IBUPROM 200 mg dengtos tabletės N20

  • Uždegimui slopinti
  • Karščiavimui mažinti
  • Skausmui malšinti
  • Pigu
3,45 €
Prekės likučiai vaistinėse
Prekės likučiai vaistinėse
Prekės kodas: 10000119342
Vaistininko konsultacija ir užsakymų priėmimas telefonu +370 697 03000 (I-V 8:00-18:00)
Vaistininko konsultacija ir užsakymų priėmimas telefonu +370 697 03000 (I-V 8:00-18:00)
Nemokamas pristatymas į artimiausią vaistinę
Nemokamas pristatymas į artimiausią vaistinę
Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse. Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.
Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse. Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje
97% užsakymų pirkėjus pasiekia per 1 darbo dieną!
97% užsakymų pirkėjus pasiekia per 1 darbo dieną!
Vyraujant neigiamai oro temperatūrai, rekomenduojame rinktis prekių pristatymą į VAISTINĘ arba NAMUS

Nereceptinis vaistas. Užsisakyti galite ne daugiau kaip vieno mėnesio gydymo kursui. Vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami.
Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad įsigyjant nereceptinius vaistinius preparatus su pristatymu į namus su Jumis privalo susisiekti mūsų konsultuojantis vaistininkas ir suteikti farmacinę paslaugą telefonu +370 697 03000
Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad įsigyjant nereceptinius vaistinius preparatus su pristatymu į namus su Jumis privalo susisiekti mūsų konsultuojantis vaistininkas ir suteikti farmacinę paslaugą telefonu +370 697 03000

Pakuotės lapelis: informacija pacientui

 

IBUPROM 200 mg dengtos tabletės

Ibuprofenas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
  • Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

  1. Kas yra IBUPROM ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant IBUPROM
  3. Kaip vartoti IBUPROM
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti IBUPROM
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

     

  1. Kas yra IBUPROM ir kam jis vartojamas

     

    IBUPROM veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Ibuprofenas priklauso grupei vaistų, vadinamų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), kurie malšina skausmą, slopina uždegimą ir mažina karščiavimą.

     

    IBUPROM skirtas trumpalaikiam vartojimui siekiant sumažinti karščiavimą ir malšinti lengvą bei vidutinio stiprumo skausmą, pavyzdžiui, galvos, dantų, mėnesinių, raumenų ar sąnarių skausmą.

     

    IBUPROM yra skirtas vartoti suaugusiesiems ir vaikams nuo 6 metų.

     

    Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

     

  2. Kas žinotina prieš vartojant IBUPROM

     

    IBUPROM vartoti draudžiama:

    • jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje),
    • jeigu yra alergija aspirinui ar kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (kada nors praeityje pavartojus šių vaistų yra pasireiškusi astma, „bėganti“ nosis, odos niežulys, lūpų, veido, gerklės tinimas),
    • jeigu yra (arba praeityje buvo du ar daugiau epizodų) pepsinė opa (opa skrandyje arba dvylikapirštėje žarnoje) arba kraujavimas iš virškinimo trakto,
    • jeigu praeityje yra buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo perforacija, susiję su nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimu,
    • jeigu yra kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba kitoks kraujavimas,
    • jeigu sergate sunkiomis kepenų, inkstų arba širdies ligomis,
    • jeigu vartojate kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo,
    • jeigu yra kraujo krešėjimo sutrikimas,
    • jeigu sergate sistemine raudonąja vilklige (lėtine reumatine liga),
    • jeigu esate paskutiniame nėštumo trimestre,
    • jeigu vaikas yra jaunesnis nei 6 metų.

     

    Įspėjimai ir atsargumo priemonės

    Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti IBUPROM. Ypač svarbu pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jeigu Jums yra bet kuri iš šių ligų ar būklių:

    • tam tikros odos ligos (raudonoji vilkligė arba mišri jungiamojo audinio liga),
    • žarnyno ligos (opinis kolitas, Krono liga),
    • inkstų ar kepenų sutrikimai,
    • astma ar alerginės ligos. Šis vaistas gali sukelti bronchų spazmą (jo simptomai yra švokštimas arba pasunkėjęs kvėpavimas).
    • tam tikras įgimtas kraujodaros sutrikimas (ūminė protarpinė porfirija),
    • neseniai atlikta didelė chirurginė operacija,
    • esate senyvo amžiaus. Senyviems ligoniams yra didesnė šalutinių poveikių rizika.
    • dažnai vartojate alkoholį. Šalutinių poveikių rizika gali padidėti.
    • dehidratacija (pvz., organizme trūksta vandens ir skysčių, dažniausiai dėl vėmimo, viduriavimo arba nepakankamo skysčių vartojimo). Dehidratuotiems vaikams ir paaugliams yra inkstų nepakankamumo pavojus.
    • vartojate bet kokių kitų vaistų (žr. skyrių „Kiti vaistai ir IBUPROM“).
    • sergate infekcine liga – žr. poskyrį su antrašte „Infekcijos“ toliau.

     

    Infekcijos

    IBUPROM gali paslėpti tokius infekcijų požymius kaip karščiavimas ir skausmas. Todėl gali būti, kad vartojant IBUPROM, gali būti vėluojama pradėti tinkamą gydymą, o dėl to gali padidėti komplikacijų rizika. Tokių atvejų nustatyta gydant bakterijų sukeltą pneumoniją ir su vėjaraupiais susijusias bakterines odos infekcijas. Jeigu vartojate šį vaistą sirgdami infekcine liga ir Jums pasireiškiantys infekcijos simptomai neišnyksta arba sunkėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju.

     

    Šalutinio poveikio pavojų galima sumažinti vartojant mažiausią vaisto dozę trumpiausią laiką, reikalingą palengvinti simptomams.

     

    Jeigu IBUPROM reikia vartoti ilgą laiką, turi būti reguliariai atliekami kepenų, inkstų bei kraujo tyrimai.

     

    Ilgalaikis vaistų nuo skausmo vartojimas gali sukelti galvos skausmą. Jei taip atsitiko, nedidinkite Ibuprom dozės, o kreipkitės į gydytoją.

     

    Nuolatinis vaistų nuo skausmo vartojimas, ypač kartu vartojant skirtingų vaistų nuo skausmo, gali sukelti rimtų inkstų pažeidimų.

     

    IBUPROM gali paslėpti įprastus infekcijos simptomus, pavyzdžiui, galvos skausmą, karščiavimą, gerklės skausmą. Jeigu jaučiatės prastai, pasakykite gydytojui, kad vartojate IBUPROM. Tai padės nustatyti Jūsų ligą ir tinkamai ją gydyti.

     

    Jei sergate arba anksčiau sirgote virškinamojo trakto liga arba esate senyvo amžiaus, pasireiškus neįprastiems su virškinimu susijusiems požymiams (ypač kraujavimui), ypač gydymo pradžioje, pasitarkite su savo gydytoju. Kraujavimas iš skrandžio arba žarnyno, opos ar perforacijos, kurios gali baigtis mirtimi, gali pasireikšti su įspėjamaisiais ženklais arba be jų. Jeigu pastebėjote kraujavimo iš virškinamojo trakto požymių (stiprų pilvo skausmą, juodos arba deguto spalvos išmatas, vemiate krauju ar tamsiomis dalelėmis, panašiomis į kavos tirščius), nedelsiant nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją (žr. „Galimas šalutinis poveikis“).

     

    Vaistai nuo skausmo ir uždegimo, tokie kaip IBUPROM, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio ar insulto pavojaus padidėjimu, ypač jei vartojamos didelės dozės. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

     

    Buvo pranešta apie alerginės reakcijos į šį vaistą požymius, įskaitant kvėpavimo sutrikimus, veido ir kaklo patinimą (angioneurozinę edemą), krūtinės skausmą. Pastebėję bet kurį iš šių požymių, nedelsdami nutraukite IBUPROM vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba greitosios medicinos pagalbos tarnybą.

     

    Turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti IBUPROM, jeigu Jūs:

    • turite širdies problemų, įskaitant širdies nepakankamumą, krūtinės anginą (krūtinės skausmą), arba jeigu patyrėte širdies priepuolį, širdies šuntavimo operaciją, sergate periferine kraujagyslių liga (yra sutrikusi kraujotaka Jūsų kojose dėl susiaurėjusių arba užsikimšusių arterijų), arba patyrėte bet kokios rūšies insultą (įskaitant mikroinsultą ar praeinantį smegenų išemijos priepuolį „PSIP”).
    • Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, padidėjęs cholesterolio kiekis, turite širdies ligomis ar insultu sergančių giminaičių arba rūkote.

     

    Gydant ibuprofenu buvo pranešta apie sunkias odos reakcijas, įskaitant eksfoliacinį dermatitą, daugiaformę eritemą, Stivenso-Džonsono sindromą, toksinę epidermio nekrolizę, vaisto reakciją su eozinofilija ir sisteminiais simptomais (VRESS), ūminę generalizuotą egzanteminę pustuliozę (ŪGEP). Jei pastebėjote bet kurį iš 4 skyriuje aprašytų sunkių odos reakcijų simptomų, nutraukite IBUPROM vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

     

    Kiti vaistai ir IBUPROM

    Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

     

    • Nevartokite IBUPROM kartu su: bet kuriais kitais vaistais nuo skausmo (nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, įskaitant aspiriną, vartojamą didesnėmis nei 75 mg paros dozėmis, ibuprofeną, naprokseną, selektyvius ciklooksigenazės-2 inhibitorius).

    IBUPROM gali veikti kitus vaistus arba būti jų veikiamas. Tokie vaistai yra:

    • antikoaguliantai (t.y. kraują skystinantys/kraujo kręšumą mažinantys vaistai, pvz., mažos aspirino/acetilsalicilo rūgšties dozės, varfarinas, tiklopidinas). Ibuprofenas gali padidinti kraujavimo riziką.
    • kraujo spaudimą mažinantys vaistai (AKF inhibitoriai, pvz., kaptoprilis, enalaprilis, beta blokatoriai, pvz., atenololas, angiotenzino II antagonistai, pvz., losartanas, diuretikai, pvz., indapamidas). Ibuprofenas gali sumažinti jų veiksmingumą.
    • vaistai nuo depresijos: selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (pvz., fluoksetinas, sertralinas, paroksetinas), litis,
    • kortikosteroidai (pvz., prednizolonas, deksametazonas), vartojami uždegimui ir alergijai gydyti,
    • metotreksatas (vartojamas tam tikroms uždegiminėms ligoms ir vėžiui gydyti),
    • širdį veikiantys glikozidai (pvz., digoksinas), vartojami esant širdies nepakankamumui,
    • ciklosporinas arba takrolimas (imunitetą slopinantys vaistai, dažnai vartojami po organo persodinimo operacijos),
    • zidovudinas (vaistas ŽIV gydyti),
    • antibiotikai, vadinami aminoglikozidais (pvz., streptomicinas, tobramicinas, gentamicinas),
    • mifepristonas (vaistas ankstyvam nėštumui nutraukti),
    • fenitoinas (nuo epilepsijos),
    • geriamieji vaistai nuo diabeto, vadinami sulfonilšlapalo dariniais (pvz., glipizidas, glibenklamidas),
    • tam tikri vaistai nuo podagros (probenecidas, sulfinpirazonas).

    Kai kurie kiti vaistai taip pat gali paveikti arba būti paveikti IBUPROM. Visada pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti IBUPROM kartu su kitais vaistais.

     

    Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

    Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

     

    Nėštumas

    Nevartokite IBUPROM jeigu jums liko 3 mėnesiai iki gimdymo, nes vaisto vartojimas gali pakenkti jūsų negimusiam kūdikiui arba sukelti problemų gimdymo metu. Vaisto vartojimas gali sukelti inkstų ir širdies problemų jūsų negimusiam kūdikiui. Vaistas gali sukelti kraujavimo sutrikimų jums ir jūsų kūdikiui ir pavėlinti arba pailginti jūsų gimdymą. Jūs neturėtumėte vartoti IBUPROM per pirmus 6 nėštumo mėnesius, nebent tai yra būtina ir taip nurodė jūsų gydytojas. Jeigu jums reikalingas gydymas šiais nėštumo periodais arba kol bandote pastoti, vartokite mažiausią vaisto dozę ir kuo trumpesnį periodą. Jeigu IBUPROM vartojate daugiau nei kelias dienas po 20-s nėštumo savaitės, vaisto vartojimas gali sukelti inkstų problemų jūsų negimusiam kūdikiui, ko pasekoje gali sumažėti amniotinio skysčio, kuris supa jūsų kūdikį, kiekis (oligohidramnionas), arba susiaurėti kraujagyslė kūdikio širdyje (ductus arteriosus). Jeigu jums reikalingas ilgesnis nei kelių dienų gydymas, jūsų gydytojas gali rekomenduoti jus papildomai stebėti.

     

    Žindymas

    Nerekomenduojama IBUPROM vartoti žindymo laikotarpiu.

     

    Vaisingumas

    Ibuprom priklauso vaistų, kurie gali daryti poveikį moterų vaisingumui, grupei. Šis poveikis išnyksta nutraukus vaisto vartojimą. Mažai tikėtina, kad IBUPROM, vartojamas retkarčiais, galėtų turėti įtakos Jūsų galimybei pastoti. Tačiau jeigu turite problemų dėl pastojimo, pasitarkite su gydytoju prieš pradėdama vartoti šį vaistą.

     

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas

    Vartodami šį vaistą, būkite atsargūs vairuojant ir valdant mechanizmus. Vartojamas didelėmis dozėmis, IBUPROM gali sukelti nuovargį, mieguistumą, galvos svaigimą ir regos sutrikimus.

     

    IBUPROM sudėtyje yra sacharozės.

    Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

     

  3. Kaip vartoti IBUPROM

     

    Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

     

    IBUPROM tabletes vartokite po valgio. Nurykite tabletę visą, užgeriant vandeniu.

    Reikia vartoti mažiausią veiksmingą dozę ir ją vartoti kuo trumpiau, kiek tai būtina simptomams palengvinti. Jeigu sergate infekcine liga ir Jums pasireiškiantys simptomai (pvz, karščiavimas ir skausmas) neišnyksta arba sunkėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju (žr. 2 skyrių).

    Vartokite mažiausią veiksmingą dozę trumpiausią laiką, reikalingą palengvinti Jūsų simptomams.

     

    Suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams:

    Rekomenduojama pradinė dozė yra 2 tabletės. Po to gerkite po 1–2 tabletes pagal poreikį. Palaukite bent 4 valandas tarp dozių. Nevartokite daugiau kaip 6 tablečių (1200 mg) per 24 valandas.

     

    Senyviems ligoniams ir ligoniams, kurių inkstų ar kepenų funkcija yra sutrikusi

    Specialių dozavimo korekcijų nereikia, tačiau Ibuprom reikia vartoti atsargiai.

     

    Esant sunkiam inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumui, IBUPROM vartoti negalima.

     

    Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

     

    Vartojimas vaikams ir paaugliams

    10–12 metų vaikams (kūno svoris 30–39 kg) rekomenduojama dozė yra 1 tabletė kas 6 valandas. Negalima vartoti daugiau kaip 4 tabletes (800 mg) per 24 valandas.

     

    6–9 metų vaikams (kūno svoris 20–29 kg) rekomenduojama dozė yra 1 tabletė kas 6–8 valandas. Negalima vartoti daugiau kaip 3 tabletes (600 mg) per 24 valandas.

     

    Jaunesniems nei 6 metų vaikams

    Šis vaistas neskirtas vaikams, jaunesniems nei 6 metų.

     

    Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

     

    Ką daryti pavartojus per didelę IBUPROM dozę?

    Jei suvartojote per didelę IBUPROM dozę arba jei vaikai atsitiktinai suvartojo šio vaisto, visada kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę, kad jie išreikštų savo nuomonę dėl galimos rizikos ir patartų, kokių veiksmų reikia imtis.

    Gali pasireikšti tokie simptomai kaip pykinimas, skrandžio skausmai, vėmimas (gali būti šiek tiek kraujo), galvos skausmas, triukšmas ausyse, sumišimas ir nekontroliuojami akių judesiai. Nustatyta, kad, suvartojus dideles dozes, pasireiškia mieguistumas, skausmas krūtinės srityje, stiprus ir greitas širdies plakimas, sąmonės netekimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas ir galvos svaigimas, kraujas šlapime, šąlančio kūno jausmas ir kvėpavimo sutrikimai.

     

    Pamiršus pavartoti IBUPROM

    Jeigu pamiršote išgerti vaisto ir vis dar jaučiate ligos simptomus, išgerkite tabletę, kai tik prisiminsite. Jei iki kitos dozės liko mažiau nei 4 valandos, nebevartokite praleistos dozės. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

     

    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

     

  4. Galimas šalutinis poveikis

     

    Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

     

    Nutraukite šio vaisto vartojimą ir nedelsiant kreipkitės medicininės pagalbos, jeigu Jums pasireiškė bet kuris iš šių retų, bet sunkių šalutinių poveikių:

    • atsirado kraujavimo iš virškinamojo trakto simptomų: stiprus pilvo skausmas, juodos arba deguto spalvos išmatos, vėmimas krauju ar tamsiomis dalelėmis, panašiomis į kavos tirščius.
    • pablogėjo kolito ar Krono ligos (uždegiminė žarnyno liga) simptomai.
    • padidėjo arba sumažėjo šlapimo kiekis, šlapimas tapo drumstas arba jame atsirado kraujo, atsirado nugaros skausmas ir (arba) patinimas, padidėjo šlapimo rūgšties kiekis kraujyje. Tai gali būti sunkaus inkstų sutrikimo (pvz., ūminio inkstų nepakankamumo, inkstų papiliarinės nekrozės (inkstų sutrikimas, kai žūsta visi arba dalis inkstų spenelių) požymiai.
    • atsirado kaklo stingimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas ar sąmonės aptemimas. Tai gali būti aseptinio meningito (smegenų apsauginės membranos uždegimo) požymiai. Tokio šalutinio poveikio pavojus yra didesnis pacientams, sergantiems autoimuninėmis ligomis (raudonąja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga).
    • atsirado sunkių alerginių reakcijų požymiai: bronchinės astmos pablogėjimas, nepaaiškinamas švokštimas ar dusulys, veido, liežuvio ar gerklės tinimas, kvėpavimo pasunkėjimas, širdies plakimo padažnėjimas, kraujospūdžio sumažėjimas, galintis sukelti šoką. Šie simptomai gali pasireikšti net po pirmos vaisto dozės.
    • odos ir akių pageltimas, šviesios spalvos išmatos arba tamsios spalvos šlapimas. Tai gali būti kepenų veiklos sutrikimo arba nepakankamumo požymiai. Tai labiau tikėtina, jeigu IBUPROM vartojamas ilgą laiką.
    • rausvos neiškilusios į taikinį panašios ar apskritos dėmės (centre dažnai atsiranda pūslė) liemens srityje, odos lupimasis, burnos, gerklės (ryklės), nosies, lytinių organų ir akių išopėjimas. Prieš tokį sunkų odos išbėrimą gali pasireikšti karščiavimas ir į gripą panašūs simptomai [eksfoliacini dermatitas, daugiaformė eritema, Stivenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė].
    • išplitęs išbėrimas, aukšta kūno temperatūra ir padidėję limfmazgiai (VRESS sindromas).
    • išplitęs odos išbėrimas raudonomis pleiskanotomis dėmėmis su gumbeliais po oda ir pūslėmis, kartu pasireiškiant karščiavimui. Simptomai paprastai pasireiškia pradėjus gydymą (ūminė išplitusi egzanteminė pustuliozė).
    • vartojant tokius vaistus kaip IBUPROM gali šiek tiek padidėti širdies priepuolio („miokardo infarkto“) arba insulto pavojus (žr. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“). Širdies priepuolio simptomai yra krūtinės skausmas, oro trūkumas, svaigulys ir (arba) alpulys, pykinimas ir t.t. Insulto simptomai yra staigus tirpulys, dilgčiojimas, silpnumas, veido, rankos ar kojos judesių išnykimas, ypač vienos kurios nors kūno pusės, regos sutrikimai, kalbos sutrikimai ir t.t.

     

    Kiti šalutiniai poveikiai išvardyti toliau:

     

    Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):

    • alerginės reakcijos, pavyzdžiui, dilgėlinė, niežulys,
    • pilvo skausmas, virškinimo sutrikimai, pykinimas,
    • odos bėrimas,
    • galvos skausmas.

     

    • Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų): viduriavimas, vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas, vėmimas.

    Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų):):

    • kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas (anemija, hemolitinė anemija, aplastinė anemija, leukopenija, trombocitopenija, pancitopenija, agranulocitozė), pasireiškiantis odos blyškumu, į gripą panašiais simptomais, lengvai susidarančiomis mėlynėmis, kraujavimu (iš odos ar nosies),
    • aukštas kraujospūdis,
    • širdies nepakankamumas ar skausmas krūtinėje, patinimas, kraujagyslių uždegimas,
    • nervingumas,
    • pakitę laboratorinių tyrimų rezultatai, pvz., sumažėjęs hematokritas ir hemoglobino kiekis,
    • regėjimo sutrikimai,
    • ūžimas ausyse, svaigulys.

     

    Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

    • krūtinės skausmas, kuris gali būti galimai sunkios alerginės reakcijos, vadinamos Kounis sindromu, požymis, 
    • oda įsijautrina šviesai.

     

    Pranešimas apie šalutinį poveikį

    Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama , ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu ) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

     

  5. Kaip laikyti IBUPROM

     

    Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

     

    Paketėlis: laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

    Lizdinė plokštelė: laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.

    Ant dėžutės, lizdinės plokštelės ir paketėlio po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

     

    Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

     

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

     

    IBUPROM sudėtis

    • Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Kiekvienoje dengtoje tabletėje yra 200 mg ibuprofeno.
    • Pagalbinės medžiagos yra: tabletės branduolyje – celiuliozės milteliai, kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas krakmolas, guaro derva, talkas, krospovidonas (A tipo), hidratuotas koloidinis silicio dioksidas, hidrintas augalų aliejus; tabletės apvalkale – hidroksipropilceliuliozė, makrogolis (400), talkas, želatina, sacharozė, kaolinas, konditerinis cukrus, kalcio karbonatas, gumiarabikas (džiovinta dispersija), titano dioksidas (E171), cukraus sirupas, karnaubo vaškas, Opalux White AS 7000; spausdinimo rašalas - Opacode Black S-1-17823.

     

    IBUPROM išvaizda ir kiekis pakuotėje

    IBUPROM yra apvalios, abipus išgaubtos baltos cukrumi dengtos tabletės, vienoje pusėje juodu rašalu užrašyta „IBUPROM“. Tiekiamos lizdinėje plokštelėje ir paketėlyje.

     

    Kartono dėžutėje yra 4, 6, 10 arba 20 dengtų tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles.

    Paketėlyje yra 2 dengtos tabletės.

    Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

     

    Registruotojas ir gamintojas

    US Pharmacia Sp. z o.o.

    Ziębicka 40, 50-507 Wrocław

    Lenkija

     

    Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

     

    UAB „USP Baltics“ Konstitucijos pr.15-92 LT-09319 Vilnius Tel. +370 5 279 17 15

    Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2024-07-03.

     

    Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt.

Pakuotės lapelis: informacija pacientui

 

IBUPROM 200 mg dengtos tabletės

Ibuprofenas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
  • Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

  1. Kas yra IBUPROM ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant IBUPROM
  3. Kaip vartoti IBUPROM
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti IBUPROM
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

     

  1. Kas yra IBUPROM ir kam jis vartojamas

     

    IBUPROM veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Ibuprofenas priklauso grupei vaistų, vadinamų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), kurie malšina skausmą, slopina uždegimą ir mažina karščiavimą.

     

    IBUPROM skirtas trumpalaikiam vartojimui siekiant sumažinti karščiavimą ir malšinti lengvą bei vidutinio stiprumo skausmą, pavyzdžiui, galvos, dantų, mėnesinių, raumenų ar sąnarių skausmą.

     

    IBUPROM yra skirtas vartoti suaugusiesiems ir vaikams nuo 6 metų.

     

    Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

     

  2. Kas žinotina prieš vartojant IBUPROM

     

    IBUPROM vartoti draudžiama:

    • jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje),
    • jeigu yra alergija aspirinui ar kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (kada nors praeityje pavartojus šių vaistų yra pasireiškusi astma, „bėganti“ nosis, odos niežulys, lūpų, veido, gerklės tinimas),
    • jeigu yra (arba praeityje buvo du ar daugiau epizodų) pepsinė opa (opa skrandyje arba dvylikapirštėje žarnoje) arba kraujavimas iš virškinimo trakto,
    • jeigu praeityje yra buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo perforacija, susiję su nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimu,
    • jeigu yra kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba kitoks kraujavimas,
    • jeigu sergate sunkiomis kepenų, inkstų arba širdies ligomis,
    • jeigu vartojate kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo,
    • jeigu yra kraujo krešėjimo sutrikimas,
    • jeigu sergate sistemine raudonąja vilklige (lėtine reumatine liga),
    • jeigu esate paskutiniame nėštumo trimestre,
    • jeigu vaikas yra jaunesnis nei 6 metų.

     

    Įspėjimai ir atsargumo priemonės

    Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti IBUPROM. Ypač svarbu pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jeigu Jums yra bet kuri iš šių ligų ar būklių:

    • tam tikros odos ligos (raudonoji vilkligė arba mišri jungiamojo audinio liga),
    • žarnyno ligos (opinis kolitas, Krono liga),
    • inkstų ar kepenų sutrikimai,
    • astma ar alerginės ligos. Šis vaistas gali sukelti bronchų spazmą (jo simptomai yra švokštimas arba pasunkėjęs kvėpavimas).
    • tam tikras įgimtas kraujodaros sutrikimas (ūminė protarpinė porfirija),
    • neseniai atlikta didelė chirurginė operacija,
    • esate senyvo amžiaus. Senyviems ligoniams yra didesnė šalutinių poveikių rizika.
    • dažnai vartojate alkoholį. Šalutinių poveikių rizika gali padidėti.
    • dehidratacija (pvz., organizme trūksta vandens ir skysčių, dažniausiai dėl vėmimo, viduriavimo arba nepakankamo skysčių vartojimo). Dehidratuotiems vaikams ir paaugliams yra inkstų nepakankamumo pavojus.
    • vartojate bet kokių kitų vaistų (žr. skyrių „Kiti vaistai ir IBUPROM“).
    • sergate infekcine liga – žr. poskyrį su antrašte „Infekcijos“ toliau.

     

    Infekcijos

    IBUPROM gali paslėpti tokius infekcijų požymius kaip karščiavimas ir skausmas. Todėl gali būti, kad vartojant IBUPROM, gali būti vėluojama pradėti tinkamą gydymą, o dėl to gali padidėti komplikacijų rizika. Tokių atvejų nustatyta gydant bakterijų sukeltą pneumoniją ir su vėjaraupiais susijusias bakterines odos infekcijas. Jeigu vartojate šį vaistą sirgdami infekcine liga ir Jums pasireiškiantys infekcijos simptomai neišnyksta arba sunkėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju.

     

    Šalutinio poveikio pavojų galima sumažinti vartojant mažiausią vaisto dozę trumpiausią laiką, reikalingą palengvinti simptomams.

     

    Jeigu IBUPROM reikia vartoti ilgą laiką, turi būti reguliariai atliekami kepenų, inkstų bei kraujo tyrimai.

     

    Ilgalaikis vaistų nuo skausmo vartojimas gali sukelti galvos skausmą. Jei taip atsitiko, nedidinkite Ibuprom dozės, o kreipkitės į gydytoją.

     

    Nuolatinis vaistų nuo skausmo vartojimas, ypač kartu vartojant skirtingų vaistų nuo skausmo, gali sukelti rimtų inkstų pažeidimų.

     

    IBUPROM gali paslėpti įprastus infekcijos simptomus, pavyzdžiui, galvos skausmą, karščiavimą, gerklės skausmą. Jeigu jaučiatės prastai, pasakykite gydytojui, kad vartojate IBUPROM. Tai padės nustatyti Jūsų ligą ir tinkamai ją gydyti.

     

    Jei sergate arba anksčiau sirgote virškinamojo trakto liga arba esate senyvo amžiaus, pasireiškus neįprastiems su virškinimu susijusiems požymiams (ypač kraujavimui), ypač gydymo pradžioje, pasitarkite su savo gydytoju. Kraujavimas iš skrandžio arba žarnyno, opos ar perforacijos, kurios gali baigtis mirtimi, gali pasireikšti su įspėjamaisiais ženklais arba be jų. Jeigu pastebėjote kraujavimo iš virškinamojo trakto požymių (stiprų pilvo skausmą, juodos arba deguto spalvos išmatas, vemiate krauju ar tamsiomis dalelėmis, panašiomis į kavos tirščius), nedelsiant nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją (žr. „Galimas šalutinis poveikis“).

     

    Vaistai nuo skausmo ir uždegimo, tokie kaip IBUPROM, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio ar insulto pavojaus padidėjimu, ypač jei vartojamos didelės dozės. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

     

    Buvo pranešta apie alerginės reakcijos į šį vaistą požymius, įskaitant kvėpavimo sutrikimus, veido ir kaklo patinimą (angioneurozinę edemą), krūtinės skausmą. Pastebėję bet kurį iš šių požymių, nedelsdami nutraukite IBUPROM vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba greitosios medicinos pagalbos tarnybą.

     

    Turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti IBUPROM, jeigu Jūs:

    • turite širdies problemų, įskaitant širdies nepakankamumą, krūtinės anginą (krūtinės skausmą), arba jeigu patyrėte širdies priepuolį, širdies šuntavimo operaciją, sergate periferine kraujagyslių liga (yra sutrikusi kraujotaka Jūsų kojose dėl susiaurėjusių arba užsikimšusių arterijų), arba patyrėte bet kokios rūšies insultą (įskaitant mikroinsultą ar praeinantį smegenų išemijos priepuolį „PSIP”).
    • Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, padidėjęs cholesterolio kiekis, turite širdies ligomis ar insultu sergančių giminaičių arba rūkote.

     

    Gydant ibuprofenu buvo pranešta apie sunkias odos reakcijas, įskaitant eksfoliacinį dermatitą, daugiaformę eritemą, Stivenso-Džonsono sindromą, toksinę epidermio nekrolizę, vaisto reakciją su eozinofilija ir sisteminiais simptomais (VRESS), ūminę generalizuotą egzanteminę pustuliozę (ŪGEP). Jei pastebėjote bet kurį iš 4 skyriuje aprašytų sunkių odos reakcijų simptomų, nutraukite IBUPROM vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

     

    Kiti vaistai ir IBUPROM

    Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

     

    • Nevartokite IBUPROM kartu su: bet kuriais kitais vaistais nuo skausmo (nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, įskaitant aspiriną, vartojamą didesnėmis nei 75 mg paros dozėmis, ibuprofeną, naprokseną, selektyvius ciklooksigenazės-2 inhibitorius).

    IBUPROM gali veikti kitus vaistus arba būti jų veikiamas. Tokie vaistai yra:

    • antikoaguliantai (t.y. kraują skystinantys/kraujo kręšumą mažinantys vaistai, pvz., mažos aspirino/acetilsalicilo rūgšties dozės, varfarinas, tiklopidinas). Ibuprofenas gali padidinti kraujavimo riziką.
    • kraujo spaudimą mažinantys vaistai (AKF inhibitoriai, pvz., kaptoprilis, enalaprilis, beta blokatoriai, pvz., atenololas, angiotenzino II antagonistai, pvz., losartanas, diuretikai, pvz., indapamidas). Ibuprofenas gali sumažinti jų veiksmingumą.
    • vaistai nuo depresijos: selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (pvz., fluoksetinas, sertralinas, paroksetinas), litis,
    • kortikosteroidai (pvz., prednizolonas, deksametazonas), vartojami uždegimui ir alergijai gydyti,
    • metotreksatas (vartojamas tam tikroms uždegiminėms ligoms ir vėžiui gydyti),
    • širdį veikiantys glikozidai (pvz., digoksinas), vartojami esant širdies nepakankamumui,
    • ciklosporinas arba takrolimas (imunitetą slopinantys vaistai, dažnai vartojami po organo persodinimo operacijos),
    • zidovudinas (vaistas ŽIV gydyti),
    • antibiotikai, vadinami aminoglikozidais (pvz., streptomicinas, tobramicinas, gentamicinas),
    • mifepristonas (vaistas ankstyvam nėštumui nutraukti),
    • fenitoinas (nuo epilepsijos),
    • geriamieji vaistai nuo diabeto, vadinami sulfonilšlapalo dariniais (pvz., glipizidas, glibenklamidas),
    • tam tikri vaistai nuo podagros (probenecidas, sulfinpirazonas).

    Kai kurie kiti vaistai taip pat gali paveikti arba būti paveikti IBUPROM. Visada pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti IBUPROM kartu su kitais vaistais.

     

    Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

    Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

     

    Nėštumas

    Nevartokite IBUPROM jeigu jums liko 3 mėnesiai iki gimdymo, nes vaisto vartojimas gali pakenkti jūsų negimusiam kūdikiui arba sukelti problemų gimdymo metu. Vaisto vartojimas gali sukelti inkstų ir širdies problemų jūsų negimusiam kūdikiui. Vaistas gali sukelti kraujavimo sutrikimų jums ir jūsų kūdikiui ir pavėlinti arba pailginti jūsų gimdymą. Jūs neturėtumėte vartoti IBUPROM per pirmus 6 nėštumo mėnesius, nebent tai yra būtina ir taip nurodė jūsų gydytojas. Jeigu jums reikalingas gydymas šiais nėštumo periodais arba kol bandote pastoti, vartokite mažiausią vaisto dozę ir kuo trumpesnį periodą. Jeigu IBUPROM vartojate daugiau nei kelias dienas po 20-s nėštumo savaitės, vaisto vartojimas gali sukelti inkstų problemų jūsų negimusiam kūdikiui, ko pasekoje gali sumažėti amniotinio skysčio, kuris supa jūsų kūdikį, kiekis (oligohidramnionas), arba susiaurėti kraujagyslė kūdikio širdyje (ductus arteriosus). Jeigu jums reikalingas ilgesnis nei kelių dienų gydymas, jūsų gydytojas gali rekomenduoti jus papildomai stebėti.

     

    Žindymas

    Nerekomenduojama IBUPROM vartoti žindymo laikotarpiu.

     

    Vaisingumas

    Ibuprom priklauso vaistų, kurie gali daryti poveikį moterų vaisingumui, grupei. Šis poveikis išnyksta nutraukus vaisto vartojimą. Mažai tikėtina, kad IBUPROM, vartojamas retkarčiais, galėtų turėti įtakos Jūsų galimybei pastoti. Tačiau jeigu turite problemų dėl pastojimo, pasitarkite su gydytoju prieš pradėdama vartoti šį vaistą.

     

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas

    Vartodami šį vaistą, būkite atsargūs vairuojant ir valdant mechanizmus. Vartojamas didelėmis dozėmis, IBUPROM gali sukelti nuovargį, mieguistumą, galvos svaigimą ir regos sutrikimus.

     

    IBUPROM sudėtyje yra sacharozės.

    Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

     

  3. Kaip vartoti IBUPROM

     

    Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

     

    IBUPROM tabletes vartokite po valgio. Nurykite tabletę visą, užgeriant vandeniu.

    Reikia vartoti mažiausią veiksmingą dozę ir ją vartoti kuo trumpiau, kiek tai būtina simptomams palengvinti. Jeigu sergate infekcine liga ir Jums pasireiškiantys simptomai (pvz, karščiavimas ir skausmas) neišnyksta arba sunkėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju (žr. 2 skyrių).

    Vartokite mažiausią veiksmingą dozę trumpiausią laiką, reikalingą palengvinti Jūsų simptomams.

     

    Suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams:

    Rekomenduojama pradinė dozė yra 2 tabletės. Po to gerkite po 1–2 tabletes pagal poreikį. Palaukite bent 4 valandas tarp dozių. Nevartokite daugiau kaip 6 tablečių (1200 mg) per 24 valandas.

     

    Senyviems ligoniams ir ligoniams, kurių inkstų ar kepenų funkcija yra sutrikusi

    Specialių dozavimo korekcijų nereikia, tačiau Ibuprom reikia vartoti atsargiai.

     

    Esant sunkiam inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumui, IBUPROM vartoti negalima.

     

    Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

     

    Vartojimas vaikams ir paaugliams

    10–12 metų vaikams (kūno svoris 30–39 kg) rekomenduojama dozė yra 1 tabletė kas 6 valandas. Negalima vartoti daugiau kaip 4 tabletes (800 mg) per 24 valandas.

     

    6–9 metų vaikams (kūno svoris 20–29 kg) rekomenduojama dozė yra 1 tabletė kas 6–8 valandas. Negalima vartoti daugiau kaip 3 tabletes (600 mg) per 24 valandas.

     

    Jaunesniems nei 6 metų vaikams

    Šis vaistas neskirtas vaikams, jaunesniems nei 6 metų.

     

    Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

     

    Ką daryti pavartojus per didelę IBUPROM dozę?

    Jei suvartojote per didelę IBUPROM dozę arba jei vaikai atsitiktinai suvartojo šio vaisto, visada kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę, kad jie išreikštų savo nuomonę dėl galimos rizikos ir patartų, kokių veiksmų reikia imtis.

    Gali pasireikšti tokie simptomai kaip pykinimas, skrandžio skausmai, vėmimas (gali būti šiek tiek kraujo), galvos skausmas, triukšmas ausyse, sumišimas ir nekontroliuojami akių judesiai. Nustatyta, kad, suvartojus dideles dozes, pasireiškia mieguistumas, skausmas krūtinės srityje, stiprus ir greitas širdies plakimas, sąmonės netekimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas ir galvos svaigimas, kraujas šlapime, šąlančio kūno jausmas ir kvėpavimo sutrikimai.

     

    Pamiršus pavartoti IBUPROM

    Jeigu pamiršote išgerti vaisto ir vis dar jaučiate ligos simptomus, išgerkite tabletę, kai tik prisiminsite. Jei iki kitos dozės liko mažiau nei 4 valandos, nebevartokite praleistos dozės. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

     

    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

     

  4. Galimas šalutinis poveikis

     

    Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

     

    Nutraukite šio vaisto vartojimą ir nedelsiant kreipkitės medicininės pagalbos, jeigu Jums pasireiškė bet kuris iš šių retų, bet sunkių šalutinių poveikių:

    • atsirado kraujavimo iš virškinamojo trakto simptomų: stiprus pilvo skausmas, juodos arba deguto spalvos išmatos, vėmimas krauju ar tamsiomis dalelėmis, panašiomis į kavos tirščius.
    • pablogėjo kolito ar Krono ligos (uždegiminė žarnyno liga) simptomai.
    • padidėjo arba sumažėjo šlapimo kiekis, šlapimas tapo drumstas arba jame atsirado kraujo, atsirado nugaros skausmas ir (arba) patinimas, padidėjo šlapimo rūgšties kiekis kraujyje. Tai gali būti sunkaus inkstų sutrikimo (pvz., ūminio inkstų nepakankamumo, inkstų papiliarinės nekrozės (inkstų sutrikimas, kai žūsta visi arba dalis inkstų spenelių) požymiai.
    • atsirado kaklo stingimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas ar sąmonės aptemimas. Tai gali būti aseptinio meningito (smegenų apsauginės membranos uždegimo) požymiai. Tokio šalutinio poveikio pavojus yra didesnis pacientams, sergantiems autoimuninėmis ligomis (raudonąja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga).
    • atsirado sunkių alerginių reakcijų požymiai: bronchinės astmos pablogėjimas, nepaaiškinamas švokštimas ar dusulys, veido, liežuvio ar gerklės tinimas, kvėpavimo pasunkėjimas, širdies plakimo padažnėjimas, kraujospūdžio sumažėjimas, galintis sukelti šoką. Šie simptomai gali pasireikšti net po pirmos vaisto dozės.
    • odos ir akių pageltimas, šviesios spalvos išmatos arba tamsios spalvos šlapimas. Tai gali būti kepenų veiklos sutrikimo arba nepakankamumo požymiai. Tai labiau tikėtina, jeigu IBUPROM vartojamas ilgą laiką.
    • rausvos neiškilusios į taikinį panašios ar apskritos dėmės (centre dažnai atsiranda pūslė) liemens srityje, odos lupimasis, burnos, gerklės (ryklės), nosies, lytinių organų ir akių išopėjimas. Prieš tokį sunkų odos išbėrimą gali pasireikšti karščiavimas ir į gripą panašūs simptomai [eksfoliacini dermatitas, daugiaformė eritema, Stivenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė].
    • išplitęs išbėrimas, aukšta kūno temperatūra ir padidėję limfmazgiai (VRESS sindromas).
    • išplitęs odos išbėrimas raudonomis pleiskanotomis dėmėmis su gumbeliais po oda ir pūslėmis, kartu pasireiškiant karščiavimui. Simptomai paprastai pasireiškia pradėjus gydymą (ūminė išplitusi egzanteminė pustuliozė).
    • vartojant tokius vaistus kaip IBUPROM gali šiek tiek padidėti širdies priepuolio („miokardo infarkto“) arba insulto pavojus (žr. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“). Širdies priepuolio simptomai yra krūtinės skausmas, oro trūkumas, svaigulys ir (arba) alpulys, pykinimas ir t.t. Insulto simptomai yra staigus tirpulys, dilgčiojimas, silpnumas, veido, rankos ar kojos judesių išnykimas, ypač vienos kurios nors kūno pusės, regos sutrikimai, kalbos sutrikimai ir t.t.

     

    Kiti šalutiniai poveikiai išvardyti toliau:

     

    Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):

    • alerginės reakcijos, pavyzdžiui, dilgėlinė, niežulys,
    • pilvo skausmas, virškinimo sutrikimai, pykinimas,
    • odos bėrimas,
    • galvos skausmas.

     

    • Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų): viduriavimas, vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas, vėmimas.

    Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų):):

    • kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas (anemija, hemolitinė anemija, aplastinė anemija, leukopenija, trombocitopenija, pancitopenija, agranulocitozė), pasireiškiantis odos blyškumu, į gripą panašiais simptomais, lengvai susidarančiomis mėlynėmis, kraujavimu (iš odos ar nosies),
    • aukštas kraujospūdis,
    • širdies nepakankamumas ar skausmas krūtinėje, patinimas, kraujagyslių uždegimas,
    • nervingumas,
    • pakitę laboratorinių tyrimų rezultatai, pvz., sumažėjęs hematokritas ir hemoglobino kiekis,
    • regėjimo sutrikimai,
    • ūžimas ausyse, svaigulys.

     

    Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

    • krūtinės skausmas, kuris gali būti galimai sunkios alerginės reakcijos, vadinamos Kounis sindromu, požymis, 
    • oda įsijautrina šviesai.

     

    Pranešimas apie šalutinį poveikį

    Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama , ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu ) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

     

  5. Kaip laikyti IBUPROM

     

    Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

     

    Paketėlis: laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

    Lizdinė plokštelė: laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.

    Ant dėžutės, lizdinės plokštelės ir paketėlio po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

     

    Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

     

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

     

    IBUPROM sudėtis

    • Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Kiekvienoje dengtoje tabletėje yra 200 mg ibuprofeno.
    • Pagalbinės medžiagos yra: tabletės branduolyje – celiuliozės milteliai, kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas krakmolas, guaro derva, talkas, krospovidonas (A tipo), hidratuotas koloidinis silicio dioksidas, hidrintas augalų aliejus; tabletės apvalkale – hidroksipropilceliuliozė, makrogolis (400), talkas, želatina, sacharozė, kaolinas, konditerinis cukrus, kalcio karbonatas, gumiarabikas (džiovinta dispersija), titano dioksidas (E171), cukraus sirupas, karnaubo vaškas, Opalux White AS 7000; spausdinimo rašalas - Opacode Black S-1-17823.

     

    IBUPROM išvaizda ir kiekis pakuotėje

    IBUPROM yra apvalios, abipus išgaubtos baltos cukrumi dengtos tabletės, vienoje pusėje juodu rašalu užrašyta „IBUPROM“. Tiekiamos lizdinėje plokštelėje ir paketėlyje.

     

    Kartono dėžutėje yra 4, 6, 10 arba 20 dengtų tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles.

    Paketėlyje yra 2 dengtos tabletės.

    Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

     

    Registruotojas ir gamintojas

    US Pharmacia Sp. z o.o.

    Ziębicka 40, 50-507 Wrocław

    Lenkija

     

    Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

     

    UAB „USP Baltics“ Konstitucijos pr.15-92 LT-09319 Vilnius Tel. +370 5 279 17 15

    Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2024-07-03.

     

    Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt.

Jums gali patikti
Susiję straipsniai
Žiūrėti visus