Sveikatos klubas

„Camelia“ vaistinėse naujiena – COVID-19 antigenų testai, kuriuos galima atlikti namuose

Nuo šiol „Camelia“ vaistinėse galima įsigyti COVID-19 antigenų testų, kurie atliekami naudojant paciento seiles. Pagal pateiktas instrukcijas testą atlikti labai paprasta, todėl Lietuvos gyventojai pasitikrinti gali patys, savo namuose.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 948 PERŽIŪROS

Šeimos gydytoja ir vaistininkas ramina – šalutinis vakcinos poveikis yra geras ženklas

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) teigimu, visos patvirtintos COVID-19 vakcinos yra saugios, o po skiepo pasireiškiantis šalutinis poveikis tik įrodo, kad organizmas kuria apsaugos nuo viruso mechanizmą. „Po vakcinacijos galintis pasireikšti šalutinis poveikis signalizuoja, kad vakcina veikia, o jūsų imuninė sistema reaguoja“, – nerimaujančius dėl vakcinų šalutinio poveikio  ramina „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 174 PERŽIŪROS

Kaip padėti sutrikusiam virškinimui: nuo žolelių iki pilvo masažo

Virškinimo sutrikimai, arba dispepsija, yra dažni šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdo palydovai, kurie apkartina kasdienio gyvenimo kokybę, sukelia diskomfortą ir gali signalizuoti apie rimtesnes viršinamojo trakto ligas. Kaip atpažinti dispepsijos priežastis ir palengvinti simptomus, pataria „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė ir Kauno „Kardiolitos klinikų“ gydytojas gastroenterologas Benas Sakalauskas.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 297 PERŽIŪROS

Abejojate, ar skiepytis nuo COVID-19? Vaistininkas ir gydytoja ragina pasverti naudą

Kokios baimės dažniausiai kamuoja svarstančius skiepytis vakcina nuo koronaviruso ir iš kur jos kyla? „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas ir „MediCa klinika“ šeimos gydytoja Izabelė Juškienė pastebi, kad įvairiausius nuogąstavimus augina žinių stoka ir skeptikų platinami nepagrįsti gandai. Visgi sveikata besirūpinantiems asmenims derėtų kritiškai atsirinkti tikrą informaciją ir pasistengti įvertinti skiepų teikiamą naudą.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 355 PERŽIŪROS

Padidėjus kraujospūdžiui vis daugiau žmonių skuba į vaistinę, o ne į gydymo įstaigą

Galvos skausmas ir svaigimas pacientus vis dažniau atveda į vaistinę. Čia paaiškėja – dėl negalavimų kaltas padidėjęs kraujo spaudimas. „Camelia“ vaistininkė Vita Baužienė pastebi, kad dėl širdies ir kraujagyslių problemų žmonės vengia kreiptis į gydytojus – koją kiša įsitikinimas, kad karantino metu sunku greitai patekti pas reikiamą specialistą.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 463 PERŽIŪROS

„Camelia“ vaistininkai skiepyti pacientus galėtų jau dabar, bet e. sveikata tam dar neparuošta

Lietuvos gyventojai kreipiasi klausdami, ar jau galima vaistinėse skiepytis, tačiau „Camelia“ vaistinių tinklas patikslina: vaistininkai pacientus pasiruošę skiepyti, tačiau šiuo metu dar nėra paruošta speciali e. sveikatos platforma, kuri reikalinga saugiam skiepijimui.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 1121 PERŽIŪROS

Priemonės nuo skausmo: kokios, kada ir kam tinkamiausios?

Prasidėjus skausmui, karščiavimui ar uždegimui, rankinėje ar namų vaistinėlėje ieškome to paties gerai pažįstamo vaisto. Tačiau ar tikrai viską apie jį žinome, mokame tiksliai dozuoti ir gebame nuspręsti apie šio medikamento vartojimą konkrečioje situacijoje? „Camelia“ vaistininkė Vida Banionienė pataria, į ką derėtų atsižvelgti renkantis priemonę nuo skausmo.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 768 PERŽIŪROS

Priaugote papildomų kilogramų? Vaistininkė pataria, kaip nepakenkiant sveikatai jų atsikratyti

Keli ar keliolika priaugtų kilogramų – daugelio sėsliau karantino metu gyvenusių žmonių kasdienybė. Prasidėjus pavasariui ne vienam vis dažniau kyla mintys jų atsikratyti, kad artėjantį maudynių ir deginimosi sezoną būtų galima pasitikti nesigėdijant pasikeitusių kūno formų. „Camelia“ vaistininkė Sigita Izmalkova pataria, kaip teisingai mesti svorį, kad išliktume energingi ir nenualintume organizmo.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 1023 PERŽIŪROS

Kaip atitolinti menopauzę ar sušvelninti jos simptomus?

Artėjanti menopauzė gąsdina daugelį vidutinio amžiaus moterų – joms neramu, kaip keisis emocinė būsena ir kokie fiziologiniai pokyčiai gali užklupti. „Camelia“ vaistininkė Irena Garuckienė pastebi, kad menopauzė nėra tokia baisi, kaip gali pasirodyti – laikotarpį, kai išnyksta moters vaisingumas, galima atitolinti, o jam atėjus – sušvelninti simptomus.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 1039 PERŽIŪROS

Kaip pasirūpinti savo nervų sistema: padėti gali ir maisto produktai

Gyventojus kasdien konsultuojantys vaistininkai pastebi, kad besitęsiančio karantino metu pacientai neretai skundžiasi irzlumu, sutrikusia protine veikla ar pablogėjusia emocine savijauta. „Camelia“ vaistininkė Monika Žalytė pasakoja, kad norint užtikrinti tinkamą nervų sistemos funkcionavimą ir gerą psichinę būklę, reikėtų skirti daugiau dėmesio sau, o pajutus profesionalios pagalbos poreikį – nebijoti jos ieškoti.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 1014 PERŽIŪROS