Geležis
- -60% antram *
- PAPILDOMA NUOLAIDA -10%
- Tik internete
- PAPILDOMA NUOLAIDA -10%
- Tik internete
- PAPILDOMA NUOLAIDA -10%
Geležis - vienas iš svarbiausių elementų žmogaus organizmui, ypač dėl jos vaidmens raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje ir deguonies pernešime. Ji dalyvauja hemoglobino – baltymo, esančio raudonuosiuose kraujo kūneliuose – sintezėje. Hemoglobinas atsakingas už deguonies pernešimą iš plaučių į visus kūno audinius. Esant geležies trūkumui, organizmo ląstelės negauna pakankamai deguonies, o tai gali lemti nuovargį, silpnumą ir sumažėjusį darbingumą.
Geležis taip pat svarbi energijos apykaitai ir imuninės sistemos funkcijoms. Ji dalyvauja energijos gamybos procesuose, taip pat fermentų, reikalingų imuninei sistemai kovoti su infekcijomis, veikloje. Geležies trūkumas gali susilpninti organizmo atsparumą infekcijoms ir sulėtina žaizdų gijimą.
Geležis ypač svarbi moterims nėštumo metu, nes augančiam ir sveikam vaisiaus vystymuisi reikia daug geležies. Jos poreikis taip pat padidėja menstruacijų metu, todėl moterims dažnai rekomenduojama papildomai vartoti geležį siekiant išvengti anemijos.
Geležis randama tiek gyvūniniuose, tiek augaliniuose šaltiniuose. Gyvūninės kilmės geležis randama mėsoje, žuvyje ir paukštienoje, yra geriau įsisavinama nei augalinės kilmės geležis, randama lęšiuose, špinatuose ir pupelėse.
Pakankamas geležies kiekis padeda užtikrinti optimalias kūno funkcijas, energijos lygį ir bendrą sveikatą. Jei organizme trūksta geležies, dažnai pasireiškia anemija. Ji gali sukelti nuovargį, dusulį ir susilpnėjusią imuninę sistemą. Tam ,kad išvengtumėte šių simptomų ir ilgalaikių pasekmių, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.