Sveikatos klubas

Fizinė ir emocinė senjorų sveikata – kodėl ji susilpnėja žiemą?

Europos Sąjungos statistikos tarnybos (Eurostat) duomenimis, senjorai – sparčiausiai visoje Bendrijoje auganti Lietuvos visuomenės grupė: jau 2030-iais kas trečias šalies gyventojas bus vyresnis nei 60 metų. Ekspertų teigimu, opi ne tik spartaus senėjimo problema, bet ir iššūkiai, su kuriais senjorai susiduria kiekvieną dieną. Jie – priklausomi nuo metų laiko ir, pavyzdžiui, žiemą itin kenčia jų fizinė ir emocinė sveikata.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 14 PERŽIŪROS

Kaip tinkamai vartoti vaistus virusinėms ligoms gydyti?

COVID-19, gripas ir peršalimas – dažniausios virusinės ligos, kuriomis žiemą serga žmonės. Ir nors, atrodytų, visi jau turėtų būti išmokę jas gydyti tinkamai, daugelis vis dar daro klaidų, kurios sveikatai atsiliepia neigiamai. „Camelia“ vaistininkė Evelina Zykienė sako, kad jų sukeltų pasekmių spektras itin platus ir pataria, kaip namų sąlygomis gydytis tinkamai.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 18 PERŽIŪROS

7 patarimai, kaip sustiprinti akių sveikatą

Akys – sudėtingas funkcijas atliekantis žmogaus jutimo organas, suteikiantis daugiausiai informacijos: įvairių šaltinių duomenimis, regėjimas lemia 80–90 proc. visų mūsų žinių apie supančią aplinką. Šio mums ypatingai svarbaus organo sveikata įprastai suprastėja žiemą – „Camelia“ vaistininkė Jurgita Jankauskienė įvardija to priežastis ir pataria, kaip pasirūpinti savo akimis.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 610 PERŽIŪROS

Kaip kovoti su nemiga? „Camelia“ vaistininko Deimanto Auškalnio patarimai

Nemiga – miego sutrikimas, su kuriuo susiduria dažnas pacientas. Kaip padėti ne tik sau, bet ir pacientui – „Camelia“ vaistininkas ambasadorius pateikia 9 miego higienos taisykles.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 5061 PERŽIŪROS

Kaip atsistatyti po žiemą užklupusių ligų? 3 vaistininkės patarimai

Žiemą įprastai daugiau laiko praleidžiame uždarose patalpose, mažiau jo skiriame fiziniam aktyvumui, darbo-poilsio režimui ir sveikai mitybai – visa tai mažina organizmo gebėjimą apsiginti nuo įvairių aplinkoje cirkuliuojančių virusų. Dėl šių priežasčių šaltuoju metų laiku daugėja susirgusių peršalimu, gripu ar COVID-19. „Camelia“ vaistininkė Laima Liaugotienė pasakoja, kokiais negalavimais skundžiasi persirgę ir ką jiems pataria, kad pavyktų greičiau atsistatyti.  

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 190 PERŽIŪROS

Gripas, peršalimas ar COVID-19 – vaistininkas paaiškino, kaip juos atskirti

Žiema – laikotarpis, kai įprastai padaugėja susirgimų virusinėmis ligomis – COVID-19, peršalimu ir gripu. „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas sako, kad jų simptomai – panašūs, o dalis ir persidengia, tačiau šias ligas galima atpažinti, jeigu žinote, į ką atkreipti dėmesį.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 179 PERŽIŪROS

Suprastėjusi emocinė sveikata žiemą – kaip sau padėti ir kas gresia nekreipiant į tai dėmesio?

Trečiasis sausio pirmadienis turi išskirtinį pavadinimą – jis tituluojamas „Mėlynuoju pirmadieniu“ (angl. Blue Monday). Sakoma, kad ši diena – liūdniausia metuose ir sukelianti daugiausiai neigiamų emocijų. „Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė teigia, kad šis reiškinys neturėtų stebinti, nes žiemą dėl įvairių priežasčių ir dirgiklių dažnas skundžiasi suprastėjusia emocine sveikata.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 15 PERŽIŪROS

Kaip šaltuoju metų laiku neprarasti geros nuotaikos?

Nuotaikų kaita – viena iš dažniausių priežasčių, dėl kurių vis daugiau žmonių kreipiasi į vaistininkus, ieškodami pagalbos. Ši problema itin paūmėja rudens ir žiemos sandūroje, o plačiau apie tai, kaip kiekvienas gali sau padėti, pasakoja „Camelia“ vaistininkė Monika Žalytė.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 187 PERŽIŪROS

GAMTOS DOVANA SVEIKATAI

Kaip jūs pavadintumėte maistą, kuriame sunkiai aprėpiama gausybė natūralių antioksidantų, vitaminų, mineralų ir kitų sklandžiam visų sveikatos sistemų funkcionavimui būtinų elementų? O jei dar šio maisto nauda geros savijautos palaikymui paremta moksliniais įrodymais? Tokie vertingi produktai išties egzistuoja, o žmonės juos naudoja jau tūkstančius metų. Šie gamtos lobiai pelnytai verti “supermaisto” vardo.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 1473 PERŽIŪROS

Dažniausi nusiskundimai, dėl kurių skuba į vaistinę persirgę COVID-19: ką pataria vaistininkai?

Dėl šalyje plintančios COVID-19 infekcijos daugėja užsikrėtusių asmenų, o kartu ir patiriančių liekamuosius reiškinius. „Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė įvardija penkis dažniausius nusiskundimus, dėl kurių pagalbos vaistinėje ieško persirgę COVID-19. Ką vaistininkai jiems pataria?

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 577 PERŽIŪROS