Šiuo metu „Camelia“ vaistinėse ir camelia.lt parduodami 4-ių tipų greitieji testai. Trys iš jų – antigenų testai: atliekami naudojant paciento seiles, taip pat universalūs testai, kurie gali būti atliekami naudojant tepinėlį iš nosies arba iš seilių; bei testai, kurie atliekami naudojant tepinėlį iš nosies. Taip pat turime ir greitųjų COVID-19 antikūnų testų.

Greitieji COVID-19 antigenų testai skirti aptikti SARS-CoV-2 antigenus žmogaus seilių bei nosies tepinėlių mėginiuose. Testas parodo, ar pacientas šiuo metu serga. Šie testai gali būti naudojami prevenciškai – dar nesant COVID-19 simptomams, taip pat naudojami pasireiškus simptomams arba jau turint prieš tai patvirtintą diagnozę, pasibaigus saviizoliacijos terminui. Jei greitojo antigenų testo rezultatas teigiamas, nuotoliniu būdu kreipkitės į gydytoją.

Greitieji COVID-19 antikūnų testai skirti COVID-19 IgG ir IgM antikūnų nustatymui žmogaus kraujyje, kaip pagalba diagnozuojant COVID-19 infekcijas. Testas parodo, ar asmuo yra persirgęs COVID-19 (ar yra susiformavęs imunitetas prieš ligą).

Tokie testai skirti profesionaliam diagnostiniam in vitro naudojimui. Vaistinėje įsigyti greitieji testai Lietuvoje šiuo metu galimi tik savitikrai, t. y., namuose atlikto testo rezultatas nebus oficialus ir neįsirašys į asmens ligos istoriją. Šiuo metu oficialiai pripažįstamus COVID-19 testus atlieka tik sveikatos priežiūros specialistai asmens sveikatos priežiūros įstaigose ar mobiliuosiuose patikros punktuose.

Prie testų pridedama išsami instrukcija, kaip jais naudotis ir kaip įvertinti gautą rezultatą. Testų rezultatas paaiškėja po 10-15 min.

Testų kiekis ribotas.

Comments (0)

No comments at this moment