Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų: ir taip didžiausi atlyginimai rinkoje auga toliau

Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų: ir taip didžiausi atlyginimai rinkoje auga toliau

Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne tik pagal vaistinių kiekį, bet ir atlyginimų dydį. Naujausi „Sodra“ duomenys rodo, kad pernai vaistinės darbuotojų vidutinis darbo užmokestis (VDU), neatskaičius mokesčių, siekė net 2475,26 Eur ir buvo didžiausias tarp visų šalyje veikiančių vaistinių tinklų. Tendencija stebima jau ne vienerius metus: 2023 metais įmonės mokamas VDU buvo net 11 proc. didesnis už antroje vietoje esančio vaistinių tinklo, o dar prieš metus – 10 proc.  

Per metus atlyginimai ūgtelėjo 18 proc. 

Pernai sausį įmonės darbuotojams mokamas VDU, neatskaičius mokesčių, buvo lygus 2180,19 Eur, o tų pačių metų gruodį – 2577,89 Eur. Tai reiškia, kad per metus vaistinių tinklo darbuotojų vidutinis atlyginimas kilo daugiau nei 18 proc. 

Vaistinių tinklą „Camelia“ valdančios „Nemuno vaistinės“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė sako, kad kasmet didinami darbuotojų atlyginimai atspindi augančias komandos kompetencijas bei įmonės pastangas išlikti vienu stipriausių darbdavių rinkoje.  

„Šiuo metu vien vaistinėse dirba beveik 1200 darbuotojų, o administracijoje ir sandėlyje – dar keli šimtai. Suprantame, kad lūkesčius atitinkantis darbo užmokestis yra vienas pagrindinių faktorių tiek siekiant išlaikyti esamus, tiek pritraukiant potencialius darbuotojus.

Įprastai atlyginimai įmonėje yra didinami kartą metuose, peržvelgiant kiekvieno darbuotojo asmeninių tikslų pasiekimą ir atsižvelgiant į bendrus įmonės rezultatus. Taip pat taikome motyvacinę sistemą, kiekvienam komandos nariui suteikiančią galimybių užsidirbti papildomai“, – kalba A. Budrikienė. 

Įmonėje taip pat veikia stipri naujų darbuotojų adaptacijos sistema, individualiai pritaikyta pagal kiekvieno prisijungusiojo pareigybių specifiką. Jos metu nauji komandos nariai yra supažindinami ne tik su įmonės tikslais, vertybėmis, organizacine kultūra, bet ir pareigoms priklausančiomis atsakomybėmis bei motyvacine sistema. Pirmaisiais darbo mėnesiais nauji darbuotojai yra tikslingai konsultuojami kolegų-kuratorių, taip pat skatinami dalyvauti įvairiuose vidiniuose mokymuose.

Geriausias įmonės vidinės kultūros įvertinimas yra tai, kad trečdalis darbuotojų čia dirba jau 10 metų ar daugiau, o net 50 iš jų – kartu nuo pirmųjų vaistinių tinklo žingsnių. 

Reputacijos kūrimas ir palaikymas  

Anot A. Budrikienės, tvarumu ir galimybėmis tobulėti grįsta įmonės strategija lemia ir reikšmingus pasiekimus rinkoje. Lietuvos metų vaistininko rinkimus, organizuojamus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakulteto kartu su žurnalu „Farmacija ir laikas“, net trejus metus iš eilės laimėjo „Camelia“ vaistininkai: Rimvydas Blynas, Virgilija Bečelytė ir Jūratė Cijunaitienė. O pernai vaistininkė Justina Metlovienė pelnė aukso medalį.  

„Esame įsitikinę, kad jei darbuotojas jaučiasi vertinamas, jam suteikiamos galimybės augti ir siekti profesinių aukštumų – jis ne tik turės daugiau motyvacijos, bus atsidavęs savo darbui, bet ir prisidės prie įmonės tobulėjimo. Kiekvienais metais atliekame darbuotojų nuomonės tyrimus ir domimės, kaip dar galėtume patobulinti darbo organizavimą, kurti tarpusavio pasitikėjimą ir bendrą gerą emocinę savijautą. Daug idėjų atkeliauja per įdiegtą vidinę pasiūlymų sistemą, tiesiogiai iš pačių darbuotojų – juk jie geriausiai žino, ko reikia, kad jaustųsi laimingi darbo aplinkoje“, – priduria ji.   

Nuoseklų įdirbį vertina ir visuomenė – tai parodo pernai jau 5 kartą pelnytas „Geriausios reputacijos“ įmonės apdovanojimas ir aukščiausias „Rekomendavimo indeksas“ (NPS) tarp visų vaistinių tinklų. Pastarasis rodiklis, 2023 metų „Spinter“ tyrimo duomenimis, du kartus viršijo antroje vietoje esančio vaistinių tinklo įvertinimą. Tas pats tyrimas taip pat parodė lyderystę mažų kainų srityje – 31 proc. respondentų teigė, kad būtent „Camelia“ vaistinių tinklo kainos yra mažiausios. Ties šiuo aspektu, atotrūkis nuo konkurentų – bene dvigubas.

Kitos naujienos

other