Kaip jūs pavadintumėte maistą, kuriame sunkiai aprėpiama gausybė natūralių antioksidantų, vitaminų, mineralų ir kitų sklandžiam visų sveikatos sistemų funkcionavimui būtinų elementų? O jei dar šio maisto nauda geros savijautos palaikymui paremta moksliniais įrodymais?

Tokie vertingi produktai išties egzistuoja, o žmonės juos naudoja jau tūkstančius metų. Šie gamtos lobiai pelnytai verti “supermaisto” vardo.

Supermaistu” drąsiai galima vadinti šaltalankius (hippophaes), peruvinę pipirnę, rodiolę, goji uogas, ežiuolę, melsvadumblį ir dar daugelį kitų gamtoje aptinkamų augalų.

Vartodami vieną ar kelis superproduktus, mitybą praturtinsime gausybe natūralių naudingųjų elementų.  Todėl tikrai vertinga išsamiau susipažinti su keletu supermaisto” produktų ir atrasti jų naudą gerai savijautai:

Šaltalankiai – dažnai vadinami vienu iš turtingiausių gamtos multivitaminų, kurių sudėtyje yra daugiau nei 190 naudingųjų maistinių medžiagų, tarp kurių vitaminai A, C, D, E, antioksidantai ir nepakeičiamos riebalų rūgštys Ω3, Ω6, Ω9. Gausus sudedamųjų elementų spektras užtikrina plačias šaltalankio poveikio galimybės:

  • Vitaminų trūkumui papildyti
  • Imuninės sistemos palaikymui ir natūraliai organizmo apsaugai
  • Virškinimui palaikyti
  • Širdies funkcijos palaikymui

Maca – dar kitaip žinoma kaip Peruvinė pipirnė. Vertingiausios yra šio augalo, kuriose gausu kalcio, kalio, magnio, geležies, cinko, seleno bei sočiųjų rūgščių.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad Maca padeda palaikyti tiek vyrų, tiek ir moterų lytinį potraukį (libido), bet nesutrikdo hormonų pusiausvyros organizme. Maca sudėtyje yra daug polisacharidų, naudingų palaikant imunitetą, ištvermę ir natūralią energijos gamybą, mažinant nuovargio jausmą.

Česnakas (Allium sativum) plačiai paplitęs prieskoninis augalas, turintis nepriekaištingą reputaciją tradicinėje medicinoje. Jo skiltelėje suskaičiuojama daugiau nei 400 cheminių medžiagų, kurių tarpe - stiprūs antioksidantai, palaikantys ląstelių apsaugą nuo oksidacinės pažaidos, kuri sukelia ankstyvą organizmo senėjimą. Česnako sudėtyje esanti svarbi medžiaga - alicinas, aptinkamas tik svogūninio tipo augaluose ir turi didelę įtaką palaikant žmogaus imunitetą bei normalią kraujotaką.

Rodiolė – geriau žinoma kaip auksinė šaknis”. Unikalias vertingąsias jos savybes lemia pagrindinė sudedamoji dalis - rosavinas. Šis, augalo šaknyse aptinkamas, junginys leidžia rodiolę priskirti prie augalų kategorijos, vadinamos „adaptogeninėmis žolelėmis”.

Šiai kategorijai priklausantys augalai padeda organizmui prisitaikyti prie protinių ar fizinių iššūkių bei atkurti pusiausvyrą. Reguliariai vartojant rodiolės ekstrakto produktus lengviau pakeliamas stresas bei kiti emociniai iššūkiai. Rosavinas palaiko atmintį, koncentraciją, gerą savijautą ir fizinį aktyvumą.

Garcinija – vaisius, išvaizda panašus į mini moliūgus. Pagrindinė vertingoji medžiaga yra hidroksicitrinų rūgštis (HCA), kurios pagrindinė savybė yra skaidyti angliavandenius į glikogeną ir taip užtikrinti mūsų energijos atsargas. Glikogenas veikia kaip apetito bei noro užkandžiauti slopintojas. Taigi Garcinija Cambogia ekstraktas gali būti puikus ingredientas, norintiems numesti svorio ir sulieknėti.

Raudonžiedė pasiflora – unikaliais, ypatingo grožio žiedais žydintis augalas, kurio pavadinimą (angl. Passion flower) ir nulėmė žiedų išvaizda. Dėl kuokelių išsidėstymo žiede 1569m. ispanų jėzuitai aprašydami šį augalą apibūdino kaip Kristaus kančios simbolį.

Šio augalo preparatai dažnai skiriami kaip pagalba užmiegant, taip pat jaučiant nesunkią įtampą ar nerimą. Visas augalo naudingąsias savybes lemia sudėtyje esančios veikliosios medžiagos – flavonoidai, augalui suteikiantys skonį, spalvą bei aromatą. O būtent flavonoidui chrizinui būdingas raminantis poveikis.

Tikrasis margainis - tai augalas ryškiai purpurinės spalvos žiedais ir dėl to gana plačiai naudojamas dekoratyviniais tikslais. Nemažiau gerai jis žinomas ir dėl savo sudėtinės medžiagos – silimarino ir jo teigiamo poveikio ląstelių atsinaujinimui bei kepenų veiklai. Augalas taip pat žinomas dėl virškinimo funkcijos ir organzimo detoksikacijos palaikymo.

Greičiausiai daugelis išgirdę artišoko pavadinimą sakytų, jog tai daržovė. Tačiau tai valgoma gėlė, tiksliau – dagių šeimos augalas. Artišokai ne tik skanūs, bet ir naudingi sveikatai. Tai vieni turtingiausių žmogaus organizmui raikalingų antioksidantų. Artišokai pasižymi detoksikuojančiomis, kepenų bei virškinimo funkciją palaikančiomis savybėmis.   

Paprastoji kiaulpienė – tai visiems puikiai pažįstamas augalas. Tačiau net ir toks, iš pažiūros, paprastas augalas savyje talpina didelę galią, kuria naudojosi dar senovės graikai. Didelės maistinės vertės kiaulpienėse yra inulino, ir polisacharidų, jos žinomos dėl palankaus poveikio palaikant virškinimo veiklą.

Karpotasis beržas (Betula pendula) yra viena dažniausiai Lietuvos miškuose pasitaikančių medžio rūšių, tačiau jį taip pat galima priskirti prie supermaisto kategorijos. Medžio pumpurai, lapai, žievė ir sula pasižymi eile teigiamų savybių žmogaus organizmui, todėl yra plačiai naudojami sveikatinimo tikslais. Beržo ekstrakai prisideda prie cholesterolio balanso palaikymo ir organizmo detoksikacijos bei pasižymi teigiamu poveikiu virškinimo sistemai.

Kaip matote visi išvardinti produktai nėra tik paprasčiausias energijos šaltinis. Dėl daugybės naudingų savybių juos pelnytai galima vadinti supermaistu”.

“Supermaisto” produktų galią savo sveikatai galite atrasti ypač natūraliuose SUPERFOODS Nature’s Best maisto papilduose, kuriuose inovatyvios technologijos dėka sukaupta ypač artima natūraliam augalui, tik gerokai labiau koncentruota, galia. Natūralių augalų savybių išsaugojimas leidžia organizmui lengviau pasisavinti naudingąsias medžiagas ir gauti geriausią poveikį savijautai.

SUPERFOODS Nature’s Best gamtos išmintį apjungia su šiuolaikinių inovacijų galia. Produktų sudėtyje sukauptos vienos vertingiausių augalinių medžiagų, išlaikant jų natūralias savybes ir tuo pačiu maksimaliai koncentruojant jų galią. 

Atraskite ir patys įvertinkite SUPERFOODS NATURE’S BEST maisto papildų teikiamą galią.

Komentarai (0)

Komentarų nėra