Sveikatos klubas

Dažniausi nusiskundimai, dėl kurių skuba į vaistinę persirgę COVID-19: ką pataria vaistininkai?

Dėl šalyje plintančios COVID-19 infekcijos daugėja užsikrėtusių asmenų, o kartu ir patiriančių liekamuosius reiškinius. „Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė įvardija penkis dažniausius nusiskundimus, dėl kurių pagalbos vaistinėje ieško persirgę COVID-19. Ką vaistininkai jiems pataria?

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 428 PERŽIŪROS

Dirbantys stovimą darbą turėtų suklusti: problema ypač aktuali vasarą

Vaistininkai pastebi, kad atšilus orams sulaukia daugiau pacientų, kuriuos kamuoja kojų tinimas. Dažniausiai šia problema skundžiasi stovimą darbą dirbančios moterys. „Camelia“ vaistininkė Laima Liaugotienė pataria, kaip padėti sau, kad tinstančios kojos netaptų rimtų ligų priežastimi.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 123 PERŽIŪROS

Šiomis dienomis būkite atsargūs: vaistininkai pataria, kaip pasirūpinti savo sveikata

Artimiausiomis dienomis sinoptikai informuoja apie didelius karščius, todėl „Camelia“ vaistininkai skuba patarti, kaip pasirūpinti savo sveikata.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 353 PERŽIŪROS

Įspėjo apie gresiančius padarinius, kai nusilpsta nervų sistema: kaip ją sustiprinti?

Po visą organizmą išsiraizgiusi nervų sistema atsakinga už visapusišką mūsų gerovę: ji gauna, apdoroja ir siunčia impulsus į organus ir raumenyną, kurie užtikrina sklandžią jų veiklą. Kai nervų sistema nusilpsta, šis procesas sutrinka, o tada gali varginti įvairiausi negalavimai. Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė vardija tai lemiančias priežastis ir teigia, kad norint pasitikti rudens sezoną sveikiems, dabar yra tinkamiausias laikas stiprinti nervų sistemą.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 269 PERŽIŪROS

Vaistininkai gyventojus ragina būti atsakingiems: nelaukime, kol padėtis taps vėl sudėtinga

Prie gydymo įstaigų vaistinėse dirbantys vaistininkai sulaukia daugiau pacientų, kurie įsigyja medicininių veido kaukių. Neretai jie piktinasi: kai kuriose gydymo įstaigose privaloma dėvėti medicininę veido kaukę, nors, pasak jų, šiuo metu nėra jokio įsakymo, kad tai daryti privaloma. „Camelia“ vaistininkai ragina būti supratingiems ir atsakingiems: sparčiai augant užsikrėtimų COVID-19 skaičiui, kaukės – viena iš priemonių sumažinti ligos plitimą.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 798 PERŽIŪROS

Kaip šiuo metu išvengti COVID-19 ir ką daryti, jei susirgote?

Lietuvą pasiekę COVID-19 itin lengvai plintantys omikron atmainos potipiai BA4 ir BA5 sukėlė šalyje naują infekcijos bangą. Dėl šios priežasties kiekvieną dieną fiksuojami išaugę užsikrėtimų skaičiai – gyventojai suserga ne tik pirmą ar antrą, bet ir trečią kartą. „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas primena, kad šiuo metu itin svarbu laikytis prevencijos priemonių, o jeigu ligos išvengti nepavyksta – žinoti, kaip elgtis.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 253 PERŽIŪROS

Kaip vasarą prižiūrėti veido odą?

Ištisus metus mūsų oda tarsi skydas saugo kūną nuo pavojų ir neigiamų aplinkos veiksnių, todėl ja rūpintis reikia nepertraukiamai. Vis dėlto, reikia žinoti, kaip tai daryti tinkamai, nes priežiūra skiriasi priklausomai nuo metų laiko. „Camelia“ farmacijos specialistė Karolina Vėgėlė pataria, kaip oda pasirūpinti vasarą, kad pavyktų užtikrinti jos grožį ir sveikatą bei išvengti tykančių pavojų.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 212 PERŽIŪROS

Senjorų pervargimas: dėl kokių priežasčių jis atsiranda ir kaip to išvengti?

Nors senjorai gali susidurti su ilgalaikiu nuovargiu arba pervargimu, tai nėra natūrali, su senėjimu pasireiškianti būsena, dėl to labai svarbu suprasti, kas ją sukelia. Ekspertų teigimu, priežasčių daugybė, tačiau jas galima suskirstyti į fizines ir emocines, o dalį susieti su šiltuoju metų laiku.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 454 PERŽIŪROS

Poilsiaudami būkite budrūs: infekcijos gali tykoti netikėčiausiose vietose

Vasaros sezonas neatsiejamas nuo poilsio prie vandens telkinių ir savaitgalio iškylų, tačiau kylant termometro stulpeliui, auga ir virusinių infekcijų skaičius. „Camelia“ vaistininkė Urtė Peleckytė pastebi, kad vasarą tokių pacientų, ypač suaugusiųjų, žymiai padaugėja.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 358 PERŽIŪROS

Vaistininko patarimai, kaip išlikti sveikiems per vasaros karščius

Vasarą skubame mėgautis saulės teikiamais malonumais, organizuojame pramogas prie vandens ar gamtoje, tačiau neretai pamirštame apie kaitriomis dienomis gresiančius sveikatos negalavimus. Kad išvengtume karščio sukeltų nemalonumų, būtina pasirūpinti tinkama savo ir artimųjų apsauga. „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas dalijasi 10-čia patarimų, kurie pravers karštomis vasaros dienomis.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 502 PERŽIŪROS