Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
NiQuitin 7 mg/ 24 val. transderminis pleistras
NiQuitin 14 mg/ 24 val. transderminis pleistras
NiQuitin 21 mg/ 24 val. transderminis pleistras
nikotinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Jeigu Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
Kas yra NIQUITIN ir kam jis vartojamas
Kas žinotina prieš vartojant NIQUITIN
Kaip vartoti NIQUITIN
Galimas šalutinis poveikis
Kaip laikyti NIQUITIN
Pakuotės turinys ir kita informacija
Kas yra NIQUITIN ir kam jis vartojamas
NiQuitin pleistrai aprūpina organizmą nikotinu, todėl yra trumpalaikio poveikio priemonė, padedanti mesti rūkyti, nes pakeičia nikotiną, kuris į organizmą patektų rūkant cigaretes. Šie pleistrai padeda mažinti potraukį rūkyti ir nemalonius simptomus, kurių atsiranda kai kuriems rūkaliams, kai jie mėgina atsikratyti šio žalingo įpročio. Vartojant NiQuitin, organizme susidaro tam tikras nikotino kiekis, kuris yra paprastai mažesnis nei rūkant cigaretes.
Gaminami trejopo stiprumo NiQuitin pleistrai. Ilgainiui organizmo nikotino poreikis silpnėja, todėl 10 savaičių galima mažinti pleistrų stiprumą, kol poreikis juos vartoti visai išnyks. Ši laipsniška dozės mažinimo tvarka suteikia galimybę pamažu atsikratyti organizmo poreikio nikotinui.
NiQuitin klijuojami ant odos.
Pirmajam gydymo etapui vartojami NiQuitin 21 mg/ 24 val. transderminiai pleistrai.
Antrajam gydymo etapui vartojami NiQuitin 14 mg/ 24 val. transderminiai pleistrai.
Trečiajam gydymo etapui vartojami NiQuitin 7 mg/ 24 val. transderminiai pleistrai.
Vieno stiprumo (vienam gydymo etapui skirti) pleistrai pakuojami atskirai. Vienoje pakuotėje yra 7 arba 14 pleistrų, supakuotų atskiruose paketėliuose (viena pakuotė skirta vienai ar dviem savaitėms).
Kas žinotina prieš vartojant NIQUITIN
NiQuitin vartoti draudžiama:
jeigu yra alergija nikotinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
jeigu nerūkote arba rūkote retkarčiais;
jaunesniems kaip 12 metų vaikams;
jeigu neseniai patyrėte miokardo infarktą ar smegenų kraujotakos sutrikimą;
jeigu Jums yra sunkus nenormalus ar neritmiškas širdies plakimas, nestabili ar progresuojanti krūtinės angina (skausmas krūtinėje) ar neprogresuojanti krūtinės angina.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti NiQuitin jeigu:
sutrikusi Jūsų širdies funkcija ar kraujotaka, įskaitant širdies nepakankamumą ir stabilią krūtinės anginą;
sergate smegenų kraujagyslių ligomis, lydimomis kraujagyslių spazmų, sunkia periferinių kraujagyslių liga;
nekontroliuojamu aukštu kraujospūdžiu;
Jūsų odą niežti, ji raudona ir sausa bei esate linkę į alergijas;
sergate vidutinio sunkumo ar sunkia kepenų arba inkstų liga;
yra sustiprėjusi skydliaukės funkcija, kuri gali sukelti hiperaktyvumą, prakaitavimą, svorio mažėjimą ir troškulį;
sergate cukriniu diabetu ir vartojate insulino - jeigu sergate cukriniu diabetu, pradėjus vartoti nikotino pleistrą, Jums reikia stebėti savo cukraus kiekį kraujyje dažniau nei įprasta; gali kisti insulino ar kito vaisto, kuriuo gydomas cukrinis diabetas, poreikis;
Jums diagnozuotas antinksčių navikas (feochromocitoma);
jeigu kada nors patyrėte traukulius ar esate nuo jų gydomas;
vartojate kofeino, teofilino, cinakalceto, ropinirolio, imipramino, pentazocino, fenacetino, fenilbutazono, takrino, klomipramino, kai kurių antipsichozinių vaistų (klozapino, olanzapino, chlorpromazino hidrochlorido, haloperidolio), insulino, vaistų nuo bronchinės astmos, širdies ligų ar padidėjusio kraujospūdžio, kadangi sumažėjus nikotino kiekiui organizme, gali keistis reakcija į šių vaistų poveikį;
jeigu Jums yra skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligė arba stemplės, burnos ar ryklės uždegimas, nes pakaitinė nikotino terapija gali simptomus pasunkinti.
Pleistrų vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją, jei:
oda parausta, patinsta arba išbėrimas išlieka 4 dienas arba, jei pasireiškia išplitusi odos reakcija. Tai dažniau pasitaiko pacientams, kurie anksčiau sirgo dermatitu;
jaučiamas nereguliarus arba labai stiprus širdies plakimas.
Kiti atvejai
Kol vartojate šį vaistą yra priklausomybės nuo nikotino atsiradimo pavojus.
Informuokite gydytoją, jeigu Jums numatoma skirti adenozino – vaisto, dažniausiai skiriamo dažno, ritmiško širdies plakimo priepuoliui (supraventrikulinei tachikardijai, SVT) stabdyti. Nikotinas gali sustiprinti hemodinaminį adenozino poveikį, t. y. padidinti kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį, taip pat padidinti skausminę reakciją (krūtinės anginos tipo krūtinės skausmas), kurią sukelia adenozino vartojimas.
Vaikams ir paaugliams
NiQuitin draudžiama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.
12–17 metų paaugliai NiQuitin turėtų vartoti tik gydytojo nurodymu ir laikytis toliau pateikto gydymo grafiko, kad galėtų nedelsdami mesti rūkyti.
Suaugusių rūkančiųjų toleruojamas nikotino kiekis gali sukelti apsinuodijimo simptomus ir gali būti mirtinas, jei NiQuitin vartoja arba praryja vaikai. Net ir panaudotuose pleistruose esantis nikotino likutis gali būti žalingas vaikams.
Pleistrus laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje, o panaudotus pleistrus atsargiai išmeskite vaikams nepasiekiamoje vietoje.
Kiti vaistai ir NiQuitin
Kai metate rūkyti, nikotino kiekis jūsų organizme palaipsniui mažės ir gali pakeisti atsaką į kartu vartojamus vaistus. Jei vartojate kurį nors iš toliau išvardytų vaistų, gali prireikti keisti dozę:
kofeino (kai kurių skausmą malšinančių vaistų),
teofilino (bronchinės astmos gydymui),
cinakalceto (hiperparatiroidizmo gydymui),
ropinirolio (Parkinsono ligos gydymui),
imipramino arba klomipramino (depresijos gydymui),
insulino (cukrinio diabeto gydymui),
propanololio ir prazozino (gydymui nuo aukšto kraujospūdžio),
pentazocino arba fenacetino (skausmui malšinti),
fenilbutazono (nesteroidinio vaisto nuo uždegimo),
takrino (Alzheimerio ligos gydymui),
klozapino, olanzapino, chlorpromazino hidrochlorido, haloperidolio (vaistų nuo psichozės),
izoprenalino (širdies ritmo sutrikimų gydymui),
salbutamolio (bronchinės astmos ir lėtinės obstrukcinės plaučių ligos gydymui).
Nikotinas gali sustiprinti hemodinaminį adenozino poveikį, t. y. gali padidėti kraujospūdis ir širdies susitraukimų dažnis, taip pat padidėti atsakas į skausmą (krūtinės anginos tipo krūtinės skausmas), kurį sukelia adenozino vartojimas.
Prieš pradėdami vartoti NiQuitin, pasakykite gydytojui, jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto.
Nėštumas,žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumas
Rūkymas nėštumo metu yra susijęs su tokiomis rizikomis, kaip augimo sulėtėjimas gimdoje, priešlaikinis gimdymas ar vaisiaus mirtis. Mesti rūkyti yra vienintelė veiksmingiausia priemonė gerinant nėščios rūkančiosios ir jos kūdikio sveikatą. Kuo anksčiau mesite, tuo geriau.
Jeigu esate nėščia, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, turėtumėte mesti rūkyti nenaudodama pakeičiamojo nikotino gydymo (PNG). Tačiau, jei bandėte mesti rūkyti ir jums nepavyko, kaip taikyti PNG gali patarti gydytojas arba vaistininkas. Tai yra geriau Jūsų kūdikiui, nei toliau rūkyti. PNG turėtumėte vartoti kuo anksčiau nėštumo metu ir geriausia tik 2–3 mėnesius. Atminkite, kad svarbiausia mesti rūkyti. Per burną vartojami PNG, pvz., pastilės, gali būti geriau nei pleistrai, nes nikotino negaunate nuolat. Tačiau pleistrai gali būti geriau, jei jus pykina ar vemiate.
Žindymo laikotarpis
Jei žindote, tabako dūmai kūdikiams ir vaikams sukelia kvėpavimo ir kitų problemų. Pirmiausia turėtumėte pabandyti mesti rūkyti nenaudodama PNG. Jei visgi jums reikia PNG, nikotino kiekis, kurį jūsų kūdikis gali gauti, yra nedidelis, tačiau tai jam vis tiek mažiau kenksminga nei kvėpavimas dūmais. Trumpai veikiantys vaistai, tokie kaip pastilės, gali būti geriau už pleistrus, nes nikotino negaunate nuolat. Taip pat geriau žindyti prieš pat vartojant PNG, kad kūdikis gautų kuo mažiau nikotino.
Nėštumo ir žindymo laikotarpiu nenaudokite kombinuoto gydymo NiQuitin transderminiais pleistrais ir NiQuitin 2 mg ar 4 mg vaistine kramtomąja guma, nebent sveikatos priežiūros specialistas mano, kad tai būtina. Šis derinys nebuvo išbandytas nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims.
Vaisingumas
Tyrimai su gyvūnais parodė, kad nikotinas gali sukelti lytinių organų bei funkcijų pakitimus. Apie panašų poveikį žmonėms nebuvo pranešta.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
NiQuitin gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.
Kaip vartoti NIQUITIN
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Jeigu manote, kad NiQuitin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Visais atvejais, bandant mesti rūkyti ir vartojant NiQuitin pleistrų, būtina visiškai nerūkyti. Net surūkius tik vieną cigaretę, tikimybė mesti rūkyti mažėja.
Vartojimas suaugusiems žmonėms, įskaitant senyvo amžiaus pacientus
Jei surūkote daugiau kaip 10 cigarečių per parą, reikia gydytis tokia tvarka:
pirmąjį etapą (6 savaites) vartojama NiQuitin 21 mg/ 24 val. pleistrai;
antrąjį etapą (2 savaites) vartojama NiQuitin 14 mg/ 24 val. pleistrai;
trečiąjį etapą (2 savaites) vartojama NiQuitin 7 mg/ 24 val. pleistrai.
Jei surūkote 10 ar mažiau cigarečių per parą, gydytis pradedama nuo antrojo etapo:
antrąjį etapą (6 savaites) vartojama NiQuitin 14 mg/ 24 val. pleistrai;
trečiąjį etapą (2 savaites) vartojama NiQuitin 7 mg/ 24 val. pleistrai.
Norint, kad gydymas būtų veiksmingas, reikia nuosekliai laikytis dozės mažinimo plano.
Vis dėlto NiQuitin pleistrų nepatartina vartoti be pertraukos daugiau kaip 10 savaičių. Jei vėl pradėjote rūkyti, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, ką reikėtų daryti, kad kitas NiQuitin vartojimo kursas būtų veiksmingesnis.
Tam, kad NiQuitin pleistras gerai priliptų, jį reikia klijuoti ant švarios, sausos ir neplaukuotos odos. Pleistro nepatartina klijuoti ant vietų, kur oda raukšlėjasi (pvz., ant sąnarių) arba lankstosi judant. Taip pat nereikėtų klijuoti ant paraudusios, pažeistos ar sudirgintos odos.
Neišimkite NiQuitin pleistro iš sandaraus apsauginio paketėlio, kol nesate pasirengę jo vartoti.
Atsargiai, kad nepažeistumėte pleistro, nukirpkite išilgai punktyrinės linijos ir atidarykite paketėlį.
Atsargiai išimkite pleistrą. Lipniąją sidabro spalvos pleistro pusę, kuria jis klijuojamas ant odos, dengia permatomas apsauginis sluoksnis.
Laikydami pleistrą šia puse prieš save, nuplėškite pusę jo apsauginio sluoksnio (pradėkite nuo vidurio). Laikydami už išorinio pleistro krašto, nuplėškite kitą apsauginio sluoksnio pusę (sidabro spalvos pusės stenkitės neliesti).
NiQuitin pleistrą tuoj pat priklijuokite lipniąja puse prie odos, stipriai prispauskite delnu ir palaikykite ne mažiau kaip 10 sekundžių. Patikrinkite, ar jis (ypač kraštai) gerai prilipo.
Klijuodami NiQuitin pleistrą, nelieskite akių ir nosies. Baigę šią procedūrą, visada nusiplaukite rankas vien vandeniu. Nevartokite muilo, nes jis gali didinti nikotino rezorbciją.
Tinkamai priklijuotam NiQuitin pleistrui vanduo nekenkia. Su priklijuotu pleistru galima neilgai maudytis, plaukioti ar praustis po dušu.
Kaip pakeisti pleistrą
Naujas pleistras klijuojamas vieną kartą per parą, maždaug tuo pačiu laiku (geriausia vos pabudus). Kiekvieną kartą pleistrą reikia klijuoti ant kitos odos vietos. Neklijuokite jo toje pačioje vietoje nepraėjus bent 7 paroms.
Nuėmę pleistrą, sulenkite jį pusiau (lipniąja puse į vidų) ir įdėkite į paketėlį, iš kurio išėmėte naują pleistrą, arba į aliuminio folijos gabalėlį. Paketėlį su panaudotu pleistru išmeskite vaikams ir naminiams gyvūnams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
NiQuitin pleistrai paprastai gerai prilimpa prie odos, tačiau kartais gali atsiklijuoti. Jei jis nukrenta per anksti, priklijuokite naują ant kitos neplaukuotos, švarios ir sausos odos vietos. Toliau pleistrus vartokite kaip nurodyta.
Jei norite, prieš miegą pleistrą galite nuimti (palaikę apie 16 valandų), o pabudę prisiklijuoti naują. Tačiau jį laikant 16 valandų, lėčiau silpnėja potraukis rūkyti pabudus, kurį jaučia kai kurie rūkaliai.
Ką daryti pavartojus per didelę NiQuitin dozę
Vienu metu negalima klijuoti daugiau kaip vieno pleistro. Per didelis nikotino kiekis gali pakenkti. Priklijavus keletą pleistrų ir kartu vartojant kitų nikotino turinčių preparatų, pvz., kramtomosios gumos, arba toliau rūkant, galima perdozuoti nikotino.
Šie pleistrai netinka vaikams ir retkarčiais rūkantiems ar nerūkantiems žmonėms, nes yra rizika perdozuoti nikotino.
Jei manote, kad perdozavote nikotino, arba jei vaikas nurijo ar prisiklijavo NiQuitin pleistrą, nuplėškite jį (juos) nuo odos, nuplaukite ją vien vandeniu ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jei įmanoma, parodykite gydytojui šio vaisto pakuotę arba pakuotės lapelį.
Pamiršus pavartoti NiQuitin
Jei užmiršote pakeisti pleistrą reikiamu laiku, pakeiskite jį, kai tik apie tai prisiminsite, o vėliau pleistrus vartokite kaip nurodyta.
Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Vartojami rekomenduojamomis dozėmis NiQuitin nesukėlė jokio sunkaus šalutinio poveikio.
Metus rūkyti gali pasireikšti kai kurių simptomų, pvz., silpnumas, galvos svaigimas, galvos skausmas, kosulys ar į gripą panašūs negalavimai, nuotaikos pokyčiai, nemiga, depresija, dirglumas, nervingumas, mieguistumas, neramumas, nerimastingumas, sutrikusi koncentracija, miego sutrikimai.
Nedelsdami nustokite vartoti NiQuitin ir kreipkitės skubios medicininės pagalbos, jei pasireiškia staigi, sunki alerginė reakcija su pasunkėjusiu kvėpavimu, patinimu, galvos svaigimu, greitu širdies plakimu, prakaitavimu ir sąmonės netekimu.
Kitas šalutinis poveikis yra nurodytas žemiau – jis yra sugrupuotas pagal pasireiškimo dažnį.
Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
vietinė reakcija užklijavus pleistrą;
miego sutrikimai, įskaitant neįprastus sapnus ir nemigą;
pykinimas, vėmimas;
galvos skausmas;
svaigulys.
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
nervingumas;
drebulys;
pasunkėjęs kvėpavimas, dusulys;
kosulys;
gerklės skausmas;
nevirškinimas;
viršutinės dalies pilvo skausmai;
viduriavimas;
vidurių užkietėjimas;
padidėjęs prakaitavimas;
burnos sausmė;
sąnarių, raumenų, krūtinės, galūnių skausmai;
skausmas;
nuovargis, silpnumas;
palpitacijos (padažnėjęs širdies plakimas).
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):
alerginė reakcija;
greitas širdies plakimas;
bendras diskomfortas;
į gripą panašūs simptomai.
Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų):
odos uždegimas dėl alerginės reakcijos (dermatitas);
alerginis odos uždegimas (kontaktinis dermatitas);
padidėjęs odos jautrumas saulės šviesai.
Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
traukuliai pacientams, gydomiems vaistais nuo traukulių arba sergantiems epilepsija.
Odos vietoje, ant kurios buvo klijuotas pleistras, gali atsirasti nedidelis paraudimas, niežėjimas, deginimas ir dilgsėjimas. Paprastai šie simptomai greitai išnyksta pašalinus pleistrą.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite užpildyti ir pateikti Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje https://vvkt.lrv.lt/lt/ nurodytais būdais arba paskambinti nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
Kaip laikyti NIQUITIN
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti žemesnėje kaip 30 C temperatūroje.
Ant paketėlio po „EXP ir dėžutės po „Tinka iki““ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Pastebėjus paketėlio pažeidimų, šio vaisto vartoti negalima.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką
Pakuotės turinys ir kita informacija
NiQuitin sudėtis
Veiklioji medžiaga yra nikotinas.
NiQuitin 7 mg/ 24 val. transderminis pleistras
Viename transderminiame 7 cm² pleistre yra 36 mg nikotino (5,1 mg/cm2). Per 24 valandas išsiskiria 7 mg nikotino.
NiQuitin 14 mg/ 24 val. transderminis pleistras
Viename transderminiame 15 cm² pleistre yra 78 mg nikotino (5,1 mg/cm2). Per 24 valandas išsiskiria 14 mg nikotino.
NiQuitin 21 mg/ 24 val. transderminis pleistras
Viename transderminiame 22 cm² pleistre yra 114 mg nikotino (5,1 mg/cm2). Per 24 valandas išsiskiria 21 mg nikotino.
Pagalbinės medžiagos yra etilenvinilo acetato kopolimeras, polietilentereftalato ir etilenvinilo acetato plėvelė, didelio tankio polietileno plėvelė, poliizobutileno laminatas, baltas rašalas.
NiQuitin išvaizda ir kiekis pakuotėje
NiQuitin yra stačiakampio formos pleistras, sudarytas iš skaidraus pagrindo ir permatomo, prieš vartojimą nuplėšiamo, išorinio apsauginio sluoksnio. Ant NiQuitin 7 mg/ 24 val. transderminio pleistro pagrindo baltu rašalu užrašyta „NCQ 7“; ant NiQuitin 14 mg/ 24 val. transderminio pleistro baltu rašalu užrašyta „NCQ 14“; ant NiQuitin 21 mg/ 24 val. transderminio pleistro pagrindo baltu rašalu užrašyta „NCQ 21“.
Kartoninėje dėžutėje yra 7 arba 14 pleistrų. Kiekvienas pleistras įdėtas į laminuotą paketėlį.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas
Perrigo Poland Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 48
Warszawa
Lenkija
Gamintojas
LTS Lohmann Therapie-Systeme AG
Lohmannstrasse 2
Andernach
Vokietija
FAMAR A.V.E. AVLON PLANT (48th)
48th km National Road
Athens-Lamia
Avlona Attiki
Graikija
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2025-03-21.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje https://vvkt.lrv.lt/lt/.
Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
NiQuitin 7 mg/ 24 val. transderminis pleistras
NiQuitin 14 mg/ 24 val. transderminis pleistras
NiQuitin 21 mg/ 24 val. transderminis pleistras
nikotinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Jeigu Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
Kas yra NIQUITIN ir kam jis vartojamas
Kas žinotina prieš vartojant NIQUITIN
Kaip vartoti NIQUITIN
Galimas šalutinis poveikis
Kaip laikyti NIQUITIN
Pakuotės turinys ir kita informacija
Kas yra NIQUITIN ir kam jis vartojamas
NiQuitin pleistrai aprūpina organizmą nikotinu, todėl yra trumpalaikio poveikio priemonė, padedanti mesti rūkyti, nes pakeičia nikotiną, kuris į organizmą patektų rūkant cigaretes. Šie pleistrai padeda mažinti potraukį rūkyti ir nemalonius simptomus, kurių atsiranda kai kuriems rūkaliams, kai jie mėgina atsikratyti šio žalingo įpročio. Vartojant NiQuitin, organizme susidaro tam tikras nikotino kiekis, kuris yra paprastai mažesnis nei rūkant cigaretes.
Gaminami trejopo stiprumo NiQuitin pleistrai. Ilgainiui organizmo nikotino poreikis silpnėja, todėl 10 savaičių galima mažinti pleistrų stiprumą, kol poreikis juos vartoti visai išnyks. Ši laipsniška dozės mažinimo tvarka suteikia galimybę pamažu atsikratyti organizmo poreikio nikotinui.
NiQuitin klijuojami ant odos.
Pirmajam gydymo etapui vartojami NiQuitin 21 mg/ 24 val. transderminiai pleistrai.
Antrajam gydymo etapui vartojami NiQuitin 14 mg/ 24 val. transderminiai pleistrai.
Trečiajam gydymo etapui vartojami NiQuitin 7 mg/ 24 val. transderminiai pleistrai.
Vieno stiprumo (vienam gydymo etapui skirti) pleistrai pakuojami atskirai. Vienoje pakuotėje yra 7 arba 14 pleistrų, supakuotų atskiruose paketėliuose (viena pakuotė skirta vienai ar dviem savaitėms).
Kas žinotina prieš vartojant NIQUITIN
NiQuitin vartoti draudžiama:
jeigu yra alergija nikotinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
jeigu nerūkote arba rūkote retkarčiais;
jaunesniems kaip 12 metų vaikams;
jeigu neseniai patyrėte miokardo infarktą ar smegenų kraujotakos sutrikimą;
jeigu Jums yra sunkus nenormalus ar neritmiškas širdies plakimas, nestabili ar progresuojanti krūtinės angina (skausmas krūtinėje) ar neprogresuojanti krūtinės angina.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti NiQuitin jeigu:
sutrikusi Jūsų širdies funkcija ar kraujotaka, įskaitant širdies nepakankamumą ir stabilią krūtinės anginą;
sergate smegenų kraujagyslių ligomis, lydimomis kraujagyslių spazmų, sunkia periferinių kraujagyslių liga;
nekontroliuojamu aukštu kraujospūdžiu;
Jūsų odą niežti, ji raudona ir sausa bei esate linkę į alergijas;
sergate vidutinio sunkumo ar sunkia kepenų arba inkstų liga;
yra sustiprėjusi skydliaukės funkcija, kuri gali sukelti hiperaktyvumą, prakaitavimą, svorio mažėjimą ir troškulį;
sergate cukriniu diabetu ir vartojate insulino - jeigu sergate cukriniu diabetu, pradėjus vartoti nikotino pleistrą, Jums reikia stebėti savo cukraus kiekį kraujyje dažniau nei įprasta; gali kisti insulino ar kito vaisto, kuriuo gydomas cukrinis diabetas, poreikis;
Jums diagnozuotas antinksčių navikas (feochromocitoma);
jeigu kada nors patyrėte traukulius ar esate nuo jų gydomas;
vartojate kofeino, teofilino, cinakalceto, ropinirolio, imipramino, pentazocino, fenacetino, fenilbutazono, takrino, klomipramino, kai kurių antipsichozinių vaistų (klozapino, olanzapino, chlorpromazino hidrochlorido, haloperidolio), insulino, vaistų nuo bronchinės astmos, širdies ligų ar padidėjusio kraujospūdžio, kadangi sumažėjus nikotino kiekiui organizme, gali keistis reakcija į šių vaistų poveikį;
jeigu Jums yra skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligė arba stemplės, burnos ar ryklės uždegimas, nes pakaitinė nikotino terapija gali simptomus pasunkinti.
Pleistrų vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją, jei:
oda parausta, patinsta arba išbėrimas išlieka 4 dienas arba, jei pasireiškia išplitusi odos reakcija. Tai dažniau pasitaiko pacientams, kurie anksčiau sirgo dermatitu;
jaučiamas nereguliarus arba labai stiprus širdies plakimas.
Kiti atvejai
Kol vartojate šį vaistą yra priklausomybės nuo nikotino atsiradimo pavojus.
Informuokite gydytoją, jeigu Jums numatoma skirti adenozino – vaisto, dažniausiai skiriamo dažno, ritmiško širdies plakimo priepuoliui (supraventrikulinei tachikardijai, SVT) stabdyti. Nikotinas gali sustiprinti hemodinaminį adenozino poveikį, t. y. padidinti kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį, taip pat padidinti skausminę reakciją (krūtinės anginos tipo krūtinės skausmas), kurią sukelia adenozino vartojimas.
Vaikams ir paaugliams
NiQuitin draudžiama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.
12–17 metų paaugliai NiQuitin turėtų vartoti tik gydytojo nurodymu ir laikytis toliau pateikto gydymo grafiko, kad galėtų nedelsdami mesti rūkyti.
Suaugusių rūkančiųjų toleruojamas nikotino kiekis gali sukelti apsinuodijimo simptomus ir gali būti mirtinas, jei NiQuitin vartoja arba praryja vaikai. Net ir panaudotuose pleistruose esantis nikotino likutis gali būti žalingas vaikams.
Pleistrus laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje, o panaudotus pleistrus atsargiai išmeskite vaikams nepasiekiamoje vietoje.
Kiti vaistai ir NiQuitin
Kai metate rūkyti, nikotino kiekis jūsų organizme palaipsniui mažės ir gali pakeisti atsaką į kartu vartojamus vaistus. Jei vartojate kurį nors iš toliau išvardytų vaistų, gali prireikti keisti dozę:
kofeino (kai kurių skausmą malšinančių vaistų),
teofilino (bronchinės astmos gydymui),
cinakalceto (hiperparatiroidizmo gydymui),
ropinirolio (Parkinsono ligos gydymui),
imipramino arba klomipramino (depresijos gydymui),
insulino (cukrinio diabeto gydymui),
propanololio ir prazozino (gydymui nuo aukšto kraujospūdžio),
pentazocino arba fenacetino (skausmui malšinti),
fenilbutazono (nesteroidinio vaisto nuo uždegimo),
takrino (Alzheimerio ligos gydymui),
klozapino, olanzapino, chlorpromazino hidrochlorido, haloperidolio (vaistų nuo psichozės),
izoprenalino (širdies ritmo sutrikimų gydymui),
salbutamolio (bronchinės astmos ir lėtinės obstrukcinės plaučių ligos gydymui).
Nikotinas gali sustiprinti hemodinaminį adenozino poveikį, t. y. gali padidėti kraujospūdis ir širdies susitraukimų dažnis, taip pat padidėti atsakas į skausmą (krūtinės anginos tipo krūtinės skausmas), kurį sukelia adenozino vartojimas.
Prieš pradėdami vartoti NiQuitin, pasakykite gydytojui, jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto.
Nėštumas,žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumas
Rūkymas nėštumo metu yra susijęs su tokiomis rizikomis, kaip augimo sulėtėjimas gimdoje, priešlaikinis gimdymas ar vaisiaus mirtis. Mesti rūkyti yra vienintelė veiksmingiausia priemonė gerinant nėščios rūkančiosios ir jos kūdikio sveikatą. Kuo anksčiau mesite, tuo geriau.
Jeigu esate nėščia, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, turėtumėte mesti rūkyti nenaudodama pakeičiamojo nikotino gydymo (PNG). Tačiau, jei bandėte mesti rūkyti ir jums nepavyko, kaip taikyti PNG gali patarti gydytojas arba vaistininkas. Tai yra geriau Jūsų kūdikiui, nei toliau rūkyti. PNG turėtumėte vartoti kuo anksčiau nėštumo metu ir geriausia tik 2–3 mėnesius. Atminkite, kad svarbiausia mesti rūkyti. Per burną vartojami PNG, pvz., pastilės, gali būti geriau nei pleistrai, nes nikotino negaunate nuolat. Tačiau pleistrai gali būti geriau, jei jus pykina ar vemiate.
Žindymo laikotarpis
Jei žindote, tabako dūmai kūdikiams ir vaikams sukelia kvėpavimo ir kitų problemų. Pirmiausia turėtumėte pabandyti mesti rūkyti nenaudodama PNG. Jei visgi jums reikia PNG, nikotino kiekis, kurį jūsų kūdikis gali gauti, yra nedidelis, tačiau tai jam vis tiek mažiau kenksminga nei kvėpavimas dūmais. Trumpai veikiantys vaistai, tokie kaip pastilės, gali būti geriau už pleistrus, nes nikotino negaunate nuolat. Taip pat geriau žindyti prieš pat vartojant PNG, kad kūdikis gautų kuo mažiau nikotino.
Nėštumo ir žindymo laikotarpiu nenaudokite kombinuoto gydymo NiQuitin transderminiais pleistrais ir NiQuitin 2 mg ar 4 mg vaistine kramtomąja guma, nebent sveikatos priežiūros specialistas mano, kad tai būtina. Šis derinys nebuvo išbandytas nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims.
Vaisingumas
Tyrimai su gyvūnais parodė, kad nikotinas gali sukelti lytinių organų bei funkcijų pakitimus. Apie panašų poveikį žmonėms nebuvo pranešta.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
NiQuitin gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.
Kaip vartoti NIQUITIN
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Jeigu manote, kad NiQuitin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Visais atvejais, bandant mesti rūkyti ir vartojant NiQuitin pleistrų, būtina visiškai nerūkyti. Net surūkius tik vieną cigaretę, tikimybė mesti rūkyti mažėja.
Vartojimas suaugusiems žmonėms, įskaitant senyvo amžiaus pacientus
Jei surūkote daugiau kaip 10 cigarečių per parą, reikia gydytis tokia tvarka:
pirmąjį etapą (6 savaites) vartojama NiQuitin 21 mg/ 24 val. pleistrai;
antrąjį etapą (2 savaites) vartojama NiQuitin 14 mg/ 24 val. pleistrai;
trečiąjį etapą (2 savaites) vartojama NiQuitin 7 mg/ 24 val. pleistrai.
Jei surūkote 10 ar mažiau cigarečių per parą, gydytis pradedama nuo antrojo etapo:
antrąjį etapą (6 savaites) vartojama NiQuitin 14 mg/ 24 val. pleistrai;
trečiąjį etapą (2 savaites) vartojama NiQuitin 7 mg/ 24 val. pleistrai.
Norint, kad gydymas būtų veiksmingas, reikia nuosekliai laikytis dozės mažinimo plano.
Vis dėlto NiQuitin pleistrų nepatartina vartoti be pertraukos daugiau kaip 10 savaičių. Jei vėl pradėjote rūkyti, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, ką reikėtų daryti, kad kitas NiQuitin vartojimo kursas būtų veiksmingesnis.
Tam, kad NiQuitin pleistras gerai priliptų, jį reikia klijuoti ant švarios, sausos ir neplaukuotos odos. Pleistro nepatartina klijuoti ant vietų, kur oda raukšlėjasi (pvz., ant sąnarių) arba lankstosi judant. Taip pat nereikėtų klijuoti ant paraudusios, pažeistos ar sudirgintos odos.
Neišimkite NiQuitin pleistro iš sandaraus apsauginio paketėlio, kol nesate pasirengę jo vartoti.
Atsargiai, kad nepažeistumėte pleistro, nukirpkite išilgai punktyrinės linijos ir atidarykite paketėlį.
Atsargiai išimkite pleistrą. Lipniąją sidabro spalvos pleistro pusę, kuria jis klijuojamas ant odos, dengia permatomas apsauginis sluoksnis.
Laikydami pleistrą šia puse prieš save, nuplėškite pusę jo apsauginio sluoksnio (pradėkite nuo vidurio). Laikydami už išorinio pleistro krašto, nuplėškite kitą apsauginio sluoksnio pusę (sidabro spalvos pusės stenkitės neliesti).
NiQuitin pleistrą tuoj pat priklijuokite lipniąja puse prie odos, stipriai prispauskite delnu ir palaikykite ne mažiau kaip 10 sekundžių. Patikrinkite, ar jis (ypač kraštai) gerai prilipo.
Klijuodami NiQuitin pleistrą, nelieskite akių ir nosies. Baigę šią procedūrą, visada nusiplaukite rankas vien vandeniu. Nevartokite muilo, nes jis gali didinti nikotino rezorbciją.
Tinkamai priklijuotam NiQuitin pleistrui vanduo nekenkia. Su priklijuotu pleistru galima neilgai maudytis, plaukioti ar praustis po dušu.
Kaip pakeisti pleistrą
Naujas pleistras klijuojamas vieną kartą per parą, maždaug tuo pačiu laiku (geriausia vos pabudus). Kiekvieną kartą pleistrą reikia klijuoti ant kitos odos vietos. Neklijuokite jo toje pačioje vietoje nepraėjus bent 7 paroms.
Nuėmę pleistrą, sulenkite jį pusiau (lipniąja puse į vidų) ir įdėkite į paketėlį, iš kurio išėmėte naują pleistrą, arba į aliuminio folijos gabalėlį. Paketėlį su panaudotu pleistru išmeskite vaikams ir naminiams gyvūnams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
NiQuitin pleistrai paprastai gerai prilimpa prie odos, tačiau kartais gali atsiklijuoti. Jei jis nukrenta per anksti, priklijuokite naują ant kitos neplaukuotos, švarios ir sausos odos vietos. Toliau pleistrus vartokite kaip nurodyta.
Jei norite, prieš miegą pleistrą galite nuimti (palaikę apie 16 valandų), o pabudę prisiklijuoti naują. Tačiau jį laikant 16 valandų, lėčiau silpnėja potraukis rūkyti pabudus, kurį jaučia kai kurie rūkaliai.
Ką daryti pavartojus per didelę NiQuitin dozę
Vienu metu negalima klijuoti daugiau kaip vieno pleistro. Per didelis nikotino kiekis gali pakenkti. Priklijavus keletą pleistrų ir kartu vartojant kitų nikotino turinčių preparatų, pvz., kramtomosios gumos, arba toliau rūkant, galima perdozuoti nikotino.
Šie pleistrai netinka vaikams ir retkarčiais rūkantiems ar nerūkantiems žmonėms, nes yra rizika perdozuoti nikotino.
Jei manote, kad perdozavote nikotino, arba jei vaikas nurijo ar prisiklijavo NiQuitin pleistrą, nuplėškite jį (juos) nuo odos, nuplaukite ją vien vandeniu ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jei įmanoma, parodykite gydytojui šio vaisto pakuotę arba pakuotės lapelį.
Pamiršus pavartoti NiQuitin
Jei užmiršote pakeisti pleistrą reikiamu laiku, pakeiskite jį, kai tik apie tai prisiminsite, o vėliau pleistrus vartokite kaip nurodyta.
Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Vartojami rekomenduojamomis dozėmis NiQuitin nesukėlė jokio sunkaus šalutinio poveikio.
Metus rūkyti gali pasireikšti kai kurių simptomų, pvz., silpnumas, galvos svaigimas, galvos skausmas, kosulys ar į gripą panašūs negalavimai, nuotaikos pokyčiai, nemiga, depresija, dirglumas, nervingumas, mieguistumas, neramumas, nerimastingumas, sutrikusi koncentracija, miego sutrikimai.
Nedelsdami nustokite vartoti NiQuitin ir kreipkitės skubios medicininės pagalbos, jei pasireiškia staigi, sunki alerginė reakcija su pasunkėjusiu kvėpavimu, patinimu, galvos svaigimu, greitu širdies plakimu, prakaitavimu ir sąmonės netekimu.
Kitas šalutinis poveikis yra nurodytas žemiau – jis yra sugrupuotas pagal pasireiškimo dažnį.
Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
vietinė reakcija užklijavus pleistrą;
miego sutrikimai, įskaitant neįprastus sapnus ir nemigą;
pykinimas, vėmimas;
galvos skausmas;
svaigulys.
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
nervingumas;
drebulys;
pasunkėjęs kvėpavimas, dusulys;
kosulys;
gerklės skausmas;
nevirškinimas;
viršutinės dalies pilvo skausmai;
viduriavimas;
vidurių užkietėjimas;
padidėjęs prakaitavimas;
burnos sausmė;
sąnarių, raumenų, krūtinės, galūnių skausmai;
skausmas;
nuovargis, silpnumas;
palpitacijos (padažnėjęs širdies plakimas).
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):
alerginė reakcija;
greitas širdies plakimas;
bendras diskomfortas;
į gripą panašūs simptomai.
Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų):
odos uždegimas dėl alerginės reakcijos (dermatitas);
alerginis odos uždegimas (kontaktinis dermatitas);
padidėjęs odos jautrumas saulės šviesai.
Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
traukuliai pacientams, gydomiems vaistais nuo traukulių arba sergantiems epilepsija.
Odos vietoje, ant kurios buvo klijuotas pleistras, gali atsirasti nedidelis paraudimas, niežėjimas, deginimas ir dilgsėjimas. Paprastai šie simptomai greitai išnyksta pašalinus pleistrą.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite užpildyti ir pateikti Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje https://vvkt.lrv.lt/lt/ nurodytais būdais arba paskambinti nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
Kaip laikyti NIQUITIN
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti žemesnėje kaip 30 C temperatūroje.
Ant paketėlio po „EXP ir dėžutės po „Tinka iki““ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Pastebėjus paketėlio pažeidimų, šio vaisto vartoti negalima.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką
Pakuotės turinys ir kita informacija
NiQuitin sudėtis
Veiklioji medžiaga yra nikotinas.
NiQuitin 7 mg/ 24 val. transderminis pleistras
Viename transderminiame 7 cm² pleistre yra 36 mg nikotino (5,1 mg/cm2). Per 24 valandas išsiskiria 7 mg nikotino.
NiQuitin 14 mg/ 24 val. transderminis pleistras
Viename transderminiame 15 cm² pleistre yra 78 mg nikotino (5,1 mg/cm2). Per 24 valandas išsiskiria 14 mg nikotino.
NiQuitin 21 mg/ 24 val. transderminis pleistras
Viename transderminiame 22 cm² pleistre yra 114 mg nikotino (5,1 mg/cm2). Per 24 valandas išsiskiria 21 mg nikotino.
Pagalbinės medžiagos yra etilenvinilo acetato kopolimeras, polietilentereftalato ir etilenvinilo acetato plėvelė, didelio tankio polietileno plėvelė, poliizobutileno laminatas, baltas rašalas.
NiQuitin išvaizda ir kiekis pakuotėje
NiQuitin yra stačiakampio formos pleistras, sudarytas iš skaidraus pagrindo ir permatomo, prieš vartojimą nuplėšiamo, išorinio apsauginio sluoksnio. Ant NiQuitin 7 mg/ 24 val. transderminio pleistro pagrindo baltu rašalu užrašyta „NCQ 7“; ant NiQuitin 14 mg/ 24 val. transderminio pleistro baltu rašalu užrašyta „NCQ 14“; ant NiQuitin 21 mg/ 24 val. transderminio pleistro pagrindo baltu rašalu užrašyta „NCQ 21“.
Kartoninėje dėžutėje yra 7 arba 14 pleistrų. Kiekvienas pleistras įdėtas į laminuotą paketėlį.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas
Perrigo Poland Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 48
Warszawa
Lenkija
Gamintojas
LTS Lohmann Therapie-Systeme AG
Lohmannstrasse 2
Andernach
Vokietija
FAMAR A.V.E. AVLON PLANT (48th)
48th km National Road
Athens-Lamia
Avlona Attiki
Graikija
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2025-03-21.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje https://vvkt.lrv.lt/lt/.