Nemaloni šiltojo sezono problema – nagų grybelis: gydytoja patarė, kaip ją išspręsti
Nagų grybelis gali užklupti bet kuriuo sezonu, tačiau šios grybelinės infekcijos ypač sparčiai padaugėja pavasario ir vasaros sezonu.
Susidūrę su šia infekcija, svarsto: kaip galima ja užsikrėsti, ar įmanoma išvengti, o užsikrėtus – išgydyti? Juk dėl šios nemalonios problemos sumažėja pasitikėjimas savimi, o diskomfortas šiltuoju sezonu tikrai atsiranda.
Gydytoja dermatovenerologė, medicinos mokslų daktarė Jurgita Karčiauskienė, konsultuojanti vaikus ir suaugusiuosius, susidūrusius su odos, nagų, plaukų bei venerinėmis ligomis, paaiškino, kas tai per infekcija, ir kodėl jos nereikia gėdytis, tačiau ieškoti pagalbos – būtina.
Bene svarbiausias klausimas: kas yra nagų grybelis?
Nagų grybelis yra infekcinė liga, kurią sukelia grybeliai. Dažniausiai nagus pažeidžia dermatofitai, kiek rečiau mieliniai ir pelėsiniai grybeliai. Turint nagų grybelį ant vieno nago, jis gali išplisti ir ant kitų, todėl svarbu greitai ir laiku sureaguoti.
Kaip atpažinti, jog jau turiu nagų grybelį, ir kokie yra pirmieji jo požymiai?
Pirmieji nagų grybelio požymiai yra pakitusi nago spalva, dažniausiai, gelsva, didesnis nago trapumas, po nagu besikaupiančios raginės masės, trupanti arba nelygi nago plokštelė. Turint abejonių dėl grybelinės nagų infekcijos, reikėtų kuo anksčiau atvykti pas gydytoją dermatovenerologą, kuris nagus apžiūrės, o, esant reikalui, atliks nagų grybelio mikrobiologinius tyrimus.
Jeigu įtariu, kad turiu nagų grybelį, kaip pasiruošti gydytojo konsultacijai?
Einant pas gydytoją konsultuotis dėl nagų grybelio, rekomenduojama nagų nekirpti kelias savaites, būtinai pašalinti nagų laką (gelinį arba paprastą), nenaudoti jokių papildomų priemonių, skirtų nagams. Laikantis šių rekomendacijų, gydytojas galės sėkmingai apžiūrėti pažeistą nagą ir paskirti tolesnį gydymą.
Kaip ir kuriose vietose dažniausiai galime „pasigauti“ nagų grybelį?
Nagų grybelį pasigauti galima beveik visur! Aplinkoje labai daug grybelių, tad tikrai nereiškia, kad užsikrėsti galime tik neprižiūrėtoje ar nešvarioje aplinkoje. Grybelį lengvai galime pasigauti net ir švariose viešose vietose: baseinuose, SPA centruose, sporto klubuose, pirtyse, ypač batų parduotuvėse, taip pat namuose, svečiuose ir panašiai. Tačiau, ar grybelis sukels nagų pažeidimą, labai priklauso nuo žmogaus organizmo.
Kas dar gali sukelti nagų grybelį?
Vadinamieji grybelinės nagų infekcijos rizikos veiksniai – amžius ir gretutinės ligos. Kalbant apie amžių, net iki 40 proc. nagų grybeliu sergančių pacientų yra vyresni nei 60 metų, todėl šio amžiaus asmenys yra didžiausioje rizikos grupėje. Taip pat įtakos užsikrėtimui grybeliu turi įvairios ligos: cukrinis diabetas, kojų venų ligos, kitos imuniteto ligos. Svarbu nepamiršti, kad nagų grybelį gali sukelti ir įvairios patirtos nagų traumos, pedikiūras, nagų odelių karpymas, gelinis nagų lakas ir minėtų viešų vietų lankymas. Itin svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kokią kasdien nešiojate avalynę ir kaip ją prižiūrite. Jeigu pėdos linkusios prakaituoti, rinkitės iš kokybiškų medžiagų pagamintus batus, kurie neleistų drėgmei laikytis - grybelis itin mėgsta ir aktyviai plinta drėgnoje, šiltoje terpėje.
Ar nagų grybelio atsiradimui gali turėti įtakos gelinis nagų lakavimas?
Gelinis lakavimas, kuris ant mūsų nagų išlieka keletą savaičių, nors ir yra itin patogi bei daugiau pasitikėjimo savimi suteikianti procedūra, tačiau ji traumuoja nagą. Jeigu nagas ir oda aplink jį yra visiškai sveika, galite atlikti šią procedūrą, bet svarbu atsiminti, kad, bet kuriuo atveju, tai nėra sveikiausia procedūra, ilgainiui ji gali sukelti žalingų padarinių. Iš 10 pacientų, kurie kreipiasi turėdami nagų problemų, 4 dažniausiai būna būtent po ilgai daromo gelinio lakavimosi.
Grybelio yra lengviau išvengti, nei jį gydyti
Nagų grybelio gydymas yra gan sudėtingas ir ilgai užtrunkantis procesas, todėl yra kur kas lengviau šios problemos išvengti, negu ją gydyti. Norint išvengti nagų grybelio, labai svarbu atkreipti dėmesį į visus veiksnius, galinčius sukelti šią infekciją bei naudoti profilaktiškai priemonę, skirtą nuo nagų grybelio. Viena iš itin veiksmingų priemonių, veikiančių kaip prevencija – OLIPROX nagų gelis.
OLIPROX yra veiksminga priemonė, gelis vandens pagrindu, veikiantis kaip pagalbinė priemonė, padedantis užkirsti kelią grybelinei infekcijai bei padeda gydant jau turimą onichomikozę, paprasčiau tariant - nagų grybelį.
OLIPROX gelis veikia labai paprastai, jis suformuoja visiškai nematomą plėvelę ant nago plokštelės, kuri apsaugo nuo mikroorganizmų, pažeidžiančių nagus. Didžiausias išskirtinumas, jog prieš tepant gelį, nago nereikia dildyti ir galima tepti net ant nagų, nulakuotų paprastu laku, o turint gelinį manikiūrą ir norint naudoti OLIPROX priemonę kaip prevenciją - tepti aplink nagus arba lašinti po nagu. Šis gelis išsiskiria, jog visiškai iš karto susigeria, yra nematomas ant nagų, todėl gali naudoti tiek moterys, tiek vyrai, nes niekas nesupras, kad yra kas nors užtepta ant nago paviršiaus ar aplink jį.
OLIPROX nagų laką sudaro unikalūs aktyvūs ingredientai: klimbazolas, piroktono olaminas ir rozmarinų ekstraktas. Klimbazolas ir piroktono olaminas pasižymi unikaliu poveikiu mikroorganizmams, kurie pažeidžia sveikus nagus. Rozmarinų ekstraktas apsaugo nuo daugelio bakterijų, kurios yra mūsų aplinkoje.
Šių aktyvių ingredientų kombinacija sunaikina mikroorganizmus jau esančius ant nago plokštelės ir tokiu būdu išvengiame nagų grybelio.
OLIPROX nagų laką galite įsigyti “Camelia” vaistinėse ir vaistinėje internete www.camelia.lt