RAPHACHOLIN dengtos tabletės N30
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

RAPHACHOLIN dengtos tabletės N30

Prekės kodas: 10000113574
Nereceptinis vaistas
Nereceptinis vaistas. Užsisakyti galite ne daugiau kaip vieno mėnesio gydymo kursui. Vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami.
Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad įsigyjant nereceptinius vaistinius preparatus su pristatymu į namus su Jumis privalo susisiekti mūsų konsultuojantis vaistininkas ir suteikti farmacinę paslaugą telefonu 8 697 03000.
6,29 € (su PVM) 5,20 € (be mok.)
 • Vaistininko konsultacija ir užsakymų priėmimas telefonu 8 697 03000 (I-V 8:00-18:00)
 • Nemokamas pristatymas į artimiausią vaistinę 
 • Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse. Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.

Aprašymas

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui 

Raphacholin dengtos tabletės 

Juodųjų ridikų sausasis ekstraktas, artišokų žolės tirštasis ekstraktas, dehidrocholio rūgštis, pipirmėčių eterinis aliejus

 

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
 • Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Raphacholin ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Raphacholin
 3. Kaip vartoti Raphacholin
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Raphacholin
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Raphacholin ir kam jis vartojamas

 

Raphacholin yra vartojamas pablogėjus virškinimui ir esant virškinimo sutrikimams (pykinimui, skrandžio skausmams, raugėjimui, pilvo pūtimui, vidurių užkietėjimui) dėl lengvo kepenų funkcijos arba tulžies pūslės susitraukimų sutrikimo.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Raphacholin

 

Raphacholin vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jei yra sunki kepenų liga, tulžies takų ir virškinamojo trakto nepraeinamumas;
 • ūmus ar chroninis gastritas ir enteritas.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Preparatas padidina tulžies sekreto išsiskyrimą todėl gali pajudėti akmenys esant tulžies akmenims. Vaistas gali būti skiriamas pacientams sergantiems tulžies pūslės ligomis tik po individualaus ištyrimo.

 

Jei vartojant vaistą simptomai pablogėja, reikia pasikonsultuoti su gydytoju arba kvalifikuotu sveikatos priežiūros specialistu.

 

Vaikams

Vaikams jaunesniems kaip 10 metų vaisto vartoti nerekomenduojama. Šioje amžiaus grupėje naudojimas nebuvo nustatytas, kadangi nėra atitinkamų duomenų.

 

Kiti vaistai ir Raphacholin

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Vartojant didelėmis dozėmis su kraujospūdį mažinančias vaistais ir diuretikais, gali pasireikšti hipokalemija.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Saugumo tyrimai nėštumo ir žindymo laikotarpiu nebuvo atlikti. Kai kurios sudėtinės dalys gali patekti į motinos pieną. Be gydytojo konsultacijos nėštumo ir žindymo laikotarpiu vaistą vartoti nerekomenduojama.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Raphacholin gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

 

Raphacholin sudėtyje yra sacharozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

 1. Kaip vartoti Raphacholin

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Pasunkėjus virškinimui suaugusiems gerti po 1-3 dengtas tabletes kaip vienkartinę dozę.

Kitais virškinimo sutrikimo atvejais suaugusiems reikia gerti 1-2 dengtas tabletes 3 kartus per dieną 30 minučių po valgio.

Užkietėjus viduriams – rytą ir vakare po 2 dengtas tabletes 30 minučių prieš valgį.

 

Vartojimas vaikams

Pasikonsultavus su gydytoju vaistą gali vartoti vyresni kaip 10 metų vaikai po 1 dengtą tabletę 3 kartus per dieną po valgio.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Raphacholin dozę

Stipriai perdozavus, pavartojus daug kartų didesnę dozę nei rekomenduojama (suvartojus keletą dozių vienu kartu) vaistas gali sukelti vėmimą, diarėją, elektrolitų netekimą, galvos skausmą, veido paraudimą, kvėpavimo sutrikimus, aritmiją, spazminius raumenų susitraukimus, nuovargį, išsekimą, pykinimą.

Perdozavimo atveju nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

 

Pamiršus pavartoti Raphacholin

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinias poveikis

 

Šis vaistas , kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Gali spontaniškai pasireikšti viduriavimas, tulžies kolikai ir alerginės reakcijos į vaisto sudedamąsias dalis.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Raphacholin

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

 

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „Exp“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Raphacholin sudėtis

 

 • Veikliosios medžiagos yra juodųjų ridikų sausasis ekstraktas, artišokų žolės tirštasis ekstraktas, dehidrocholio rūgštis, pipirmėčių eterinis aliejus. Vienoje dengtoje tabletėje yra 150 mg juodųjų ridikų šakniavaisių sausojo ekstrakto ir aktyvintosios anglies (1:1) [Raphanus sativus, radix (juodųjų ridikų šakniavaisių) sausojo ekstrakto (30-42:1) (ekstrakcijos tirpiklis: etanolis 85 % (V/V))], 47 mg Cynarae scolymus L., herba (artišokų žolės) tirštojo ekstrakto 2-4:1 (ekstrakcijos tirpiklis: etanolis 50 % (V/V)), 40 mg dehidrocholio rūgšties, 15 mg pipirmėčių eterinio aliejaus.
 • Pagalbinės medžiagos. Tabletės šerdis: bulvių krakmolas, sacharozė, želatina, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, talkas, magnio stearatas. Tabletės dangalas: sacharozė, gumiarabikas, talkas, kalcio-vandenilio fosfatas, aktyvintoji anglis.

 

 

Raphacholin išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Apvalios abipusiai išgaubtos juodos spalvos dengtos tabletės.

Lizdinė plokštelė pagaminta iš aliuminio folijos ir PVC, kurioje yra 30 dengtų tablečių, kartu su pakuotės lapeliu kartono dėžutėje.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Wroclawskie Zaklady Zielarskie „Herbapol” S. A.

Sw. Mikolaja 65/68

50-951 Wrocław

Lenkija

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-08-18

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Rekomenduojamos prekės