ŠVF vaistažolių arbata SENŲ LAPAI, 2 g, 24 vnt.
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

ŠVF vaistažolių arbata SENŲ LAPAI, 2 g, 24 vnt.

Prekės kodas: 10000117128
Nereceptinis vaistas
Nereceptinis vaistas. Užsisakyti galite ne daugiau kaip vieno mėnesio gydymo kursui. Vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami.
Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad įsigyjant nereceptinius vaistinius preparatus su pristatymu į namus su Jumis privalo susisiekti mūsų konsultuojantis vaistininkas ir suteikti farmacinę paslaugą telefonu 8 697 03000.
2,29 € (su PVM) 1,89 € (be mok.)
 • Vaistininko konsultacija ir užsakymų priėmimas telefonu 8 697 03000 (I-V 8:00-18:00)
 • Nemokamas pristatymas į artimiausią vaistinę 
 • Internetinės vaistinės prekių kainos gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse. Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.

Aprašymas

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

SENŲ LAPAI ŠVF vaistažolių arbata

Senų lapai

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
 • Jeigu per 14 dienų Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 • Kas yra SENŲ LAPAI ŠVF ir kam ji vartojama
 • Kas žinotina prieš vartojant SENŲ LAPAI ŠVF
 • Kaip vartoti SENŲ LAPAI ŠVF
 • Galimas šalutinis poveikis
 • Kaip laikyti SENŲ LAPAI ŠVF
 • Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1. Kas yra SENŲ LAPAI ŠVF ir kam ji vartojama

 

SENŲ LAPAI ŠVF arbatžolių arbata sudaryta iš išdžiovintų ir smulkintų senų lapų.

 

SENŲ LAPAI ŠVF arbatžolių arbata vartojama trumpą laiką retai pasitaikančiam vidurių užkietėjimui mažinti.

 

Jeigu per 14 dienų Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

 

2. Kas žinotina prieš vartojant SENŲ LAPAI ŠVF

 

SENŲ LAPAI ŠVF vartoti draudžiama:

 • -jeigu yra alergija senų lapams,
 • jeigu yra alergija kitiems vaistams, kurių sudėtyje yra senozidų (iš senos išskirtų veikliųjų medžiagų),
 •   jeigu žarnų nepraeinamumas (skrandžio turinio natūralaus slinkimo sutrikimas),
 • jeigu yra apendicitas (aklosios žarnos ataugos uždegimas) ar kitoks ūminis žarnų uždegimas,
 • jeigu yra lėtinis žarnyno uždegimas ( pvz., Krono liga, opinis kolitas),
 • jeigu yra dirgliosios žarnos sindromas (virškinimo trakto sutrikimas, pasireiškiantis pilvo skausmu ar diskomfortu, susijusiu su tuštinimosi dažnio ir išmatų konsistencijos pakitimais),
 • jeigu yra neaiškios priežasties sukeltas pilvo skausmas,
 • jeigu netekote daug skysčių arba sutriko organizmo skysčių ir druskų (pvz., kalio, magnio, kalcio) pusiausvyra,
 • jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti SENŲ LAPAI ŠVF .

 

Tai ypač svarbu, jeigu:

 • vartojate vaistų nuo širdies ligų, šlapimą varančių vaistų, kortikosteroidų (hormoninių vaistų nuo uždegimo ir alergijos, pvz., prednizolono, hidrokortizono) arba saldymedžių preparatus (žr. skyrių „Kiti vaistai ir SENŲ LAPAI ŠVF),
 • sergate inkstų ligomis – gydytojas turi paskirti tyrimus, kuriais įvertins, ar druskų (pvz.: kalio, magnio, kalcio)  kiekis Jūsų organizme nėra nukrypęs nuo normos.
 • vidurius laisvinančių vaistų reikia kasdien. Jei negalite reguliariai pasituštinti be vidurius laisvinančių vaistų,  būtina nustatyti vidurių užkietėjimo priežastis. Reikia vengti ilgesnį laiką vartoti vidurius laisvinančių vaistų;
 • gydomas išmatų nelaikantis suaugęs ligonis. Siekiant išvengti odos kontakto su išmatomis, įklotus reikia keisti kaip galima dažniau.

 

Nevartokite vaisto ilgiau kaip 2 savaites, nepasitarę su gydytoju. Jei SENŲ LAPAI ŠVF vaistažolių arbata vartojama ilgiau, gydytojas privalo reguliariai atlikti kraujo ir šlapimo tyrimus. 

 

SENŲ LAPAI ŠVF  vartojant ilgesnį laiką gali sutrikti žarnyno veikla ir išsivystyti priklausomybė vidurius laisvinantiems vaistams. Šią vaistažolių arbatą reikia vartoti tik tuo atveju, kai kitų priemonių ( pvz., mitybos pakeitimo ar išmatų tūrį didinančių priemonių) nepakanka.

 

Kaip ir kitų vidurius laisvinančių vaistų, šios vaistažolių arbatos negalima vartoti pacientams, negalintiems pasituštinti arba kuriems ūmiai arba nuolat dėl neaiškios priežasties pasireiškia virškinimo trakto simptomai, pvz., pilvo skausmai, pykinimas ir vėmimas. Tai gali būti žarnų nepraeinamumo požymis.

 

Kiti vaistai ir SENŲ LAPAI ŠVF

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba nesate dėl to tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nevartokite SENŲ LAPAI ŠVF vaistažolių arbatos kartu su šaltekšnių žievės preparatais.

 

Dėl SENŲ LAPAI ŠVF poveikio pagreitėję žarnų judesiai ir sutrumpėjęs žarnų turinio šalinimo laikas mažina kitų geriamųjų vaistų įsisavinimą ir jų poveikį. Dėl to gali prireikti keisti geriamųjų vaistų dozę.

 

Taip pat svarbu pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jei vartojate:

 • digoksino (nuo širdies ligų) – gali sustiprėti jo šalutinis poveikis,
 • vaistų nuo širdies ritmo sutrikimo – gali sustiprėti jų šalutinis poveikis,
 • diuretikų (šlapimą varančių vaistų, kurie gali būti skiriami ir aukštam kraujospūdžiui mažinti), pvz., hidrochlortiazido, torasemido – organizme gali sumažėti kalio,
 • kortikosteroidų (hormoninių vaistų nuo uždegimo ir alergijos, pvz., prednizolono, hidrokortizono) – organizme gali sumažėti kalio,
 • vaistų, kurių sudėtyje yra saldymedžių (tai augalinis vaistas, vartojamas esant virškinimo sutrikimams, kvėpavimo ligoms ir kt.) – organizme gali sumažėti kalio.

 

Poveikis šlapimo tyrimų rezultatams

SENŲ LAPAI ŠVF  esančios medžiagos keičia šlapimo spalvą. Šie pokyčiai yra nekenksmingi, tačiau gali tariamai padidinti kai kuriuos šlapimo tyrimų rodmenis (urobilinogeno ir estrogeno).

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

SENŲ LAPAI ŠVF vaistažolių arbatos nerekomenduojama vartoti nėščioms ir žindančioms moterims.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

SENŲ LAPAI ŠVF, vartojama rekomenduojamomis dozėmis, neveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus.

 

 

3. Kaip vartoti SENŲ LAPAI ŠVF

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Vandeninio užpilo ruošimas

Vieną arbatinį šaukštelį (arba vieną paketėlį) užpilkite 150 ml karšto vandens, po 10 minučių nukoškite, išmirkusias vaistažoles išspauskite ir išmeskite. 

Viename arbatiniame šaukštelyje telpa apie 2 g vaistažolių arbatos.

Rekomenduojama dozė ir vartojimas

Rekomenduojama dozė yra 150  ml užpilo. Išgerkite ją vakare, prieš miegą. Stenkitės vartoti mažiausią veiksmingą dozę.

 

Išgėrus vaisto, poveikis pasireiškia po 8-12 valandų.

 

Kad vaistažolių arbatos poveikis būtų veiksmingesnis, reikia daug judėti ir vartoti maisto, kuriame yra daug ląstelienos (nesuvirškinamų augalinio maistų dalelių).

 

Jeigu per 14 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Jei preparato vartojimas neveiksmingas arba sukelia šalutinį poveikį, nepaminėtą ant pakuotės ar pakuotės lapelyje, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku

Ką daryti pavartojus per didelę SENŲ LAPAI ŠVF dozę?

Pavartojus per daug vaistažolių arbatos, gali atsirasti žarnyno spazmai, viduriavimas. Viduriuojant organizmas netenka daug skysčių ir druskų (kalio, magnio, kalcio), todėl būtina gerti daug skysčių, labai tinka rehidrataciniai tirpalai (specialūs milteliai, kuriuose yra cukraus ir druskų). Gali net prireikti gydytojo pagalbos.

 

Pamiršus pavartoti SENŲ LAPAI ŠVF

Pamiršus išgerti vaisto, praleiskite pamirštą dozę, vėliau gerkite kaip įprasta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

 

4. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Vartojant SENŲ LAPAI ŠVF, gali pasireikšti:

 • alerginės reakcijos: niežėjimas, dilgėlinė, vietinė ar išplitusi egzema (alerginis odos uždegimas, pasireiškiantis įvairaus pobūdžio niežtinčiu išbėrimu).
 • pilvo skausmas, spazmas, viduriavimas, ypač pacientams, kurie serga dirgliosios žarnos sindromu (tai žarnyno veiklos sutrikimas). Tokiais atvejais būtina sumažinti vaisto dozę.
 • vartojant ilgą laiką gali sutrikti skysčių ir druskų pusiausvyra, šlapime gali atsirasti baltymų (albuminurija) ir kraujo (hematurija).
 • vartojant ilgą laiką gali atsirasti žarnų gleivinės pigmentaciją (žarnų sienelių spalvos pokyčiai, matomi atliekant žarnyno tyrimą). Tai nesukelia jokių simptomų ir paprastai praeina nustojus vartoti vaistą.
 • šlapimas gali įgauti geltoną arba rausvai rudą atspalvį, tačiau tai nekenksminga (žr. skyrių „Kiti vaistai ir  SENŲ LAPAI ŠVF“).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu [email protected]) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

5. Kaip laikyti SENŲ LAPAI ŠVF

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant kartono dėžutės ir maišelio po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

 

Maišelį laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Paketėlius laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

 

 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

SENŲ LAPAI ŠVF sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra senų lapai. 1 g vaistažolių arbatos yra 1 g Senna Alexandrina Mill. (sin. Cassia acutifolia Delile ir Cassia angustifolia Vahl) folium (senų lapų), atitinkančių 15 mg hidroksiantracenų glikozidų, apskaičiuotų pagal senozidą B.
 • Pagalbinių medžiagų nėra.

 

SENŲ LAPAI ŠVF išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Senų lapai ŠVF vaistažolių arbata yra įvairaus dydžio gelsvai rusvai žalios spalvos lapelių, kotelių, stiebų gabalėlių mišinys.

 

Popierinis maišelis, kuriame yra 50 g vaistažolių arbatos. Kartono dėžutėje yra vienas maišelis.

Filtrinio popieriaus paketėlis, kuriame yra 2 g vaistažolių arbatos. Kartono dėžutėje yra 24 paketėliai.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

UAB „Švenčionių vaistažolės“

Adutiškio g. 3

LT – 18110 Švenčionys

Lietuva

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB „Švenčionių vaistažolės“

Adutiškio g. 3,

LT – 18110 Švenčionys,

Lietuva

Tel/fax + 370-387-66470

  

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-09-16.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklapyje  http://www.vvkt.lt/.

 

Rekomenduojamos prekės