Sveikatos klubas

Birželį – neįprastai didelis sergamumas peršalimo ligomis: kaip apsisaugoti?

Vaistininkai pastebi, kad pastaruoju metu į vaistines pasikonsultuoti ir įsigyti vaistų ateina pacientai, jaučiantys įvairius peršalimo simptomus. Dauguma jų – gerklės skausmas ir sloga. Kaip šiuo metu nesusirgti, o jei nepavyko to padaryti, kaip greičiau pasveikti, pataria vaistininkai.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 99 PERŽIŪROS

Vabzdžių įkandimai: kokiems simptomams pasireiškus reikia kreiptis į medikus?

Atėjus vasaros sezonui, mėgautis jo teikiamais malonumais neretai trukdo suaktyvėję įvairūs vabzdžiai, kurių įkandimai gali sukelti alergines reakcijas. „Camelia“ vaistininkė Laima Liaugotienė sako, kad pasitaiko atvejų, kai jos pasireiškia žmonėms, kurie iki tol nebuvo jautrūs vabzdžių įgėlimams ir paaiškina dažniausias to priežastis.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 77 PERŽIŪROS

Įvardijo ženklus, kuriuos siunčia organizmas, jei trūksta magnio

Organizmui ypač svarbaus mikroelemento magnio stoka gali pasireikšti bet kuriuo metų laiku. To priežastis – paprasta: daugeliui sunku užsitikrinti reikiamos jo paros normos. „Camelia“ vaistininkė Jurgita Jankauskienė sako, kad galima įvardyti ne tik apie šio mineralo trūkumą įspėjančius simptomus,  bet ir žmonių grupes, kurioms dažniausiai pasireiškia jo stoka.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 166 PERŽIŪROS

Pasikartojanti pūslelinė: kada jau reikėtų susirūpinti?

Per artimus kontaktus plintanti pūslelinė dažniausiai pasireiškia ant lūpų. Ją sukėlęs herpes virusas neaktyvioje būsenoje organizme išlieka visą gyvenimą. „Camelia“ vaistininkė Daiva Gedvilaitė-Uščinė įvardija provokuojančius veiksnius, dėl kurių virusas „pabunda“ ir pradėjęs veikti, pūslelinę sukelia pakartotinai.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 88 PERŽIŪROS

Į vaistines jau plūsta saulėje nudegę pacientai: saugotis privalo visi

Vaistininkai sako, kad nors dar tik vasaros pradžia ir nėra taip karšta, tačiau pirmieji kaitresni saulės spinduliai jau spėjo smarkiai pažeisti kai kurių Lietuvos gyventojų odą. Išsiilgę šilumos ir saulės spindulių gyventojai skuba nusimesti rūbus ir pamiršta, koks pavojus gali grėsti. Daugiau apie tai pasakoja  „Camelia“ vaistininkė Egidija Jankauskaitė.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 78 PERŽIŪROS

Skauda sąnarius? Vaistininkė turi 5 patarimus

„Kaip padėti sau ir ką vartoti, jeigu kamuoja sąnarių skausmas? Kokių profilaktinių priemonių imtis, siekiant stabdyti jų dėvėjimąsi?“ – tai tik keletas iš klausimų, kuriuos kasdien tenka išgirsta „Camelia“ vaistininkei Julijai Aganauskaitei-Žukaitei. Ji teigia, kad pavasarį ypač išauga besikreipiančių pagalbos skaičius, o jų amžius – įvairus.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 365 PERŽIŪROS

Kaip atsikratyti refliukso: vaistininkas įvardijo 8 priemones

Refliuksas – nekontroliuojamas skrandžio turinio patekimas atgal į stemplę. Šiam normaliam fiziologiniam procesui nėra amžiaus ribų: jis gali pasireikšti ir kūdikiui, ir suaugusiam žmogui. Kai šis procesas vargina dažnai arba pastebimas tam tikras jo nuoseklumas, pavyzdžiui, atsiranda naktį, suvalgius tam tikro maisto ar patiriant stresą – galima įtarti gastroezofaginio refliukso ligą (GERL). Anot „Camelia“ vaistininko Mintauto Kamandulio, vėlyvą pavasarį ir vasarą įprastai padaugėja besiskundžiančių jo sukeltais negalavimais, kurių daugelis nepriskiria refliuksui.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 1090 PERŽIŪROS

Kaip padėti senjorams pasijusti geriau?

„Trejus metus gyvenu vienas ir esu uždaras, tačiau pasiilgtu draugiško pokalbio su kitu žmogumi. Taip gera bent valandą kitoje telefono pusėje girdėti balsą, todėl skambučio dieną jaučiuosi daug ramiau, nei kitomis dienomis. Ir daugiau šypsausi“, – pasakoja senjoras Juozas. Jis – vienas iš daugelio, kurie nusprendė kreiptis į „Sidabrinę liniją“, siūlančią nemokamus draugystės pokalbius, emocinę ir informacinę pagalbą vyresnio amžiaus žmonėms. Šios platformos prieinamumas auga kasdien, nes vis daugiau senjorų sužino apie galimybę sulaukti pagalbos ir ja pasinaudoja.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 986 PERŽIŪROS

5 patarimai, kurie padės sumažinti padidėjusį cholesterolį

Riebalai – organizmo energijos šaltinis, tačiau dėl atsiradusio jų pertekliaus neišvengiamai auga kūno svoris ir apkraunama virškinimo sistema, ypač kepenys. „Camelia“ vaistininkas Mintautas Kamandulis sako, kad dėl patiriamų didelių apkrovų gali sutrikti medžiagų apykaita, nusilpti imunitetas, susilpnėti apsauga nuo infekcinių ligų komplikacijų bei atsirasti padidėjusio cholesterolio problemos.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 256 PERŽIŪROS

Sąnarių skausmas gali signalizuoti rimtas ligas: kada nedelsiant kreiptis į gydytojus?

Sąnarių skausmas – tiek jauniems ir aktyviems, tiek pagyvenusiems ir sėslų gyvenimo būdą pasirinkusiems žmonėms pažįstamas negalavimas. Kodėl skauda sąnarius, kada šis skausmas perspėja apie rimtas ligas ir kaip galima sau padėti, pataria „Camelia“ vaistininkas Faustas Bertulis ir „Diva namai“ kineziterapeutė Jūratė Kliukaitė.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 11715 PERŽIŪROS