Apie Camelia

Prekių nėra

0,00 Eur Viso

Pirkti

10 mitų apie peršalimo ligas

Šaltuoju metų laiku beveik į kiekvienus namus užsuka nelauktos ir nekviestos viešnios -peršalimo ligos. Sloga, pakilusi kūno temperatūra, kosulys ir panašūs simptomai sukelia diskomfortą ir sujaukia įprastą gyvenimo ritmą. Tačiau, nepaisant to, jog su šia liga esame susidūrę visi, apie peršalimo ligas vis dar galima išgirsti daugybę mitų. Taigi, kuo verta tikėti, o kas tėra pramanai atsako profesionali „Camelia“ vaistininkė Žydrūnė Muzikevičiūtė.

 

Mitas Nr. 1. Peršalimo ligas sukelia peršalimas

Žmonės vis dar dažnai klaidingai peršalimo ligas sieja su šaltu oru. Tačiau šių ligų sukėlėjai yra virusai, kurie plinta oro lašeliniu arba kontaktiniu būdu. Todėl užsikrėsti tokiomis ligomis galima nuo sergančio žmogaus, o sušalimas gali sumažinti organizmo atsparumą virusams.

Mitas Nr. 2. Antibiotikai padeda pasveikti nuo peršalimo ligų

Antibiotikai padeda gydyti bakterijų sukeltas ligas, todėl gydant peršalimą, kurį sukelia virusai, jie ne tik nepadeda, bet ir gali pakenkti.

Mitas Nr. 3. Peršalimas nėra užkrečiama liga

Kaip jau minėta, peršalimas yra virusinė liga, kuri plinta oro lašeliniu arba kontaktiniu būdu. Todėl ne tik kontaktuojant, kalbant, bet ir liečiant tuos pačius daiktus, kuriuos lietė sergantysis, ar net būnant vienoje patalpoje galima lengvai užsikrėsti peršalimo virusais.

Mitas Nr. 4. Peršalimo ligas galima „išprakaituoti“

Vienas iš populiariausių peršalimo ligų gydymo būdų yra šilti kompresai, karštas dušas ir daug apklotų lovoje, norint, kad ligonis kuo daugiau prakaituotų. Deja, tačiau šis gydymo būdas nepadeda nugalėti ligos, tik padeda organizmui apsivalyti nuo organizmą teršiančių ir blogą savijautą sukeliančių viruso toksinų. Nepaisant to, jog trumpalaikis efektas yra akivaizdus, tačiau tai nepadeda visiškai pasveikti, būtina naudoti ir viruso dauginimąsi slopinančius preparatus.

Mitas Nr. 5. Peršalimas gydomas ar negydomas visiems praeina per 7 dienas.

Yra klaidingai manoma, kad peršalimo ligos, net ir negydomos, praeina per 7 dienas. Deja, bet negydomas peršalimas gali sukelti komplikacijų: sinusitą, bronchitą, tonzilių uždegimą. Ypatingai saugotis reikia žmonėms, kurie serga kitomis ligomis, vaikams bei senjorams, kurių imuninė sistema dažnai yra silpnesnė. Vos pasireiškus pirmiesiems peršalimo ligos simptomams reikalinga specialisto (vaistininko) pagalba.

Mitas. Nr. 6. Aukšta temperatūra – sunkios peršalimo ligos požymis

Pakilusi kūno temperatūra – tai vienas iš daugelio, peršalimo ligų simptomų. Tačiau negalima teigti, jog stipresni simptomai reiškia stipresnę ligą. Ne retai pakilusi aukštesnė temperatūra rodo, jog imuninė sistema stipriai kovoja su virusu.

Mitas Nr. 7. Peršalus svarbu valgyti daug ir riebiai

Yra įprasta manyti, jog sergant labai svarbu sočiai maitintis, kad organizmas turėtų pakankamai energijos kovoti su virusais. Visgi, negaluojant tikrai nėra būtina vartoti daug ir riebaus maisto. Svarbiau gerti daug skysčių ir gauti pakankamą kalorijų kiekį. Žinoma, susirgus reikėtų vengti drastiškų dietų ar badavimo.

Mitas Nr. 8. Vakcina nuo gripo gali tapti susirgimo priežastimi

Vakcina niekaip negali sukelti ligos, nes skiepuose nuo gripo nėra gyvo viruso. Vakcina gali sukelti imuninį organizmo atsaką – gali atsirasti lengvi ligos simptomai: nedidelis karščiavimas, raumenų skausmai ir t.t. Dažniausiai po vakcinavimo susirgę žmonės kaltina skiepus. O iš tiesų kalti gali būti tiesiog kiti virusai.

Mitas Nr. 9. Peršalimas gali sukelti gripą

Gana dažnai yra klaidingai manoma, jog viena iš peršalimo ligų komplikacijų yra gripas. Tačiau šių dviejų ligų nereikėtų painioti. Gripą sukelia tik gripo virusai, todėl nepaisant to, jog pirmieji ligų simptomai yra itin panašūs, šių dviejų ligų gydymas yra skirtingas.

Mitas Nr. 10. Sergant peršalimo ligomis negalima sportuoti

Daugeliui iš mūsų susirgus peršalimo ligomis norisi tik gulėti lovoje ir ilsėtis. Tačiau tiems, kam sportas yra neatsiejama gyvenimo dalis, nevertėtų jo atsisakyti net susirgus. Šiuolaikiniai tyrimai rodo, jog sportuoti nerekomenduojama tik esant aukštai kūno temperatūrai. Tačiau kitu atveju sportas ne tik nekenkia, bet ir gali padėti imuninei sistemai kovoti su virusais.

Probleminės sritys
Jau prisiregistravę?
Sukurti paskyrą Pamiršote slaptažodį ?