SUPRASTIN 25 mg tabletės, N20
Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Suprastin 25 mg tabletės
chloropiramino hidrochloridas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
- Kas yra Suprastin ir kam jis vartojamas
- Kas žinotina prieš vartojant Suprastin
- Kaip vartoti Suprastin
- Galimas šalutinis poveikis
- Kaip laikyti Suprastin
- Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Suprastin ir kam jis vartojamas
Suprastin priklauso antihistamininių vaistų grupei. Šios grupės vaistai vartojami alergijos simptomams šalinti.
Gydytojas šį vaistą gali paskirti cheminių medžiagų, vaistų ar maisto sukeltam odos išbėrimui gydyti. Vaistą gali skirti asmenims, sergantiems sezonine alergija, šienlige arba tiems, kuriems po vabzdžio įgėlimo pasireiškė staigi reakcija.
Suprastin taip pat galima gydyti sunkias sistemines alergines reakcijas.
2. Kas žinotina prieš vartojant Suprastin
Suprastin vartoti negalima:
- jeigu yra alergija chloropiraminui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- naujagimiams (neišnešiotiems ir išnešiotiems kūdikiams);
- jeigu esate nėščia arba žindote krūtimi;
- jeigu yra ūminis astmos priepuolis.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Suprastin, jeigu:
- jeigu sergate uždaro kampo glaukoma, kepenų arba širdies ir kraujagyslių ligomis;
- jeigu yra šlapimo susilaikymas arba prostatos hipertrofija;
- jeigu sergate gastroezofaginio refliukso liga;
- jei esate senyvo amžiaus.
Jei Jums yra bet kuri iš nurodytų būklių, prieš vartodami Suprastin pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.
Vartojant Suprastin draudžiama kaitintis saulėje.
Retais atvejais ilgalaikis Suprastin vartojimas gali sukelti baltųjų kraujo kūnelių, raudonųjų kraujo kūnelių arba trombocitų skaičiaus sumažėjimą. Jei ilgalaikio vartojimo metu pasireiškia nepaaiškinamas karščiavimas, laringitas, žaizdelės burnoje, blyškumas, gelta, hematoma, neįprastas ar sunkiai sustabdomas kraujavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Vaikams ir paaugliams
Suprastin nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams.
Kiti vaistai ir Suprastin
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Tai ypač svarbu, jeigu žadate kartu vartoti raminamųjų, antidepresantų, atropino grupės vaistų, analgetikų ar vaistų, kurie galimai gali sukelti nepageidaujamų reakcijų, paveikiančių klausą.
Suprastin vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
Vartojant Suprastin reikia vengti vartoti alkoholį.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.
Nėštumo ir žindymo laikotarpiu Suprastin vartoti negalima.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Suprastin gali sukelti mieguistumą, todėl tiems asmenims, kurie vairuoja motorines transporto priemones ar valdo mechanizmus, šį vaistą vartoti draudžiama.
Suprastin sudėtyje yra laktozės monohidrato ir natrio
Kiekvienoje tabletėje yra 116 mg laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Šio vaisto vienoje tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.
3. Kaip vartoti Suprastin
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Tabletes reikia vartoti nustatytu laiku. Tabletę reikėtų nuryti nekramtytą valgio metu, užsigeriant atitinkamu kiekiu skysčio.
Nerekomenduojama vaisto vartoti vėlai vakare.
Žemiau nurodytas rekomenduojamas dozavimas.
Suaugusiesiems
Laikydamiesi gydytojo nurodymų, suaugusieji turėtų vartoti po 1 tabletę 3–4 kartus per parą.
Vartojimas vaikams
6–14 metų vaikams – ½ tabletės 2–3 kartus per parą.
Suprastin nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka.
Senyviems, nusilpusiems pacientams
Reikia imtis specialių atsargumo priemonių vartojant Suprastin šiems pacientams, nes jie yra daug jautresni šalutiniam antihistamininių vaistų poveikiui (pasireiškia galvos svaigimas, mieguistumas, kraujo spaudimo sumažėjimas).
Pacientams, kurių kepenų arba inkstų funkcija sutrikusi
Jūsų gydytojas gali sumažinti įprastą dozę.
Gydymo trukmė
Gydymo trukmė priklauso nuo simptomų tipo, jų pasireiškimo trukmės ir eigos.
Ką daryti pavartojus per didelę Suprastin dozę?
Jeigu išgėrėte per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, nes per didelė dozė žmogui, o ypač vaikui, gali sukelti mirtį.
Perdozavimo simptomai: haliucinacijos, neramumas, drebantys arba negrabūs judesiai (ataksija), koordinacijos sutrikimas, nevalingi sukamieji, vingiuojantys pirštų, rankų, kojų ir kaklo judesiai (atetozė), pasikartojamai, greitai susitraukiantys ir atsipalaiduojantys kūno raumenys, sukeliantys nekontroliuojamą kūno drebėjimą (konvulsijas). Jūsų vaikui gali dominuoti sujaudinimas. Taip pat gali pasireikšti burnos džiūvimas, išsiplėtę vyzdžiai, padidėjęs kraujo tekėjimas (plūdimas) į veidą, greitas širdies plakimas, šlapimo susilaikymas ir karščiavimas.
Sunkiais atvejais galima koma ir širdies bei kraujagyslių sistemos kolapsas, kurie per 2–18 valandų gali pasibaigti mirtimi. Tačiau suaugusiems žmonėms kraujo suplūdimo į veidą ir karščiavimo gali nebūti. Jiems paprastai po sujaudinimo fazės prasideda traukuliai ir CNS slopinimas.
Perdozavimo gydymas: skrandžio turinio šalinimas yra sulėtėjęs, todėl per 12 val. po apsinuodijimo būtina išplauti skrandį ir skirti aktyvintosios anglies. Pacientą papildomai gali reikėti guldyti į ligoninę ir stebėti jo gyvybines funkcijas. Specifinio priešnuodžio nėra, todėl reikia skirti simptominį gydymą.
Pamiršus pavartoti Suprastin
Jei pamiršote pavartoti Suprastin dozę įprastu laiku, ją reikia išgerti kai tik tai prisiminsite. Jei atėjo laikas vartoti kitą dozę, vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima, nes gali atsirasti perdozavimas.
Nustojus vartoti Suprastin
Nenutraukite vaisto vartojimo savarankiškai, nes Jūsų liga gali paūmėti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nutraukite Suprastin vartojimą ir nedelsdami praneškite savo gydytojui arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, jei atsiranda bent vienas iš toliau paminėtų simptomų:
- lūpų ar gerklės patinimas, dėl kurio pasunkėja rijimas ir kvėpavimas;
- kolapsas (ūminis kraujagyslių nepakankamumas).
Šie šalutinio poveikio simptomai yra labai sunkūs, tačiau reti. Jei Jums šie simptomai pasireiškė, greičiausiai tai buvo sunki alerginė reakcija į Suprastin ir dėl to Jums gali prireikti skubios medicininės pagalbos ar gydymo ligoninėje.
Gydymo Suprastin metu gali pasireikšti šis šalutinis poveikis: baltųjų kraujo kūnelių arba raudonųjų kraujo kūnelių skaičiaus sumažėjimas arba kiti kraujo tyrimo rezultatų nukrypimai, mažas apetitas (anoreksija) arba padidėjęs apetitas, mieguistumas, galvos sukimasis (vertigo), smegenų veiklos sutrikimas (encefalopatija), neramumas, drebantys arbe negrubūs judesiai (ataksija), bendras nuovargis, skausmas, nervingumas, intensyvus geros savijautos pojūtis (euforija), drebulys, greitas kūno raumenų susitraukimas ir atsipalaidavimas, sukeliantis nekontroliuojamą kūno drebėjimą (konvulsijas), galvos skausmas, neryškus matymas, padidėjęs akispūdis, glaukomos priepuoliai, koordinacijos sutrikimai, skrandžio sutrikimas (skausmas arba diskomfortas), burnos džiūvimas, vėmimas, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, pasunkėjęs šlapinimasis (šlapimo susilaikymas), sunkumas nusišlapinti (dizurija), odos jautrumas šviesai (fotosensibiliškumas), raumenų silpnumas (miopatija), mažas kraujo spaudimas, greitas arba nereguliarus širdies plakimas.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininku. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Suprastin
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Ant pakuotės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Suprastin sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra chloropiramino hidrochloridas. Kiekvienoje tabletėje yra 25 mg chloropiramino hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra stearino rūgštis, želatina, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, talkas, bulvių krakmolas, laktozė monohidratas.
Suprastin išvaizda ir kiekis pakuotėje
Baltos ar pilkšvos, apvalios, plokščios, su nuožulniu krašteliu, tabletės. Vienoje tabletės pusėje, pagal tabletės kraštą ratu yra įspausta „SUPRASTIN“. Kitoje pusėje yra dalijimo įranta.
Tabletę galima padalyti į lygias dozes.
Pakuotė
20 tablečių lizdinėse plokštelėse, supakuotose į kartono dėžutę.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
Egis Pharmaceuticals PLC
1106 BudapestKeresztúri út 30-38
Vengrija
Gamintojas
Egis Pharmaceuticals PLC
1165 Budapest
Bökényföldi út 118-120
Vengrija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
Egis Pharmaceuticals PLC atstovybė Latvių g. 11-2 LT-08123 Vilnius Tel./faks. +370 5 231 4658 |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-05-28.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.
Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Suprastin 25 mg tabletės
chloropiramino hidrochloridas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
- Kas yra Suprastin ir kam jis vartojamas
- Kas žinotina prieš vartojant Suprastin
- Kaip vartoti Suprastin
- Galimas šalutinis poveikis
- Kaip laikyti Suprastin
- Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Suprastin ir kam jis vartojamas
Suprastin priklauso antihistamininių vaistų grupei. Šios grupės vaistai vartojami alergijos simptomams šalinti.
Gydytojas šį vaistą gali paskirti cheminių medžiagų, vaistų ar maisto sukeltam odos išbėrimui gydyti. Vaistą gali skirti asmenims, sergantiems sezonine alergija, šienlige arba tiems, kuriems po vabzdžio įgėlimo pasireiškė staigi reakcija.
Suprastin taip pat galima gydyti sunkias sistemines alergines reakcijas.
2. Kas žinotina prieš vartojant Suprastin
Suprastin vartoti negalima:
- jeigu yra alergija chloropiraminui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- naujagimiams (neišnešiotiems ir išnešiotiems kūdikiams);
- jeigu esate nėščia arba žindote krūtimi;
- jeigu yra ūminis astmos priepuolis.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Suprastin, jeigu:
- jeigu sergate uždaro kampo glaukoma, kepenų arba širdies ir kraujagyslių ligomis;
- jeigu yra šlapimo susilaikymas arba prostatos hipertrofija;
- jeigu sergate gastroezofaginio refliukso liga;
- jei esate senyvo amžiaus.
Jei Jums yra bet kuri iš nurodytų būklių, prieš vartodami Suprastin pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.
Vartojant Suprastin draudžiama kaitintis saulėje.
Retais atvejais ilgalaikis Suprastin vartojimas gali sukelti baltųjų kraujo kūnelių, raudonųjų kraujo kūnelių arba trombocitų skaičiaus sumažėjimą. Jei ilgalaikio vartojimo metu pasireiškia nepaaiškinamas karščiavimas, laringitas, žaizdelės burnoje, blyškumas, gelta, hematoma, neįprastas ar sunkiai sustabdomas kraujavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Vaikams ir paaugliams
Suprastin nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams.
Kiti vaistai ir Suprastin
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Tai ypač svarbu, jeigu žadate kartu vartoti raminamųjų, antidepresantų, atropino grupės vaistų, analgetikų ar vaistų, kurie galimai gali sukelti nepageidaujamų reakcijų, paveikiančių klausą.
Suprastin vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
Vartojant Suprastin reikia vengti vartoti alkoholį.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.
Nėštumo ir žindymo laikotarpiu Suprastin vartoti negalima.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Suprastin gali sukelti mieguistumą, todėl tiems asmenims, kurie vairuoja motorines transporto priemones ar valdo mechanizmus, šį vaistą vartoti draudžiama.
Suprastin sudėtyje yra laktozės monohidrato ir natrio
Kiekvienoje tabletėje yra 116 mg laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Šio vaisto vienoje tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.
3. Kaip vartoti Suprastin
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Tabletes reikia vartoti nustatytu laiku. Tabletę reikėtų nuryti nekramtytą valgio metu, užsigeriant atitinkamu kiekiu skysčio.
Nerekomenduojama vaisto vartoti vėlai vakare.
Žemiau nurodytas rekomenduojamas dozavimas.
Suaugusiesiems
Laikydamiesi gydytojo nurodymų, suaugusieji turėtų vartoti po 1 tabletę 3–4 kartus per parą.
Vartojimas vaikams
6–14 metų vaikams – ½ tabletės 2–3 kartus per parą.
Suprastin nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka.
Senyviems, nusilpusiems pacientams
Reikia imtis specialių atsargumo priemonių vartojant Suprastin šiems pacientams, nes jie yra daug jautresni šalutiniam antihistamininių vaistų poveikiui (pasireiškia galvos svaigimas, mieguistumas, kraujo spaudimo sumažėjimas).
Pacientams, kurių kepenų arba inkstų funkcija sutrikusi
Jūsų gydytojas gali sumažinti įprastą dozę.
Gydymo trukmė
Gydymo trukmė priklauso nuo simptomų tipo, jų pasireiškimo trukmės ir eigos.
Ką daryti pavartojus per didelę Suprastin dozę?
Jeigu išgėrėte per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, nes per didelė dozė žmogui, o ypač vaikui, gali sukelti mirtį.
Perdozavimo simptomai: haliucinacijos, neramumas, drebantys arba negrabūs judesiai (ataksija), koordinacijos sutrikimas, nevalingi sukamieji, vingiuojantys pirštų, rankų, kojų ir kaklo judesiai (atetozė), pasikartojamai, greitai susitraukiantys ir atsipalaiduojantys kūno raumenys, sukeliantys nekontroliuojamą kūno drebėjimą (konvulsijas). Jūsų vaikui gali dominuoti sujaudinimas. Taip pat gali pasireikšti burnos džiūvimas, išsiplėtę vyzdžiai, padidėjęs kraujo tekėjimas (plūdimas) į veidą, greitas širdies plakimas, šlapimo susilaikymas ir karščiavimas.
Sunkiais atvejais galima koma ir širdies bei kraujagyslių sistemos kolapsas, kurie per 2–18 valandų gali pasibaigti mirtimi. Tačiau suaugusiems žmonėms kraujo suplūdimo į veidą ir karščiavimo gali nebūti. Jiems paprastai po sujaudinimo fazės prasideda traukuliai ir CNS slopinimas.
Perdozavimo gydymas: skrandžio turinio šalinimas yra sulėtėjęs, todėl per 12 val. po apsinuodijimo būtina išplauti skrandį ir skirti aktyvintosios anglies. Pacientą papildomai gali reikėti guldyti į ligoninę ir stebėti jo gyvybines funkcijas. Specifinio priešnuodžio nėra, todėl reikia skirti simptominį gydymą.
Pamiršus pavartoti Suprastin
Jei pamiršote pavartoti Suprastin dozę įprastu laiku, ją reikia išgerti kai tik tai prisiminsite. Jei atėjo laikas vartoti kitą dozę, vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima, nes gali atsirasti perdozavimas.
Nustojus vartoti Suprastin
Nenutraukite vaisto vartojimo savarankiškai, nes Jūsų liga gali paūmėti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nutraukite Suprastin vartojimą ir nedelsdami praneškite savo gydytojui arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, jei atsiranda bent vienas iš toliau paminėtų simptomų:
- lūpų ar gerklės patinimas, dėl kurio pasunkėja rijimas ir kvėpavimas;
- kolapsas (ūminis kraujagyslių nepakankamumas).
Šie šalutinio poveikio simptomai yra labai sunkūs, tačiau reti. Jei Jums šie simptomai pasireiškė, greičiausiai tai buvo sunki alerginė reakcija į Suprastin ir dėl to Jums gali prireikti skubios medicininės pagalbos ar gydymo ligoninėje.
Gydymo Suprastin metu gali pasireikšti šis šalutinis poveikis: baltųjų kraujo kūnelių arba raudonųjų kraujo kūnelių skaičiaus sumažėjimas arba kiti kraujo tyrimo rezultatų nukrypimai, mažas apetitas (anoreksija) arba padidėjęs apetitas, mieguistumas, galvos sukimasis (vertigo), smegenų veiklos sutrikimas (encefalopatija), neramumas, drebantys arbe negrubūs judesiai (ataksija), bendras nuovargis, skausmas, nervingumas, intensyvus geros savijautos pojūtis (euforija), drebulys, greitas kūno raumenų susitraukimas ir atsipalaidavimas, sukeliantis nekontroliuojamą kūno drebėjimą (konvulsijas), galvos skausmas, neryškus matymas, padidėjęs akispūdis, glaukomos priepuoliai, koordinacijos sutrikimai, skrandžio sutrikimas (skausmas arba diskomfortas), burnos džiūvimas, vėmimas, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, pasunkėjęs šlapinimasis (šlapimo susilaikymas), sunkumas nusišlapinti (dizurija), odos jautrumas šviesai (fotosensibiliškumas), raumenų silpnumas (miopatija), mažas kraujo spaudimas, greitas arba nereguliarus širdies plakimas.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininku. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Suprastin
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Ant pakuotės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Suprastin sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra chloropiramino hidrochloridas. Kiekvienoje tabletėje yra 25 mg chloropiramino hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra stearino rūgštis, želatina, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, talkas, bulvių krakmolas, laktozė monohidratas.
Suprastin išvaizda ir kiekis pakuotėje
Baltos ar pilkšvos, apvalios, plokščios, su nuožulniu krašteliu, tabletės. Vienoje tabletės pusėje, pagal tabletės kraštą ratu yra įspausta „SUPRASTIN“. Kitoje pusėje yra dalijimo įranta.
Tabletę galima padalyti į lygias dozes.
Pakuotė
20 tablečių lizdinėse plokštelėse, supakuotose į kartono dėžutę.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
Egis Pharmaceuticals PLC
1106 BudapestKeresztúri út 30-38
Vengrija
Gamintojas
Egis Pharmaceuticals PLC
1165 Budapest
Bökényföldi út 118-120
Vengrija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
Egis Pharmaceuticals PLC atstovybė Latvių g. 11-2 LT-08123 Vilnius Tel./faks. +370 5 231 4658 |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-05-28.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.