmatis, laikrodis).
· Tyrimų pakuotės galinėje pusėje yra skylutė, kurią galima naudoti kaip mėgintuvėlio Laikiklį.
ATSARGUMO PRIEMONĖS
1. Prieš atlikdami šį testą, atidžiai perskaitykite naudojimo instrukciją. Testas yra patikimas, jei teisingai laikomasi instrukcijų (reakcijos laikas, mėginio paėmimo būdas ir pateiktos ekstrahavimo instrukcijos).
2. Testą laikykite vaikams neprieinamoje vietoje.
3. Netinka naudoti vaikams iki 2 metų.
4. Nenaudokite testo pasibaigus tinkamumo laikui arba jei pažeista pakuotė.
5. Bandomuosius komponentus laikykite 4–30 °C temperatūroje. Neužšaldykite.
6. Atskirus testus naudokite tik vieną kartą.
7. In vitro diagnostikos priemonė, skirta individualiam naudojimui.
8. Testas skirtas tik naudojimui išorėje. Neprarykite 1 ir 2 tirpalų bei kitų dėžutėje esančių daiktų! Jei prarijote, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Parodykite likusias dėžutės dalis, Naudojimo instrukciją ir pakuotę.
9. Jei skysčių pateko į akis, odą ar kitas gleivines, nedelsdami kruopščiai nuplaukite vandeniu ir kreipkitės į gydytoją. Parodykite buteliukų etiketes.
10. Panaudoję visus komponentus išmeskite pagal vietos įstatymus. Skystų atliekų negalima
šalinti į kanalizaciją.
11. Neatidarykite užplombuotų elementų (testo dėklo, tepinėlio ir liežuvio prispaudėjo) iki pat testo atlikimo. Atidarykite taip, kaip pažymėta.
12.Nekeiskite reagentų buteliukų dangtelių.
13. Visi rinkinio komponentai yra vienkartinio naudojimo, išskyrus testo pakuotę (kuri gali būti pakartotinai naudojama kaip mėgintuvėlių laikiklis), naudojimo instrukciją ir 1 bei 2 tirpalus, kurie turi būti laikomi uždaryti dangteliais 4–30 °C temperatūroje.
PROCEDŪRA
ĮSPĖJIMAS: jei perkate kelias pakuotes vienu metu, patikrinkite, ar sterilus tepinėlis, liežuvio prispaudėjas, mėgintuvėlis ir lašintuvas nebuvo naudoti anksčiau (šių vienkartinių medžiagų negalima naudoti du kartus).
1) Sudrėkinkite rankas karštu vandeniu su muilu, nuplaukite švariu vandeniu ir nusausinkite.
2) Tuščią plastikinį mėgintuvėlį įdėkite į dėžutėje esantį mėgintuvėlių laikiklį. – Žr. A pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
3) Mėginio ėmimas.
• Atidarykite pakuotę, kurioje yra liežuvio prispaudėjas, palikdami jį pakuotėje, šalia savęs.
• Atidarykite pakuotę su steriliu tepinėliu. Venkite liesti medvilninį galiuką išimkite tepinėlį laikydami už plastikinės lazdelės. – Žr. B pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
• Atsistokite priešais veidrodį, atloškite galvą atgal ir kiek įmanoma labiau atverkite burną.
• Viena ranka paimkite liežuvio prispaudėją ir prispauskite liežuvį.
• Kita ranka pridėkite tepinėlį prie gerklės. Medvilniniu tepinėlio galiuku palieskite gerklės užpakalinę dalį – sritį aplink tonziles3 ir bet kurią paraudusią ar skausmingą dalį (minkštąjį gomurį1 , liežuvėlį2) – Žr. C pav. originalioje naudojimo instrukcijoje. Rekomenduojame tepinėlį pasukti, nes taip padidėja paimto mėginio kiekis. Jei sunkiai sekasi, paprašykite, kad kas nors padėtų paimti mėginį. – Žr. D pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
4) Paėmę mėginį, įkiškite tepinėlio medvilninį galiuką į pridedamą plastikinį mėgintuvėlį, kurį prieš tai įdėjote į dėžutėje esantį mėgintuvėlių laikiklį. – Žr. E pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
5) Atidarykite buteliuką STREP A TEST - R1 atsukdami tik mėlyną dangtelį (baltąją dalį palikite tvirtai uždarytą), tada įlašinkite 4 lašus į mėgintuvėlį ir uždarykite jį dangteliu. – Žr. F pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
6) Tada atidarykite buteliuką STREP A TEST - R2 atsukdami tik žalią dangtelį (baltąją dalį palikite tvirtai uždarytą), įlašinkite 4 lašus į mėgintuvėlį ir uždarykite jį dangteliu. – Žr. G pav. originalioje naudojimo instrukcijoje. ĮSPĖJIMAS: prie R1 pridėjus R2, susidaro tirpalas, kuriam taikomos „atsargumo priemonių“ 8 ir 9 punktuose aprašytos nuorodos.
7) Laikydami tepinėlio plastikinę lazdelę, maždaug 10 kartų pasukite tepinėlį į mėgintuvėlio šonus, kad tirpalas gerai susimaišytų. Palikite tepinėlį inkubuotis 2–5 minutes. – Žr. H pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
8) Pasibaigus inkubavimo laikotarpiui, išimkite mėgintuvėlį (su tepinėliu ir ekstrahavimo skysčiu) iš dėžutėje esančio mėgintuvėlių laikiklio. Nykščiu ir rodomuoju pirštu paspauskite mėgintuvėlio šonus, kad nuo tepinėlio medvilninio galiuko išsiskirtų kuo daugiau skysčio, ir surinkite jį į mėgintuvėlį. Išimkite tepinėlį iš mėgintuvėlio. Žr. I pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
Išmeskite tepinėlį laikydamiesi vietos įstatymų ir įdėkite mėgintuvėlį atgal į dėžutėje esantį mėgintuvėlių laikiklį.
9) Uždėkite lašintuvą ant plastikinio mėgintuvėlio. – Žr. L pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
10) Įlašinkite 1 lašą į bandymo dėklo šulinėlį. – Žr. M pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
Pastaba. Jei įlašintame laše yra oro burbuliukų, į šulinėlį įlašinkite dar vieną lašą.
11) Rezultatus skaitykite po 5 minučių (kai kuriuos teigiamus rezultatus galima pastebėti jau po 1 minutės).
Netikrinkite praėjus daugiau nei 10 minučių.
REZULTATŲ AIŠKINIMAS
VERTINKITE REZULTATĄ PRAĖJUS 5 MINUTĖMS.
NEVERTINKITE REZULTATO PRAĖJUS DAUGIAU NEI 10 MINUČIŲ.
TEIGIAMAS REZULTATAS
Vertinimo langelyje prie T (testo) ir C (kontrolinio) ženklų rodomos dvi spalvotos juostelės. T juostelė gali būti ne tokia ryški (šviesesnė) nei C juostelė.
Šis rezultatas reiškia, kad tyrimas parodė, jog mėginyje yra specifinių streptokoko A antigenų. Turėtumėte pasitarti su gydytoju.
NEIGIAMAS REZULTATAS
Spalvota juostelė matosi tik po C (kontroliniu) ženklu.
Šis rezultatas yra neigiamas ir reiškia, kad ryklės mėginyje neaptikta streptokoko A antigenų arba jų kiekis yra per mažas, kad būtų galima nustatyti.
DUK – KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI
KAIP VEIKIA STREP A TEST? A grupės ß hemolizinis streptokokas gali būti susijęs su ryklės infekcijomis. Kad būtų galima skirti tinkamą gydymą antibiotikais, pirmiausia reikia nustatyti bakteriją. STREP A TEST gali aptikti streptokoko A antigenus, naudodamas specifinius antikūnus.
KADA GALIMA NAUDOTI TESTĄ? STREP A TEST gali būti atliekamas, jei yra tokių simptomų kaip skausmas ryjant, gerklės skausmas, raudonos ir patinusios tonzilės (kartais su baltomis dėmėmis ar pūliais), mažos raudonos dėmelės ant gomurio užpakalinės dalies (minkštos ar kietos), patinę limfmazgiai, karščiavimas, galvos skausmas, pykinimas ar vėmimas, ypač vaikams.
AR REZULTATAS GALI BŪTI NETEISINGAS? Rezultatas yra teisingas, jei atidžiai laikomasi instrukcijų. Tačiau jis gali būti neteisingas, jei prieš atliekant testą STREP A TEST
yra drėgnas arba jei mėginys iš ryklės paimtas ir paruoštas netinkamai (atidžiai laikykitės mėginio iš ryklės paėmimo instrukcijų, pateiktų D pav.). Rezultatai taip pat gali būti
neteisingi, jei tyrimas atliekamas po gydymo antibiotikais arba infekcijos pradžioje (bakterijų koncentracija yra mažesnė už aptikimo lygį).
KAIP VERTINTI TESTĄ, JEI TESTO IR KONTROLINĖS JUOSTELIŲ SPALVA IR RYŠKUMAS SKIRIASI? Juostelių spalva ir ryškumas nėra svarbūs vertinant rezultatą. Juostelės turi būti ištisinės ir vienalytės. Testas yra teigiamas nepriklausomai nuo testo juostelės spalvos ryškumo, net jei juostelė yra labai neryški.
KAM REIKALINGA KONTROLINĖ JUOSTELĖ? Šios juostelės atsiradimas reiškia, kad testas buvo atliktas teisingai.
KĄ DARYTI, JEI REZULTATAS TEIGIAMAS? Jei rezultatas teigiamas, ryklės mėginyje aptiktas streptokokas A, todėl turite kreiptis į gydytoją. Atkreipkite dėmesį, kad STREP
A TEST negali atskirti gyvų ir negyvų bakterijų. Pacientų, kurie neseniai pasveiko nuo streptokoko A ar panašių infekcijų, testas gali būti teigiamas, nes organizme vis dar yra
neaktyvių bakterijų.
KĄ DARYTI, JEI REZULTATAS NEIGIAMAS? Neigiamas rezultatas reiškia, kad streptokokas A nesukėlė simptomų arba kad mėginyje nebuvo pakankamai didelės bakterijų
koncentracijos, kad jas būtų galima aptikti atliekant testą. Jei simptomai išlieka, kreipkitės į gydytoją.
AR REZULTATAS PATIKIMAS, JEI JIS VERTINAMAS PRAĖJUS DAUGIAU NEI 10 MINUČIŲ? Ne. Testas turi būti įvertintas praėjus 5 minutėms po procedūros pabaigos ir ne
vėliau kaip per 10 minučių nuo jos.
AR STREPTOKOKO TESTAS YRA TIKSLUS? Priemonė konkrečiai identifikuoja A grupės ß hemolizinį streptokoką, kai jo koncentracija ekstrahuotame mėginyje yra 104 KSV/ml (ribinė vertė) arba didesnė. Kai kuriais atvejais mėginių, kurių koncentracija yra mažesnė už šią vertę (iki 5 x 103 KSV/ml), rezultatas gali būti teigiamas. Testas yra
labai tikslus. Įvertinimo ataskaitose nurodyta, kad analitinis specifiškumas yra 99,00 % (PI 95 %: 97,63–100 %), o jautrumas – 91,89 % (PI 95 %: 78,70–97,20 %), o bendras suderinamumo rodiklis – 97,90 % (PI 95 %: 96,08–99,72 %). Nors šis testas yra patikimas, jo rezultatai gali būti klaidingai teigiami arba klaidingai neigiami.
Gamintojas: Prima Lab SA, Šveicarija.
Platintojas: UAB "Interlux", Aviečių g.16, LT-08418 Vilnius Tel. +370 5 278 6850
A grupės ß hemolizinių streptokokų aptikimo gerklės tepinėlyje savikontrolės testas
STREPTOKOKAS A
A grupės ß hemolizinis streptokokas (dar žinomas kaip Streptococcus pyogenes) yra gramteigiama bakterija, sukelianti įvairias patologines būkles ir komplikacijas, įskaitant faringitą (gerklės infekcijas), odos infekcijas (pvz., impetigą ir erizipelį), ūminį glomerulonefritą, sepsį ir reumatinę širdies ligą. Ryklės uždegimą dažniausiai sukelia virusinės infekcijos, rečiau – bakterinės infekcijos, kurias reikia gydyti antibiotikais.
STREP A TEST – tai imunologinis testas, skirtas streptokoko A bakterijoms ryklės infekcijose nustatyti. Jis padeda greitai suprasti, ar gerklės skausmą sukėlė streptokokas A, ar kiti mikroorganizmai, kurių nereikia gydyti Antibiotikais.
TESTO PRINCIPAI
STREP A TEST yra imunochromatografinis testas, kuriuo nustatomi streptokoko A specifiniai antigenai, naudojant auksu konjuguotus antikūnus, integruotus į reaktyviąją juostelę.
TURINYS: 1 hermetiškai užsandarintas, apsauginis aliuminio maišelis, kuriame yra: 1 STREP A TEST priemonė ir sausiklio maišelis; 1 sterilus tepinėlis; 1 sterilus medinis liežuvio prispaudėjas; 1 tuščias plastikinis mėgintuvėlis su lašintuvu mėginiams imti; 1 buteliukas su lašintuvu, kuriame yra STREP A TEST - R1 tirpalas, reikalingas 1 tyrimui (mėlynas dangtelis); 1 buteliukas su lašintuvu, kuriame yra STREP A TEST - R2 tirpalas, reikalingas 1 tyrimui (žalias dangtelis); 1 naudojimo instrukcijos informacinis lapelis.
✽ Rinkinyje esančių testavimo priemonių skaičius gali skirtis.
· Neatidarykite užplombuotų elementų (testo dėklo, tepinėlio ir liežuvio prispaudėjo) iki pat testo
atlikimo. Atidarykite taip, kaip pažymėta.
· Sausiklio maišelio naudoti negalima. Išmeskite jį kartu su buitinėmis atliekomis jo neatidarę.
· Reikalinga, bet nepateikiama medžiaga: prietaisas laikui matuoti (pvz., laikmatis, laikrodis).
· Tyrimų pakuotės galinėje pusėje yra skylutė, kurią galima naudoti kaip mėgintuvėlio Laikiklį.
ATSARGUMO PRIEMONĖS
1. Prieš atlikdami šį testą, atidžiai perskaitykite naudojimo instrukciją. Testas yra patikimas, jei teisingai laikomasi instrukcijų (reakcijos laikas, mėginio paėmimo būdas ir pateiktos ekstrahavimo instrukcijos).
2. Testą laikykite vaikams neprieinamoje vietoje.
3. Netinka naudoti vaikams iki 2 metų.
4. Nenaudokite testo pasibaigus tinkamumo laikui arba jei pažeista pakuotė.
5. Bandomuosius komponentus laikykite 4–30 °C temperatūroje. Neužšaldykite.
6. Atskirus testus naudokite tik vieną kartą.
7. In vitro diagnostikos priemonė, skirta individualiam naudojimui.
8. Testas skirtas tik naudojimui išorėje. Neprarykite 1 ir 2 tirpalų bei kitų dėžutėje esančių daiktų! Jei prarijote, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Parodykite likusias dėžutės dalis, Naudojimo instrukciją ir pakuotę.
9. Jei skysčių pateko į akis, odą ar kitas gleivines, nedelsdami kruopščiai nuplaukite vandeniu ir kreipkitės į gydytoją. Parodykite buteliukų etiketes.
10. Panaudoję visus komponentus išmeskite pagal vietos įstatymus. Skystų atliekų negalima
šalinti į kanalizaciją.
11. Neatidarykite užplombuotų elementų (testo dėklo, tepinėlio ir liežuvio prispaudėjo) iki pat testo atlikimo. Atidarykite taip, kaip pažymėta.
12.Nekeiskite reagentų buteliukų dangtelių.
13. Visi rinkinio komponentai yra vienkartinio naudojimo, išskyrus testo pakuotę (kuri gali būti pakartotinai naudojama kaip mėgintuvėlių laikiklis), naudojimo instrukciją ir 1 bei 2 tirpalus, kurie turi būti laikomi uždaryti dangteliais 4–30 °C temperatūroje.
PROCEDŪRA
ĮSPĖJIMAS: jei perkate kelias pakuotes vienu metu, patikrinkite, ar sterilus tepinėlis, liežuvio prispaudėjas, mėgintuvėlis ir lašintuvas nebuvo naudoti anksčiau (šių vienkartinių medžiagų negalima naudoti du kartus).
1) Sudrėkinkite rankas karštu vandeniu su muilu, nuplaukite švariu vandeniu ir nusausinkite.
2) Tuščią plastikinį mėgintuvėlį įdėkite į dėžutėje esantį mėgintuvėlių laikiklį. – Žr. A pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
3) Mėginio ėmimas.
• Atidarykite pakuotę, kurioje yra liežuvio prispaudėjas, palikdami jį pakuotėje, šalia savęs.
• Atidarykite pakuotę su steriliu tepinėliu. Venkite liesti medvilninį galiuką išimkite tepinėlį laikydami už plastikinės lazdelės. – Žr. B pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
• Atsistokite priešais veidrodį, atloškite galvą atgal ir kiek įmanoma labiau atverkite burną.
• Viena ranka paimkite liežuvio prispaudėją ir prispauskite liežuvį.
• Kita ranka pridėkite tepinėlį prie gerklės. Medvilniniu tepinėlio galiuku palieskite gerklės užpakalinę dalį – sritį aplink tonziles3 ir bet kurią paraudusią ar skausmingą dalį (minkštąjį gomurį1 , liežuvėlį2) – Žr. C pav. originalioje naudojimo instrukcijoje. Rekomenduojame tepinėlį pasukti, nes taip padidėja paimto mėginio kiekis. Jei sunkiai sekasi, paprašykite, kad kas nors padėtų paimti mėginį. – Žr. D pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
4) Paėmę mėginį, įkiškite tepinėlio medvilninį galiuką į pridedamą plastikinį mėgintuvėlį, kurį prieš tai įdėjote į dėžutėje esantį mėgintuvėlių laikiklį. – Žr. E pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
5) Atidarykite buteliuką STREP A TEST - R1 atsukdami tik mėlyną dangtelį (baltąją dalį palikite tvirtai uždarytą), tada įlašinkite 4 lašus į mėgintuvėlį ir uždarykite jį dangteliu. – Žr. F pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
6) Tada atidarykite buteliuką STREP A TEST - R2 atsukdami tik žalią dangtelį (baltąją dalį palikite tvirtai uždarytą), įlašinkite 4 lašus į mėgintuvėlį ir uždarykite jį dangteliu. – Žr. G pav. originalioje naudojimo instrukcijoje. ĮSPĖJIMAS: prie R1 pridėjus R2, susidaro tirpalas, kuriam taikomos „atsargumo priemonių“ 8 ir 9 punktuose aprašytos nuorodos.
7) Laikydami tepinėlio plastikinę lazdelę, maždaug 10 kartų pasukite tepinėlį į mėgintuvėlio šonus, kad tirpalas gerai susimaišytų. Palikite tepinėlį inkubuotis 2–5 minutes. – Žr. H pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
8) Pasibaigus inkubavimo laikotarpiui, išimkite mėgintuvėlį (su tepinėliu ir ekstrahavimo skysčiu) iš dėžutėje esančio mėgintuvėlių laikiklio. Nykščiu ir rodomuoju pirštu paspauskite mėgintuvėlio šonus, kad nuo tepinėlio medvilninio galiuko išsiskirtų kuo daugiau skysčio, ir surinkite jį į mėgintuvėlį. Išimkite tepinėlį iš mėgintuvėlio. Žr. I pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
Išmeskite tepinėlį laikydamiesi vietos įstatymų ir įdėkite mėgintuvėlį atgal į dėžutėje esantį mėgintuvėlių laikiklį.
9) Uždėkite lašintuvą ant plastikinio mėgintuvėlio. – Žr. L pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
10) Įlašinkite 1 lašą į bandymo dėklo šulinėlį. – Žr. M pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
Pastaba. Jei įlašintame laše yra oro burbuliukų, į šulinėlį įlašinkite dar vieną lašą.
11) Rezultatus skaitykite po 5 minučių (kai kuriuos teigiamus rezultatus galima pastebėti jau po 1 minutės).
Netikrinkite praėjus daugiau nei 10 minučių.
REZULTATŲ AIŠKINIMAS
VERTINKITE REZULTATĄ PRAĖJUS 5 MINUTĖMS.
NEVERTINKITE REZULTATO PRAĖJUS DAUGIAU NEI 10 MINUČIŲ.
TEIGIAMAS REZULTATAS
Vertinimo langelyje prie T (testo) ir C (kontrolinio) ženklų rodomos dvi spalvotos juostelės. T juostelė gali būti ne tokia ryški (šviesesnė) nei C juostelė.
Šis rezultatas reiškia, kad tyrimas parodė, jog mėginyje yra specifinių streptokoko A antigenų. Turėtumėte pasitarti su gydytoju.
NEIGIAMAS REZULTATAS
Spalvota juostelė matosi tik po C (kontroliniu) ženklu.
Šis rezultatas yra neigiamas ir reiškia, kad ryklės mėginyje neaptikta streptokoko A antigenų arba jų kiekis yra per mažas, kad būtų galima nustatyti.
DUK – KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI
KAIP VEIKIA STREP A TEST? A grupės ß hemolizinis streptokokas gali būti susijęs su ryklės infekcijomis. Kad būtų galima skirti tinkamą gydymą antibiotikais, pirmiausia reikia nustatyti bakteriją. STREP A TEST gali aptikti streptokoko A antigenus, naudodamas specifinius antikūnus.
KADA GALIMA NAUDOTI TESTĄ? STREP A TEST gali būti atliekamas, jei yra tokių simptomų kaip skausmas ryjant, gerklės skausmas, raudonos ir patinusios tonzilės (kartais su baltomis dėmėmis ar pūliais), mažos raudonos dėmelės ant gomurio užpakalinės dalies (minkštos ar kietos), patinę limfmazgiai, karščiavimas, galvos skausmas, pykinimas ar vėmimas, ypač vaikams.
AR REZULTATAS GALI BŪTI NETEISINGAS? Rezultatas yra teisingas, jei atidžiai laikomasi instrukcijų. Tačiau jis gali būti neteisingas, jei prieš atliekant testą STREP A TEST
yra drėgnas arba jei mėginys iš ryklės paimtas ir paruoštas netinkamai (atidžiai laikykitės mėginio iš ryklės paėmimo instrukcijų, pateiktų D pav.). Rezultatai taip pat gali būti
neteisingi, jei tyrimas atliekamas po gydymo antibiotikais arba infekcijos pradžioje (bakterijų koncentracija yra mažesnė už aptikimo lygį).
KAIP VERTINTI TESTĄ, JEI TESTO IR KONTROLINĖS JUOSTELIŲ SPALVA IR RYŠKUMAS SKIRIASI? Juostelių spalva ir ryškumas nėra svarbūs vertinant rezultatą. Juostelės turi būti ištisinės ir vienalytės. Testas yra teigiamas nepriklausomai nuo testo juostelės spalvos ryškumo, net jei juostelė yra labai neryški.
KAM REIKALINGA KONTROLINĖ JUOSTELĖ? Šios juostelės atsiradimas reiškia, kad testas buvo atliktas teisingai.
KĄ DARYTI, JEI REZULTATAS TEIGIAMAS? Jei rezultatas teigiamas, ryklės mėginyje aptiktas streptokokas A, todėl turite kreiptis į gydytoją. Atkreipkite dėmesį, kad STREP
A TEST negali atskirti gyvų ir negyvų bakterijų. Pacientų, kurie neseniai pasveiko nuo streptokoko A ar panašių infekcijų, testas gali būti teigiamas, nes organizme vis dar yra
neaktyvių bakterijų.
KĄ DARYTI, JEI REZULTATAS NEIGIAMAS? Neigiamas rezultatas reiškia, kad streptokokas A nesukėlė simptomų arba kad mėginyje nebuvo pakankamai didelės bakterijų
koncentracijos, kad jas būtų galima aptikti atliekant testą. Jei simptomai išlieka, kreipkitės į gydytoją.
AR REZULTATAS PATIKIMAS, JEI JIS VERTINAMAS PRAĖJUS DAUGIAU NEI 10 MINUČIŲ? Ne. Testas turi būti įvertintas praėjus 5 minutėms po procedūros pabaigos ir ne
vėliau kaip per 10 minučių nuo jos.
AR STREPTOKOKO TESTAS YRA TIKSLUS? Priemonė konkrečiai identifikuoja A grupės ß hemolizinį streptokoką, kai jo koncentracija ekstrahuotame mėginyje yra 104 KSV/ml (ribinė vertė) arba didesnė. Kai kuriais atvejais mėginių, kurių koncentracija yra mažesnė už šią vertę (iki 5 x 103 KSV/ml), rezultatas gali būti teigiamas. Testas yra
labai tikslus. Įvertinimo ataskaitose nurodyta, kad analitinis specifiškumas yra 99,00 % (PI 95 %: 97,63–100 %), o jautrumas – 91,89 % (PI 95 %: 78,70–97,20 %), o bendras suderinamumo rodiklis – 97,90 % (PI 95 %: 96,08–99,72 %). Nors šis testas yra patikimas, jo rezultatai gali būti klaidingai teigiami arba klaidingai neigiami.
Gamintojas: Prima Lab SA, Šveicarija.
Platintojas: UAB "Interlux", Aviečių g.16, LT-08418 Vilnius Tel. +370 5 278 6850
PRIMA STREP A streptokokų aptikimo gerklės tepinėlyje savikontrolės testas, 1 vnt.
A grupės ß hemolizinių streptokokų aptikimo gerklės tepinėlyje savikontrolės testas
STREPTOKOKAS A
A grupės ß hemolizinis streptokokas (dar žinomas kaip Streptococcus pyogenes) yra gramteigiama bakterija, sukelianti įvairias patologines būkles ir komplikacijas, įskaitant faringitą (gerklės infekcijas), odos infekcijas (pvz., impetigą ir erizipelį), ūminį glomerulonefritą, sepsį ir reumatinę širdies ligą. Ryklės uždegimą dažniausiai sukelia virusinės infekcijos, rečiau – bakterinės infekcijos, kurias reikia gydyti antibiotikais.
STREP A TEST – tai imunologinis testas, skirtas streptokoko A bakterijoms ryklės infekcijose nustatyti. Jis padeda greitai suprasti, ar gerklės skausmą sukėlė streptokokas A, ar kiti mikroorganizmai, kurių nereikia gydyti Antibiotikais.
TESTO PRINCIPAI
STREP A TEST yra imunochromatografinis testas, kuriuo nustatomi streptokoko A specifiniai antigenai, naudojant auksu konjuguotus antikūnus, integruotus į reaktyviąją juostelę.
TURINYS: 1 hermetiškai užsandarintas, apsauginis aliuminio maišelis, kuriame yra: 1 STREP A TEST priemonė ir sausiklio maišelis; 1 sterilus tepinėlis; 1 sterilus medinis liežuvio prispaudėjas; 1 tuščias plastikinis mėgintuvėlis su lašintuvu mėginiams imti; 1 buteliukas su lašintuvu, kuriame yra STREP A TEST - R1 tirpalas, reikalingas 1 tyrimui (mėlynas dangtelis); 1 buteliukas su lašintuvu, kuriame yra STREP A TEST - R2 tirpalas, reikalingas 1 tyrimui (žalias dangtelis); 1 naudojimo instrukcijos informacinis lapelis.
✽ Rinkinyje esančių testavimo priemonių skaičius gali skirtis.
· Neatidarykite užplombuotų elementų (testo dėklo, tepinėlio ir liežuvio prispaudėjo) iki pat testo
atlikimo. Atidarykite taip, kaip pažymėta.
· Sausiklio maišelio naudoti negalima. Išmeskite jį kartu su buitinėmis atliekomis jo neatidarę.
· Reikalinga, bet nepateikiama medžiaga: prietaisas laikui matuoti (pvz., laikmatis, laikrodis).
· Tyrimų pakuotės galinėje pusėje yra skylutė, kurią galima naudoti kaip mėgintuvėlio Laikiklį.
ATSARGUMO PRIEMONĖS
1. Prieš atlikdami šį testą, atidžiai perskaitykite naudojimo instrukciją. Testas yra patikimas, jei teisingai laikomasi instrukcijų (reakcijos laikas, mėginio paėmimo būdas ir pateiktos ekstrahavimo instrukcijos).
2. Testą laikykite vaikams neprieinamoje vietoje.
3. Netinka naudoti vaikams iki 2 metų.
4. Nenaudokite testo pasibaigus tinkamumo laikui arba jei pažeista pakuotė.
5. Bandomuosius komponentus laikykite 4–30 °C temperatūroje. Neužšaldykite.
6. Atskirus testus naudokite tik vieną kartą.
7. In vitro diagnostikos priemonė, skirta individualiam naudojimui.
8. Testas skirtas tik naudojimui išorėje. Neprarykite 1 ir 2 tirpalų bei kitų dėžutėje esančių daiktų! Jei prarijote, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Parodykite likusias dėžutės dalis, Naudojimo instrukciją ir pakuotę.
9. Jei skysčių pateko į akis, odą ar kitas gleivines, nedelsdami kruopščiai nuplaukite vandeniu ir kreipkitės į gydytoją. Parodykite buteliukų etiketes.
10. Panaudoję visus komponentus išmeskite pagal vietos įstatymus. Skystų atliekų negalima
šalinti į kanalizaciją.
11. Neatidarykite užplombuotų elementų (testo dėklo, tepinėlio ir liežuvio prispaudėjo) iki pat testo atlikimo. Atidarykite taip, kaip pažymėta.
12.Nekeiskite reagentų buteliukų dangtelių.
13. Visi rinkinio komponentai yra vienkartinio naudojimo, išskyrus testo pakuotę (kuri gali būti pakartotinai naudojama kaip mėgintuvėlių laikiklis), naudojimo instrukciją ir 1 bei 2 tirpalus, kurie turi būti laikomi uždaryti dangteliais 4–30 °C temperatūroje.
PROCEDŪRA
ĮSPĖJIMAS: jei perkate kelias pakuotes vienu metu, patikrinkite, ar sterilus tepinėlis, liežuvio prispaudėjas, mėgintuvėlis ir lašintuvas nebuvo naudoti anksčiau (šių vienkartinių medžiagų negalima naudoti du kartus).
1) Sudrėkinkite rankas karštu vandeniu su muilu, nuplaukite švariu vandeniu ir nusausinkite.
2) Tuščią plastikinį mėgintuvėlį įdėkite į dėžutėje esantį mėgintuvėlių laikiklį. – Žr. A pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
3) Mėginio ėmimas.
• Atidarykite pakuotę, kurioje yra liežuvio prispaudėjas, palikdami jį pakuotėje, šalia savęs.
• Atidarykite pakuotę su steriliu tepinėliu. Venkite liesti medvilninį galiuką išimkite tepinėlį laikydami už plastikinės lazdelės. – Žr. B pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
• Atsistokite priešais veidrodį, atloškite galvą atgal ir kiek įmanoma labiau atverkite burną.
• Viena ranka paimkite liežuvio prispaudėją ir prispauskite liežuvį.
• Kita ranka pridėkite tepinėlį prie gerklės. Medvilniniu tepinėlio galiuku palieskite gerklės užpakalinę dalį – sritį aplink tonziles3 ir bet kurią paraudusią ar skausmingą dalį (minkštąjį gomurį1 , liežuvėlį2) – Žr. C pav. originalioje naudojimo instrukcijoje. Rekomenduojame tepinėlį pasukti, nes taip padidėja paimto mėginio kiekis. Jei sunkiai sekasi, paprašykite, kad kas nors padėtų paimti mėginį. – Žr. D pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
4) Paėmę mėginį, įkiškite tepinėlio medvilninį galiuką į pridedamą plastikinį mėgintuvėlį, kurį prieš tai įdėjote į dėžutėje esantį mėgintuvėlių laikiklį. – Žr. E pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
5) Atidarykite buteliuką STREP A TEST - R1 atsukdami tik mėlyną dangtelį (baltąją dalį palikite tvirtai uždarytą), tada įlašinkite 4 lašus į mėgintuvėlį ir uždarykite jį dangteliu. – Žr. F pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
6) Tada atidarykite buteliuką STREP A TEST - R2 atsukdami tik žalią dangtelį (baltąją dalį palikite tvirtai uždarytą), įlašinkite 4 lašus į mėgintuvėlį ir uždarykite jį dangteliu. – Žr. G pav. originalioje naudojimo instrukcijoje. ĮSPĖJIMAS: prie R1 pridėjus R2, susidaro tirpalas, kuriam taikomos „atsargumo priemonių“ 8 ir 9 punktuose aprašytos nuorodos.
7) Laikydami tepinėlio plastikinę lazdelę, maždaug 10 kartų pasukite tepinėlį į mėgintuvėlio šonus, kad tirpalas gerai susimaišytų. Palikite tepinėlį inkubuotis 2–5 minutes. – Žr. H pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
8) Pasibaigus inkubavimo laikotarpiui, išimkite mėgintuvėlį (su tepinėliu ir ekstrahavimo skysčiu) iš dėžutėje esančio mėgintuvėlių laikiklio. Nykščiu ir rodomuoju pirštu paspauskite mėgintuvėlio šonus, kad nuo tepinėlio medvilninio galiuko išsiskirtų kuo daugiau skysčio, ir surinkite jį į mėgintuvėlį. Išimkite tepinėlį iš mėgintuvėlio. Žr. I pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
Išmeskite tepinėlį laikydamiesi vietos įstatymų ir įdėkite mėgintuvėlį atgal į dėžutėje esantį mėgintuvėlių laikiklį.
9) Uždėkite lašintuvą ant plastikinio mėgintuvėlio. – Žr. L pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
10) Įlašinkite 1 lašą į bandymo dėklo šulinėlį. – Žr. M pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
Pastaba. Jei įlašintame laše yra oro burbuliukų, į šulinėlį įlašinkite dar vieną lašą.
11) Rezultatus skaitykite po 5 minučių (kai kuriuos teigiamus rezultatus galima pastebėti jau po 1 minutės).
Netikrinkite praėjus daugiau nei 10 minučių.
REZULTATŲ AIŠKINIMAS
VERTINKITE REZULTATĄ PRAĖJUS 5 MINUTĖMS.
NEVERTINKITE REZULTATO PRAĖJUS DAUGIAU NEI 10 MINUČIŲ.
TEIGIAMAS REZULTATAS
Vertinimo langelyje prie T (testo) ir C (kontrolinio) ženklų rodomos dvi spalvotos juostelės. T juostelė gali būti ne tokia ryški (šviesesnė) nei C juostelė.
Šis rezultatas reiškia, kad tyrimas parodė, jog mėginyje yra specifinių streptokoko A antigenų. Turėtumėte pasitarti su gydytoju.
NEIGIAMAS REZULTATAS
Spalvota juostelė matosi tik po C (kontroliniu) ženklu.
Šis rezultatas yra neigiamas ir reiškia, kad ryklės mėginyje neaptikta streptokoko A antigenų arba jų kiekis yra per mažas, kad būtų galima nustatyti.
DUK – KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI
KAIP VEIKIA STREP A TEST? A grupės ß hemolizinis streptokokas gali būti susijęs su ryklės infekcijomis. Kad būtų galima skirti tinkamą gydymą antibiotikais, pirmiausia reikia nustatyti bakteriją. STREP A TEST gali aptikti streptokoko A antigenus, naudodamas specifinius antikūnus.
KADA GALIMA NAUDOTI TESTĄ? STREP A TEST gali būti atliekamas, jei yra tokių simptomų kaip skausmas ryjant, gerklės skausmas, raudonos ir patinusios tonzilės (kartais su baltomis dėmėmis ar pūliais), mažos raudonos dėmelės ant gomurio užpakalinės dalies (minkštos ar kietos), patinę limfmazgiai, karščiavimas, galvos skausmas, pykinimas ar vėmimas, ypač vaikams.
AR REZULTATAS GALI BŪTI NETEISINGAS? Rezultatas yra teisingas, jei atidžiai laikomasi instrukcijų. Tačiau jis gali būti neteisingas, jei prieš atliekant testą STREP A TEST
yra drėgnas arba jei mėginys iš ryklės paimtas ir paruoštas netinkamai (atidžiai laikykitės mėginio iš ryklės paėmimo instrukcijų, pateiktų D pav.). Rezultatai taip pat gali būti
neteisingi, jei tyrimas atliekamas po gydymo antibiotikais arba infekcijos pradžioje (bakterijų koncentracija yra mažesnė už aptikimo lygį).
KAIP VERTINTI TESTĄ, JEI TESTO IR KONTROLINĖS JUOSTELIŲ SPALVA IR RYŠKUMAS SKIRIASI? Juostelių spalva ir ryškumas nėra svarbūs vertinant rezultatą. Juostelės turi būti ištisinės ir vienalytės. Testas yra teigiamas nepriklausomai nuo testo juostelės spalvos ryškumo, net jei juostelė yra labai neryški.
KAM REIKALINGA KONTROLINĖ JUOSTELĖ? Šios juostelės atsiradimas reiškia, kad testas buvo atliktas teisingai.
KĄ DARYTI, JEI REZULTATAS TEIGIAMAS? Jei rezultatas teigiamas, ryklės mėginyje aptiktas streptokokas A, todėl turite kreiptis į gydytoją. Atkreipkite dėmesį, kad STREP
A TEST negali atskirti gyvų ir negyvų bakterijų. Pacientų, kurie neseniai pasveiko nuo streptokoko A ar panašių infekcijų, testas gali būti teigiamas, nes organizme vis dar yra
neaktyvių bakterijų.
KĄ DARYTI, JEI REZULTATAS NEIGIAMAS? Neigiamas rezultatas reiškia, kad streptokokas A nesukėlė simptomų arba kad mėginyje nebuvo pakankamai didelės bakterijų
koncentracijos, kad jas būtų galima aptikti atliekant testą. Jei simptomai išlieka, kreipkitės į gydytoją.
AR REZULTATAS PATIKIMAS, JEI JIS VERTINAMAS PRAĖJUS DAUGIAU NEI 10 MINUČIŲ? Ne. Testas turi būti įvertintas praėjus 5 minutėms po procedūros pabaigos ir ne
vėliau kaip per 10 minučių nuo jos.
AR STREPTOKOKO TESTAS YRA TIKSLUS? Priemonė konkrečiai identifikuoja A grupės ß hemolizinį streptokoką, kai jo koncentracija ekstrahuotame mėginyje yra 104 KSV/ml (ribinė vertė) arba didesnė. Kai kuriais atvejais mėginių, kurių koncentracija yra mažesnė už šią vertę (iki 5 x 103 KSV/ml), rezultatas gali būti teigiamas. Testas yra
labai tikslus. Įvertinimo ataskaitose nurodyta, kad analitinis specifiškumas yra 99,00 % (PI 95 %: 97,63–100 %), o jautrumas – 91,89 % (PI 95 %: 78,70–97,20 %), o bendras suderinamumo rodiklis – 97,90 % (PI 95 %: 96,08–99,72 %). Nors šis testas yra patikimas, jo rezultatai gali būti klaidingai teigiami arba klaidingai neigiami.
Gamintojas: Prima Lab SA, Šveicarija.
Platintojas: UAB "Interlux", Aviečių g.16, LT-08418 Vilnius Tel. +370 5 278 6850
A grupės ß hemolizinių streptokokų aptikimo gerklės tepinėlyje savikontrolės testas
STREPTOKOKAS A
A grupės ß hemolizinis streptokokas (dar žinomas kaip Streptococcus pyogenes) yra gramteigiama bakterija, sukelianti įvairias patologines būkles ir komplikacijas, įskaitant faringitą (gerklės infekcijas), odos infekcijas (pvz., impetigą ir erizipelį), ūminį glomerulonefritą, sepsį ir reumatinę širdies ligą. Ryklės uždegimą dažniausiai sukelia virusinės infekcijos, rečiau – bakterinės infekcijos, kurias reikia gydyti antibiotikais.
STREP A TEST – tai imunologinis testas, skirtas streptokoko A bakterijoms ryklės infekcijose nustatyti. Jis padeda greitai suprasti, ar gerklės skausmą sukėlė streptokokas A, ar kiti mikroorganizmai, kurių nereikia gydyti Antibiotikais.
TESTO PRINCIPAI
STREP A TEST yra imunochromatografinis testas, kuriuo nustatomi streptokoko A specifiniai antigenai, naudojant auksu konjuguotus antikūnus, integruotus į reaktyviąją juostelę.
TURINYS: 1 hermetiškai užsandarintas, apsauginis aliuminio maišelis, kuriame yra: 1 STREP A TEST priemonė ir sausiklio maišelis; 1 sterilus tepinėlis; 1 sterilus medinis liežuvio prispaudėjas; 1 tuščias plastikinis mėgintuvėlis su lašintuvu mėginiams imti; 1 buteliukas su lašintuvu, kuriame yra STREP A TEST - R1 tirpalas, reikalingas 1 tyrimui (mėlynas dangtelis); 1 buteliukas su lašintuvu, kuriame yra STREP A TEST - R2 tirpalas, reikalingas 1 tyrimui (žalias dangtelis); 1 naudojimo instrukcijos informacinis lapelis.
✽ Rinkinyje esančių testavimo priemonių skaičius gali skirtis.
· Neatidarykite užplombuotų elementų (testo dėklo, tepinėlio ir liežuvio prispaudėjo) iki pat testo
atlikimo. Atidarykite taip, kaip pažymėta.
· Sausiklio maišelio naudoti negalima. Išmeskite jį kartu su buitinėmis atliekomis jo neatidarę.
· Reikalinga, bet nepateikiama medžiaga: prietaisas laikui matuoti (pvz., laikmatis, laikrodis).
· Tyrimų pakuotės galinėje pusėje yra skylutė, kurią galima naudoti kaip mėgintuvėlio Laikiklį.
ATSARGUMO PRIEMONĖS
1. Prieš atlikdami šį testą, atidžiai perskaitykite naudojimo instrukciją. Testas yra patikimas, jei teisingai laikomasi instrukcijų (reakcijos laikas, mėginio paėmimo būdas ir pateiktos ekstrahavimo instrukcijos).
2. Testą laikykite vaikams neprieinamoje vietoje.
3. Netinka naudoti vaikams iki 2 metų.
4. Nenaudokite testo pasibaigus tinkamumo laikui arba jei pažeista pakuotė.
5. Bandomuosius komponentus laikykite 4–30 °C temperatūroje. Neužšaldykite.
6. Atskirus testus naudokite tik vieną kartą.
7. In vitro diagnostikos priemonė, skirta individualiam naudojimui.
8. Testas skirtas tik naudojimui išorėje. Neprarykite 1 ir 2 tirpalų bei kitų dėžutėje esančių daiktų! Jei prarijote, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Parodykite likusias dėžutės dalis, Naudojimo instrukciją ir pakuotę.
9. Jei skysčių pateko į akis, odą ar kitas gleivines, nedelsdami kruopščiai nuplaukite vandeniu ir kreipkitės į gydytoją. Parodykite buteliukų etiketes.
10. Panaudoję visus komponentus išmeskite pagal vietos įstatymus. Skystų atliekų negalima
šalinti į kanalizaciją.
11. Neatidarykite užplombuotų elementų (testo dėklo, tepinėlio ir liežuvio prispaudėjo) iki pat testo atlikimo. Atidarykite taip, kaip pažymėta.
12.Nekeiskite reagentų buteliukų dangtelių.
13. Visi rinkinio komponentai yra vienkartinio naudojimo, išskyrus testo pakuotę (kuri gali būti pakartotinai naudojama kaip mėgintuvėlių laikiklis), naudojimo instrukciją ir 1 bei 2 tirpalus, kurie turi būti laikomi uždaryti dangteliais 4–30 °C temperatūroje.
PROCEDŪRA
ĮSPĖJIMAS: jei perkate kelias pakuotes vienu metu, patikrinkite, ar sterilus tepinėlis, liežuvio prispaudėjas, mėgintuvėlis ir lašintuvas nebuvo naudoti anksčiau (šių vienkartinių medžiagų negalima naudoti du kartus).
1) Sudrėkinkite rankas karštu vandeniu su muilu, nuplaukite švariu vandeniu ir nusausinkite.
2) Tuščią plastikinį mėgintuvėlį įdėkite į dėžutėje esantį mėgintuvėlių laikiklį. – Žr. A pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
3) Mėginio ėmimas.
• Atidarykite pakuotę, kurioje yra liežuvio prispaudėjas, palikdami jį pakuotėje, šalia savęs.
• Atidarykite pakuotę su steriliu tepinėliu. Venkite liesti medvilninį galiuką išimkite tepinėlį laikydami už plastikinės lazdelės. – Žr. B pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
• Atsistokite priešais veidrodį, atloškite galvą atgal ir kiek įmanoma labiau atverkite burną.
• Viena ranka paimkite liežuvio prispaudėją ir prispauskite liežuvį.
• Kita ranka pridėkite tepinėlį prie gerklės. Medvilniniu tepinėlio galiuku palieskite gerklės užpakalinę dalį – sritį aplink tonziles3 ir bet kurią paraudusią ar skausmingą dalį (minkštąjį gomurį1 , liežuvėlį2) – Žr. C pav. originalioje naudojimo instrukcijoje. Rekomenduojame tepinėlį pasukti, nes taip padidėja paimto mėginio kiekis. Jei sunkiai sekasi, paprašykite, kad kas nors padėtų paimti mėginį. – Žr. D pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
4) Paėmę mėginį, įkiškite tepinėlio medvilninį galiuką į pridedamą plastikinį mėgintuvėlį, kurį prieš tai įdėjote į dėžutėje esantį mėgintuvėlių laikiklį. – Žr. E pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
5) Atidarykite buteliuką STREP A TEST - R1 atsukdami tik mėlyną dangtelį (baltąją dalį palikite tvirtai uždarytą), tada įlašinkite 4 lašus į mėgintuvėlį ir uždarykite jį dangteliu. – Žr. F pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
6) Tada atidarykite buteliuką STREP A TEST - R2 atsukdami tik žalią dangtelį (baltąją dalį palikite tvirtai uždarytą), įlašinkite 4 lašus į mėgintuvėlį ir uždarykite jį dangteliu. – Žr. G pav. originalioje naudojimo instrukcijoje. ĮSPĖJIMAS: prie R1 pridėjus R2, susidaro tirpalas, kuriam taikomos „atsargumo priemonių“ 8 ir 9 punktuose aprašytos nuorodos.
7) Laikydami tepinėlio plastikinę lazdelę, maždaug 10 kartų pasukite tepinėlį į mėgintuvėlio šonus, kad tirpalas gerai susimaišytų. Palikite tepinėlį inkubuotis 2–5 minutes. – Žr. H pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
8) Pasibaigus inkubavimo laikotarpiui, išimkite mėgintuvėlį (su tepinėliu ir ekstrahavimo skysčiu) iš dėžutėje esančio mėgintuvėlių laikiklio. Nykščiu ir rodomuoju pirštu paspauskite mėgintuvėlio šonus, kad nuo tepinėlio medvilninio galiuko išsiskirtų kuo daugiau skysčio, ir surinkite jį į mėgintuvėlį. Išimkite tepinėlį iš mėgintuvėlio. Žr. I pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
Išmeskite tepinėlį laikydamiesi vietos įstatymų ir įdėkite mėgintuvėlį atgal į dėžutėje esantį mėgintuvėlių laikiklį.
9) Uždėkite lašintuvą ant plastikinio mėgintuvėlio. – Žr. L pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
10) Įlašinkite 1 lašą į bandymo dėklo šulinėlį. – Žr. M pav. originalioje naudojimo instrukcijoje.
Pastaba. Jei įlašintame laše yra oro burbuliukų, į šulinėlį įlašinkite dar vieną lašą.
11) Rezultatus skaitykite po 5 minučių (kai kuriuos teigiamus rezultatus galima pastebėti jau po 1 minutės).
Netikrinkite praėjus daugiau nei 10 minučių.
REZULTATŲ AIŠKINIMAS
VERTINKITE REZULTATĄ PRAĖJUS 5 MINUTĖMS.
NEVERTINKITE REZULTATO PRAĖJUS DAUGIAU NEI 10 MINUČIŲ.
TEIGIAMAS REZULTATAS
Vertinimo langelyje prie T (testo) ir C (kontrolinio) ženklų rodomos dvi spalvotos juostelės. T juostelė gali būti ne tokia ryški (šviesesnė) nei C juostelė.
Šis rezultatas reiškia, kad tyrimas parodė, jog mėginyje yra specifinių streptokoko A antigenų. Turėtumėte pasitarti su gydytoju.
NEIGIAMAS REZULTATAS
Spalvota juostelė matosi tik po C (kontroliniu) ženklu.
Šis rezultatas yra neigiamas ir reiškia, kad ryklės mėginyje neaptikta streptokoko A antigenų arba jų kiekis yra per mažas, kad būtų galima nustatyti.
DUK – KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI
KAIP VEIKIA STREP A TEST? A grupės ß hemolizinis streptokokas gali būti susijęs su ryklės infekcijomis. Kad būtų galima skirti tinkamą gydymą antibiotikais, pirmiausia reikia nustatyti bakteriją. STREP A TEST gali aptikti streptokoko A antigenus, naudodamas specifinius antikūnus.
KADA GALIMA NAUDOTI TESTĄ? STREP A TEST gali būti atliekamas, jei yra tokių simptomų kaip skausmas ryjant, gerklės skausmas, raudonos ir patinusios tonzilės (kartais su baltomis dėmėmis ar pūliais), mažos raudonos dėmelės ant gomurio užpakalinės dalies (minkštos ar kietos), patinę limfmazgiai, karščiavimas, galvos skausmas, pykinimas ar vėmimas, ypač vaikams.
AR REZULTATAS GALI BŪTI NETEISINGAS? Rezultatas yra teisingas, jei atidžiai laikomasi instrukcijų. Tačiau jis gali būti neteisingas, jei prieš atliekant testą STREP A TEST
yra drėgnas arba jei mėginys iš ryklės paimtas ir paruoštas netinkamai (atidžiai laikykitės mėginio iš ryklės paėmimo instrukcijų, pateiktų D pav.). Rezultatai taip pat gali būti
neteisingi, jei tyrimas atliekamas po gydymo antibiotikais arba infekcijos pradžioje (bakterijų koncentracija yra mažesnė už aptikimo lygį).
KAIP VERTINTI TESTĄ, JEI TESTO IR KONTROLINĖS JUOSTELIŲ SPALVA IR RYŠKUMAS SKIRIASI? Juostelių spalva ir ryškumas nėra svarbūs vertinant rezultatą. Juostelės turi būti ištisinės ir vienalytės. Testas yra teigiamas nepriklausomai nuo testo juostelės spalvos ryškumo, net jei juostelė yra labai neryški.
KAM REIKALINGA KONTROLINĖ JUOSTELĖ? Šios juostelės atsiradimas reiškia, kad testas buvo atliktas teisingai.
KĄ DARYTI, JEI REZULTATAS TEIGIAMAS? Jei rezultatas teigiamas, ryklės mėginyje aptiktas streptokokas A, todėl turite kreiptis į gydytoją. Atkreipkite dėmesį, kad STREP
A TEST negali atskirti gyvų ir negyvų bakterijų. Pacientų, kurie neseniai pasveiko nuo streptokoko A ar panašių infekcijų, testas gali būti teigiamas, nes organizme vis dar yra
neaktyvių bakterijų.
KĄ DARYTI, JEI REZULTATAS NEIGIAMAS? Neigiamas rezultatas reiškia, kad streptokokas A nesukėlė simptomų arba kad mėginyje nebuvo pakankamai didelės bakterijų
koncentracijos, kad jas būtų galima aptikti atliekant testą. Jei simptomai išlieka, kreipkitės į gydytoją.
AR REZULTATAS PATIKIMAS, JEI JIS VERTINAMAS PRAĖJUS DAUGIAU NEI 10 MINUČIŲ? Ne. Testas turi būti įvertintas praėjus 5 minutėms po procedūros pabaigos ir ne
vėliau kaip per 10 minučių nuo jos.
AR STREPTOKOKO TESTAS YRA TIKSLUS? Priemonė konkrečiai identifikuoja A grupės ß hemolizinį streptokoką, kai jo koncentracija ekstrahuotame mėginyje yra 104 KSV/ml (ribinė vertė) arba didesnė. Kai kuriais atvejais mėginių, kurių koncentracija yra mažesnė už šią vertę (iki 5 x 103 KSV/ml), rezultatas gali būti teigiamas. Testas yra
labai tikslus. Įvertinimo ataskaitose nurodyta, kad analitinis specifiškumas yra 99,00 % (PI 95 %: 97,63–100 %), o jautrumas – 91,89 % (PI 95 %: 78,70–97,20 %), o bendras suderinamumo rodiklis – 97,90 % (PI 95 %: 96,08–99,72 %). Nors šis testas yra patikimas, jo rezultatai gali būti klaidingai teigiami arba klaidingai neigiami.
Gamintojas: Prima Lab SA, Šveicarija.
Platintojas: UAB "Interlux", Aviečių g.16, LT-08418 Vilnius Tel. +370 5 278 6850
Susiję straipsniai
Žiūrėti visus