STRAIPSNIAI – KAS NAUJO?

Sprendimai, palengvinantys gyvenimą su atopine egzema

Gyvenimas turint atopišką odą - tai gyvenimas su labai sausa oda, kuri yra dažnai sudirgusi, ant jos yra raudonų dėmių su mažomis skysčio pripildytomis pūslelėmis, kurias be galo niežti! Šie būdingi požymiai paprastai sukelia nemažą diskomfortą, o dažnas niežėjimas paveikia gyvenimo kokybę: lengva susierzinti, sunku miegoti, baimintis verčia kitų žmonių nuomonė, kyla stresas, o liga kartojasi... Egzema paūmėja ir nurimsta cikliškai. Atopiška oda labai dažnai pasitaiko kūdikiams ir vaikams, taip pat gali būti paaugliams ir suaugusiesiems. Tvarkydamiesi su atopiška oda ir jos keliamomis problemomis, tėvai, paaugliai ir suaugusieji dažnai jaučiasi vieniši. Visgi yra įvairių būdų, kaip gauti pagalbos, kad gyvenimas su atopine egzema kasdien būtų lengvesnis.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 66 PERŽIŪROS

Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų: ir taip didžiausi atlyginimai rinkoje auga toliau

Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne tik pagal vaistinių kiekį, bet ir atlyginimų dydį. Naujausi „Sodra“ duomenys rodo, kad pernai vaistinės darbuotojų vidutinis darbo užmokestis (VDU), neatskaičius mokesčių, siekė net 2475,26 Eur ir buvo didžiausias tarp visų šalyje veikiančių vaistinių tinklų. Tendencija stebima jau ne vienerius metus: 2023 metais įmonės mokamas VDU buvo net 11 proc. didesnis už antroje vietoje esančio vaistinių tinklo, o dar prieš metus – 10 proc.  

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 380 PERŽIŪROS

Avarijoje kojos netekusi R. Orlauskaitė bando įkvėpti žmones su negalia: „Likimas man atsiuntė misiją“

Sėkminga karjera tarptautinėje įmonėje, švenčių dekoravimo verslas, laiminga šeima, sportiniai pasiekimai ir tūkstančiai sekėjų socialiniuose tinkluose – iš pirmo žvilgsnio vilnietės Robertos Orlauskaitės gyvenimas atrodo bene tobulas. Tačiau šalia viso to yra ir skaudi patirtis – prieš devynerius metus ji neteko kojos. Susigrąžinti šypseną užtruko, bet šiandien stipri ir energinga moteris šį likimo smūgį vadina jai tekusia misija – įkvėpti kitus negalią turinčius žmones.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 502 PERŽIŪROS

Siaučiant žvarbesniems orams, priminimas – pasitikrinkite, ko trūksta jūsų kosmetinėje

Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Jurgita Jankauskienė įspėja, kad šaltukas, vėjas ar krituliai – tikras iššūkis odai. Veikiama šių išorinių veiksnių oda dažniau sausėja ir pamažu praranda elastingumą, tad ekspertė paaiškina, kas turėtų atsirasti kiekvieno odos tipo savininko kosmetinėje.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 203 PERŽIŪROS

Nuo lakstymo stogais iki čempionatų medalių – regos negalią turintis J. Eigminas be sporto neįsivaizduoja gyvenimo

„Sportas man toks pat svarbus kaip miegas, maistas ar oras. Be jo negalėčiau net egzistuoti“, – kukliai šypsodamasis sako golbolininkas, ieties metikas, asmeninis treneris Juozas Eigminas. Nuo vaikystės vos metro atstumu į tolį regintis sportininkas stengiasi iš gyvenimo viską semti pilnomis saujomis ir turimos negalios pernelyg nesureikšminti. To paties tikisi ir iš aplinkinių.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 136 PERŽIŪROS

Po pusnimis gali slėptis pavojus: 10 taisyklių, padėsiančių išvengti traumų

Mėgstantys aktyvias šaltojo sezono pramogas dažniausiai jau yra pasiruošę didesnei traumų rizikai, tačiau pastaroji gali tykoti ir paprasčiausiai einant gatve. Juk ne vienam teko susidurti su po sniego paklotu besislepiančiu pavojingu ledu ar slystelėti ant blizgučiu pasidengusio asfalto. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Deimantas Auškalnis primena pagrindines ėjimo slidžia kelio danga taisykles ir paaiškina, ką daryti patyrus traumą.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 147 PERŽIŪROS

Rotavirusas ir norovirusas jau lipa ant kulnų: kokias klaidas daro užsikrėtusieji?

Žiemos virusais vadinamos rotavirusinė ir norovirusinė infekcijos tapo gana dažnu šių dienų palydovu – vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė pastebi, kad vis daugiau pacientų kreipiasi dėl netikėtai kasdienybę apkartinusių virškinamojo trakto sutrikimų. Nors įtemptas gyvenimo ritmas, darbų ir įvairių planų lavina dažną skatina ieškoti lengviausių ir greičiausių būdų suvaldyti šių virusų sukeliamus simptomus, vaistininkė ragina neskubėti – netinkama organizmo priežiūra gali atsiliepti skaudžiai.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 114 PERŽIŪROS

Galvos skausmas – šių dienų rykštė: vaistininkas atskleidė, kur darome klaidų

Galvos skausmas – dažnas simptomas, jaučiamas sunegalavus, pavargus, patiriant stresą ar net paprasčiausiai kurį laiką pamiršus išgerti vandens. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Deimantas Auškalnis sako, kad dažnas žmogus yra linkęs galvos skausmo nevertinti kaip įspėjamojo organizmo signalo, o paprasčiausiai išgerti greitai šį nemalonumą pašalinsiančią tabletę. Vaistininkas pabrėžia, kad tiesa, jog skausmo kentėti nereikėtų, tačiau simptomui kartojantis, labai svarbu identifikuoti jo priežastis – iš pirmo žvilgsnio įprastas skausmas gali įspėti ir apie rimtus sveikatos sutrikimus.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 121 PERŽIŪROS

Kad slogos gydymas nesibaigtų priklausomybe: kaip išsirinkti nosies purškalą?

Sloga – dažna įvairių alergijų bei virusinių ligų palydovė, todėl nosies lašų ar purškalų galima rasti bene kiekvieno žmogaus namų vaistinėlėje. Nors iš pirmo žvilgsnio varvančios ar užgulusios nosies problemas šie preparatai išsprendžia gana lengvai, vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Jurgita Jankauskienė pabrėžia – nekontroliuojamas ar ilgalaikis nosies lašų vartojimas gali sukelti sunkiai įveikiamą priklausomybę. Tad ko reikėtų imtis, jei be nosies lašų nebegalime įsivaizduoti nė dienos?

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 96 PERŽIŪROS

„Tik nuovargis“ gali greitai virsti perdegimu: ko imtis, jeigu atostogos nebepadeda?

Perdegimo sindromas – lėtinio streso rezultatas, kai neigiami pojūčiai apkartina ne tik kasdienę darbo aplinką, bet trukdo mėgautis ir laisvalaikiu. Apatija, išsekimas, jėgų trūkumas, vis dažniau aplankantis jausmas, kad nepavyksta kontroliuoti situacijos ir nenoras eiti į darbą – tai tik keli simptomai, įspėjantys, kad pervargote. Tiesa, kai kurie žmonės vis dar mano, kad šiuos nemalonius jausmus galima išgydyti atostogomis. Visgi, anot ekspertų, nekeičiant gyvenimo būdo, net ir atostogos gali būti bergždžios.

label
comment 0 komentarai
remove_red_eye 82 PERŽIŪROS