Sveikatos klubas

Vaistininkė įvardijo 5 augalus, labiausiai tinkamus stiprinti imunitetą

Prastėjant orams ir siaučiant įvairioms ligoms, vis daugiau žmonių imasi stiprinti imuninę sistemą. Be sveiko gyvenimo būdo bei vitaminų, šiam tikslui galima pasitelkti ir vaistažoles bei augalus. Kokius augalus rinktis, norint išvengti negalavimų, pasakoja „Camelia“ vaistininkė Evelina Zykienė.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 57 PERŽIŪROS

5 vaistininkės patarimai, kaip stiprinti imunitetą neišlaidaujant

Šalyje toliau siaučiant pandemijai, daugelis esame labiau susirūpinę savo sveikata ir imamės įvairių imuniteto stiprinimo priemonių. Kartais jos gali nemenkai paploninti piniginę, o artėjant didžiosioms metų šventėms norisi rūpintis savimi ir neišleisti daug. „Camelia“ vaistininkė Evelina Zykienė dalijasi būdais, kaip taupiai sustiprinti imunitetą, kuriais pati naudojasi kiekvieną dieną.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 241 PERŽIŪROS

Milžiniška cukrinio diabeto kaina: 9 iš 10 gali šios ligos išvengti

Cukrinis diabetas – klastinga lėtinė metabolinė liga, kuria Lietuvoje serga daugiau nei 100 tūkst. gyventojų. Tiesa, Tarptautinės diabeto federacijos duomenimis, pasaulyje ši liga yra diagnozuota tik pusei ja sergančiųjų suaugusiųjų, o kasmet diabetas nustatomas vis jaunesniems asmenims. Ekspertų teigimu, diabeto kaina tiek žmogaus gyvenimo kokybei, tiek piniginei – didžiulė, tačiau 90 proc. diabeto atvejų galima išvengti arba sušvelninti.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 316 PERŽIŪROS

Kaip išvengti nepatogumų medicinines kaukes nešiojant lauke

Medicininių kaukių nešiojimas rudenį kiek skiriasi nuo pavasarinio, kai dėl COVID-19 pandemijos buvo paskelbtas pirmasis karantinas. Dabar lauke šalčiau, tad dažniau kamuoja nepatogumas ir nemalonumas, kai kaukės vidus aprasoja ir ji sušlampa. „Camelia“ vaistininkė Sigita Izmalkova šiai situacijai turi kelis patarimus.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 608 PERŽIŪROS

3 antibiotikų vartojimo klaidos, kurios gali sukelti pavojų sveikatai

Nors antibiotikai infekcijų gydymui naudojami nuo XX a. vidurio, „Camelia“ vaistininkai pastebi, kad toli gražu dar ne visi žino jų paskirties bei vartodami daro klaidas, kurios gali sukelti sveikatai pavojingų pasekmių.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 403 PERŽIŪROS

Kaip imunitetui padėti, o ne pakenkti: vaistininkas įvardijo 5 dažnai daromas klaidas

Dėl COVID-19 plitimo šiemet kaip niekad daugelis susirūpino savo imuniteto pajėgumu ir pasinėrė į stiprinimąsi. Visgi „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas pastebi, kad norėdami sau gero, pacientai neretai perlenkia lazdą ir, tikėdamiesi efektyvios bei greitos naudos, prisidaro žalos.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 653 PERŽIŪROS

Vaistininkė – apie vitamino D svarbą: pakankamas jo kiekis sumažina riziką susirgti COVID-19

Naujausi tyrimai rodo, kad asmenys, turintys normalią vitamino D koncentraciją organizme, turi mažesnę riziką susirgti ne tik įvairiomis ligomis ir infekcijomis, bet ir COVID-19 virusu. Kodėl šis vitaminas toks svarbus ir kiek mums jo reikia, atsakė „Camelia“ vaistininkė Evelina Zykienė.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 950 PERŽIŪROS

Vaistininkai pastebi pozityvią tendenciją: pacientai išdrįsta paprašyti ir kaimynų pagalbos

Dar šių metų pradžioje visiems buvo įprasta ir normalu viešoje vietoje ar darbe sutikti peršalimo simptomų kamuojamą žmogų. Mažai kas šnairuodavo į kosinčius viešajame transporte ar parduotuvėje. Paskelbta pandemija atnešė ir teigiamų pokyčių – pajutę pirmuosius peršalimo ar gripo simptomus, Lietuvos gyventojai lieka namuose, todėl mažėja tikimybė užkrėsti kitus.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 719 PERŽIŪROS

Vaistininkė parodė, kaip paprastai ir greitai medicininę kaukę pritaikyti vaikui

Nešiojant medicininę vienkartinę veido kaukę, svarbu, kad ji ne tik dengtų kvėpavimo takus – nosį ir burną – bet ir būtų kuo geriau prigludusi prie veido. „Camelia“ vaistininkė Monika Žalytė pastebi, kad tai ypač sunku užtikrinti vaikams, kuriems medicininės kaukės yra per didelės. Todėl specialistė parodė paprastą būdą, kaip įprasto dydžio apsauginę kaukę pritaikyti mažam veidui.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 929 PERŽIŪROS

Vaistininkas ragina suskubti atsiimti jodo tabletes

Praėjusį antradienį, spalio 20 dieną, paskelbus, kad Vilniaus mieste esančiose vaistinėse pradedamos dalinti kalio jodido tabletės, užplūdo pacientai. Visgi „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas pastebi, kad praėjus savaitei nuo tablečių dalinimo pradžios, aktyvumas ženkliai sumažėjo, todėl primena apie šią galimybę ir ragina suskubti.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 1205 PERŽIŪROS