Homeopatija: natūraliai gydo, tausoja, stiprina

Homeopatija – gydymo sistema, kitaip traktuojanti ligą ir vaistus nei įprastinis gydymas. Pagal jos principus liga yra tikslinga organizmo gynybinė reakcija į suardytą pusiausvyrą ir homotoksinus (susikaupusius nuodus toksinus).
Svarbiausias homeopatijos pranašumas – ji padeda organizmui pačiomis minimaliausiomis priemonėmis įveikti daugelį ligų. Homeopatiniai preparatai pirmiausia skatina organizmą priešintis ligos sukėlėjui, padeda atkurti suardytą pusiausvyrą, stiprina jo mechanizmus, reikalingus išgijimui. Kitaip tariant, homeopatiniais vaistais siekiama padėti organizmui pačiam susireguliuoti ir pagyti.
Homeopatinio gydymo metodo pagrindinius principus suformulavo dar prieš 200 m. vokietis Samuelis Hanemannas. Anuomet šis mokslininkas pastebėjo, kad didesnės chininmedžio žievės dozės sukelia maliarijos simptomus, o mažos gydo pačią ligą. Taip atsirado posakis „panašų gydome panašiu“, kuris ir atspindi homeopatijos esmę (žodis „homeopatija“ kilęs iš graikų kalbos žodžių „romios“ – panašus ir „pathos“ – liga, t.y. gydymas panašiu).
Homeopatiniai preparatai gaunami daug kartų atskiedus natūralias medžiagas ir jas suplakus (dinamizavus). Tokiu būdu medžiagos kinetinė energija virsta vaisto energija. Nuo atskiedimo lygio ir suplakimo (dinamizacijos) kiekio priklauso vaisto potencija. Kuo mažesnė vaisto masė, tuo didesnis jo energinis laukas. Mažai praskiestas vaistas veikia žmogaus fizinį lygmenį (ūmų skausmą, slogą ir pan.), vidutiniškai praskiestas – lėtines ligas, daug kartų praskiestas – psichoemocinį lygmenį. Homeopatiniai vaistai būna įvairių formų: žirneliai, tabletės, tirpalai, motininės tinktūros, tepalai, žvakutės, ampulės. Pasaulyje populiariausi homeopatiniai preparatai – nuo gripo, peršalimo, kosulio, taip pat malšinantys stresą, nervinę įtampą, nerimą, miego sutrikimus.
Kaip tinkamai vartoti
Svarbiausia nepražiopsoti ligos pradžios. Homeopatiniai vaistai veikia greitai ir efektyviai, jei yra TINKAMAI vartojami. Jų veikimo principas primena skiepus, nes silpnas sukėlėjas priverčia organizmą gaminti antikūnus ir taip apsaugo žmogų nuo rimtesnių padarinių. Be to, jie saugūs, jų praktiškai neįmanoma perdozuoti, juos galima vartoti nesibaiminant dėl šalutinio poveikio, dažniausiai jie nealergizuoja, mažina stresą, stiprina imuninę sistemą, šalina toksinus iš organizmo, pagerina gyvenimo kokybę, padeda išvengti sunkių ligų, aktyvina organizmo apsaugines reakcijas, stiprina imunitetą, sukelia savisaugos reakciją. Jie taip pat padidina organų skysčių, sekreto išsiskyrimą ir nutekėjimą, padeda neutralizuoti toksines medžiagas, skatina normalaus audinio atsinaujinimą. Homeopatiniais preparatais sėkmingai gydomos alerginės ligos, bronchinė astma, neurozė, migrena, inkstų ligos, nervinis tikas, vaikų elgesio problemos, virškinamojo trakto ligos, ypač, jeigu jos susijusios su psichosomatika.
Vartojant homeopatinius preparatus tikimasi, kad organizmas pats susidoros su liga. Tačiau įsisenėjus ligai vis tik pirmenybė teikiama cheminiams vaistams
Ar homeopatiniai preparatai tinka visiems?
Homeopatas Simonas Stankūnas patvirtina, jog homeopatiniai preparatai dėl mažų dozių labai saugūs ir praktiškai neturi pašalinio poveikio. Pagrindinis privalumas – vartojant tokį preparatą einama išvien su organizmu, aktyvinamos jo imuninės reakcijos, sveikimas vyksta iš vidaus, pačiu natūraliausiu ir efektyviausiu keliu, beje, pasirinktu paties organizmo. Tai iš esmės skiriasi nuo šiandien paplitusio simptomų slopinimo, kai kartu slopinamos ir organizmo imuninės reakcijos. Be to, homeopatiškai išgydytos ligos nelinkusios kartotis – toks gydymas veikia kaip gera treniruotė, kurios metu organizmas išmokomas pasveikti pats.
Klasikinės homeopatijos atstovai iki šiol taiko vienkomponenčius preparatus, tuo tarpu kompleksinius homeopatinius vaistus išrado moderniosios homeopatijos tėvas gydytojas Hansas Heinrichas Reckewegas (1905–1985), kuris buvo įprastinės medicinos atstovas ir didelis klasikinės homeopatijos šalininkas. Jis atkreipė dėmesį, jog naudojant įprastinę mediciną vargu, ar įmanoma sulaukti greitų rezultatų gydant lėtines ligas, o klasikinė pavienė homeopatinė medžiaga netinka gydyti kompleksines XX a. ligas, atsiradusias dėl aplinkos taršos, nenatūralių maisto produktų, informacijos gausos bei atitrūkimo nuo natūralaus gamtos ritmo, greito gyvenimo tempo. Todėl mokslininkas ieškojo vaistų, kurie veiktų greitai ir efektyviai kaip įprastiniai ir kartu būtų natūralūs, tausojantys kaip homeopatiniai – taip atsirado homeopatiniai kompleksiniai preparatai, susidedantys iš įvairių natūralių medžiagų ir skiriami griežtai nesilaikant panašumo dėsnio. Šiuos galima įsivaizduoti tarsi gerai susižaidusią komandą, kurioje svarbūs įvairūs nariai (sudėtinės medžiagos): vienos medžiagos rūpinasi, kad organizmas šalintų susikaupusius nuodus–toksinus (homotoksinus), sukeliančius ligą, o kiti komponentai suaktyvina organizmo savigydos procesus bei tikslingas organizmo reakcijas į prasidėjusį sveikimo procesą.
Vaistinėse parduodami jau pagaminti kompleksiniai homeopatiniai vaistai efektyvūs gydant ūmines ligas. Tik labai svarbu, atsiradus ligos požymiams, pradėti homeopatinį gydymą kuo anksčiau – tuomet gydantis nuo pirmųjų simptomų atsiradimo savijauta pagerėja gana greitai. Tačiau jei laukiamo poveikio nesijaučia – reikia kreiptis į gydytoją. Esant lėtinėms ar įsisenėjusioms ligoms, homeopatiniai vaistai gaminami individualiai pagal homeopato išrašytą receptą.
Kompleksiniai vaistai susideda iš keleto homeopatinių komponentų, kurie, kaip žinoma, ypač gerai gydo vieną ar kitą patologiją ir geba palengvinti daugelį paciento būklių ir yra skirti tam tikrai simptomų grupei (pvz. vaistų slogai, anginai, gripui) gydyti. Antai peršalus ar susirgus gripu ypač palanku gydytis tais homeopatiniais vaistais, kurie pagelbėja, kai skauda gerklę, sąnarius, užpuolė sloga, kosulys, karščiuojama. Šiems peršalimo negalavimams įveikti vaistinėse siūlomi štai tokie vaistai: STODAL sirupas – kosulio simptomams gydyti, OSCILLOCOCCINUM piliulės – virusinių peršalimo ligų simptomams lengvinti (nesukelia mieguistumo!), CORYZALIA – peršalimo simptomams, nosies užgulimui ir slogai gydyti, padeda išvengti slogos komplikacijų, o HOMEOVOX – vienintelis homeopatinis vaistas trumpalaikiam užkimimui ir gerklės skausmui malšinti. Visi šie preparatai stimuliuoja ląstelių, kovojančių su gausybe bakterijų, aktyvumą, pagerina imuninės sistemos funkciją, malšina uždegiminius procesus, naikina virusus, grybelius, veikia kaip antioksidantai. Tokiais vaistais, parduodamais įprastoje vaistinėje, galima gydytis patiems. Antai peršalus, pajutus šaltkrėtį, suskaudus gerklei, žirnelius ar tabletes reikia vartoti kas valandą, simptomams švelnėjant – rečiau.
Ar žinote, kad…
… visi homeopatiniai vaistai gaminami iš natūralių medžiagų: apie 70 proc. yra augalinės kilmės, apie 25 proc. – mineralinės (grafito, kvarco, kalcio mineralų), apie 5 proc. – gyvulinės kilmės (pagaminami ir iš gyvūnų išskiriamo sekreto, gyvačių nuodų, vorų ir kt.).
… homeopatija neturi jokio sąlyčio su fitoterapija, nors vaistažolės taip pat tarnauja kaip žaliava homeopatiniams vaistams gaminti.
… pradėjus vartoti homeopatinius vaistus, gali paaštrėti simptomai – tai rodo, kad vaistas parinktas teisingai ir kad prasidėjo organizmo savigydos procesai. Tokia reakcija praeina ir nekelia pavojaus. Arba, jei paaštrėjimas stiprus, reikia trumpam nutraukti vaisto vartojimą, o susilpnėjus simptomams – vartoti pusę dozės.
... vaikams homeopatijoje skiriamos tokios pačios dozės, kaip ir suaugusiesiems.
... gydo ne homeopatiniai vaistai, o pats organizmas, tinkamai sureagavęs į reikiamą jų siunčiamą signalą – tai ir yra homeopatijos „natūralumo“ esmė.
... itin efektyvūs homeopatiniai vaistai, gebantys koreguoti imunitetą: rausvažiedžių ežiuolių, paprastųjų alavijų, plačialapių gysločių, vaistinių čiobrelių, juodauogių šeivamedžių, vaistinių melisų preparatai.
... daugelio ligų atveju kartu derinami cheminius ir homeopatinius vaistai.
... Prancūzijoje šešiuose iš dešimties namų ūkių vartojami homeopatiniai vaistai, homeopatinis gydymas populiarus netgi Anglijos karališkoje šeimoje.
… balandžio 10–16 d. minima Pasaulinė informavimo apie homeopatiją savaitė.
Nuotrauka paimta iš natural-wellness.us