TABEX 1.5 mg, plėvele dengtos tabletės, 100 tabl.
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
PIGU

TABEX 1.5 mg, plėvele dengtos tabletės, 100 tabl.

Nereceptinis vaistas
Nereceptinis vaistas. Užsisakyti galite ne daugiau kaip vieno mėnesio gydymo kursui. Vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami.
Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad įsigyjant nereceptinius vaistinius preparatus su pristatymu į namus su Jumis privalo susisiekti mūsų konsultuojantis vaistininkas ir suteikti farmacinę paslaugą telefonu 8 697 03000.
19,47 € (su PVM) 16,09 € (be mok.)
 • Klauskite vaistininko 8 697 03000 (I-V 8:00-17:00)
 • Nemokamas pristatymas į artimiausią vaistinę 
 • Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse. Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.

Aprašymas

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Tabex 1,5 mg plėvele dengtos tabletės

Citizinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Tabex ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Tabex
 3. Kaip vartoti Tabex
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Tabex
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Tabex ir kam jis vartojamas

 

Tabex yra plėvele dengtos tabletės, vartojamos suaugusiųjų priklausomybei nuo tabako gydyti, palengvinti rūkymo nutraukimo simptomus apsisprendusiems mesti rūkyti žmonėms.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Tabex

 

Tabex vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu neseniai patyrėte ūminį miokardo infarktą, smegenų kraujotakos sutrikimo priepuolį arba sergate nestabilia angina, sunkiu širdies ritmo sutrikimu, sunkia ateroskleroze;
 • jeigu diagnozuota feochromocitoma (antinksčių navikas);
 • jeigu sergate gastroezofaginio refliukso (atbulinis skrandžio sulčių ištekėjimas į apatinę stemplės dalį) liga;
 • jeigu sergate kokia nors šizofrenijos forma;
 • jeigu esate nėščia arba žindote kūdikį.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Tabex.

 

 • jeigu sergate išemine širdies liga, širdies nepakankamumu, smegenų kraujotakos sutrikimais, obliteruojančiomis arterijų ligomis, yra padidėjęs kraujospūdis;
 • jeigu sergate hipertiroze (sustiprėjusi skydliaukės veikla), pepsine opa, diabetu, inkstų ar kepenų funkcijos nepakankamumu.

 

Vaikams ir paaugliams

Klinikinių tyrimų duomenų apie saugumą ir veiksmingumą vaikams ir paaugliams iki 18 metų nėra. Tabex vartoti nerekomenduojama.

 

Kiti vaistai ir Tabex

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Tabex vartojimas su maistu ir gėrimais

Apie maisto ir gėrimų įtaką Tabex poveikiui duomenų nėra.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

 

Tabex nėštumo metu vartoti negalima.

 

Žindymo laikotarpis

 

Tabex žindymo laikotarpiu vartoti negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Tabex gali sukelti galvos svaigimą ir dėmesio sutrikimą. Vairuoti, valdyti mechanizmų ar atlikti kitą pavojingą veiklą negalima tol, kol nežinote, kaip vaistas veikia Jūsų gebėjimus.

 

Tabex sudėtyje yra laktozės

Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 28 mg laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

 1. Kaip vartoti Tabex

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Tabex tabletę reikia nuryti visą, užgeriant pakankamu kiekiu skysčio. Vaistas vartojamas pagal tokią schemą:

pirmas tris dienas reikia gerti po vieną tabletę 6 kartus per parą (kas 2 valandas) ir kartu mažinti surūkomų cigarečių kiekį. Jeigu poveikis nepatenkinamas, gydymas nutraukiamas ir per 2‑3 mėnesius pradedamas iš naujo. Jeigu poveikis patenkinamas, gydymas tęsiamas pagal tokią schemą:

4‑12 dienomis ‑ po 1 tabletę kas 2,5 valandos (5 tabletės per parą);

13‑16 dienomis ‑ po 1 tabletę kas 3 valandas (4 tabletės per parą);

17‑20 dienomis ‑ po 1 tabletę kas 5 valandas (3 tabletės per parą);

21‑25 dienomis ‑ po 1‑2 tabletes per parą.

 

Pradėjus gydymą, po penkių dienų reikia mesti rūkyti. Baigus gydymo kursą, turite būti apsisprendęs daugiau neberūkyti ir nesudaryti sau galimybių užsirūkyti.

 

Negalima viršyti nustatytos dozės.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Tabex nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 18 metų vaikams ir paaugliams, nes klinikinių tyrimų duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nėra.

 

Senyviems pacientams

Tabex nerekomenduojama vartoti vyresniems nei 65 metų žmonėms, nes klinikinių tyrimų duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nėra.

Pacientai, kuriems diagnozuotas inkstų funkcijos nepakankamumas arba kepenų funkcijos sutrikimas

Tabex vartoti nerekomenduojama.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Tabex dozę?

Perdozavus Tabex, pasireiškė tokie patys simptomai kaip ir apsinuodus nikotinu: pykinimas, vėmimas, vyzdžio išsiplėtimas, tachikardija, kvėpavimo sustojimas.

 

Gydymas perdozavus

Nutraukite Tabex vartojimą ir kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Kaip ir kitais perdozavimo atvejais, pavartojus per didelę Tabex dozę, reikia plauti skrandį, skirti fiziologinio tirpalo arba gliukozės tirpalo infuziją į veną, vaistinių preparatų nuo traukulių, širdies veiklą stiprinančių preparatų, kvėpavimo analeptikų ir kitų simptomiškai veikiančių vaistinių preparatų. Reikia stebėti kvėpavimą, arterinį kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį.

 

Pamiršus pavartoti Tabex

Jeigu pamiršote išgerti dozę, padarykite tai, kai tik prisiminsite. Vis dėlto, jeigu arti kitos dozės gėrimo laikas, pamirštąją dozę praleiskite, o toliau vaistą vartokite įprasta tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Jeigu manote, kad Tabex veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Toliau lentelėje surašyti nepageidaujami reiškiniai, apie kuriuos buvo pranešta klinikinių tyrimų metu:

 

Labai dažni (gali pasitaikyti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):

padidėjęs apetitas, miego sutrikimai, nerimas, nuotaikos pokyčiai, tachikardija (greitas širdies plakimas), gerklės džiūvimas, pilvo skausmas, pykinimas, burnos džiūvimas, mialgija (skausmas raumenyse), irzlumas, padidėjusi kūno masė.

 

Dažni (gali pasitaikyti mažiau kaip 1 iš 10 žmonių):

galvos skausmas, svaigimas, dėmesio sutrikimai, disgeusija (skonio sutrikimas ar skonio praradimas), galvos svaigimas (vertigo), bradikardija (lėtas širdies plakimas), viduriavimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, meteorizmas, dispepsija (virškinimo sutrikimas), glosodinija (liežuvio skausmai), bėrimas, astenija (nuovargis ar silpnumas), bendras negalavimas, šąlantys pirštų galai, padidėjęs kraujospūdis.

Nedažni (gali pasitaikyti mažiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Sumažėjęs libido, sunkumas galvoje, padidėjęs ašarojimas, dispnėja (dusulys), produktyvus kosulys, padidėjęs seilėtekis, hiperhidrozė, odos sudribimas, nuovargis, padidėjęs alanino/aspartato aminotransferazės kiekis.

 

Pranešimai apie šalutinius poveikius

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai apima bet kokius šalutinius poveikius, kurie nepaminėti šiame Pakuotės lapelyje.

Apie šalutinius poveikius jūs taip pat galite pranešti tiesiogiai Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120, Vilnius, tel: 8 800 73568, faksas: 8 800 20131, el. paštas: NepageidaujamaR@vvkt.lt, interneto svetainė: www.vvkt.lt Pranešdami apie šalutinius poveikius, jūs galite padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą

 

 

 1. Kaip laikyti Tabex

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Tabex sudėtis

 

-  Veiklioji medžiaga yra citizinas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 1,5 mg citizino.

-  Pagalbinės medžiagos tabletės branduolyje yra: laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, talkas, magnio stearatas; tabletės plėvelėje - Opadry II brown - hipromeliozė (E464), laktozė monohidratas, titano dioksidas (E171), makrogolis 3000, triacetinas, geltonasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172), juodasis geležies oksidas (E172).

 

Tabex išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Rusvai gelsvos spalvos, 6 mm skersmens, apvalios, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės.

 

PVC ir aliuminio folijos lizdinėje plokštelėje yra 20 plėvele dengtų tablečių.

Kartono dėžutėje yra 5 lizdinės plokštelės.

 

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

 

SOPHARMA AD

16 Iliensko Shosse Str.

Sofia 1220

Bulgarija

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-10-16

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/