Sprendimai, palengvinantys gyvenimą su atopine egzema

2024-02-23
Sprendimai, palengvinantys gyvenimą su atopine egzema

Gyvenimas turint atopišką odą - tai gyvenimas su labai sausa oda, kuri yra dažnai sudirgusi, ant jos yra raudonų dėmių su mažomis skysčio pripildytomis pūslelėmis, kurias be galo niežti! Šie būdingi požymiai paprastai sukelia nemažą diskomfortą, o dažnas niežėjimas paveikia gyvenimo kokybę: lengva susierzinti, sunku miegoti, baimintis verčia kitų žmonių nuomonė, kyla stresas, o liga kartojasi... Egzema paūmėja ir nurimsta cikliškai. Atopiška oda labai dažnai pasitaiko kūdikiams ir vaikams, taip pat gali būti paaugliams ir suaugusiesiems. Tvarkydamiesi su atopiška oda ir jos keliamomis problemomis, tėvai, paaugliai ir suaugusieji dažnai jaučiasi vieniši. Visgi yra įvairių būdų, kaip gauti pagalbos, kad gyvenimas su atopine egzema kasdien būtų lengvesnis.

 

Atopinio dermatito diagnozavimas – tai pirmasis ir lemiamas žingsnis, iki kurio gali praeiti nemažai laiko. Dėl to verta kreiptis konsultacijos iškart, vos pamačius simptomus. Gydytojo paskirtas gydymas padės lengviau tvarkytis paūmėjimo metu ir jau vien tai stipriai pakeis situaciją.

 

Dermatologinės kosmetikos priemonių pasirinkimas. Atopiškai odai neabejotinai reikia dermatologinės kosmetikos priemonių, kurios papildytų vietinio poveikio gydomuosius preparatus. Esant atopiškai odai, pirmoji dermatologų rekomendacija yra kasdien naudoti emolientą. Vertėtų pasirinkti tinkamas higienos ir kūno priežiūros priemones. Netinkamos priemonės gali greitai sukelti egzemos paūmėjimą, kaip greičiausiai jau teko patirti. Norėdami rasti produktų, kurie tikrai pritaikyti jūsų odai, ieškokite etikečių, ženklinančių specialiai alergiškai ir atopiškai odai skirtus produktus.

 

Papildomi metodai, mažinantys niežėjimą ir stresą. Be įprasto gydymo taikomi kitokie metodai gali būti labai naudingi mažinant niežėjimą ir stresą. Nors jie negali pakeisti dermatologų paskirto gydymo, jie iš tiesų gali padėti psichologiškai palaikyti tėvus ir vaikus, paauglius ir suaugusiuosius, kad jie geriau tvarkytųsi su liga. Svarbiausia, kad imtumėtės atsakomybės už priežiūrą, atsižvelgdami į savo įsitikinimus ir poreikius. Siekiant sumažinti stresą, tapti ramesniems ir nuslopinti norą kasytis, galima išbandyti meditacijos, jogos ir kitas raminamąsias metodikas. Jei egzema kelia nerimą ir depresiją, jaučiatės atskirti, nesidrovėkite pasikonsultuoti su psichologu, kuris išmano apie odos problemas. Geriausias būdas įveikti sunkumus – tai išsiugdyti ar susigrąžinti pasitikėjimą savimi. Naudos gali duoti ir akupunktūra. 2020 m. publikuotos įvairių tyrimų analizės duomenimis, akupunktūra parodė daug žadančių rezultatų mažinant egzemos sunkumą ir niežėjimą. Meninė veikla taip pat gali neabejotinai pagerinti jūsų bendrą savijautą ir kartu odos būklę. Daugybė tyrimų parodė meno terapijos ir kūrybinio proceso naudą savivertei, ypač sprendžiant problemas, susijusias su savęs suvokimu ir socialiniais santykiais. Tikslas yra ne tapti menininku, bet pagerinti savijautą užsiimant menu. Muzika, rašymas, teatras, šokiai ir skulptūra... Leiskitės užvaldomi įkvėpimo!

 

„Atoderm Intensive baume“ – sprendimas, kurį siūlo BIODERMA

 

Atopiška oda – tai porėta oda. Ji neatlieka barjerinės funkcijos ir į ją lengvai prasiskverbia įvairūs alergenai bei dirgikliai. Be to, atopiška oda tampa idealia terpe vystytis tam tikroms bakterijoms, konkrečiai, auksiniam stafilokokui. Visgi nesijaudinkite, nes yra paprastas būdas, kaip pagerinti atopiškos odos kasdienį komfortą – tai Atoderm Intensive baume. Šį malonios tekstūros kremą, specialiai skirtą sudirgintai, į egzemą linkusiai odai, 2013 m. sukūrė „Laboratoire BIODERMA“ ir ši priemonė lieka efektyvios priežiūros standartu gydytojams ir pacientams visame pasaulyje, padedančiu atkurti natūralius odos mechanizmus. Reguliariai kasdien juo tepant odą, oda nuraminama ir pamaitinama, sustiprinamas odos barjeras. Po truputį egzemos paūmėjimai retėja. Atlikta dešimt šio produkto klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo daugiau nei 2000 atopišką odą turinčių pacientų.

 

·         Ilgalaikis prevencinis poveikis: 3 iš 4 naudotojų1 per šešių mėnesių laikotarpį neturėjo egzemos paūmėjimų, kitiems paūmėjimai buvo retesni ir silpnesni (kontrolinėje grupėje jie pasitaikė po 59 dienų vietoj 39 d. – egzemos nebuvo beveik 3 savaitėmis ilgiau, be to, paūmėjimai buvo 49 proc. silpnesni).

 

·         Greitas raminamasis poveikis: 80 proc. sumažėjęs niežėjimas, vaikai mažiau kasosi naktį ir 94 proc.2 miega geriau. Dėl to tėvų emocinis stresas sumažėja 100 proc.3!

110 klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo 2000 pacientų, duomenimis
2Klinikinis tyrimas su 125 tiriamaisiais asmenimis, Bulgarija, 2015 m.
3Klinikinis tyrimas su 130 tiriamųjų asmenų nuo 6 mėn. iki 15 m. amžiaus, Lenkija, 2013 m.

 

Kitos naujienos

other