Nereceptiniai vaistai lūpų pūslelinei
Lūpų pūslelinė, dar vadinama herpesu, yra virusinė infekcija, kuri pasireiškia skausmingomis pūslelėmis ant lūpų arba aplink burną. Paprastai pūslelinė praeina per 1–2 savaites, tačiau simptomai gali būti nemalonūs, todėl žmonės dažnai naudoja nereceptinius vaistus, kad palengvintų diskomfortą ir pagreitintų gijimą.
Pagrindiniai nereceptiniai vaistai ir priemonės nuo lūpų pūslelinės yra antivirusiniai, gydomieji ir raminantys tepalai, skausmą malšinantys vaistai ir pleistrai.
Nereceptiniai kremai gali padėti sumažinti simptomus ir sutrumpinti pūslelių gijimo laiką, ypač jei yra pradedami vartoti kuo anksčiau. Kai kurie kremai ir tepalai gali būti skirti drėkinti odą, apsaugoti pūsleles ir sumažinti skausmą ar diskomfortą.
Jeigu pūslelinės sukeltas skausmas yra stiprus, galima naudoti nereceptinius skausmą malšinančius vaistus, kurie gali sumažinti skausmą ir slopinti uždegimą, ypač pirmosiomis infekcijos dienomis.
Specialūs pleistrai, skirti lūpų pūslelinei gydyti, sukuria apsauginį sluoksnį ant pūslelių, gali sumažinti dirginimą ir diskomfortą, padėti išvengti infekcijos plitimo ir pagreitinti gijimą, taip pat apsaugoti pūsleles nuo išorinio dirginimo, sumažinti diskomfortą ir užtikrinti geresnę higieną, nes pleistrai sumažina rankų kontaktą su infekuota vieta.
Herpeso virusas gali būti užkrečiamas, todėl svarbu vengti tiesioginio kontakto su kitais žmonėmis ir neliesti pūslelių rankomis. Jei pūslelės liečiamos, būtina gerai nusiplauti rankas. Pūslelinę gali suaktyvinti saulė, stresas, peršalimas ar susilpnėjusi imuninė sistema, todėl svarbu vengti šių bei imuninę sistemą slopinančių veiksnių.